Brno – Chtěli být nejlepší český tým, to jim nevyšlo. Přesto jsou florbaloví Buldoci spokojení se svým účinkováním na nejprestižnějším letním turnaji Czech Open. V Praze skončil brněnský celek ve čtvrtfinálové skupině. „Bylo to od nás slušné, celkem i výsledkově podařené. K postupu do semifinále nám chyběla jedna branka. Ať už vstřelená, nebo ubráněná. Ale to není nejpodstatnější. Hlavní je, že jsme hrou potvrdili svou příslušnost k české špičce. Celkově jsou dojmy z turnaje jednoznačně pozitivní," shrnul účast na mezinárodním turnaji trenér Bulldogs Jan Kadlec.
Brno - Skutečnost, že řidič odmítne podepsat policistům záznam o přestupku, ještě automaticky neznamená, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení a že od něj mají žádat peněžní kauci. Řidiče, který zvolil „komunikačně minimalistický postoj", se zastal Nejvyšší správní soud (NSS). Verdikt z počátku letošního roku zařadil do sbírky svých významných rozhodnutí.
České Budějovice - O velké novince, která by proměnila dopravu v Pražské třídě, uvažuje českobudějovická radnice. V Pražské by mohl vzniknout společný pruh pro městskou hromadnou dopravu a pro cyklisty. Navrhuje to cyklogenerel města plán možných dopravních opatření ve prospěch cyklodopravy.
Přibližně jednu třetinu cesty mají za sebou dva cestovatelé na malých skútrech Honda 150. Čtyřicetiletý Radek Rebroš z Rožnova pod Radhoštěm a o deset let mladší Hynek Přidal z Brna. Díky sázce o malé pivo se vydali z Rožnova pod Radhoštěm na jedenáct tisíc kilometrů dlouhou cestu k středoasijskému Aralskému jezeru v Kazachstánu a zpět na Valašsko. Jejich cesta vede celkem jedenácti zeměmi.
Brno, Brněnsko – S vytrvalým deštěm mají problémy na jižní Moravě hasiči. Celkem v noci vyjížděli ke čtrnácti událostem, nejvíc v Brně a na Brněnsku. Odčerpávali zatopené sklepy a ze silnic odstraňovali spadlé stromy. Aktuálně ještě odčerpává vodu šest jednotek v Rajhradě na Brněnsku v ulici Stará pošta. Před průmyslovým areálem tam voda zatopila přilehlé sklepy. „V místě jsme vyhlásili druhý stupeň technické pomoci," řekl prozatím mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Auta v místě jezdí kyvadlově jedním pruhem, tvoří se kolony a je průjezdné se zvýšenou opatrností.
Brno – Politik, pedagog, guvernér Národní banky, ministr financí, ale především historicky první rektor brněnské Masarykovy univerzity. Všechny tyto pozice spojuje jméno Karla Engliše. V pondělí tomu bylo 135 let, co se tento významný muž narodil.
Brno – A je po. Jubilejní brněnská Velká cena silničních motocyklů patří minulosti. Týmy ještě v pondělí na Masarykově okruhu testovaly nové pneumatiky a v úterý už jsou i jejich kamiony na cestě na další štaci do britského Silverstonu. V pořadí 46. podniku světového šampionátu na jihu Moravy předcházelo mnoho dohadů, zda se vůbec uskuteční a jak to s ním bude dál. Nakonec vše dobře dopadlo. Deník Rovnost tak souhrnně přináší nejdůležitější události uplynulých závodů.
Lanškroun – O špatném stavu Společenského domu a nutnosti kulturní stánek rekonstruovat se v Lanškrouně diskutuje už léta. Téma nabylo na aktuálnosti poté, co si radnice nechala zpracovat stavebně technický průzkum. Ukázal, že některé nosné konstrukce v sále a kolem jeviště jsou v tak špatném stavu, že by zde už neměl vystupovat žádný větší soubor.
Brno – Ta naše písnička česká, Nabucco od Giuseppe Verdiho, Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany nebo americké šansony. Tyto skladby si v pondělí lidé poslechli v brněnském Paláci šlechtičen na Mezinárodním setkání flašinetářů. Umělci dokázali, že zahrají nejen pouťové melodie. „Líbí se mi doba, ze které flašinety pocházejí. Na tyto srazy jezdím pravidelně," svěřila se například Marie Kloglová. Na další vystoupení hudebníků se mohou zájemci těšit i v okolí náměstí Svobody.
Valašsko, Kazachstán – přibližně jednu třetinu cesty mají za sebou dva cestovatelé na malých skútrech Honda 150. Čtyřicetiletý Radek Rebroš z Rožnova pod Radhoštěm a o deset let mladší Hynek Přidal z Brna. Díky sázce o malé pivo se vydali z Rožnova pod Radhoštěm na jedenáct tisíc kilometrů dlouhou cestu k středoasijskému Aralskému jezeru v Kazachstánu a zpět na Valašsko. Jejich cesta vede celkem jedenácti zeměmi.
Brno - Jak vzniká fáma o téměř čtvrtmilionové návštěvnosti? Násobením přifouknutých čísel. To sdílel na svém facebookovém profilu náměstek brněnského primátora Martin Ander po skončení nedělního závodu motocyklů brněnské Velké ceny.
Olomouc – Záplavu pestrobarevných květů právě vrcholícího léta, ale i bylinky, rady zkušených pěstitelů, zahradnické potřeby nebo zbrusu novou růži, nabídne letošní letní etapa mezinárodní květinové a zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Ta se na stejnojmenném olomouckém výstavišti bude konat příští týden, od 20. do 23. srpna.
Brno - Obce mohou lépe chránit významné historické objekty, které nejsou na seznamu památek, proti necitlivým stavebním zásahům. Stačí jim k tomu, když více využijí současný stavební zákon. Obce mohou architektonicky hodnotné stavby na svém území popsat a zakotvit ve svých územně analytických podkladech. Stavební úřad pak musí při posuzování stavebních záměrů hodnoty území zohlednit změny na těchto budovách, dnes to řekla ombudsmanka Anna Šabatová.
Brno - Jubilejní brněnská Velká cena České republiky silničních motocyklů patří minulosti. Týmy ještě v pondělí na Masarykově okruhu testovaly nové pneumatiky a v úterý už jejich kamiony vyrazí k cestě na další štaci do britského Silverstonu.
Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes dal novou naději na odškodnění čtveřici lidí, jejichž život výrazně ovlivnilo dlouhé rozhodování české justice. U brněnských soudů si na verdikt o rozvodu a svěření dítěte do péče počkali 12 let. Když potom žádali odškodnění, justice jejich žalobu paradoxně odmítla jako opožděnou. Podle ústavních soudců ale námitka promlčení nebyla oprávněná. Žalobou se musí znovu zabývat odvolací Krajský soud v Brně, zjistila dnes z nálezu.
Jeseník – Místo vodní plochy rozbouraná bazénová vana, místo plavců domíchávače a stavbaři. Tak nyní vypadá koupaliště v Jeseníku. Velká rekonstrukce areálu by měla skončit letos na podzim.
Brno - Argentinský motocyklový jezdec Gabriel Rodrigo vyvázl z nebezpečně vypadající nedělní nehody na Masarykově okruhu v Brně bez zranění. Po kolizi osmnáctiletého závodníka s třemi soupeři byl závod třídy Moto3 ve Velké ceně ČR přerušen a následně zkrácen. Rodriga sanitka převezla do nemocnice, kde zůstal přes noc.
Sekule – Na jakémsi „trojstátním" bodě se v sobotu sešli mezinárodní účinkující z Baletu Národního divadla Brno, Filharmonie Brno i Baletu Národního divadla Bělehrad, aby zde na soutoku Dyje a Moravy za účasti autora odhalili novou skulpturu surrealisty Lubo Kristka nazvanou „Hledající – organické formy".
Praha - Déšť, který po vlně veder začal padat na některých místech Česka, přivítali především pěstitelé chmele a vinaři. Vláha by také mohla pomoci zakládání porostů ozimé řepky, částečně i kukuřici. Naproti tomu úroda brambor bude kvůli suchu nízká a deště ji již nezachrání. Vyplývá to z dnešní ankety mezi zemědělci.
Brno - Argentinský motocyklový jezdec Gabriel Rodrigo vyvázl z nebezpečně vypadající nedělní nehody na Masarykově okruhu v Brně bez zranění. Po kolizi osmnáctiletého závodníka s třemi soupeři byl závod třídy Moto3 ve Velké ceně ČR přerušen a následně zkrácen.
Brno - Skupina senátorů dnes navrhla Ústavnímu soudu (ÚS) zrušení části letošní úhradové vyhlášky ve zdravotnictví. Důvodem jsou složité koeficienty, jež rozdílně upravují úhrady v jednotlivých krajích. Koeficienty odrážejí migraci pojištěnců mezi kraji, nikoli jejich skutečnou nemocnost. Podle senátorů tak vznikají nerovnosti v úhradách poskytnutých za stejnou péči jednotlivým nemocnicím.
Lovosice - V pátek a v sobotu proběhl v Lovosicích již 11. ročník turnaje Memoriál Františka Arnošta. Mezinárodní turnaj měl znovu čtyřčlenné obsazení, které tvořily dva extraligové celky a dva týmy ze sousedního Německa.
Vizovice - Vlkodlak, zombie, hejkalové i mumie. K tomu sto šest dětí. Taková je sestava hudebního a tanečního tábora, který už devátým rokem pořádá Hudební škola Yamaha.
Praha - Devět z deseti zástupců rodinných firem souhlasí, že firmu je potřeba předat ještě za života. Naopak formu závěti označuje jako špatnou variantu drtivá většina majitelů rodinných podniků. Vyplývá to z průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), kterého se letos zúčastnilo 505 vrcholných představitelů českých rodinných firem. Mnozí majitelé již dosáhli důchodového věku a musí řešit otázku budoucnosti svého byznysu. Ne vždy ale mají možnost předat firmu svým potomkům.
Brno - Starají se o týrané a opuštěné děti. Jenže jim chybějí peníze. Z osmadvaceti takzvaných Klokánků už pět skončilo, další tři stejný osud do konce roku čeká. „Potřebujeme snížit dluhy, abychom mohli dál fungovat," řekl Jan Vaněk. Je předseda Fondu ohrožených dětí, který pracoviště spravuje. Brněnská pobočka se zatím ke Kroměříži, Dubí u Teplic a pražským Kbelům nepřidá.
Brno - Nosili ho zavěšený u pasu a otáčením kliky lidem zpříjemňovali dny. Na živobytí si s ním ještě v minulém století vydělávali vojenští vysloužilci. Hudba z flašinetů rozezvučí brněnské ulice i v pondělí.
Lanžhot - V pondělí kolem půl šesté ranní se zřítila obvodová zeď rodinného domu v Lesíčkové ulici v Lanžhotě. Suť spadla na vedlejší pozemek, kde v těchto dnech staví dělníci základy nového domu.
Šebrov – Tragicky skončila v neděli večer havárie motorky, která se stala ve směru ze Šebrova na Blansko. Sedmatřicetiletý řidič z Brna nepřizpůsobil rychlost stavu silnice a v levotočivé zatáčce nezvládl řízení.
Brno – Sahali po vysněné účasti v semifinále, ale když dvacet vteřin před koncem utkání s pozdějším šampionem vyrobili hrubou chybu, jejich sen o účasti mezi elitní čtveřicí premiérového Sokol Futsal Cupu se rozplynul. Hráči domácího celku padli ve čtvrtfinále 0:1 s týmem Reality Investing, který následně turnaj opanoval. „Jejich futsalisté mají zkušenosti z vyšších soutěží, a i když jsme je potrápili, je trofej ve správných rukách," naznala jedna z opor domácího Sokola Brno I Martin Lošťák.
Brno - Společnost RWE Distribuční služby, která zajišťuje správu a údržbu plynárenského zařízení skupiny RWE v Česku, loni zvýšila zisk po zdanění meziročně o více než 200 milionů na 638 milionů korun. Provozní výsledek hospodaření firma navýšila na 780 milionů a také tento ukazatel roste. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti založené ve Sbírce listin.
/FOTOGALERIE/ Nablýskané historické motocykly a automobily zdobily v sobotu prostranství zámku v Neplachovicích. Konala se zde již devátá Cisarská veterán rallye.
Brno - Některé úřady stále nedoručují občanům dokumenty do jejich datových schránek, jak by už šest let měly činit. Zasílají je stále klasickým způsobem, tedy formou doporučených dopisů poštou. Je to sice nesprávný úřední postup, ale není nezákonný, sdělila dnes ombudsmanka Anna Šabatová.
Brno – Ranní dopravní špičku v Brně komplikuje nehoda na dálnici D1. Na 201. kilometru se tam srazilo osobní a nákladní auto ve směru na Prahu. Na místě je policie i několik jednotek hasičů, tvoří se kolony.
Brno /ROZHOVOR/ - Vyšel z boxů a vyčerpaně se posadil na schody týmového kamionu. Karel Abraham si vytrpěl asi nejtěžší závod své kariéry. Stále ho omezuje zranění na palci u nohy a před startem říkal, že bude rád, pokud vůbec dojede. To se mu povedlo, i když finišoval se ztrátou na posledním 21. místě. „Aspoň jsem nedostal kolo od Lorenza. To je jedna z mála věcí, která mě může těšit," hlesl pětadvacetiletý Abraham, který bydlí nedaleko Masarykova okruhu.
Brno /ROZHOVOR/ – Vyšel z boxů a vyčerpaně se posadil na schody týmového kamionu. Brněnský motocyklový závodník Karel Abraham si vytrpěl asi nejtěžší závod své kariéry. Stále ho omezuje zranění na palci u nohy a před startem říkal, že bude rád, pokud vůbec dojede. To se mu povedlo, i když finišoval se ztrátou na posledním 21. místě. „Aspoň jsem nedostal kolo od Lorenza. To je jedna z mála věcí, která mě může těšit," hlesl pětadvacetiletý Abraham, který bydlí nedaleko Masarykova okruhu.
Brno - Soulové a funky písničky v podání legendární party osmi muzikantů v bílých košilích a černých kalhotách i brýlích, živé improvizované výstupy typu stand-up comedy, cvičení jógy pod širým nebem, temný western Opravdová kuráž od hollywoodských bratrů Coenových či aktovky Smíšené dvouhry o cestě na svatební noc nebo na hřbitov zahrané divadelními ochotníky. Tak pestrou směs nachystali pro své návštěvníky na závěrečné dva týdny organizátoři přehlídky Vaňkovka Fest 2015. Téměř čtyřměsíční multižánrový open-air festival vyvrcholí 4. září koncertem brněnských filharmoniků.
Vyškovsko – Na černý Nissan Primera by si v současné době měla dávat pozor obsluha čerpacích stanic na dálnici D1 i D2. Jeho řidič, pravděpodobně Slovák, jak se domnívají policisté, se obohacuje na tom, že po natankování několika desítek litrů nafty nasedne a jednoduše ujede. Bez placení. „V poslední době napáchal škodu za víc než šestadvacet tisíc korun," informovala krajská policejní mluvčí Petra Ledabylová.
Jižní Morava – Cestující vlakem musí ve vedrech počítat s ještě většími zpožděními než obvykle. Horka totiž nepřitěžují jen lidem a zvířatům, ale i železniční dopravě. „Nejenom že se ve vlaku nedá vydržet, ještě ke všemu jezdí pozdě. Raději jsem měl jet autem," stěžoval si například Petr Vondrák, když vystoupil v Brně z vlaku z Prahy opožděného o dvacet minut.
Boskovice – Muži ve třicetikilových naleštěných zbrojích. Údery mečů, štítů a palcátů. To a mnohem více čeká návštěvníky druhého ročníku Dobývání boskovického hradu. Bitva začne v sobotu dvaadvacátého srpna v devět ráno, potrvá do šesti hodin večer. Vstupné je šedesát korun pro dospělé a třicet korun pro děti. Výdělek z akce půjde na pomoc nemocným dětem.
Brno /ANKETA/ – Neplatí školné, zabírají místo Čechům a stojí daňové poplatníky peníze. Takové a další výtky od některých Brňanů směřují na adresu vysokoškolských studentů ze Slovenska. „Nevadí mi, že u nás studují zadarmo. Nemusí ale mít stejné výhody jako my, třeba příspěvek na stravování," myslí si Kateřina Živná.
I v příštích pěti letech se v Brně pojede Velká cena silničních motocyklů. Místo zadluženého Automotodromu, který nemůže být příjemcem státní dotace, bude partnerem promotéra nově spolek, založený krajem, městem, centrálou turistického ruchu a turistickým informačním centrem.
Brno - Představoval největší českou naději, ale naplnil svou pověst i před domácím publikem. Motocyklista Karel Hanika posbíral v dosavadní sezoně mistrovství světa silničních motocyklů nejvíc pádů a kolize se mu nevyhnula ani při brněnské Velké ceně. „Co dalšího k tomu říct?" ptal se smutně nakonec 26. závodník v cíli třídy Moto3.
Brno – Představoval největší českou naději, ale naplnil svou pověst i před domácím publikem. Motocyklista Karel Hanika posbíral v dosavadní sezoně mistrovství světa silničních motocyklů nejvíc pádů a kolize se mu nevyhnula ani při brněnské Velké ceně. „Co dalšího k tomu říct?" ptal se smutně nakonec 26. závodník v cíli třídy Moto3.
Brno – Soustředila se na něj největší pozornost, ale zastínil ho kolega z týmu. Nejprestižnější kategorii MotoGP kraloval při brněnské Velké ceně silničních motocyklů Španěl Jorge Lorenzo. Na nejobletovanějšího muže šampionátu Valentina Rossiho zbylo třetí místo. Druhý skončil další Španěl Marc Márquez. „Očekával jsem v Brně lepší závod. Neměl jsem dobrý rytmus," posteskl si Rossi.
Olešnice /FOTOGALERIE/ - Start. Do rukou popadnout dva dvacetikilové barely s vodou a běžet s nimi třicet metrů. Následuje roztažení hadic na čtyřicetimetrovém úseku. Na dalším stanovišti pak závodník buší kladivem a na trati ho čekají různé úkoly, při kterých si sáhne na dno.
Praha – Byli strašně blízko, nakonec si ale florbalisté Mladé Boleslavi finále mezinárodního turnaje Czech open nezahráli. V semifinále český vicemistr prohrál se švýcarským Könizem 2:3 po samostatných nájezdech a nenavázal na čtvrtfinálový úspěch nad švédským Warbergem 5:4 také po rozstřelu.
Příjemný interiér, vkusně prostřený stůl a čtyři lidé, kteří se rozhodli prožít víkendové odpoledne společně u dobrého jídla. Znají se, ale pozvali nás, abychom my mohli poznat je i princip fungování bytové restaurace.