Házenkáři si otevřeli střelnici a mají čtyři body
Plzeň – Stejnou porcí 36 branek podělili o víkendu své soupeře házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň.
Plzeň – Stejnou porcí 36 branek podělili o víkendu své soupeře házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň.
Brno - Někteří obyvatelé brněnských Kohoutovic nesouhlasí s plánovaným kácením lesa v Chopinově ulici. Tamní radnice tam chce parkoviště nebo garáže.
Brno – Muže, který řídil pod vlivem pervitinu, chytili o víkendu brněnští policisté. Šestatřicetiletého řidiče odhalili při běžné silniční kontrole v noci na neděli.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Josef Carda známý především z televizního pořadu Tele Tele přijede v pondělí do Uherského Hradiště. Hraje totiž hlavní roli v představení Blbec k večeři Divadla Bez zábradlí, které bude v uherskohradišťském Klubu kultury právě v pondělí hostovat. V exkluzivním rozhovoru pro Slovácký deník pražský herec prozradil, jaký má vztah k folkloru a jižní Moravě nebo jak vypadá jeho ideální den.
Brno - Zanedbávala dohled nad rodinou malého Dominika, kterého jeho rodiče týrali hladem, bitím a posléze i napínáčky připevněnými v botě. Za to si v pondělí vyslechla třiašedesátiletá sociální pracovnice Eva Babičková u Městského soudu v Brně trest šesti měsíců s osmnáctiměsíční podmínkou. Soud ji tak potrestal jen několik dnů poté, co potvrdil její kolegyni Lee Petříčkové čtyřměsíční trest s ročním odkladem.
Přemyslovice /VIDEO, FOTOGALERIE/ – S obřím požárem, který v neděli odpoledne zachvátil u Přemyslovic les o rozloze přibližně desíti hektarů, se hasiči potýkali až do úterního rána.
Havlíčkobrodsko – Televizním a filmových štábům se na Havlíčkobrodsku evidentně líbí. V průběhu května rozbalí své filmařské nádobíčko hned na dvou místech okresu.
Brno – Kde bude stát nové brněnské hlavní vlakové nádraží? Ještě na začátku roku to vypadalo, že je odpověď jasná. Politici z vedení města i železničáři mluvili jednoznačně. Jediné řešení je takzvaná odsunutá poloha mezi autobusovým nádražím Zvonařka a řekou Svratkou.
Praha - Teplé počasí se výrazně přihlásilo o slovo a zástupy lidí míří třeba do zoologických zahrad. Jejich nadšení ovšem ochladila zpráva, že v pražské zoo budou muset sáhnout hlouběji do peněženky. V Praze se zdražením musejí počítat od 1. května.
Brno /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Rezervace Kamenný vrch v Brně je proslulá největším výskytem koniklece velkokvětého na jižní Moravě. Jeho růst ohrožují psí výkaly.
Vysočina - Teplotní rekordy, ale i škody na majetku přinesly na Vysočinu víkendové teplé a větrné dny. Hasiči vyjížděli k bezmála dvěma desítkám požárů, v neděli odpoledne museli dokonce hasit dva a půl hektaru lesa u Dobronína na Jihlavsku.
Vysočina - Teplotní rekordy, ale i škody na majetku přinesly na Vysočinu víkendové teplé a větrné dny. Hasiči vyjížděli k bezmála dvěma desítkám požárů, v neděli odpoledne museli dokonce hasit dva a půl hektaru lesa u Dobronína na Jihlavsku.
Rousínov – Loni na podzim schválilo rousínovské zastupitelstvo obecně závažnou vyhlášku, která upravuje provozní dobu tří podniků. Na posledním zasedání zastupitelé rozhodovali o tom, zda na nepopulární seznam přibude další podnik, diskotéka UB club na Sušilově náměstí. Po bouřlivé diskusi však dodatek k vyhlášce nakonec neschválili.
Závist – Lidé ze Závisti musí denně přecházet rušnou silnici I/43, na které čekají i na autobus. Sepsali proto petici. Zřejmě už letos tak budou muset řidiči u obce jezdit pomaleji.
Brno – Kde bude stát nové brněnské hlavní vlakové nádraží? Ještě na začátku roku to vypadalo, že je odpověď jasná. Politici z vedení města i železničáři mluvili jednoznačně. Jediné řešení je takzvaná odsunutá poloha mezi autobusovým nádražím Zvonařka a řekou Svratkou.
Nová Paka – Šedesát soutěžících se o víkendu představilo v rámci šestnáctého ročníku Mezinárodní houslové soutěže Mistra Josefa Muziky.
Uherské Hradiště - /ROZHOVOR/ Josef Carda známý mnohým především z televizního pořadu Tele Tele přijede v pondělí do Uherského Hradiště. Hraje totiž hlavní roli v představení Blbec k večeři Divadla Bez zábradlí, které bude v uherskohradišťském Klubu kultury právě dnes hostovat.
Jižní Morava - Sociální sítě se za poměrně krátkou dobu staly fenoménem dnešní doby. Nejznámější z těchto sítí je facebook. Umožňuje lidem snadnější komunikaci s přáteli a sdílení informací či fotografií a videí. Problém je v tom, že sociální sítě využívají hlavně mladí lidé, u kterých hrozí, že někdo zneužije jejich důvěry. Každý druhý rodič proto sleduje, co jejich potomek na internetu dělá a jaké sdílí informace.
Mimoň/FOTOGALERIE/ - Obří žlutá ponorka, bílý klavír, Lennonova zeď… V Mimoni na Beatlemánii si zavzpomínáte na hudební legendu
Brno – Reprezentační hokejový trenér přes víkend sestavil šestadvacetičlennou výpravu, která pojede na mistrovství světa.
Brno – Hokejová reprezentace dominovala letošní sérii Euro Hockey Tour. Na závěrečném turnaji v Brně posbírala sedm bodů.
Region - Desítky turnajů, program pro celou rodinu a zajímavé soutěže pro milovníky fotbalu, to vše nabízí E.ON Rodinný fotbálek. E.ON Rodinný fotbálek je v první řadě zábava pro celou rodinu, a to i pro širší rodinu, jako jsou všichni rodinní příslušníci, se kterými jste schopni vytvořit fotbalový tým.
Brno - Na více než deseti místech jižní Moravy v neděli padly teplotní rekordy. Maximální teploty se blížily hranici třiceti stupňů, té ale nakonec nedosáhly. Nejtepleji bylo opět ve Strážnici na Hodonínsku, kde meteorologové naměřili 29,9 stupně. Potvrdil to meteorolog Peter Hruška. Dosavadní rekord byl z roku 1969.
Brno - Na více než deseti místech jižní Moravy v neděli padly teplotní rekordy. Maximální teploty se blížily hranici třiceti stupňů, té ale nakonec nedosáhly. Nejtepleji bylo opět ve Strážnici na Hodonínsku, kde meteorologové naměřili 29,9 stupně. Potvrdil to meteorolog Peter Hruška. Dosavadní rekord byl z roku 1969.
Borovany – Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (dále jen HZS) uvažuje o zrušení požárního učiliště v Borovanech. A to přesto, že se v současné době v republice nacházejí pouze tři obdobná zařízení.
Olomoucko/Prostějovsko/Jesenicko /FOTOGALERIE/ - Na poslední dubnový víkend budou profesionální a dobrovolní hasiči z regionu vzpomínat jako na dny, které jim daly pořádně zabrat. Teplé a větrné počasí si totiž vybralo svou daň v podobě lesních požárů - u Vilémova na Olomoucku, u Přemyslovic na Prostějovsku hned dvakrát a u Podivic na Vyškovsku. Navíc došlo i k zahoření pilin, skládky, garáže a několika požárům trávy.
Znojmo, Brno – Fotbalisté Zbrojovky zvítězili ve Varnsdorfu 2:1 a ztrácí čtyři body na druhou Jihlavu. Znojmo uhrálo jen bezbrankovou remízu s Třincem.
Brno – Sparta vyhrála. Sparta prohrála. V sobotním střetnutí divizních celků, které vyznávají jméno nejslavnějšího českého klubu uspěla ta brněnská. Slovácká Sparta ze Spytihněvy odjela z Komárova s tříbodovým výpraskem. A za ten mohla být ještě ráda. Brňané si ve čtvrté nejvyšší soutěži připsali první jarní výhru. Situace na chvostu tabulky se pro ně ale nezlepšila. Stále okupují předposlední pozici.
Brno/Olomouc – Konec dobrý, všechno dobré. V souboji o extraligový bronz mezi favorizovanými volebalistkami Brna a Olomouce se o překvapení postaraly hráčky z Hané. Olomoučanky v sérii hrané na dvě vítězství prohrávaly 0:1, ale stav dokonale obrátily a zvítězily 2:1. Znovu po roce se tak mohou radovat ze zisku cenného kovu, i když se to v průběhu letošní sezony možná už nečekalo.
Brno /REPORTÁŽ/ – Tatí, pojď se podívat na hustý auto, křičí malý chlapec a ukazuje svému otci obrněný transportér. Kousek od něj stojí starší pán a prohlíží si autobusy a trolejbusy z dob svého mládí. Fotoaparáty blikají téměř bez přestání. Tak vypadá nedělní poledne v depozitáři Technického muzea v brněnských Řečkovicích.
Brno - V evropské populaci je hluboce zakořeněné násilí a diskriminace vůči Romům, mezi zeměmi nejsou velké rozdíly. Napětí roste i v souvislosti s hospodářskou krizí, kdy mezi lidmi klesá tolerance. Vyplývá to z vyjádření zástupců Evropské asociace na obranu lidských práv (AEDH), které poskytli dnes v Brně novinářům.
Brno - Matky s dětmi. Ty navštěvují letní pláž na náměstí Svobody nejčastěji. Právě pro ně letos na pískové ploše v centru města přibudou různé atrakce a také dětský bar.
Jerez - Motocyklista Jakub Kornfeil útočil ve třídě Moto3 na Velké ceně Španělska na životní výsledek, ale závod nedokončil. Devatenáctiletý český jezdec v Jerezu skvěle zvládl start a prakticky celá první dvě kola odjel v čele, v dalším se pak na pomalu osychající trati střídal ve vedení s Portugalcem Miguelem Oliveirou, než ho potkal pád.
Sosnová - Krematorium pro zvířata plánuje novoborská firma Noamy postavit nedaleko Sosnové u České Lípy. Podobné zařízení je v Česku zatím jen jediné v Brně.
Brno - Někteří obyvatelé brněnských Kohoutovic nesouhlasí s plánovaným kácením lesa v Chopinově ulici. Tamní radnice tam chce parkoviště nebo garáže.
Jičínsko - Přinášíme přehled čarodějnických rejů v regionu.
Jablonec n. N. - V tomto týdnu v centru Jablonce prodávaly dvojice dobrovolníků ořezávátka ve tvaru srdíčka nebo červenobílé náramky za třicet korun. Výtěžek celonárodní sbírky jde na pomoc lidem s kombinovanou vadou – hluchoslepým. O ty se stará společnost LORM.
Praha – Basketbalová baráž zná třetí účastnice. Vedle posledních celků ŽBL Plisky Pardubice a DSK Karlín se k nim přidala i děvčata BLC Praha, která se do vyřazovací části dostala až z páté pozice první ligy. Play-off jim ale vyšlo náramně. Nejprve porazila Frisco Brno B, aby si v semifinále poradila s vítězkami dlouhodobé části z Kralup.
Praha, Brno – Premiér Petr Nečas nabídl místo ministra školství bývalému rektorovi brněnské Masarykovy univerzity Petru Fialovi.
Prostějovsko/Olomoucko – Na poslední dubnový víkend budou profesionální a dobrovolní hasiči z regionu vzpomínat jako na dny, které jim daly pořádně zabrat. Teplé a větrné počasí si totiž vybralo svou daň v podobě lesních požárů - u Vilémova na Olomoucku, u Přemyslovic na Prostějovsku hned dvakrát a u Podivic na Vyškovsku. Navíc došlo i k zahoření pilin, skládky, garáže a několika požárům trávy.
Rekonstrukce výškové budovy na Wanklově náměstí v Blansku stále vázne. Brzdí ji ještě nevyřešený prodej sousedního pozemku, který patří tamnímu soudu.
Hradec Králové - Prvoligové soutěže mužů a žen ve vodním pólu mají za sebou další zápasy. Hráčky hradecké Slavie po rozdílných odvetách postoupily ze semifinále díky lepšímu skóre. Slávisté se v závěru základní části vytáhli na lídra ze Strakonic.
Brno – Zvýšení spotřeby luštěnin může vyřešit jedny z největších problémů dnešní doby, jako je obezita a civilizační choroby. To je jedno z poselství, které chtěli lidem předat organizátoři Bystrckých jarních slavností jídla a zdraví. Ty začaly v neděli v osm hodin ráno před hotelem Santon v brněnské Bystrci.
Vyškov – V posledním dějství krajského přeboru chtěli vyhrát, ale ani vítězství by jim nevrátilo první místo v tabulce, které po většinu soutěže drželi. Ale i remíza s rezervou Agromeli Brno udržela futsalistům Amoru Vyškov naději na postup do divize.
Vyškov – Opakovali stejné individuální chyby a s hratelným soupeřem zase prohráli. Byla to poslední kapka do sestupových vod. Ragbisté JIMI Vyškov doma podlehli Spartě Praha a spolu s Dragonem Brno by měli opustit extraligu.
Prostějov – Minulý víkend se v Prostějově konala kvalifikace na Mistrovství České republiky v basketbalu dívek kategorie do 13 let. Díky vstřícnosti a pomoci představitelů města Prostějova se podařilo oddílu TJ OP Prostějov uskutečnit tuto kvalifikaci a zároveň bude hostit v hale Sportcentra DDM i samotné mistrovství.
Brno - Českou hokejovou reprezentaci už opustili v přípravě na mistrovství světa obránci Jakub Krejčík ze Slavie, Tomáš Žižka s útočníkem Jakubem Svobodou z Komety Brno a další forvard Petr Holík ze Zlína. Kouč Alois Hadamczik oznámí konečnou pětadvacetičlennou nominaci v neděli po zápase na Kajotbet Hockey Games s Ruskem a ze současného kádru vyřadí ještě dva útočníky.
Brandýs nad Labem, Strakonice - Na posledním místě skupiny B předkola mistrovství ČR skončily starší minižákyně BK Strakonice. Na závěrečný turnaj, kde už se bude hrát o medaile, se tedy nepodívají.
Brno – Firma REJ s.r.o. z Plané nad Lužnicí musí stáhnout z trhu kukuřičné křupky, které obsahují lepek. Na obalech toto označení chybělo.
Vizovice /FOTOGALERIE/ – Populární košt slivovice Zlatá ňuňa má za sebou po uplynulém víkendu už třináctý ročník. Nejedná se však pouze o obyčejné popíjení a hodnocení švestkových pálenek, jak by se možná lidem věci neznalých mohlo zdát. Každý rok se totiž setkání znalců slivovice nese v duchu pořádné recese. Kromě putovního poháru za nejlepší vzorek tak účastníci koštu zápolí i o titul Blba roku nebo ocenění Patok roku.