
Hradec ve středu svede dvě sportovní bitvy s Brnem
Hradec Králové - O postup do finále svých soutěží ve středu začnou bojovat hradečtí hokejisté i basketbalistky.
Hradec Králové - O postup do finále svých soutěží ve středu začnou bojovat hradečtí hokejisté i basketbalistky.
Spoustu zajímavých výsledků zaznamenali v ,,malých sportech" reprezentanti zlínského regionu. Ti byli vidět v soutěžích v atletice, cyklistice, florbalu, ženském fotbalu, hokeji a stolním tenise.
Brno, Praha - Krajský soud v Brně v úterý potvrdil půlmilionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil ministerstvu vnitra. Je za chyby v zakázce na IT služby související s výplatou sociálních dávek. Soud potvrdil rozhodnutí ÚOHS z roku 2013. V úterý to řekla mluvčí soudu Simona Pešková.
Brno – Léto u vody mohou strávit i svými čtyřnohými nejlepšími přáteli lidé u Brněnské přehrady. Rada města v úterý totiž nepřijala návrh městské části Kníničky, aby zakázala pohyb psů v okolí Sokolského koupaliště.
Brno - V Jihomoravském kraji v úterý padly dva teplotní rekordy. Meteorologové naměřili 21,1 stupně v Troubsku u Brna a 21,6 stupně v Brodě nad Dyjí. V obou případech padla pět let stará dosavadní teplotní maxima.
Brno /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Dva měsíce. Každý den hodina cvičení. Bez přestávky. Jako asistentka v redakci Brněnského deníku Rovnost jsem se rozhodla sedavé zaměstnání vyvážit dvouměsíční výzvou v tělocvičně a bojovat o změnu postavy.
Jedním z pěti největších akcionářů amerického výrobce elektromobilů Tesla se stal Čínský technologický gigant Tencent Holdings. Automobilka dnes oznámila, že čínská firma koupila za 1,78 miliardy dolarů (44,3 miliardy korun) pět procent jejích akcií. Tencent výrazně investuje do elektromobilů kvůli zpřísňování emisních pravidel v zemi.
Vozidla bez řidiče by se do budoucna mohla v provozu testovat na dálnici D2 mezi Brnem a Bratislavou. Na dnešním jednání se na tom shodli ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a místopředseda slovenské vlády pro investice a informatiku Peter Pellegrini se zástupci automobilového průmyslu a mobilními operátory.
Brno – Opětovné přezkoumání postupu ministerstva zdravotnictví nařídil v úterý Ústavní soud v Brně. Případ z roku 2010, kdy ministerstvo neposkytlo žadatelce Zuzaně Candigliotě z Břelavi analýzu o trestní odpovědnosti rodiček v souvislosti s porodem doma, tak dostane znovu na stůl Městský soud v Praze. Ten žalobu předtím už dvakrát zamítl.
Pardubický kraj, Svitavy - Vestibul kina Vesmír se v pátek odpoledne zaplnil až k prasknutí. Dav, tvořený převážně dětmi, se vinul až ven před budovu. Přišly se naživo podívat na svoje virtuální idoly z YouTube.
Brno – Letos už získaly zlato a stříbro, třetí medaile visí dál ve vzduchu. A po postupu mezi elitní čtyřku domácí nejvyšší soutěže se basketbalistkám KP Brno zase přiblížila. Semifinále na tři vítězné duely rozehrají svěřenky kouče Mariana Svobody ve středu v půl sedmé večer na palubovce Východočešek.
Praha - Hlavní město by mohlo mít nový Metropolitní plán do roku 2023. Vedení města by mohlo do 14 dnů projednat harmonogram jeho tvorby. V úterý to řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ). Metropolitní plán připravuje město již několik let a vytváří jej Institut plánování a rozvoje (IPR). Současný plán přestane platit v roce 2020. Podle plánu se řídí veškerá výstavba v Praze.
Strakonice – Basketbalistky Strakonic B podlehly poslednímu Liberci i Pardubicím, ale záchranu už mají jistou. Sezonu zakončí doma.
Pět bodů z úvodních dvou střetnutí vytěžili ragbisté Mariánských Hor na úvod Národní ligy. V soutěži, která slouží jako nadstavba první ligy a z níž vede cesta do extraligy, nejprve nestačili na Přelouč (11:20), aby o uplynulém víkendu svěřenci Roba Vanna porazili České Budějovice 27:10.
Brno – Datum: středa 29. března 2017, 14.00 hodin. Místo: hotel Bobycentrum v Brně. Událost: losování základních skupin mistrovství Evropy v malém fotbalu. Už tuto středu poznají nejlepší týmy starého kontinentu své soupeře v úvodní fázi velkolepého šampionátu, který se uskuteční od 9. do 17. června v Brně.
Brno – Využít lidský pupečník k léčbě pacientů s leukémií nebo s poškozenými klouby chtějí odborníci z Mezinárodního centra klinického výzkumu brněnské svatoanenské nemocnice. „Pupečník je unikátním zdrojem kmenových buněk, který se po porodu za běžných okolností zastřihne a zlikviduje. My jej využijeme k vývoji léčiv," nastínila v úterý vedoucí výzkumu Dagmar Hrůzová ze společnosti PrimeCell.
Jižní Morava – Hlavně na řidiče, kteří za volant usedají s alkoholem v krvi nebo pod vlivem drog, se o uplynulém víkendu zaměřili jihomoravští policisté. Kromě toho kontrolovali i další přestupky. Z 1739 zkontrolovaných aut odhalili různé druhy přestupků u 227 řidičů. Nejčastěji se jednalo o překročení povolené rychlosti. Alkohol policisté odhalili u třiadvaceti řidičů, drogy u čtyř.
Brno - Nevšední obrázek mohli minulý pátek zahlédnout Brňané v Lidické ulici. Skupina lidí popíjela pivo a zároveň šlapala do pedálů v pojízdné cyklohospodě. Trend, dobře známý například v Budapešti, představil v Brně Marek Fišer pod názvem Kološkopek. „Zatím řešíme detaily, abychom splnili všechna pravidla ve vyhlášce. Počítám s tím, že už v dubnu spustíme první jízdy pro zájemce," uvedl Fišer.
Brno - Brněnský dopravní podnik letos koupí 44 kloubových a 16 krátkých autobusů na stlačený zemní plyn, poprvé budou mít v Brně klimatizaci. K tomu také 67 elektronických panelů, které poskytují aktuální informace na zastávkách cestujícím. Podnik totiž uspěl se žádostí o dotace a dostane 432 milionů korun.
Brno – Šedesát nových autobusů na stlačený zemní plyn nakoupí do konce příštího roku brněnský dopravní podnik. Příjemnou novinkou bude jejich klimatizace. „Chceme, aby každý nově pořízený trolejbus nebo autobus měl klimatizaci takzvaného salónu, čili prostoru pro cestující. Kromě toho, že jsme vyslyšeli jejich prosby, také usilujeme o moderní hromadnou dopravu, kterou bude lidé rádi jezdit," okomentovala mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.
Kyjov – Hokejbalistům Kyjova se v Moravské lize daří i bez osvědčených opor, které hostují v extraligových soutěžích. Slovácký celek potvrdil skvělý vstup do jarní části sezony v Tišnově, kde zdolal domácí Titány 4:2. Oslabeným hostům vystřelil tři body útočník Pavel Šedík, který dal všechny čtyři branky Kyjova.
Brno - Místo plánovaných čtyř stovek bytů a kanceláří nahradily zbourané budovy Jaselských kasáren jen náletové dřeviny a odpadky. Ačkoliv na místě zatím nestojí ani jediná garsonka, představitelé města chtějí změnit územní plán tak, aby tam bytů mohlo vzniknout více. Do konce týdne mohou lidé změny územního plánu připomínkovat.
Brno, Praha - Státní moc neměla pravdu. Tak lze vnímat stanovisko Ústavního soudu ČR, který se v úterý postavil na stranu pražských squaterů. V kauze související s policejním vyklízením usedlosti Cibulka z předloňského května se ovšem nezabýval samotnou policejní akcí, ale posuzoval následný spor točící se právě kolem tohoto zákroku. A zastal se squaterů. Státní zastupitelství prý pochybila – a prověřením postupu policie se žalobci budou muset zabývat.
Praha, Brno - České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a brněnské Vysoké technické učení získaly společně s dvěma partnery z Německa dotaci 400 tisíc eur, tedy zhruba deset milionů korun, z Evropské unie na rozvoj česko-německého výzkumného centra. Projekt má za cíl položit základy budoucí česko-německé spolupráce na výzkum pokročilé průmyslové výroby. V úterý o tom informovala mluvčí ČVUT Andrea Vondráková.
Brno, Praha - Pražský městský soud musí opět přezkoumat zákonnost postupu ministerstva zdravotnictví, které žadatelce z Ligy lidských práv neposkytlo analýzu o trestní odpovědnosti rodiček v souvislosti s porodem doma. Rozhodl o tom v úterý Ústavní soud v Brně.
Chomutov – Proti týmům Olomouce i Brna se basketbalistkám dařilo.
Letošní sezona na zámku Kačina bude doslova pohádková. Kromě prohlídek zámeckých interiérů se návštěvníci mohou těšit na netradiční „Prohlídky s duchem Rudlou" či letní „Pohádkovou Kačinu". Začátek sezony zde navíc otevírá výstava Království včel.
Svitavy - Vestibul kina Vesmír se v pátek odpoledne zaplnil až k prasknutí. Dav, tvořený převážně dětmi, se vinul až ven před budovu. Přišly se naživo podívat na svoje virtuální idoly z YouTube.
Brno – Poprvé v historii DRFG Superligy malého fotbalu půjdou do utkání v roli lídra soutěže. Aby si Brňané vedoucí pozici udrželi, potřebují v duelu devátého kola zdolat Jihlavu. Zápas začíná v úterý od 20.30 hodin v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem.
Brno /ROZHOVOR/ – Do čtvrtfinálové série s Duklou vstupovali s velkým elánem, po dvou porážkách v Praze však stojí zápas od vyřazení. Hlavně v sobotním střetnutí na svého soka házenkáři Králova Pole ztráceli a neměli na něj. „V obraně jsme vůbec nespolupracovali. Dukláci mezi námi proskakovali, jak chtěli," povídá nedávno osmadvacetiletý křídelník Tadeáš Zima.
Blanensko – Nabízeli zákazníkům v regálech med s antibiotiky, pokutu vyměřenou potravinářskou inspekcí však řetězce dostanou zpátky. Zaplatí jim ji dodavatel závadného výrobku, společnost Včelpo se sídlem na Blanensku.
Znojmo – Brambory, cibuli, jablka nebo třeba česnek od místních prodejců si mohli obyvatelé Znojma donedávna koupit na stáncích na Masarykově náměstí. Zhruba desítka prodejců zde nabízela zboží každé dopoledne vždy od pondělí do soboty. Nyní zůstala prodejní místa opuštěná, i když na konci března již vždy trhovci bývali na svých místech.
Brno - Pětadvacet rolí sám, bez rekvizit a kostýmů. Osmatřicetiletý rodák z Brna Radim Schwab zahrál v Brně unikátní představení Mistero Buffo. Uvedli ho minulý týden v Divadle Husa na provázku. „Byla to velká výzva a nesmírně moc jsem se na tom představení naučil. Je to geniální dílo," říká o monodramatu z pera nositele Nobelovy ceny za literaturu Daria Foa.
Brno – Budovy bývalého Cheposu v brněnské Šumavské ulici čeká další přestavba. Po obnově pláště budovy C se změní i budovy A a B.
Důležitý vstup do bojů o udržení nezvládli, když proti Hranicím na vlastní palubovce nestáhli poločasové manko šesti branek a po porážce 23:25 mu navíc přepustili 10. místo, které zaručuje baráž s vítězem 1. ligy, zatímco celky na konečném 11. a 12. místě opustí nejvyšší soutěž přímo. Kopřivnické házenkáři nyní čeká venkovní sobotní duel na palubovce Nového Veselí, kde se hraje již od 16 hodin.
Brno – K jejím nejznámějším patří písně In the Heat of the Night, Hi Hi Hi nebo Innocent Love a zná je téměř každý, kdo si osmdesátá a devadesátá léta pamatuje. Německá zpěvačka Sandra, jedna z nejpopulárnějších interpretek této doby, vystoupí 27. října poprvé v Brně. „Bude to současně teprve její druhý koncert v České republice," potvrdil informaci Radek Gehringer z pořádající agentury Moravia Top Concerts. Předprodej vstupenek začal v pondělí.
Brno /FOTOGALERIE/ – Rozsáhlé opravy za miliony korun čekají budovu brněnského Kina Art v Cihlářské ulici. Kvůli rozšíření vestibulu či zřízení bezbariérového přístupu proto od května do září kino přemístí do bývalého lihovaru v Pekařské ulici.
Praha - Papírové padesátikoruny, jejichž platnost skončila k 1. dubnu 2011, je možné vyměnit na pobočkách České národní banky (ČNB) jen do konce tohoto týdne. Mezi lidmi je přitom podle statistik ještě 11,6 milionu papírových padesátikorun v celkové hodnotě 581 milionů korun.
Brno – Poprvé v Brně vystoupila v sobotu večer americká R'n'B a soulová zpěvačka Macy Gray. Ve vydařené klubové atmosféře Sono centra zazpívala svým specificky „nakřáplým" hlasem starší hity i novější písně a přesvědčila fanoušky o svém výjimečném hlasovém umění. V úvodu večera zazněly skladby Why Didn't You Call Me, Relating To a Psychopath nebo Do Something, v závěru nechyběly hity jako I Try či Beauty In The World.
Teplice – Ani zápasy se slabšími soupeři ze dna tabulky nezvládli. Teplické Rondo je v krizi a sám šéf klubu Josef Brda neví, jak ze šlamastyky ven.
Jindřichův Hradec - Brigádní generál Emil Boček je dlouholetým přítelem členů Klubu historie letectví Jindřichův Hradec i starosty města Jindřichův Hradec Stanislava Mrvky.
Brno, Topolany – Třicet měsíců vězení s podmíněným odkladem na dva roky. To byl původní trest pro vedoucího provozního střediska Správy železniční dopravní cesty Vladimíra Kuřátka. Tento rozsudek loni vynesl Okresní soud ve Vyškově ve věci vykolejeného vlaku u Topolan z roku 2011. Krajský soud v Brně však nyní Kuřátka osvobodil.
Přesně po 425 letech od narození J. A. Komenského, v úterý 28. března začnou v Uherském Brodě letošní Dny Komenského, které se ponesou v rámci tématu Brána ideálů otevřená.
Východní Čechy - Chance futsal liga se třemi zástupci z regionu pokračovala dalšími zápasy.
Brno /ANKETA/ – Dvacátý ročník ohňostrojné přehlídky Ignis Brunensis bude mít o jeden ohňostroj víc. Show zpestří hudební festival.
Východní Čechy, Svitavy - Čtvrteční vernisáží se, za účasti autora a několika desítek návštěvníků, v Městském muzeu a galerii otevřela nová výstava. Výtvarník Václav Lamr představuje obrazy s biblickými a židovskými motivy.
Brno – Z mléka a alkoholu přesedlá na vodu nový ředitel Povodí Moravy. V Brně ho v pondělí představil zaměstnancům podniku ministr zemědělství Marian Jurečka. Václav Gargulák přejde na pozici generálního ředitele společnosti zvenčí a ujme se jí už v úterý.
Brno – Cestu z ubytovny hledají jen těžko kvůli počtu dětí, romskému původu nebo tomu, že nemohou našetřit na kauci. Padesátka takových rodin hledá pomoc v brněnském projektu rychlého zabydlení. Poslední z nich se mají ubytovat ještě v tomto měsíci.
Brno – Seděl v otevřeném okně ve dvanáctém patře, nohy měl nad ulicí. Brněnští policisté před pár dny zachránili život mladému muži. Ten se pokusil svá trápení vyřešit sebevraždou, policisté jej včas zastavili.