Připravují brazilské masky na český masopust
Nový Bor/ Oblíbené brazilské dny v Novém Boru nebudou. Tradiční český masopust se ale ponese v brazilském duchu.
Nový Bor/ Oblíbené brazilské dny v Novém Boru nebudou. Tradiční český masopust se ale ponese v brazilském duchu.
JIČÍN - V Kulturním domě se v sobotu 1. prosince sešli sběratelé a obdivovatelé drahých kamenů, minerálů a zkamenělin. Pořadatel Josef Marks uvedl, že do Jičína se sjelo celkem 55 vystavovatelů z Čech, ale i ze zahraničí.
LIPNÍK NAD BEČVOU - Triatleti z celého světa završili sezonu již tradičně prestižním Ironmanem na Havaji, kam se bez problémů kvalifikoval také Jakub Chmelíček z Lipníku nad Bečvou.
LIPNÍK NAD BEČVOU - Triatleti z celého světa završili sezonu již tradičně prestižním Ironmanem na Havaji, kam se bez problémů kvalifikoval také Jakub Chmelíček z Lipníku nad Bečvou.
PRAHA - Skoro měsíc strávil na cestě přes Atlantik z Francie do Brazílie sám na lodi dlouhé 6,5 metru. Nezbláznil se. Naopak. „Posílilo mě to,“ říká. Naplnil svůj sen a dostal Českou republiku znovu na jachtařskou mapu světa.
HANNOVER/SAO PAULO - Představu, že většina přírodních zdrojů je dnes nevyčerpatelná a snadno nahraditelná jinými, boří čím dál více příklad suroviny, kterou plýtváme zcela bez rozmyslu.
TRUTNOV - Měsíc. Takovou dobu má brazilská akvizice Kary Trutnov REGINA APARECIDA DE SOUZA MELO na to, aby přesvědčila basketbalové vedení o svých dovednostech a dostala smlouvu do konce sezony.
TRUTNOV - Novou basketbalovou akvizici z Jižní Ameriky získala do svých řad Kara Trutnov. Na měsíční zkušební dobu přichází podkošová hráčka Regina Aparecida de Souza Melo.
SEPANG - Nechybělo mnoho a mohlo se slavit druhé letošní bodované umístění. Nakonec ale český tým ze třetího podniku seriálu formule A1 Grand Prix body neveze. Erik Janiš obsadil ve sprinterském závodě 17. místo, vhlavním si o jednu příčku polepšil.
OSTRAVA - Ostravská burza plazů přilákala davy návštěvníků. V Domě kultury města Ostravy nebylo v sobotu dopoledne téměř k hnutí.
OPAVSKO - Za měsíc máme Štědrý den. Většina lidí si představí kapra, nazdobený stromek, dárky a padající sníh. V mnoha případech je to ale jinak. Narůstá totiž počet lidí, kteří se rozhodnou trávit vánoční svátky nebo Silvestra v zahraničí.
Sportovní redaktor Chrudimského deníku Petr Novák o podivné brankářské rošádě.
TACHOV - Tachovský dětský sbor se nedávno vrátil z turné po Jižní Americe
FRÝDEK-MÍSTEK - Před téměř čtyřmi měsíci stanul jako druhý Čech v historii na 8611 metrů vysoké hoře K2. S odstupem času přiznává, že výstup na K2 byl největší extrém v jeho životě.
OSTRAVA - Před téměř čtyřmi měsíci stanul jako druhý Čech v historii na 8611 metrů vysoké hoře K2. S odstupem času přiznává, že výstup na K2 byl největší extrém v jeho životě.
BRAUNSCHWEIG, PRAHA - Nahé české dívky v rytířském sálu pražského nevěstince, luxusní cesty do exotických zemí a úplatky. Manažeři německé automobilky Volkswagen prohýřili statisíce eur v pražských nočních klubech.
OSTRAVA - Před téměř čtyřmi měsíci stanul jako druhý Čech v historii na 8611 metrů vysoké hoře K2. Sodstupem času přiznává, že výstup na K2 byl největší extrém vjeho životě a po všech zážitcích z letošní expedice se možná stane pověrčivým.
PAŘÍŽ - Mezinárodní automobilová federace (FIA) zamítla protest stáje McLaren Mercedes a potvrdila Kimiho Räikkönena jako nového šampiona Formule 1.
RYCHNOVSKO/ PRAHA - Na prsteníčku levé ruky se mu blyštil svatební prsten. Na sraz fotbalové reprezentace dorazil Jaroslav Plašil o den později, jako čerstvý ženáč. V úterý si vzal svou brazilskou přítelkyni, nyní již paní Annu Lucii Plašil.
PRAHA - Na prsteníčku levé ruky se mu blyštil svatební prsten. Na sraz fotbalové reprezentace dorazil Jaroslav Plašil o den později, jako čerstvý ženáč. V úterý si vzal svou brazilskou přítelkyni, nyní již paní Annu Lucii Plašil.
BAD REICHENHALL - Představte si, že na na vás z alpských vrcholů bude shlížet obří betonová socha Krista. Dokonce o dvacet metrů vyšší, než je jeden z nových sedmi divů světa – socha Krista Spasitele v brazilském Rio de Janeiru.
BAVORY - Na tréninku potkával slavného Rivalda. Letos však působí Brazilec Ferreira v Bavorech
CHRUDIM - Ještě před posledním ligovým kolem, které zbývá odehrát do začátku mistrovství Evropy v Portugalsku, oznámil reprezentační trenér Tomáš Neumann konečnou nominaci čtrnácti hráčů, kteří ve středu 14.listopadu odcestují za Pyreneje.
ZLÍN - O stopách Jana Antonína Bati v Brazílii bude od 18 hodin v sále Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně hovořit místní historička Hana Kuslová.
TACHOV - Výlety do okolí Tandilu Sobota 3. listopadu. Ráno jedeme z našeho internátu na výlet do okolí Tandilu. Nejprve šlapeme desítky schodů na kalvárii - poutní místo a křížovou cestou, na vrcholu skály je dvaadvacet metrů vysoký kříž s Kristem
BAVORY - V I.A třídě Jihomoravského kraje je raritou. Brazilský útočník Flavio Lima Ferreira se v minulosti na tréninku potkával třeba s legendárním Rivaldem. Nyní však bojuje za Palavan Bavory. „Moc se mi tady líbí, fanoušci i spoluhráči jsou super,“ říká osmadvacetiletý forvard.
SOUL, ZNOJMO - Deváté místo v soutěži krásy si z korejského Soulu přivezla rodačka ze Znojma Simona Rolníková. Dvaadvacetiletá studentka Masarykovy univerzity v Brně se utkala s dalšími téměř padesáti vysokoškolačkami z celého světa o titul Miss World University. Třítýdenní pobyt v Koreji vyvrcholil čtvrtečním finálovým kláním.
HRADEC KRÁLOVÉ - Na výstavu drahých kamenů se do hradeckého Media sjelo šedesát prodejců
OLOMOUC - Triatlonista z Lipníku nad Bečvou Jakub Chmelíček (*1982) chtěl letos na havajském neoficiálním MS v dlouhém triatlonu na stupně vítězů v kategorii do 25 let. Po vítězstvích na kvalifikačních závodech v Malajsii a Brazílii ani jinak myslet nemohl.
TACHOV - Už počtvrté vám přinášíme zážitky Tachovského dětského sboru na jeho koncertním turné po Jižní Americe
BRNO - Po mistrovství Evropy v Itálii se na české basketbalové reprezentantky snesla vlna kritiky.
OPAVA/PRAHA – Sedmadvacetiletý brazilský šutér Evandro Adauto vešel do podvědomí českých fotbalových fanoušků v dresu Slavie. Jako jeden z malá cizinců se dokázal v „sešívaném“ dresu výrazněji prosadit a v kádru červenobílých vydržel čtyři roky.
LIPNÍK NAD BEČVOU - Jakub Chmelíček, triatlet z Lipníku nad Bečvou, má za sebou vydařenou sezonu. Startoval na třech Ironmanech (3,8 km plavání, 180 km na kole a 42 125 metrů běhu).
LIPNÍK NAD BEČVOU - Jakub Chmelíček, triatlet z Lipníku nad Bečvou, má za sebou vydařenou sezonu. Startoval na třech Ironmanech (3,8 km plavání, 180 km na kole a 42 125 metrů běhu).
CURYCH/ PRAHA - Brazilci vyšli do ulic a mohutně slaví, přestože kolosální oslava tance - karneval v Riu de Janieru - vypukne až za čtyři měsíce.V sídle FIFA ve švýcarském Curychu se rozhodlo. Jediná obálka a jediný podpis zpečetil sen mnoha generací „kanárků“ na pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2014.
OPAVA -Brazilský šutér Evandro Adauto vešel do povědomí českých fotbalových fanoušků v dresu pražské Slavie.
PRAHA – Jachtař David Křížek se stal Hvězdou týdne podle sportovních redaktorů Deníku. V tradiční anketě jsme ocenili jeho třetí místo na legendárním závodě osamělých mořeplavců Minitransat z Francie do Brazílie.
TACHOV - Už dvanáctý den je na cestách Tachovský dětský sbor. Tentokrát si za cíl svého putování vybrali tachovští zpěváčci Jižní Ameriku, přesněji Brazílii a Argentinu. Krásy Brazílie již poznali, nyní stojí na argentinských hranicích.
KRNOV - V rámci výměnného studijního pobytu navštěvují krnovské gymnázium dva cizinci. Osmnáctiletý Brazilec Vinícius de Oliviera Salvi a šestnáctiletý Japonec Masakazu Hosoi.
PRAHA - Rozhovor MIloše Skalky s naším nejpopulárnějším zpěvákem všech dob - Karlem Gottem.
ZLÍN - Deviantní hrobník s cylindrem a přerostlými nehty. Tak lze popsat ústřední postavu série brazilských hororů, které bude ode dneška promítat na Malé scéně ve Zlíně Filmový klub Charlie.
ZLÍN - Deviantní hrobník s cylindrem a přerostlými nehty. Tak lze popsat ústřední postavu série brazilských hororů, které bude ode dneška promítat na Malé scéně ve Zlíně Filmový klub Charlie.
TACHOV - Tachovský dětský sbor se vydal na turné po Jižní Americe, při kterém navštíví Brazílii, Paraguay a Argentinu. S námi můžete sledovat jejich putování, prožívaz jejich zážitky, cítit jejich dojmy…
BEŇOV - O vítězství nepochybovali a šli za svým cílem. Tato strategie se vyplatila obyvatelům Beňova na Přerovsku. Vítězem letošní celostátní ankety Strom roku 2007, kterou uspořádala už šestým rokem Nadace Partnerství, se totiž stala „jejich“ Stojanova lípa.
BEŇOV - O vítězství nepochybovali a šli za svým cílem. Tato strategie se vyplatila obyvatelům Beňova na Přerovsku. Vítězem letošní celostátní ankety Strom roku 2007, kterou uspořádala už šestým rokem Nadace Partnerství, se totiž stala „jejich“ Stojanova lípa.
OSTRAVA - České želízko v ohni, Lucie Blažková, nepostoupila ani do finálové devítky.
KRAJ - České želízko v ohni, Lucie Blažková, nepostoupila ani do finálové devítky.
BERLÍN - Sedminásobný světový šampión Michael Schumacher pogratuloval Kimi Räikkönenovi k zisku premiérového titulu mistra světa ve Formuli 1.
OSTRAVA - České želízko v ohni, Lucie Blažková, nepostoupila ani do finálové devítky.
BRAZÍLIE - Se šneky si zahrádkáři na celém světě užili své. Množí se geometrickou řadou a kromě člověka mají jen málo nepřátel schopných vetřelce likvidovat systematicky.