Lvice ostrouhaly. Šlágr zrežírovala exhradecká Andělová
Hradec Králové, Trutnov - Šlágr 17. kola Ženské basketbalové ligy hradeckým „lvicím“ výsledkově nevyšel. Na domácí palubovce podlehly neoblíbenému soupeři KP Brno rozdílem pěti bodů (69:74).
Hradec Králové, Trutnov - Šlágr 17. kola Ženské basketbalové ligy hradeckým „lvicím“ výsledkově nevyšel. Na domácí palubovce podlehly neoblíbenému soupeři KP Brno rozdílem pěti bodů (69:74).
Brno – Tvrdou lekci uštědřil v sobotu basketbalistům Mmcité zatím neporažený lídr. Brňané vzdorovali dvanáct minut, pak Nymburk odskočil šňůrou osmi bodů během 34 sekund. Ve zbytku utkání hosté dominovali a Brno utrpělo debakl 49:102.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Staronovou hlavu státu vybíraly o víkendu tisíce voličů v kraji. Jak jsou s výsledkem druhého kola prezidentských voleb spokojené jihomoravské osobnosti, zjišťoval Deník Rovnost.
Přehledně a na jednom místě. Kompletní zpravodajství, které jsme pro vás celý víkend, tedy již od pátečního odpoledne, sledovali on-line.
Přehledně a na jednom místě. Kompletní zpravodajství, které jsme pro vás celý víkend, tedy již od pátečního odpoledne, sledovali on-line.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Čilý hovor se mísí s tlumenou hudbou, víření pestrých látek honosných večerních šatů přicházejících dam zvýrazňují blesky fotoaparátů a prostory brněnské Fait Gallery se plní desítkami lidí. Začíná sobotní večer, který už nejen v Brně znamená jeden z největších vrcholů plesové sezony, začíná Ples jako Brno. Koná se již po sedmé a pro jeho unikátní atmosféru i jedinečnou gastronomii si jej oblíbily celebrity s vytříbeným vkusem.
Brno /VIDEO, FOTOGALERIE, ANKETA/ - Čilý hovor se mísí s tlumenou hudbou, víření pestrých látek honosných večerních šatů přicházejících dam zvýrazňují blesky fotoaparátů a prostory brněnské Fait Gallery se plní desítkami lidí. Začíná sobotní večer, který už nejen v Brně znamená jeden z největších vrcholů plesové sezony, začíná Ples jako Brno. Koná se již po sedmé a pro jeho unikátní atmosféru i jedinečnou gastronomii si jej oblíbily celebrity s vytříbeným vkusem.
Břeclavsko - Vyhrál ten, koho lidé více chtěli. Ten lepší. Takto okomentoval výhru Miloše Zemana ve druhém kole prezidentské volby poslanec za hnutí ANO Miloslav Janulík. „A nedá se říci, že o málo. Bylo to o zhruba sto padesát tisíc hlasů, což je poměrně dost,“ sdělil Janulík, který bydlí ve Valticích.
Petr Doseděl z Vyškova má rád dobré pivo z malých regionálních pivovarů. Sehnat je ale v místní hospodě nebo restauracích je podle něj jako hledat jehlu v kupce sena. „Regionální piva na čepu nejsou. Zdá se mi, že se jich hospodští bojí. Všichni chtějí jen velké značky, ale aby zkusili i něco jiného, to ne,“ tvrdí muž.
Závěrečné kolo dlouhodobé části extraligy volejbalistek svedlo dohromady v Olomouci k vzájemnému souboji týmy domácí Univerzity Palackého a Sokola Šternberk. V utkání dvou družstev, jejich hráčky spolu často i trénují, se z očekávaného třísetového vítězství radovaly vysokoškolačky, které hostům povolily uhrát pouhých 37 bodů.
Kurdějov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Právě jsem minul Kostel svatého Jana Křtitele a pomalu vcházím do Farního sklepa v Kurdějově. Ve více než sto let starém opraveném sklepě, jenž je pozůstatkem po dřívějším německém obyvatelstvu, panuje čilý ruch. Je sobota kolem druhé hodiny odpolední a lidé se baví se svými kamarády se skleničkami v ruce o jednotlivých vzorcích vín.
Brno - Hromadnou potyčku bezdomovců nahlásili v sobotu večer brněnským strážníkům svědci v Josefské ulici. Sedm lidí se tam podle nich vrhlo na čtyřicetiletého muže. Nejdříve ho tloukli pěstmi, poté ho jedna z přítomných žen udeřila také do tváře. Po opakovaném bití napadeného muže útočníci ještě vyváleli ve sněhu. Potyčku musely řešit tři hlídky městské policie.
Znojmo – Pro divadlo se narodila a „kumšt“ potřebuje k životu stejně jako vzduch. Vystudovala konzervatoř v Brně. Jako dlouholetá členka Satirického divadla Večerní Brno Martina Výhodová vystupovala v řadě nezapomenutelných rolí. Po revoluci 1989 divadlo z nepochopitelných důvodů zaniklo a plně se věnovala rodině. Dvacet let předává lásku k herectví mladým lidem na Základní umělecké škole ve Znojmě, deset let vedla Dobšické národní divadlo a pátým rokem režíruje herce v Divadelním studiu Martiny Výhodové. Na divadelních prknech se potkávají profesionálové, amatéři, děti i dospělí.
Brno /FOTOGALERIE/ – Netradiční sportovní podívaná pro fanoušky, dlouhé vyrovnané souboje i jednoznačná vítězství. Vše nabídly sobotní závody dračích lodí s mezinárodní účastí na plaveckém stadionu za Lužánkami. V moravské části Halového mistrovství České republiky zvítězil v elitní mužské kategorii tým z polské Vratislavi.
/ROZHOVOR/ Do sezony vstupovali s odvážnou čtyřletou koncepcí, na jejímž konci by se měla Kopřivnice představit v evropských pohárech. Nové vedení KH Kopřivnice v čele s předsedou a trenérem A týmu Lubomírem Veřmiřovským si v aktuálním ročníku dalo za úkol stabilizovat klub a zachránit extraligu.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Brněnský futsalový jmenovec populárních londýnských kanonýrů by klidně mohl propůjčit svou přezdívku hráčům PRO-STATICu Blansko. V patnáctém divizním kole Blanenští nastříleli Arsenalu Brno třináct gólů.
Brno, Nymburk – Hodně pohodový zápas mají za sebou basketbalisté Nymburka, lídr nejvyšší tuzemské soutěže. V dalším díle Kooperativa NBL smetli z palubovky tým Brna. Ten nastřílel pouhých čtyřicet devět bodů, rozdíl ve skóre byl třiapadesát bodů.
Kladno - Volejbalisté Kladna nezvládli v Brně úvodní sadu extraligového zápasu, pak ale vyhráli dvě dramatické koncovky, aby si nakonec odvezli z moravské metropole důležitou výhru 3:1.
Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Senzace je slabé slovo. Jindřichův Hradec podlehl svým soupeřům ve všech osmnácti kolech nejvyšší soutěže a pro Svitavy měl být lehkým „zákuskem“ na cestě do skupiny A1. Realita? Tuři se vzpamatovávají ze šokujícího nezdaru.
/FOTOGALERIE/ - Favorita chtěli doma potrápit, ale přání volejbalistům VK Ostrava nevyšlo. V sobotním 17. kole extraligy Dukle Liberec, jejíž kádr se skládá ze současných a bývalých českých reprezentantů, podlehli 0:3 (-16, -21, -18).
Brno /FOTOGALERIE/ – Když prohrají s USK a potrápí jej, jde skoro o výhru. Basketbalistky Žabin Brno s několikanásobnými českými mistryněmi na domácí palubovce v sedmnáctém kole ŽBL předvedly bojovný výkon a prohrály 60:78. „Dokázali jsme hrát naprosto vyrovnanou partii proti kalibru jako je ZVVZ USK Praha. Jsem na holky opravdu pyšný, klobouk dolů,“ chválil svěřenky brněnský kouč Viktor Pruša. KP Brno veze cennou výhru z palubovky Hradce Králové.
Benešov nad Černou - Za mlhy se sjížděli návštěvníci na 11. reprezentační ples obce Benešov nad Černou, který v pátek večer rozzářil sál v benešovské sportovní hale na náměstí.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Hlasy jsou sečtené v celé republice i v Jihomoravském kraji. Zvítězil současný prezident Miloš Zeman, v kraji získal 51,95 procent hlasů. Celkem pro něj hlasovalo přes tři sta třicet tisíc voličů. Zeman přesvědčil většinu voličů v kraji, neuspěl však v Brně, kde zvítězil Jiří Drahoš s 57,57 procenty hlasů. Účast v kraji byla letos o více než osm procentních bodů vyšší než při prvních prezidentských volbách před pěti lety.
Polička /NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC ROKU/ – Sportovní hvězda Svitavského deníku Eliška Červená má za sebou svoji doposud nejúspěšnější atletickou sezonu. Hlasování čtenářů se setkalo tradičně s velkým zájmem. O tom, kdo bude mít největší podporu, ale bylo záhy jasno. Talentovaná atletka měla svůj fan klub skutečně široký.
Čeští baseballisté oceňovali své hvězdy. V chodovském Centru pohybové medicíny Pavla Koláře byl nejužitečnějším hráčem extraligy vyhlášen Radim Chroust. Nadhazovač, který v play-off odházel 13 směn, předvedl 11 strikeoutů a pomohl Drakům Brno vybojovat jednadvacátý mistrovský titul. „Ocenění si moc vážím, nečekal jsem ho. Získat titul bylo loni velice náročné. Ve finále proti Arrows Ostrava rozhodoval každý bod. Šlo patrně o nejvyrovnanější sérii historie,“ uvedl na galavačeru Chroust.
Brno – Volte Zemana, zaplatím vám, ozvalo se v pátek na Malinovského náměstí v Brně. Brněnský deník Rovnost získal exkluzivní výpověď muže, kterému za jeho hlas neznámý nabízel peníze.
Brno - Brněnská miminka narozená ve 4. týdnu roku 2018.
Blanensko, Vyškovsko – Petr Doseděl z Vyškova má rád dobré pivo z malých regionálních pivovarů. Sehnat je ale v místní hospodě nebo restauracích je podle něj jako hledat jehlu v kupce sena. „Regionální piva na čepu nejsou. Zdá se mi, že se jich hospodští bojí. Všichni chtějí jen velké značky, ale aby zkusili i něco jiného, to ne,“ tvrdí muž.
Písek - I letos v lednu uspořádal Diacel Písek, sdružení rodičů dětí s diabetem a celiakií, zimní tábor „Bedřichov 2018“ pro zdravotně postižené děti.
Východní Čechy - Přehled vybraných sportovních událostí pro tento den:
Brno, Praha - Basketbalistky brněnského Technicu natáčely historický film o basketbalové reprezentaci. Na zápas nedorazíme, protože cestujeme časem. I tak mohla znít omluvenka brněnských basketbalistek Technicu ze zápasu s pražskou Slavií. Brňanky místo utkání natáčely historický sportovní film Zlatý podraz.
HLASUJTE V ANKETĚ / Zamýšlený hlavní uzel nové městské hromadné dopravy (MHD) v Uherském Hradišti, který má podle revoluční koncepce vzniknout na Všehrdově ulici, rozpoutal divokou diskusi.
/ANKETA, FOTO, VIDEO/ Miloš Zeman byl zvolen prezidentem i na další funkční období. Ve finále porazil Jiřího Drahoše. Celý víkend pro vás sledujeme on-line.
Ústí nad Labem - Florbalisté Ústí nad Labem přivítají v rámci Superligy v sobotu Otrokovice. Souboj bude přenášet Česká televize.
Hradecko - Deník přináší čtenářům přehled sportovních událostí, které se v hradeckém okrese konají v sobotu 27. ledna.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Hlasy jsou sečtené ve většině republiky i v Jihomoravském kraji. Zvítězil současný prezident Miloš Zeman, v kraji získal lehce přes 52 procent hlasů. Celkem pro něj hlasovalo přes 320 tisíc voličů. Zeman přesvědčil většinu voličů v kraji, neuspěl však v Brně, kde zvítězil profesor Jiří Drahoš necelých 57,5 procent hlasů.
Jičín - Uplynulý víkend startovali mladší žáci HBC Continental Jičín na velmi kvalitním dvoudenním turnaji Eminent cup, jehož dějištěm byla Olomouc. Na turnaji startovaly vedoucí celky jednotlivých krajských soutěží, které byly doplněny nejúspěšnějším mládežnickým celkem posledních let na Slovensku, Tatranem Prešov.
Trutnov - Basketbalistky Lokomotivy Trutnov v přímé bitvě o osmou příčku zaručující účast v play off přivítaly soupeře z Karlových Varů. Svěřenkyně kouče Petra Kapitulčina od úvodních minut na hostující celek nestačily a důležitou bitvu nakonec prohrály rozdílem patnácti bodů.
Brno – S vážnými zraněními skončil v nemocnici malý chlapec, kterého v pátek krátce před šestou hodinou večer srazilo auto na přechodu v Okružní ulici. Záchranáři jej převezli do brněnské dětské nemocnice.
Brno – Dopravou na jižní Moravě se jako náměstek hejtmana zabývá téměř dva roky. Jedním z hlavních témat, které v poslední době řešil, je železniční uzel Brno. Podle Romana Hanáka je nutné začít se stavbou nového nádraží co nejdříve. „Pokud nevznikne nový železniční uzel Brno, tak železniční doprava v Jihomoravském kraji začne kolabovat a Brno zmizí z železniční mapy Evropy,“ bojí se.
Brno – Bez aut, bez bariér a se stejnou historickou dlažbou jako doposud. Tak může ještě do konce roku vypadat brněnské Dominikánské náměstí. Brněnští radní tento týden vybrali společnost, která prostranství zrekonstruuje.
Brno – Při dohlížení na páteční volení Brňanů se jeden z komisařů několikrát posilnil alkoholem. Na muže ve volební komisi v okrsku Stránice v Brně-středu proto jeho kolegové přivolali strážníky.
Modřice – Roboti se prohání po nákupním centru a ve virtuální realitě si žáci zkouší práci se zámečnickou svářečkou, na pódiu se koná chemická show. Střední odborné školy chtějí dokázat, že budoucnost patří průmyslu a technologiím. Prezentují se v nákupním centru Olympia.
Blanensko, Vyškovsko /FOTOGALERIE/ – Miloš Zeman nebo Jiří Drahoš? Dvě jména, která v uplynulých dvou týdnech budila řadu emocí. A také dva kandidáti na prezidenta, mezi kterými začali lidé vybírat úderem včerejší druhé hodiny odpoledne.
Na cestách jsou od úterý, kdy se vydaly do Finska. V prvním osmifinále Challenge Cupu tam volejbalistky TJ Ostrava porazily Orivesi 3:0, ale jejich náročný program nekončí.
Mladoboleslavsko - Víkendové sportovní menu.
Se zármutkem v srdcích vzpomínáme.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Volební místnosti se pro páteční den uzavřely. Rozhodnout o vítězi prezidentských voleb budou moci ještě lidé v sobotu, a to od 8 do 14 hodin. Volby provází zájem voličů, leckde přesáhla volební účast 50 procent. Celý volební víkend sledujeme on-line.
Brno /FOTOGALERIE/ – Patnáct sekund jednoznačné souboje, až pět minuty ty vyrovnané. Takové trvání mají duely v Halovém poháru dračích lodí, který v sobotu hodinu před polednem začne v Městském plaveckém stadionu Lužánky. Loni do Brna dorazilo 26 posádek nejen z České republiky, obdobnou účast očekávají pořadatelé také letos.
Brno – Ve dnech 18. – 21. ledna se uskutečnil v Brně celorepublikový veletrh Go a Regiontour. Největší a nejmodernější halu brněnského výstaviště – pavilon P zaplnili vystavovatelé z celé republiky.