Praha - Výkon "squadry azzurry" na Letné nebyl podle trenéra Italů vůbec dobrý. Prandelli nezapomněl zkritizovat také útočníka Maria Balotelliho, který se nechal zbytečně vyloučit po druhé žluté kartě dvacet minut před koncem.
Praha - Fotbalisté Malty teprve podruhé za posledních 20 let dokázali vyhrát soutěžní utkání. Ve skupině B kvalifikace o mistrovství světa v Brazílii, do které patří i Česká republika, zvítězili 1:0 na hřišti Arménie. Gólem se o to zasloužil nejlepší střelec historie země Michael Mifsud. Pro Maltu jsou to první body do tabulky skupiny B, v níž se dotáhla právě na Arménii se třemi body.
Teplice - Hráčská lavička za postranní čárou na fotbalovém hřišti. Nikdy tam nechybí, i když může mít nespočet podob. Jak bude vypadat na svátku světového fotbalu, který se uskuteční příští rok v Brazílii? To se už ví, protože svoji premiéru si odbude už za několik dní na turnaji FIFA Konfederační pohár 2013, který se koná v Brazílii 15. až 30. června.
Praha /ROZHOVOR/ - Osm bundesligových zápasů. Bude mu skromná jarní bilance stačit na základní sestavu v kvalifikační partii o fotbalové mistrovství světa proti Itálii?
Na konferenci o spolupráci České republiky se zeměmi uskupení BRICS šlo o to, co udělat pro vzájemně prospěšný byznys. Například prezident Miloš Zeman před přítomnými velvyslanci Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky přispěl k rozvoji byznysu výrokem, že současná krize není globální, nýbrž euroatlantická. Důkazem jsou podle něj rostoucí ekonomiky zemí BRICS. Velvyslanci to oznámí domů jako pozitivní politický signál. BRICS totiž není jen hospodářské uskupení, je to i uskupení politické, ve kterém se sblížily země mající výhrady k současné hegemonii Západu a především USA.
Praha – Vedle utkání českých fotbalistů s Itálií se hraje v pátek v evropské části kvalifikace mistrovství světa dalších patnáct zápasů. Prvního postupujícího Japonsko sice ze starého kontinentu ještě nikdo doplní, několik týmů si ale může účasti na turnaji v Brazílii hodně přiblížit. V nepříjemné situaci je semifinalista loňského Eura Portugalsko, které nutně potřebuje porazit vedoucí Rusko.
Praha – Současná ekonomická krize může být daleko dlouhodobější, než si řada optimistů myslí. Není přitom celosvětová, ale jen euro-americká. Důkazem jsou rychle rostoucí ekonomiky zemí BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika). Na mezinárodní konferenci Perspektivy rozvoje ekonomické spolupráce Česka s Ruskem a zeměmi BRICS to dnes řekl prezident ČR Miloš Zeman.
Praha – Čeští fotbalisté mají před sebou zápas pravdy. Proti vicemistrům Evropy z Itálie potřebují v pátek doma zvítězit, aby se vrátili do boje o účast na mistrovství světa. Pokud by ztratili další body, jejich šance na postup už by byly spíše teoretické. Vědí, že proti silné Itálii bude těžké vyhrát, na druhou stranu si věří.
Szeged – Potřetí se prestižního Světového poháru WAKO v kickboxu zúčastnila bývalá členka domažlického kickbox a box klubu Shaolin Tigers Alena Holá a potřetí na něm triumfovala! Ve váhové kategorii K-1 do 56 kilogramů ji čekaly dvě soupeřky z Ruska. V prvním duelu rodačka z Nýrska porazila Anzhelu Takhirovou na body a stejným způsobem si poradila ve finále s Marií Kozlovou.
Rio de Janeiro – Mezinárodní fotbalová federace FIFA rozdá při mistrovství světa 50 tisíc lístků chudým a studentům s důchodci nabídne padesátiprocentní slevy. Rozhodla o tom poté, co brazilská vláda zkritizovala příliš vysoké ceny vstupenek na šampionát, který bude jihoamerická země hostí příští rok.
Konstantinovy Lázně – Festival U pramene je nejmladším festivalem v rámci projektu Konstantinolázeňské kulturní léto. Celý projekt zahajuje a vstupuje do devátého roku svého života.
Praha - Fotbalisté Brazílie remizovali v přípravě s Anglií 2:2. Hosté sice dvěma góly ve druhém poločase na zrekonstruovaném stadionu Maracaná v Riu de Janeiru otočili skóre, konečnou podobu výsledku ale dal osm minut před koncem záložník Paulinho.
Rio de Janeiro - Německý turista byl v pátek vážně postřelen ranou do břicha v jedné z největších brazilských chudinských čtvrtí na okraji Ria de Janeiro. Pětadvacetiletého mladíka našel jeden z místních obyvatel ležet na ulici a donesl ho na policii, odkud byl s vážným poraněním jater převezen do nemocnice, napsala agentura Reuters.
Opava – Je mu teprve čtyřiadvacet let a už má svoji cestovní kancelář. Jan Vimmer se specializuje na mladé lidí a jednou z úplných novinek je speciální výlet pro úspěšné maturanty.
Klatovsko – Pětice kickboxerů z Klatovska, Alena Holá, Nikola Hammerová, Tereza Martínková, Luboš Vanka a Aleš Martínek, si přivezla do sbírky svých úspěchů další medaile.
Olomouc /VIDEO/ – Na pětatřicet dnů dlouhou plavbu přes Atlantik se Šimon Pelikán, student rekreologie Univerzity Palackého v Olomouci vadal na holandské historické plachetnici Oosterschelde.
Mexiko – Automobilka Seat představila nový Leon, který má společně s Ibizou přispět k posílení postavení Seatu v Top 10 nejprodávanějších značek v Mexiku.
Sao Paulo - Brazilský fotbalista Neymar se na pět let upsal Barceloně, která za něj podle médií zaplatí Santosu 30 milionů eur (778 milionů korun). Španělský mistr by měl jednadvacetiletého útočníka představit jako novou posilu na začátku příštího týdne.
Praha /ROZHOVOR/ - Že je Česko zemí extrémně závislou na vývozu zboží, je všeobecně známé. Jenže kam exportovat, když ekonomiky v západní Evropě dlouhodobě čelí recesi? Slabinou domácích firem zůstávají země takzvaného BRICSu, tedy Brazílie, Indie, Ruska, Číny a Jihoafrické republiky. Až nyní, vůbec poprvé, dostanou čeští podnikatelé šanci navázat kontakty přímo se zástupci pětice zemí, a to na nejvyšší úrovni.
Madrid - V předběžné šestadvacetičlenné nominaci španělské fotbalové reprezentace pro blížící se Pohár FIFA v Brazílii je i kapitán Iker Casillas. Dvaatřicetiletý brankář Realu Madrid přitom od ledna neodchytal jediný soutěžní zápas.
Brasília /VIDEO/ - Slzy, emoce, ale také bučení soupeřových fanoušků vyprovodily fotbalový talent Neymara na cestu za další slávou. Z brazilského Santosu, za který hrál od dětských let a stal se jeho největší hvězdou po odchodu legendy Pelého, přestoupí do Barcelony.
Přibyslav - Výrobci odvodňovacích systémů budov ACO Industries v Přibyslavi stoupl v minulém roce obrat o desetinu na 1,03 miliardy korun. S růstem o několik procent počítá společnost i v tomto roce. Během dnešních oslav 20. výročí vstupu firmy ACO do České republiky to novinářům řekl generální ředitel společnosti Jan Císek. Přibyslavský závod zaměstnává 560 lidí. Výrobky prodává ve 40 zemích světa.
Zlín – Petra Vabrouška čeká zítra ironman v Brazílii. Závod v Jižní Americe má zkušený malenovický triatlet velmi rád a už pětkrát tam skončil v elitní desítce. Na své předchozí výsledky by rád navázal i tentokrát.
Vyškovsko /KAM O VÍKENDU/ – Turnaj, který pro mnoho lidí boří hranice možného, i obnovení tradice, která se znovu zopakuje až za tři roky. To nabízí tento víkend lidem z Vyškovska. Předpověď počasí sice akcím příliš nepřeje, meteorologové hlásí déšť, organizátoři však věří, že se vše i tak vydaří.
Olomouc – Zveme vás v sobotu na olomoucké Horní náměstí na chutnou a kvalitní kávu, výborné čaje či lahodné biomošty. V rámci Hanáckého farmářského trhu vás rádi přivítáme v naší Kavárně Deníku.
Olomouc – Víno z Moravy, Holandska, Francie, Argentiny či Chile se bude v sobotu nabízet i ochutnávat na Horním náměstí v Olomouci. Uskuteční se tady Olomoucké vinné slavnosti.
Karlovarský kraj - Více než šest desítek školních družstev ze všech kontinentů očekávají pořadatelé mistrovství světa škol v atletice, které se uskuteční od 22. do 27. června v Karlových Varech a v Sokolově. S tím, že pro vlastní závody je určen lehkoatletický stadion TJ Baník Sokolov. Deníku to řekl Bohumil Adamec z týmu pořadatelů.
Brasília /VIDEO/ - Nevěrnou manželku s milencem nachytal muž v Brazílii. Zatímco se oba manželé dohadovali na balkóně, milenec se spustil po prostěradle z okna. A to za velkých ovací přítomných, kteří si scénu například nahrávali na mobilní telefony.
Buenos Aires - Soukromá škola v obci Candelaria na severu Argentiny byla financována z drogového obchodu. Zapletena do něj byla i ředitelka školy. Dospěl k tomu podle tamního deníku Clarín soud ve městě Corrientes.
Tábor /ROZHOVOR/ – Stejně jako zraje chilské víno Tarapaca, zrála táborská kapela stejného názvu k tomu, aby vydala své první plnohodnotné album. Tarapaca Jazz Band nic neuchvátal a po deseti letech debut Voices pokřtí v pátek od 19 hodin v Divadle Oskara Nedbala. A kmotrem bude skutečně mistr jazzu, Milan Svoboda. Rozhovor Deníku poskytl kapelník, učitel Ježkovy konzervatoře v Praze, Jaroslav Bárta.
Vilnius - Pobaltské republiky podle Petra Nečase zaznamenávají dynamický ekonomický růst; předseda české vlády to považuje za dobrou příležitost k tomu, aby se na jejich trzích prosadily i české firmy. Nečas to dnes řekl po setkání se svým litevským protějškem Algirdasem Butkevičiusem. Zástupci českých a litevských firem se dnes ve Vilniusu dohodli na spolupráci při výstavbě závodu stavebních hmot v Brazílii. Hodnota zakázky je 300 milionů korun.
Rio de Janeiro – Brazilská policie zadržela ve státě Alagoas na východě země čtyřicetiletého Čecha, který je na seznamu osob hledaných Interpolem. Podle dnešní zprávy listu Globo se Petr Falta a jeho třiadvacetiletá partnerka Iveta Lukůvková při prověrce dokumentů prokázali cizími brazilskými doklady. Prozradil je prý přízvuk.
Tábor – Stejně jako zraje chilské víno Tarapaca, zrála táborská kapela stejného názvu k tomu, aby vydala své první plnohodnotné album. Tarapaca Jazz Band nic neuchvátal a po deseti letech debut Voices pokřtí v pátek od 19 hodin v Divadle Oskara Nedbala. A kmotrem bude skutečně mistr jazzu, Milan Svoboda. Rozhovor Deníku poskytl kapelník, učitel Ježkovy konzervatoře v Praze, Jaroslav Bárta.
Klíny - Petr Vabroušek ovládl Krušnomana, první závod seriálu Ford Czechman Tour Českého poháru v dlouhém triatlonu. V duatlonu v Klínech u Mostu si dobře rozvrhl síly a jako milovník náročných tratí si užíval drsný běh do sjezdovky.
Plzeň - Před plzeňský krajský soud se znovu vrátil případ starý osm let, týkající se obchodu s kokainem. Soud jej řešil také v roce 2010. Dva žalované Antonína Kosa (43) a Vasila Kobana (29) z Ostrova nad Ohří tehdy obžaloby zprostil a případ se dostal k Vrchnímu soudu. Ten verdikt zrušil a vrátil kauzu zpět k projednání.
Brno – V jednom z předešlých čísel Rakovnického deníku jste se dozvěděli o nově vzniklém PIT BULL SPORTU při Základní kynologické organizaci Rakovník. Tým odjel soutěžit se svými psy na PIT BULL SHOW BRNO, pořádanou Klubem chovatelů pitbulteriérů, která se konala 4.-5.5. v kempu Obora u Brněnské přehrady.
Olomouc – Lambada z módy zřejmě nevyjde nikdy, na paty ji však šlape smyslný brazilský tanec Zouk, jehož základy se zájemci mohou naučit na středečním workshopu v sálu St. Joseph na ulici 1. Máje v Olomouci. Tento brazilský párový tanec, který se tančí na tradiční karibskou hudbu, přiměje příchozí rozvlnit boky a rozproudit krev v žilách.
Brasília - Brazilské úřady umožnily homosexuálním párům, aby si mohly pořídit potomky prostřednictvím umělého oplodnění. Nová federální vyhláška mění dosavadní praxi, kdy byla asistovaná reprodukce párům stejného pohlaví často odepírána, napsala agentura AP.
Washington /VIDEO/ - Soubory potřebné ke zhotovení první pistole, kterou je možné vytisknout na trojrozměrné tiskárně, už si z internetu stáhlo 100.000 lidí. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Pistole se skládá z 16 částí, z nichž 15 je možné vytisknout na 3D tiskárně. Střílí standardní náboje pro ruční palné zbraně a díky vyměnitelné hlavni je v ní použitelná munice různého kalibru.
Kuroslepy - Policie spustila oficiální vyšetřování údajného týrání dětí v náboženské sektě, která si dala pojmenování Kosmický zenbudhismus (dříve Most ke svobodě) z Kuroslep na Třebíčsku. Složitým případem se začali zabývat třebíčští kriminalisté.
Rio de Janeiro - K zázraku přirovnávají brazilská média přežití osmadvacetileté ženy, kterou manžel při čištění zbraně postřelil harpunou přímo do úst.
Liberec - Někdy se naráz přihodí tolik věcí, jako za celý život ne. Devítiletý Vojta Žák z Liberce získal titul mistra republiky v brazilském bojovém a tanečním umění capoeira a vzápětí na to ho na přechodu srazilo auto.
Nové Veselí - Volejbalová paráda. V pátek 10. května se mohou příznivci volejbalu zúčastnit v Novém Veselí svátku tohoto sportu. V exhibičním utkání se zde představí výběr Brazílie U19, který nastoupí proti hvězdám české (nejen) extraligy.