Na pardubické univerzitě se pokusí spojit teorii s praxí
Pardubice - Přednášky mají zpestřit výuku, ale současně umožní výměnu poznatků a zkušeností
Pardubice - Přednášky mají zpestřit výuku, ale současně umožní výměnu poznatků a zkušeností
Brno - Do Brna a jeho okolí míří tři investoři. Dohromady postupně vytvoří více než 300 pracovních míst. Největší investici chystá švýcarský specialista na přesnou výrobu ventilů Michel, který nabídne práci 250 lidem. Informaci potvrdili zástupci developera CTP, který firmám pronajme prostory ve svých průmyslových zónách.
Kočín – Přečin nedovolené ozbrojování má takzvaně na triku sedmatřicetiletý muž ze severoplzeňského Kočína. Doma si sám vyrobil zbraň, která byla podle kriminalistů z odboru Plzeň-venkov plně funkční.
Brno – Dopravní hřiště, které má být největší v České republice a díky střeše i jediné s celoročním provozem v Brně, dostalo tento týden podporu brněnských zastupitelů. „Schválili pro něj půjčku, jde o skoro sto milionů korun," potvrdil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.
Jižní Morava /ANKETA/ - Dva mladí muži pracující pro energetickou společnost navštěvovali na jižní Moravě hodně staré lidi. Odkrývali jejich skrýše na doklady a peníze, obrali je o sto dvacet tisíc.
Děčín, Ústí nad Labem- Kouč Budínský nabádá k zodpovědnosti a koncentraci.
Lažany - Nového úseku vyasfaltované stezky se dočkali cyklisté, bruslaři i milovníci procházek v Lažanech. Úsek je dlouhý necelého tři čtvrtě kilometru a vede z Lažan směrem na Skaličku.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Víte, co je to pianola? Je to piano se švýcarským elektromotorem, které hraje úplně samo. Vyrobeno bylo v roce 1929. Pianola je jedním z exponátů muzea Petrofu, proslulé královéhradecké firmy, která v úterý otevřela expozici zřízenou u příležitosti 150. výročí založení společnosti.
Jižní Morava - V kůži astronautů se v sobotu ocitli první návštěvníci nově otevřeného planetária v Brně. Nové dva pořady lidé uviděli po sedmiměsíční odstávce, kdy řemeslníci přetvořili velký sál na jedno z nejmodernějších planetárií Evropy. „Naše iluze hvězdné oblohy je úplně nejlepší na světě," upozornil ředitel hvězdárny Jiří Dušek. Chcete se o brněnské hvězdárně dozvědět víc? Kupte si v pátek 8. listopadu tištěné vydání Deníku Rovnost!
Zlín - /ROZHOVOR/ Je 14. července roku 2012, ulice Družstevní na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Sedmačtyřicetiletý cyklista narazil do zadní části stojícího osobního vozidla. Proletěl oknem a vážně se pořezal na krku.
Praha /ROZHOVOR/ – 75 krátkých filmů ze čtyř světadílů a 25 celovečerních snímků z devíti zemí. Mezi jinými třeba Život Adéle, který letos získal ocenění na festivalu v Cannes nebo drama Ve jménu, které bylo oceněno pro změnu na berlínské přehlídce Berlinale. Letošní ročník Queer filmového festivalu Mezipatra se nese na téma Pravdivé lži.
Krnov - V rámci šestého ročníku soutěže pIšQworky 2013 se na krnovském gymnáziu setkalo pětadvacet týmů z deseti různých škol, aby žáci změřili své síly ve hře s křížky a kolečky. V piškvorkách.
Brno /RECENZE/ – Autorská novinka Jana Mikuláška a Dory Viceníkové uvedená u příležitosti brněnského RedFestu sarkasticky vykresluje sedmdesátá léta.
Jilemnice - Druhý turnaj nové sezony absolvovali místní sálovkáři. Cestovali k jedinému utkání, v němž nestačili v Českém Krumlově na Větřní.
Litomyšl - V těchto dnech skončila mezinárodní konference učitelů matematiky „Jak učit matematice žáky ve věku 10 16 let."
Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVORY/ – Nejvyšší soutěž ragbistů pokračovala 6. kolem. V jeho šlágru se utkaly vedoucí Říčany s úřadujícími mistry republiky ze Smíchova. Ti navázali na loňské výkony, když Středočechy doslova deklasovali 34:3. Díky pěti položeným pětkám se jim pak v tabulce přiblížili na jediný bodík.
Brno – Svou čtyřletou fenu utýrala k smrti. Krajský soud v Brně ve středu potvrdil rozsudek Městského soudu Brno a za drastické týrání psa poslal Terezu Müllerovou na sedm měsíců nepodmíněně do vězení.
Kyjov – V Jihlavě ani Brně ostudu neudělali, ale na výhru proti silným soupeřům kadeti Kyjova stejně nedosáhli. S favorizovanou Vysočinou prohráli 45:64, druhému protivníkovi podlehli 53:67.
Kamenice nad Lipou – Pátou výhru v řadě vybojovali kuželkáři Kamenice nad Lipou. Dva body z Dubňan nováčkovi třetí ligy pomohly už na druhou příčku tabulky.
Brno – Svou čtyřletou fenu utýrala k smrti. Krajský soud v Brně ve středu potvrdil rozsudek Městského soudu Brno a za drastické týrání psa poslal Terezu Müllerovou na sedm měsíců nepodmíněně do vězení.
Jižní Morava /ANKETA/ - Dva mladí muži pracující pro energetickou společnost navštěvovali na jižní Moravě hodně staré lidi. Odkrývali jejich skrýše na doklady a peníze, obrali je o sto dvacet tisíc.
Brno /ROZHOVOR/ - Bývalá ústavní soudkyně, senátorka a brněnská primátorka Dagmar Lastovecká si po odchodu ze soudu chce užívat důchod, věnovat se vnoučatům a cestovat.
Ostrava - V pátek 8. listopadu se můžete seznámit s historií a zajímavostmi hřbitova prostřednictvím vítkovické kronikářky Lenky Kocierzové
Brno – Brněnský symbol devadesátých let Bobycentrum po téměř čtyřech měsících opět otevřelo. Pro Brňany tam dnes na improvizační show vystoupili Michal Suchánek a Richard Genzer se svým týmem Partička.
Brno – Kvůli poplatkům za překročení standardní doby studia už Masarykova univerzita prohrála první spor. Další případy soud řeší. Univerzita připouští, že pokud by studenti začali hromadně žádat o jejich vracení, mohla by přijít až o stovky milionů korun.
Vyškovsko – O důvod víc k radosti mají pivaři z Vyškovska, kteří dávají přednost regionálním produktům. A ještě víc pak zaplesají ti, co holdují zlatavému moku spíš z menší výroby. V okrese vyrostl nový minipivovar.
Brno - Milovníky pohybu láká od čtvrtka k návštěvě brněnské výstaviště. Začíná tam veletrh Sport Life. Lidé na něm uvidí i skoky na trampolíně.
Svitavy - Podle statistiků se ze Svitavska za poslední půlrok odstěhovalo téměř pět set obyvatel.
Brno /ROZHOVOR, INFOGRAFIKA/ – Nejlepším brankářem hokejové extraligy disponuje v době druhého reprezentačního srazu brněnská Kometa. Zase ten Trvka, řekne si Brňan, kterého v této sezoně hokej absolutně míjel. Králem brankářských klecí není zkušená jednička Jiří Trvaj, ale donedávna takřka neznámý mladík Marek Čiliak. „Pro mě je to obrovské překvapení soutěže," přiznal televizní expert a bývalý reprezentant Martin Hosták.
Brno – Je 1,5 milionu korun za přípravu brněnských Vánoc hodně nebo málo? Tuto otázku řešili zastupitelé na úterním zasedání. Opoziční strana zelených považuje dotaci, kterou Technické sítě Brno na zdobení dvou stromů a přípravu zookoutku za přemrštěnou.
Vyškovsko – O důvod víc k radosti mají pivaři z Vyškovska, kteří dávají přednost regionálním produktům. A ještě víc pak zaplesají ti, co holdují zlatavému moku spíš z menší výroby. V okrese vyrostl nový minipivovar.
Opava /POZVÁNKA/ – Prostějovští Orli letí do Opavy. Jeden z velkých favoritů celé Mattonky zatím okupuje druhé místo v tabulce a ve středečním zápase je jasným favoritem.
Polička – I na druhém turnaji celostátní ligy v sálovém fotbale měl celek VPS Novabrik výhodu domácího prostředí. Sehrál jednu selanku a jeden zápas skutečně výtečné úrovně, ve kterém si po velkém dramatu rozdělil s rivalem po bodu.
Mladá Boleslav - Domácí basketbalistky nestačily na favorita z Brna.
Brno – Brněnský symbol devadesátých let Bobycentrum po téměř čtyřech měsících opět otevřelo. Pro Brňany tam dnes na improvizační show vystoupili Michal Suchánek a Richard Genzer se svým týmem Partička.
Jižní Morava, Vysočina - Obce v Jihomoravském kraji i na Vysočině zaplatí každý rok desítky až stovky tisíc korun za pohřby lidí, ke kterým se nikdo nehlásí. V krematoriích zůstávají i urny.
Kladno – Druhý debakl chytli na domácí palubovce futsalisté Kladna a opět jim ho připravil brněnský celek. Po Tangu (1:9) to dokázal i Helas, který vyhrál 5:0, přičemž všechny branky nastřílel po změně stran.
Šoproň /ROZHOVOR/ – Brno, to je známá adresa švédských basketbalistek. Není tomu jinak ani letos. Své středeční premiéry v Eurolize od šesti hodin večer v Šoproni se již nemůže dočkat Ashley Keyová, kterou brněnský Imos získal v létě. „Miluju fyzickou hru, na Euroligu se těším," říká osmadvacetiletá rozehrávačka.
Brno /ROZHOVOR/ - Trenér brněnského Imosu Jan Bobrovský přiznává, že divácká prestiž Euroligy upadá. Přesto věří v bojovné výkony svého týmu.
Kolín – Postupně se dostávají z nejhoršího. Zatímco v prvních pěti kolech Mattoni NBL neuhráli ani bod, poslední dva zápasy zvládli na jedničku. Díky tomu se dostali do pohody, kterou budou nyní chtít potvrdit.
Týn nad Vltavou - Golfový klub z Týna nad Vltavou má za sebou období, které jeho šéf Zdeněk Luňáček rekapituluje s optimismem. Hráčky dosáhly, co si naplánovaly.
Brno, Liberec - Krajský soud v Brně v úterý zrušil pětimilionovou pokutu, kterou Liberci za údajné chyby v tendrech na lyžařské mistrovství světa uložil loni v červnu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Případ, který se týká celkem 27 zakázek, soud vrátil zpět antimonopolnímu úřadu k dalšímu řízení. Soud na svých webových stránkách zveřejnil pouze výrok bez odůvodnění.
Brno - Simulátory pro jízdu formulí, vědecké pokusy a stánky s usměvavými studenty. Tak od úterý vypadá brněnské výstaviště. Právě tam můžou do pátečního odpoledne navštívit zájemci dvacátý ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus a dozvědět se o studiu na vysokých školách.
Přerov - /ROZHOVOR/ I z pátého zápasu odcházely poražené. Přerovské volejbalistky doma nestačily na Šternberk, kterému podlehly 1:3 na sety. V Uniqa extralize žen tak zůstávají na předposlední příčce. O utkání hovořila domácí blokařka Petra Holičová.
Brno - Má za sebou devět sezon v dresu košických Good Angeles či tři mistrovství Evropy, ale roli kapitánky týmu si užívá teprve první týdny. Basketbalistka Anna Jurčenková převzala funkci od končící Hany Horákové a povede brněnský Imos i do nové sezony Euroligy. „Víc komunikuji s vedením, občas něco řeknu holkám, ale žádnou extrémní změnu nepociťuji," usmívá se slovenská pivotka.
Brno – Rozhodnuto. Z úterního hlasování o kandidátovi na nového rektora brněnského Vysokého učení technického vzešel vítězně dosavadní prorektor pro strategický rozvoj Petr Štěpánek. Dalšího kandidáta, Radimíra Vrbu z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií, porazil poměrem hlasů devatenáct ku osmi. Nahradí odcházejícího rektora Karla Raise, který po osmi letech odchází.
Jižní Morava /SOUTĚŽ UKONČENA/ - V minulých týdnech jste s deníkem Rovnost soutěžili o vstupenky na galavečer Miss Farmacie, který se uskuteční v sobotu 30. listopadu v brněnském hotelu Voroněž, a balíčky společnosti Party lite.
Praha – Pro první letošní vítězství dokráčeli v Uniqa extralize volejbalisté ČZU Praha, kteří nedali ve třetím kole soutěže na své palubovce šanci Ústí nad Labem, jež, přes problémy v závěrečné sadě, přehráli jednoznačně 3:0.
Svitavy - Podle statistiků se ze Svitavska za poslední půlrok odstěhovalo téměř pět set obyvatel.