Jižní Morava - Ukrást auto není pro zloděje na jihu Moravy tak jednoduché, jako tomu bylo před pár lety. Krádeží aut podle statistik neustále ubývá. Zatímco letos policisté vyšetřovali 132 krádeží aut, v loňském roce jich za stejnou dobu zloději stihli ukrást o třiadvacet víc. „Zabezpečení aut je o mnoho lepší, než bývalo. V posledních letech i měsících jsme navíc zadrželi několik skupin lidí, kteří kradli dlouhodobě," uvedla jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová.
Jižní Morava - Ukrást auto není pro zloděje na jihu Moravy tak jednoduché, jako tomu bylo před pár lety. Krádeží aut podle statistik neustále ubývá. Zatímco letos policisté vyšetřovali 132 krádeží aut, v loňském roce jich za stejnou dobu zloději stihli ukrást o třiadvacet víc. „Zabezpečení aut je o mnoho lepší, než bývalo. V posledních letech i měsících jsme navíc zadrželi několik skupin lidí, kteří kradli dlouhodobě," uvedla jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová.
Znojmo – Již tradiční příležitost poprvé ochutnat nově zatříděné Sauvignony, Veltlínská zelená a Rýnské ryzlinky měli v pátek návštěvníci sedmého festivalu VOC Znojmo. Vinaři i návštěvníci si pochvalovali pěkné počasí i volnější prostor na Horním náměstí. Festival totiž letos z náměstí poprvé vykročil a vína k ochutnání byla i na Obrokové ulici, Slepičím trhu či Václavském náměstí.
Brno – Senátor a náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek v sobotu neobhájil post předsedy vlivné jihomoravské organizace křesťanských demokratů, v němž působil více než deset let. Novým předsedou se stal další hejtmanův náměstek Roman Celý. Kdo bude příští rok na podzim v krajských volbách lídrem strany, doposud není jisté.
Brno – Senátor a náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek v sobotu neobhájil post předsedy vlivné jihomoravské organizace křesťanských demokratů, v němž působil více než deset let. Novým předsedou se stal další hejtmanův náměstek Roman Celý. Kdo bude příští rok na podzim v krajských volbách lídrem strany, doposud není jisté.
Brno - Nové byty a kanceláře přinese na třídu Generála Píky polyfunkční dům Zone Invest. Po ročním čekání se stejnojmenná společnost dočkala na začátku dubna stavebního povolení. „Stavět bychom chtěli začít na konci léta nebo na podzim," uvedl Petr Žalud ze společnosti. Upozornil ale, že povolení zatím nenabylo právní moci a kdokoliv se tak může proti rozhodnutí stavebního úřadu odvolat.
Brno – Před víc jak čtrnácti dny prožili velké zklamání, teď si chtějí spravit chuť. Házenkáři Králova Pole podlehli v semifinále play off Lovosicím 2:3 na zápasy, i když vedli už 2:0. Nyní se jim v sérii na tři vítězná utkání o bronz postaví celek Karviné. „Brno medaili ještě nikdy nezískalo, o motivaci tedy máme postaráno," říká pravá spojka Radek Mráz.
Hovorany – Střelný prach, rachot a nadšení. Tak by se dala popsat situace na hovoranské střelnici. V pátek se zde konal už patnáctý ročník dne otevřených dveří. Zastřílet si přišli muži i ženy a dostalo se i na nejmenší. „S účastí jsme velmi spokojení. Máme širokou nabídku pistolí, takže si vybere opravdu každý," uvedl organizátor správce hovoranské střelnice Luděk Srubian.
Plzeň - Házenkáři Plzně porazili v prvním finále play off extraligy Lovosice 33:25 a vykročili za obhajobou titulu. Domácí favorit vedl od úvodních minut, v poločase držel pětibrankový náskok a byť se mu krátce před pauzou zranil reprezentant Petr Linhart, bezpečně získal první bod. Série na tři výhry bude pokračovat v Plzni v neděli znovu od 10:15.
Brno - Americký soud v noci na sobotu nerozhodl o stížnosti Kevina Dahlgrena proti svému vydání k soudu do České republiky, kde by se měl zpovídat ze čtyřnásobné vraždy v Brně. Jednání se totiž neuskutečnilo, řekl v sobotu ČTK David Frous z tiskového odboru Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Bližší důvody, proč se plánovaný soud nekonal, však nesdělil.
Rohatec – Předvedl výtečný výkon. Známý vytrvalec Lukáš Kučera opanoval letošní Rohateckou desítku od začátku do konce. Na desetikilometrové trati neměl zkušený závodník konkurenci. Člen týmu VSK Univerzita Brno dokonce útočil na rekord Pavola Klimeše z roku 1997. Skvělým časem 30:10 za ním zaostal o pouhých pět vteřin. Domácí Luděk Durďák skončil druhý, třetí doběhl do cíle veterán nad čtyřicet let Dušan Tomčal.
Uherské Hradiště – Na moravské derby přijely na Slovácko podpořit Zbrojovku více než tři stovky fanoušků. Během zápasu se příliš nevyznamenali, neustálým házením dělobuchů narušovali průběh zápasu. Jeden z nich na hrátky s pyrotechnikou nakonec doplatil popáleninami.
Brno – Americký soud v noci na dnešek nerozhodl o stížnosti Kevina Dahlgrena proti svému vydání k soudu do České republiky, kde by se měl zpovídat ze čtyřnásobné vraždy v Brně. Jednání se totiž neuskutečnilo, řekl dnes David Frous z tiskového odboru Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Bližší důvody, proč se plánovaný soud nekonal, však nesdělil.
Brno - Kdo povede nadcházející dva roky silnou a vlivnou jihomoravskou organizaci křesťanských demokratů? O odpovědi na tuto otázku rozhodnou na sobotní konferenci v brněnském Žebětíně delegáti krajské konference. „Kandidáti na předsedu jsou dva. Předseda a náměstek krajského hejtmana Stanislav Juránek a náměstek Roman Celý," sdělil krajský tajemník strany Petr Cajzl.
Jižní Morava, Vysočina /INFOGRAFIKA/ - Nejvyužívanější dopravní tepna v České republice je pro řidiče nebezpečnější než dřív. Zatímco v roce 2012 policisté na frekventované dálnici D1 řešili přes patnáct set nehod, loni už téměř o dvě stě víc. Přibývá i zraněných a mrtvých.
Hustopeče – Už ve školce si malování natolik zamilovala, že se chtěla stát malířkou. Devětatřicetiletá Kateřina Kabrielová z Hustopečí se malování věnuje již sedmadvacet let a v jejích stopách jde i její šestiletá dcera. Také Kateřina. V městském muzeu a galerii v Hustopečích mají až do čtyřiadvacátého května společnou výstavu.
Brno /FOTOGALERIE/ – Symbolicky na Den vítězství oslavili basketbalisté brněnského Mmcité nejdůležitější vítězství v sezoně. V pátek v baráži porazili Sokol Hradec Králové 83:63 a uhájili svoji účast v nejvyšší domácí soutěži i pro nadcházející sezonu. „Před kluky musím smeknout. První poločas na nás ležela deka, ale jeden vedle druhého to odbojovali. Ukázali, že mají srdce pro Brno, což je důležité," pochválil své svěřence trenér Štěpán Vrubl.
Zlín – Porážkou začal novou sezonu v české extralize v in-line hokeji kolektiv Devils Zlín. Družstvo z krajského města si ovšem už tento víkend může napravit reputaci, kdy v elitní soutěži sehraje další tři zápasy. V sobotu se zlínští Ďáblové představí na domácí ploše, když v PSG Aréně hostí od 12 hodin Roller Brno a v 15 hodin vyzvou Olomouc. V neděli Devils zajíždí na půdu Nového Jičína.
Brno - Osobnosti české cyklistiky i obyčejní lidé se v pátek sešli, aby uctili památku vynikajícího brněnského závodníka Miloše Hrazdíry, který zemřel před pětadvaceti lety. V Bosonohách při pátém ročníku benefiční akce Milčovo kolečko vzpomínali na osminásobného českého šampiona třeba olympijský vítěz Jiří Daler nebo fenomenální hráč kolové Jan Pospíšil.
Prostějov, Brno – Déšť dvakrát přerušil středeční program, ale aspoň si dráhoví cyklisté i diváci užili neopakovatelnou atmosféru závěru klání pod rozsvícenými světly. Prostějovský velodrom hostil dvoudenní Grand Prix Českého svazu cyklistiky zařazené do 3. kategorie UCI, což znamenalo první bodový příděl směrem ke kvalifikaci na světové poháry.
Valtice /FOTOGALERIE/ – Již po osmačtyřicáté otevřely v pátek brány Valtické vinné trhy. Letos navíc v opraveném výstavním areálu valtického zámku. Návštěvníci, kteří přijedou ochutnávat v sobotu, zažijí útok na zápis do české knihy rekordů i doprovodný hudební program.
Brno /FOTOGALERIE/ – Na sedmdesáté výročí konce války v Evropě vzpomněli v pátek po jedné hodině odpoledne lidé při pietním aktu u pomníku Rudé armády na Moravském náměstí. U pomníku vlály vlajky Ruska, Slovenska, Ukrajiny a Česka a zněly také hymny těchto zemí.
Brno - Chtěla skončit svůj život, proto se rozhodla skočit z desátého patra panelového domu. Záměr ženy překazili hasiči. Na brněnské sídliště Vinohrady je přivolali lidé ve čtvrtek krátce po poledni. „Automobilové žebříky nebylo možné kvůli vzrostlým stromům na místě použít. Hasiči se proto rozhodli k ženě slanit ze střechy domu," uvedla mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková.
Havířov /FOTO/ – Elitní série ženského ragby zavítala poprvé ve své historii do Havířova. A domácí hráčky se patřičně vytáhly. Na jaře dokázaly konečně zvítězit.
Staré Město /FOTOGALERIE/ – Celkem pětašedesát vozů značky Porsche navštívilo areál Kovozoo ve Starém Městě, kde se v pátek 8. května uskutečnil v pořadí osmý zlínský sraz majitelů těchto aut.
Brno /FOTOGALERIE/ - Sloužily jako zázemí armádě, později jejich uniformy vystřídaly uniformy podřízených strážmistra Karla Arazima z televizního seriálu Četnické humoresky. V roce 2007 šly budovy Jaselských kasáren u brněnské Štefánikovy ulice k zemi. Na jejich místech měly už několik let stát moderní bytové domy. Místo toho tam jen zarůstají hromady suti keři. Areál blokuje soud města se společností Kliminvest, která měla domy stavět. Nové vedení Brna uvažuje podle zjištění Rovnosti o mimosoudní dohodě.
In-line hokejisté Nového Jičína v Brně padli. Výhru domácích řídil nejlepší český in-line hokejista Patrik Šebek. O víkendu čeká Nový Jičín domácí extraligová premiéra.
Jižní Morava - Prodávat a aranžovat květiny, učit děti v mateřské škole nebo pomáhat lékařům v nemocnici v roli staniční sestry není snem většiny dospívajících chlapců. I přesto se mezi nimi najdou výjimky. Mužů v ryze ženských profesích v Jihomoravském kraji každý rok přibývá. Oni se však jako raritní případy necítí. Podle některých z nich dokonce hranice mezi mužskými a ženskými povoláními v současnosti mizí.
Jižní Morava – Dcera Miroslava Vašíka prospívá na praktické základní škole v Kyjově na Hodonínsku se samými jedničkami a do školy chodí ráda. Od září se však možná na stupnici známek přesune na opačný konec.
Brno - Zaparkované kolo je pryč! Okradení cyklisté sice zavolají policii, ale šance, že ho dostanou zpět, je poměrně malá. S tímto problémem chce bojovat nový projekt z Brna.
/POZVÁNKA/ Známý rocker a člen české Supergroup se vrací do Opavy. Po Martinovi Pavlíčkovi se jedná o dalšího muzikanta z výběru rockových legend, který sólově vystoupí na podiu Musicclubu 13. Koncert se uskuteční v sobotu 9. května.
Sosnová - Milovníci aut, především těch historických, by neměli v sobotu 9. května chybět na autodromu v Sosnové, kde se bude konat další Jarní Sosnění, pořádané od roku 2008.
Brno - Zaparkované kolo je pryč! Okradení cyklisté sice zavolají policii, ale šance, že ho dostanou zpět, je poměrně malá. S tímto problémem chce bojovat nový projekt z Brna.
Hodonín - Monografii o akademickém malíři Karlu Novákovi připravuje k vydání hodonínská a rohatecká radnice. V prodeji bude už letos v červenci, kdy je zároveň naplánovaná v Rohatci výstava věnovaná Novákově umělecké tvorbě, který je tamním rodákem.
Městští strážníci loni v Ostravě řešili více než 60 tisíc přestupků. Oproti předchozímu roku se jejich počet snížil. Horší to ale bylo v oblasti dopravy. V letošním roce by mohla vzniknout nová pořádková skupina, která bude dohlížet na vyloučené lokality
Olomouc - Závěrečné boje o Olomouc propukly v neděli 6. května roku 1945, během následujících dvou dní urputných a místy krvavých střetů bylo město osvobozeno. Ve středu 9. května se Olomouc konečně svobodně nadechla.
Hodonín - Monografii o akademickém malíři Karlu Novákovi připravuje k vydání hodonínská a rohatecká radnice. V prodeji bude už letos v červenci, kdy je zároveň naplánovaná v Rohatci výstava věnovaná Novákově umělecké tvorbě, který je tamním rodákem.
Brno – Přestože Brňané se osvobození města dočkali už šestadvacátého dubna, válečné události tím neskončili. Než se dostalo město do původních kolejí jako před začátkem války, museli obyvatelé třeba odklízet trosky, pohřbívat mrtvé, ale řešili i problémy se zásobováním. Osvobození se citelně dotklo také brněnských Němců.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Přestože Brňané se osvobození města dočkali už šestadvacátého dubna, válečné události tím neskončily. Než se dostalo město do původních kolejí jako před začátkem války, museli obyvatelé třeba odklízet trosky, pohřbívat mrtvé, ale řešili i problémy se zásobováním. Osvobození se citelně dotklo také brněnských Němců.
V obchodech už je možné najít dlouze očekávanou novinku Project Cars. Novinka je určena hlavně zkušených závodníkům, kterým nabídne autentický zážitek z jízdy a vše, co k tomu patří. Studio ale hru udělalo přístupnou i začátečníkům, či hráčům, kteří si prostě chtějí relaxačně zajezdit. Stačí si tak v nastavení vypnout třeba poškození auta, nastavit přívětivé počasí a hurá na trať.
Brno – Zranění dvou lidí si vyžádala nehoda dvou osobních aut, která se střetla na rychlostní silnici v Ostravské ulici v Brně. Jednoho zraněného musel odvážet z místa nehody vrtulník.
Praha /ROZHOVOR/ - Český triatlonista Filip Ospalý je mistrem Evropy z roku 2001, který postupem času přesedlal z krátkých tratí na ty střední. V polovině srpna nebude chybět na startu TRIPrague, závodu v polovičním ironmanovi, který bude hostit historické centrum Prahy. Ještě předtím se ale postaví na start kultovního českého závodu Czechman. V rozhovoru se vrátil i k víkendovému závodu ve Francii.
Uherské Hradiště – Přísnější bezpečnostní opatření čekají fanoušky, kteří v pátek 8. května zavítají na fotbalový zápas 1. FC Slovácko a FC Zbrojovka Brno. Důvodem je dřívější chování fotbalových nadšenců v hostující části, kvůli němuž bylo nadcházející utkání vyhodnoceno jako rizikové.