Zlín – Na atraktivní šlágr se dnes těší volejbalový Zlín. Ve Sportovní hale Euronics se totiž od 17 hodin představí hvězdami nabité Karlovarsko, za které navíc nastoupí odchovanec Fatry Pavel Bartoš. Síle Západočechů bude čelit i zlínský blokař Vojtěch Navláčil, který podotýká, že mužstvo jde do boje s otevřeným hledím.
Brno – K devětapadesátiletému muži, který opakovaně padal do tramvajového kolejiště, vyjeli v úterý odpoledne strážníci do brněnských Řečkovic. Když dorazili na konečnou zastávku linky číslo 1, zjistili od svědků, že muž mezitím odjel tramvají.
Plzeň - Rozhodnutí Krajského soudu v Plzni v případu ortopeda Michala Zdařila, který byl v červnu odsouzen pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, je již pravomocné.
Turnov – Dvě náročné bitvy čekaly v domácím prostředí volejbalisty TJ Zikuda. Svěřenci kouče Jana Šimůnka nejprve vyzvali lídra tabulky z Brna, aby se o den později pokusili vyzrát na Staré Město.
Praha - Zpěvák Karel Gott byl v úterý přijat v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Zřejmě se tam podrobil operaci zúžené aortální srdeční chlopně miniinvazivní metodou. Na Gottově facebookovém profilu to ve středu uvedla jeho manželka Ivana.
Vyškovsko – Jeden revmatolog, dva kardiologové, hrstka diabetologů. Nejen alergologové jsou na Vyškovsku žádaným a přitom nedostatkovým zbožím. Problém nastává třeba tehdy, když některý z odborných lékařů ukončí smlouvu s některou ze zdravotních pojišťoven. Pacientovi nezbyde než za zákrok lékaři zaplatit hotově nebo se vydat za vyšetřením do Brna.
Hradec Králové - V rámci dohrávky první ligy futsalistů se v úterý se hrálo derby. Chrudimský Era-Pack v něm bez větších problémů zvítězil na palubovce Hradce Králové rozdílem šesti branek.
Brno - Sprchovat se a zároveň vyrábět elektřinu? Vědci z chemické fakulty brněnského Vysokého učení technického vědí, jak na to. Pracují na vývoji takzvaného optoelektronického materiálu, který umí vyrobit elektřinu, snížit náklady na energie a udržet optimální teplotu uvnitř domů.
Židlochovice /ANKETA/ – Děsivé grimasy, velké rohy, oheň a dým. Židlochovice čtvrtého prosince navštíví obyvatelé pekel. A nebudou to dobromyslní a přihlouplí čeští čerti v kožíšcích, ale hrůzostrašní ďáblové z Rakouska. Městem jich projde přes osmdesát. Pochod navazuje na akce z předchozích dvou let na brněnském náměstí Svobody. Účast už přislíbilo víc než čtyři tisíce lidí.
Otrokovice – Velkou zábavu a také pohyb nervové soustavy způsobili svým fanouškům florbalisté Otrokovic. V divoké bitvě 7. kola Superligy přestříleli nováčka a poslední tým soutěže Litvínov 8:6. Čtyřmi góly se zaskvěl útočník Martin Nagy.
Brno – Přály si drama a davy diváků, což se jim splnilo. Na výhru však basketbalistky brněnského Valosunu v úvodním střetnutí EuroCupu nedosáhly. Ve středu v zahajovacím zápase základní skupiny G prohrály s maďarským Miškolcem v těsné koncovce 73:77. „Prohra nás určitě všechny mrzí, ale rozhodně se nemáme za co stydět," vyzdvihla kapitánka Valosunu Kateřina Sedláková nebojácný výkon svého družstva.
Tři porážky v řadě stačily! Basketbalisté Ostravy přerušili sérii nezdarů, když v utkání 6. kola nejvyšší soutěže přehráli na domácí palubovce Brno 68:60.
Praha - Basketbalisté Prostějova po nevydařeném vstupu do ligy podruhé vyhráli. Nad Jindřichovým Hradcem vedli po třech čtvrtinách už o více než třicet bodů, nakonec zvítězili 84:68. Nejlepším střelcem zápasu byl se 27 body Lukáš Palyza.
Královéhradecko, Horní Lánov - Dobrovolní hasiči ze Horního Lánova jsou dalším sborem, který regionální Deník ve spolupráci s Českým rozhlasem představuje v rámci soutěže Dobráci roku. Díky tomu mají nyní šanci získat titul v této soutěži a vyhrát velkolepou show s hudebním programem. Záleží i na vás, našich čtenářích.
Praha - Házenkáři pražské Dukly mají po devátém kole extraligy v čele tabulky dvoubodový náskok před Hranicemi. Ty totiž prohrály v hale plzeňských obhájců titulu 23:31, zatímco Dukla porazila poslední Zlín 32:23.
Brno - Nejen při výjezdech, ale i ve volném čase najdou jihomoravští hasiči čas na dobré skutky. Dvanáct členů jejich sboru se vyfotilo pro charitativní kalendář na příští rok. Výtěžek z prodeje přispěje Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek.
Kvasice – Pamětní desku věnovanou památce olympionika Bedřicha Šupčíka ve středu odhalili na budově sokolovny v Kvasicích. Ve více než dvoutisícové obci totiž v Sokole začínal svou sportovní kariéru, ve které dosáhl mnoha úspěchů. Tím největším, zlatou olympijskou medailí, se nesmazatelně zapsal do dějin českého sportu.
Brno - Basketbalistky Valosunu Brno vstoupily do Evropského poháru domácí prohrou s Miskolcem 73:77. O výsledku rozhodla závěrečná čtvrtina, v níž se Brňankám s výjimkou přesně zakončující Vlkové přestala dařit střelba.
Praha - Ostravské volejbalistky dál bez zaváhání vládnou extralize. Tým kouče Zdeňka Pommera, který do soutěže vstoupil senzační výhrou nad prostějovskými mistryněmi, dnes ve čtvrtém kole zvítězil v hale SG Brno hladce 3:0. Na druhé místo tabulky se posunul pražský Olymp po třísetové výhře ve Šternberku. Prostějov odehrál o zápas méně a je třetí.
Ostravské volejbalistky dál bez zaváhání vládnou extralize. Tým kouče Zdeňka Pommera, který do soutěže vstoupil senzační výhrou nad prostějovskými mistryněmi, dnes ve čtvrtém kole zvítězil v hale SG Brno hladce 3:0. Na druhé místo tabulky se posunul pražský Olymp po třísetové výhře ve Šternberku. Prostějov odehrál o zápas méně a je třetí.
Brno – V den výročí sedmadevadesátého výročí vzniku československého státu Brňané nekladli pouze věnce k pomníkům české státnosti a nevyvěšovali vlajky ze svých oken. Podle mluvčího brněnských strážníků Jakuba Ghanema se přibližně patnáct stovek z nich s proislámskými a protimigračními transparenty shromáždilo ve středu odpoledne na náměstí Svobody.
Berlín/Bratislava – Zpěvák Karel Gott, který je hospitalizován v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), v úterý podstoupil operaci. Na Gottově facebookovém profilu to dnes uvedla jeho manželka Ivana. Zpěvákův stav je podle ní stabilizovaný a pooperační průběh je bez komplikací.
Žďár nad Sázavou - Vítaný den volna a odpočinku, den kladení květin a věnců, den projevů politiků nebo den předávání státních vyznamenání. To vše je 28. říjen. Sedmadevadesáté výročí vzniku samostatného Československa si připomněli i ve Žďáře nad Sázavou.
Brno /VIDEO/ – Pro jedny umělecké dílo, pro druhé žirafa. Brno ve středu oficiálně získalo další kontroverzní sochu. A sice na Moravském náměstí sochu Odvahy inspirovanou moravským markrabětem Joštěm Lucemburským, synovcem Karla IV., který je v nedalekém kostele svatého Tomáše pohřbený. Krátce po poledni její slavnostní odhalení sledovalo asi pět stovek lidí.
Singapur, Brno - Trošku smutnou tečku dostává jinak povedený rok brněnské tenistky Lucie Šafářové. Za výkony ve dvou třetinách sezony hraje na Turnaji mistryň dvouhru a čtyřhru, ale po nemoci na konci sbírá prohry.
Jižní Morava - Stovky aut ročně odloží jejich majitelé v Jihomoravském kraji, jen v Brně jich je kolem dvou set. Likvidace bývá hodně složitá a zdlouhavá.
Brno – Třetí domácí zápas letošního ročníku Tipsport Superligy čeká ve středu vpodvečer na florbalisty itelligence Bulldogs Brno. Po sobotním vítězství na půdě Bohemians vyzve Moravany další soupeř z Prahy, letošní nedobytnost domácí haly v ulici Vodova prověří Královské Vinohrady.
Dva zápasy na palubovce lídra první volejbalové ligy žen odehrály hráčky SK P.E.M.A. Opava. Slezanky neuhrály ani set. Nepodařilo se jim totiž zvládat koncovky.
Praha /ROZHOVOR/ - Byl to velký talent českého triatlonu, zajel několik skvělých výsledků na české i evropské scéně. Jeho potenciál byl ohromný. Jenže přišla zranění, tréninkové výpadky a zároveň rozhodnutí studovat na vysoké škole. Nyní je Martin Debnar ve třetím ročníku medicíny a triatlonu má stále pořád plnou hlavu.
Plzeň – Dva slouží spolu, třetí v jiné směně a velel jim muž z jiné stanice. Řeč je o čtveřici plzeňských hasičů, kteří 8. a 9. října vyrazili do Brna na celostátní hasičskou soutěž v poskytování předlékařské první pomoci. A i když spolu nejsou tak sehraní, přesto zvítězili.
Brno – Radnice v brněnské městské části Židenice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 25.000 korun za chybu při výběru firmy na rekonstrukci tělocvičny základní školy Gajdošova. Pokuta je pravomocná, radnice se proti ní neodvolala.
Vyškov – V krajském přeboru futsalistů se zástupcům Vyškovska nedaří. Oba uzavírají tabulku. Pořadí okresního přeboru je hodně ovlivněno nestejným počtem sehraných zápasů. Zatímco aktuálně vedoucí Inexis Bučovice a Krásensko už podzim dohrály, bučovické sokoly čeká ještě šest zápasů.
Borovany / Borovany - Není pomalu den, aby si někdo nespletl město Borovany na Českobudějovicku se stejnojmennou obcí na Písecku. Ivana Dolejšková, starostka daleko menších Borovan nedaleko Bernartic, už ale takové omyly bere s humorem.
Olomouc /ROZHOVOR/ - Vědecká knihovna v Olomouci pořádá jedinečnou výstavu litografií s názvem Krajina starých sídel, která odhaluje krajinářskou grafiku Friedricha Adolfa Kunikeho. Návštěvníci si mohou prohlédnout 88 vyobrazení významných míst Moravy a Slezska. Výstava vznikla díky fondům Vědecké knihovny v Olomouci i za pomoci Moravské zemské knihovny v Brně a jednotlivých měst a obcí. Regionální deník vám přináší rozhovor s mluvčím knihovny Milošem Korhoněm o této nevšední výstavě i o projektech, které Vědecká knihovna plánuje do budoucna.
V brněnských Maloměřicích má postupně vzniknout obytný soubor s téměř 200 byty a devíti rodinnými domy za půl miliardy korun. Developer, stavební firma Kaláb, jej umístil na břeh Svitavy mezi Kusákovu a Parkovou ulici. Předpokládá, že stavět začne v roce 2018 a po etapách by měly všechny domy stát v roce 2025, řekl jednatel firmy Tomáš Kaláb.
Zruč nad Sázavou – V dohrávce pátého kola Chance futsalové ligy přivítalo zručské Benago na domácí palubovce Helas Brno. Již první poločas rozhodl o tom, že všechny body zůstanou ve Zruči. Benago zůstává po výhře 6:1 v domácím prostředí stoprocentní.
Singapur - Lucie Šafářová je mezi tenistkami považována za nejmilejší a nejusměvavější hráčku. V individuálním egoistickém sportu, v kterém jde týden co týden o spoustu bodů a nemalé peníze, není jednoduché mít kamarádky, ale brněnská rodačka staví vztahy nad soutěživost.
Brno – Volejbalistky KP Brno vstoupily do Poháru CEV domácí porážkou s Crvenou Zvezdou Bělehrad 2:3, i když získaly úvodní dva sety. Tie-break vyhrály srbské mistryně 15:8. Odveta je na programu 10. listopadu od 18:00.
Brno - Volejbalistky KP Brno vstoupily do Poháru CEV domácí porážkou s Crvenou Zvezdou Bělehrad 2:3, i když získaly úvodní dva sety. Tie-break vyhrály srbské mistryně 15:8. Odveta je na programu 10. listopadu od 18:00.
Brno – Fotbalisté, rychlobruslaři a nyní i běžci nebo vícebojaři. Vedení Brna k plánům na nová sportoviště přidalo také halu pro nadějné atlety. Vzniknout má do tří let u univerzitního kampusu v městské části Bohunice.
Břeclav /ROZHOVOR/ - Břeclavské gymnázium se ve své historii může pyšnit celou řadou skvělých sportovců. Současným velkým talentem je patnáctiletá judistka Anna Třináctá. V sobotu ovládla republikový přebor v Jičíně, v pondělí se už hlásila ve školní lavici. Neminul ji ani tělocvik. „Měli jsme s klukama spojený tělocvik, tak jsme s nimi hráli volejbal. Ten mě baví," podotkla jedna z nejnadějnějších domácích nadějí bojového umění pocházejícího z Japonska.
Brno – Cestu do práce rušným ranním Brnem v úterý ráno některým Brňanům znepříjemnila dopravní nehoda na Moravském náměstí. Srazily se tam totiž dvě tramvaje brněnské hromadné dopravy. Při nehodě se nikdo nezranil.
Brno – To, co patřilo vždy městu, se opět vrátí do jeho rukou. Tak shrnul primátor města Petr Vokřál úterní rozhodnutí radních o koupi jedenašedesáti procentního podílu ve společnosti Veletrhy Brno právě městem, jehož jméno nese společnost v názvu. Brno zaplatí ze svého rozpočtu dosavadnímu německému vlastníkovi Messe Düsseldorf přibližně 225 milionů korun. „Další částí ceny je podřízená půjčka asi 370 milionů korun, kterou musí splatit Veletrhy německému vlastníkovi," řekl Vokřál.
Do brněnské vily Tugendhat, která je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, se v pondělí vrátila část její historie v podobě zrestaurovaného originálního nábytku. Je to příborník, lavice, kávový stolek a křeslo Spring Chair. Lidé si nábytek mohou prohlédnout ve skleněných vitrínách, které udržují stálou teplotu.
Brno /ROZHOVOR/ - I když bude zdobit brněnské Moravské náměstí, socha markraběte Jošta Lucemburského Odvaha se zrodila asi dvě stě kilometrů od Brna. Vytvořil ji pražský sochař Jaroslav Róna. Dílo v sobotu přivezl do Brna, kde je ve středu slavnostně odhalí. „Rád překvapuji novým řešením," prohlásil.
Frýdek-Místek – Ve třetím kole se extraligové volejbalistky Frýdku-Místku vydaly do hlavního města, kde sehrály duel s úřadujícím vicemistrem – Olympem Praha.