Slavkov u Brna – Co musí umět a znát restaurátor, aby odřené skříňce vrátil ztracený lesk nebo aby kusu nezajímavého nábytku znovu vdechl duši? Co dokáže odhalit obyčejná lampa s ultrafialovým zářením?
Jižní Morava - Chyby, neopatrnost i smůla. Zloději svým jednáním policistům na jižní Moravě při vyšetřování často pomáhají. Podle psychologů za to může stres i hloupost.
Brno – Už za necelé dva týdny můžou rodiče s dětmi vyrazit do zrekonstruovaného bazénu v brněnských Kohoutovicích. Podle starosty Petra Šafaříka závisí otevření krytého bazénu v přístavbě u bývalé studentské ubytovny Juventus na výsledcích kontroly hygieniků.
Hamry nad Sázavou – „Mamko, tobě to u té valchy slušelo. Nechceš jednu pořídit domu?" prohodil s úsměvem ke své ženě Radim Novák ze Žďáru nad Sázavou. „Klidně jednu kup. Ale prát budeš ty," nedala se Radka Nováková.
Blansko /CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – Poslední stránku svého života napsal Zdeněk Zouhar 11. listopadu 2011 v Brně. Hudební skladatel a muzikolog, emeritní vedoucí katedry skladby a dirigování obdržel Cenu města Blanska za kulturu v roce 2006.
Praha – Den otevřených dveří České televize přilákal dnes dopoledne na Kavčí hory stovky lidí. Čekající zájemci vytvořili frontu dlouhou zhruba 300 metrů, která obklopila objekt ČT ze tří stran. Den otevřených dveří je součástí oslav 60. výročí zahájení tuzemského televizního vysílání.
Brno - Trenér futsalistů Benaga Zruč nad Sázavou Beni Simitči měl po pátečním semifinále velkou radost. „Před kluky musím smeknout," říkal po výhře Benaga 9:3 na Tangem!
Brno – Fouad Amrani a Michal Kudrna. Dvě hlavní postavy Benaga Zruč v pátečním druhém utkání semifinále Chance futsal ligy na brněnské palubovce. Na druhé straně Michal Seidler, který neproměnil spousty šancí ani penaltu. To byly rozhodující faktory zápasu, ve kterém Benago porazilo Tango jasně 9:3 a za stavu 2:0 v sérii je jeden krok od finále.
Vísky – Bejček a Vísecká pšenka. Dva zbrusu nové druhy piva poprvé lidé ochutnají už v pátek při příležitosti otevření nového pivovaru ve Vískách. Ten patří pod tamní agrocentrum Ohrada. Slavnostní otevření se protáhne na dva dny.
Brněnsko - Bloumání mezi regály, čekání ve frontě u pokladny a nošení těžkých tašek s nákupem miluje málokdo. Kdo je pohodlný, může si potraviny a další potřebné věci objednat přes internet. On-line nakupování spouští od druhého května řetězec Tesco, který rozveze nákupy do domácností na Brněnsku a v části Blanenska a Vyškovska.
Stejně dobře jako doma na Slovensku ho známe v Čechách. Na divadelních prknech hraje v Bratislavě i v Praze a obě země křižuje se zájezdovými představeními. Televizní diváci si ho oblíbili v roli moderátora pořadu Zázraky přírody a nyní vstupuje do seriálu Ordinace v růžové zahradě jako slovenský chirurg Richard Varga. Maroš Kramár nepopírá, že má ze své nové postavy obavy.
Brno - Některé brněnské radnice chtějí na svých územích už několik let postavit takzvané barbecue pointy. Brňané se míst, kde si ugrilují potraviny, letos konečně dočkají.
Brno - Jednodušší nastupování pro matky s kočárky a špatně pohyblivé. To je hlavní účel úprav zastávky hromadné dopravy na Hlavním nádraží před hotelem Grand. Dopravní podnik chce k přestavbě ostrůvku na bezbariérový přistoupit letos.
Praha – Nejen vysíláním děl ze zlatého fondu a vlastní zábavné tvorby z minulých let a Galashow 60 s Jiřinou Bohdalovou či čerstvě otevřenou výstavou v Národním technickém muzeu, která potrvá až do konce letošního roku, si letos Česká televize připomíná 60. výročí zahájení vysílání. V sobotu navíc otevře dveře všem zájemcům jak v Praze, tak i v regionálních studiích v Brně a Ostravě.
České Budějovice – Od patnácti let působil u dobrovolnického sboru v Polesí na Vysočině. Po maturitě na pelhřimovském gymnáziu absolvoval odbornou školu Vločka pro záchranáře v Českých Budějovicích. Čtyřiatřicetiletý Jan Vachek z Rudolfova si tu našel přítelkyni.
Zlín – Za favority se nepovažují, ale zbraně předem neskládají. Aktuálně čtvrtá nejlepší česká dvojice Martin Struhař-Jan Krejčí jde do dnešních bojů finále Evropské ligy v kolové, které od 10.30 hodin hostí zlínská sportovní hala Zelené, s otevřeným hledím a přáním vylepšit devátou příčku z otrokovického Světového poháru z prosince 2010.
Chrudim /VIDEO, FOTOGALERIE/ – O postupu úřadujícího mistra Era-Packu Chrudim do finále play-off Chance Futsal ligy hned ve třetím semifinálovém klání po předchozích jasných výhrách (10:2 a 6:2) nikdo z fanoušků nepochyboval, ale že to bude taková jízda, to také nikdo nečekal. Nakonec se diváci dočkali vyvolávané dvacítky!
Lednice - V duchu první republiky v sobotu odpoledne zahájí lázeňskou sezonu v Lednici. Májová slavnost. Začne hodinu po poledni před Lázeňským domem Perla a nabídne bohatý doprovodný program plný swingové hudby a zábavy pro celou rodinu.
Brno /ROZHOVOR/ Výkon rozhodčích ve čtvrtém zápase finálové série nejvyšší soutěže basketbalistek ji rozezlil. O to víc, že se jednalo o poslední minuty na palubovce v její kariéře. Třiatřicetiletá Hana Horáková z brněnského Imosu po čtvrteční porážce 73:80 s USK Praha dala hale Rosnička sbohem. „Potřebuju z basketbalu vypadnout," povídala den poté, co si na krk pověsila stříbrnou medaili.
Zlín – Sice časy, kdy česká kolová zásluhou dvacetinásobných světových šampionů bratří Pospíšilových držela nadvládu, jsou asi pryč, přesto právě náš region zůstává tomuto sportu zaslíbený. Po dvou letech totiž nejlepší týmy světa opět zavítají na Zlínsko.
Brno – Křik, rány a chuchvalce peří poletující vzduchem. Tak vypadalo úterní odpoledne u kašny v parku na Moravském náměstí v Brně. Nešlo o lynčování, spolek Brno party univerzity pořádala třetí ročník polštářové bitvy.
Nové Město nad Metují – Krčínské prvoligové celky mají za sebou další dvojutkání nejvyšší domácí soutěže národních házenkářů a házenkářek. Tentokrát mohly využít výhody domácího prostředí.
Vysočina - Obyvatelé Vysočiny se připravují na modernizaci prvních dvou úseků dálnice D1. Rekonstrukce mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou a mezi Lhotkou a Velkou Bíteší vypuknou už ve čtvrtek 9. května.
Novojičínsko - Národní házená pokračovala dalšími zápasy. Ve 2. lize mužů porazil Pustějov nejprve východočeský Podhorní Újezd 15:9, když si po celou dobu utkání udržoval potřebný náskok. O den později pak sedmý celek tabulky obral o bod lídra z Dobrušky za remízu 13:13. Po vyrovnaném průběhu zachránili domácí jeden bod střelou z trestného hodu po vypršení řádné hrací doby.
Cheb - Interaktivní encyklopedii města Chebu za 1,26 milionu korun představila veřejnosti chebská radnice. V této internetové aplikaci lidé a budoucí návštěvníci naleznou seznam historických budov s fotografickou galerií, videogalerií, a to i z nevšedních úhlů.
Brno /PŘÍBĚHY BRNĚNSKÝCH DOMŮ/ - Palác poblíž Moravského náměstí si postavil obchodník Johann Bergler jako luxusní sídlo. V Brně je výjimečné novogotickým slohem.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Ministerstvo dopravy mění kategorie silnic. V Brně to zasáhne tři radiály. Zvýšení rychlosti se kvůli hluku obávají lidé v okolí.
Jihlava – Obyvatelé Vysočiny se připravují na modernizaci prvních dvou úseků dálnice D1. Rekonstrukce mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou a mezi Lhotkou a Velkou Bíteší vypuknou už ve čtvrtek 9. května.
Vysočina – Obyvatelé Vysočiny se připravují na modernizaci prvních dvou úseků dálnice D1. Rekonstrukce mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou a mezi Lhotkou a Velkou Bíteší vypuknou už ve čtvrtek 9. května. V pozoru jsou hlavně lidé z obcí okolo dálnice. Tak trochu už dopředu počítají s tím, že se řidiči budou vyhýbat kolonám na autostrádě a najdou si cestu po krajských silnicích.
Praha /ROZHOVOR/ - Pomyslný den D je tady. Už tento čtvrtek začnou silničáři na prvních dvou úsecích dálnice D1 u Větrného Jeníkova a u Velké Bíteše instalovat dopravní značení. O den později začne mnohaletá rekonstrukce naší nejvytíženější komunikace. Na co se máme připravit? Podrobnosti v rozhovoru pro Deník vysvětluje vládní zmocněnec pro dálnici D1 Jiří Švorc.
Krnov /ROZHOVOR/ - S uplynulou sezonou mohou být v Krnově spokojení. Klub, který se ještě před čtyřmi lety jen plácal v Moravskoslezském přeboru, se podařilo nastartovat a výsledky se dostavily.
Brno - Futsalisté brněnského Tanga nezvládli ani druhý duel semifinálové série play off nejvyšší soutěže se zručským Benagem a v pátek prohráli vysoko 3:9. Za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy se série stěhuje opět na palubovku soupeře, kde se Brňané představí již v neděli. Vyřazení a konec sezony odvracejí od pěti hodin odpoledne.
Mšec - Tuhle hodinu nikdo nevyrušoval, každý bedlivě sledoval výklad a s chutí se hlásil s odpovědí na kladené otázky. Ono totiž smontovat si opravdového robota a pak ho ještě pomocí počítače naučit jezdit dopředu, dozadu i zatáčet není vůbec žádná nuda.
Brno – Vinu jeden na druhého svalují čtyři lidé obžalovaní z toho, že vydírali slovenského podnikatele. Vydávali se za členy české tajné služby a chtěli ho donutit, aby jim zaplatil dvě stě tisíc eur, tedy asi pět milionu korun. Čtveřice akci podle svědků plánovala v rodinném domě v Želešicích na Brněnsku. Celou akci vymyslela podle státní zástupkyně Ludmily Doležalové čtyřiačtyřicetiletá Slovenka Dagmar Pozdechová, která se u Brna několik let ukrývala před slovenskou policií kvůli stíhání za únos dalšího podnikatele. Obžalovaným hrozí až dvanáct let vězení.
Brno – Tisíce podupávajících si studentů, hektolitry piva a hudba linoucí se za čtyř pódií. Typickou podobu si v pátek udržel další ročník studentských oslav. Po předchozích dvou ročnících VUT Majálesu se letos pod názvem Studentský Majáles usadil na brněnském Velodromu.
Brno - Nejlepší basketbalistka Evropy za rok 2010 Hana Horáková, která v září oslaví 34. narozeniny, chce ukončit hráčskou kariéru. Bývalá kapitánka reprezentace to řekla po čtvrtečním ligovém finále, v němž její IMOS Brno prohrál po prodloužení s USK Praha, který tím obhájil titul.
Litovel, Příkazy – Nové vybavení pro případnou záchranu tonoucího mají další dva nebezpečné jezy na řece Moravě, v Litovli a Hynkově, místní části Příkaz na Olomoucku.
Brno – Dům umění města Brna zahájil novou výstavu výtvarnice Zdeny Kolečkové, jež ve své tvorbě reaguje na aktuální problémy ve společnosti… Série fotografií vánočních stromků odložených u popelnic a v protipólu k nim romantická báseň Heinricha Heineho: verše opěvující přerozkošnou zemi a smrk čnící v severních horách. Trochu ironicky, trochu humorně pojala Zdena Kolečková svou instalaci spojující téma poetické monumentality s motivem současné městské krajiny.
Brno – Proti ostravskému Baníku opět ukázal, jak povedený nákup se Zbrojovce v létě povedl. Záložník Pavel Zavadil se významnou měrou podílel na vítězství 2:1 a tvoří v současnosti nepostradatelnou součást brněnského týmu v nejvyšší české fotbalové soutěži. Teď potěšil příznivce jihomoravského klubu i mimo hřiště. Prodloužil kontrakt do 30. června 2015.
Brno – Vinu jeden na druhého svalují čtyři lidé obžalovaní z toho, že vydírali slovenského podnikatele. Vydávali se za členy české tajné služby a chtěli ho donutit, aby jim zaplatil dvě stě tisíc eur, tedy asi pět milionu korun. Čtveřice akci podle svědků plánovala v rodinném domě v Želešicích na Brněnsku. Celou akci vymyslela podle státní zástupkyně Ludmily Doležalové čtyřiačtyřicetiletá Slovenka Dagmar Pozdechová, která se u Brna několik let ukrývala před slovenskou policií kvůli stíhání za únos dalšího podnikatele. Obžalovaným hrozí až dvanáct let vězení.
Brno /ONLINE ROZHOVOR/ – Jak poznat podvodný e-shop? Na co si dát pozor při reklamaci koupeného zboží? Jak se vyvléknout z nevýhodné smlouvy? Nebo jaký bude mít vliv nová úprava občanského zákoníku na délku záruční doby? Na to a na další otázky, které trápí každého zákazníka, se lidé mohli ptát v pondělí od jedenácti hodin dopoledne předsedkyně brněnského Sdružení obrany spotřebitelů Gerty Mazalové.