Místo lahůdkářství vznikne v Brně Tesco
Brno - Někdejší lahůdkářství s asijským bistrem vystřídá samoobsluha Tesco Expres. Takové změny se dočkají nakupující letos v květnu v Divadelní ulici naproti Mahenovu divadlu.
Brno - Někdejší lahůdkářství s asijským bistrem vystřídá samoobsluha Tesco Expres. Takové změny se dočkají nakupující letos v květnu v Divadelní ulici naproti Mahenovu divadlu.
Uherský Ostroh /FOTOGALERIE/ – Pánové v kloboucích a barevných punčochách a dámy v honosných dobových šatech ovládli v sobotu večer zámek v Uherském Ostrohu. Konal se zde už podesáté šermýřský ples pod taktovkou historického sdružení Memento Mori.
Šluknovsko – Protesty místních obyvatel proti obavám o bezpečnost mají jednoznačnou podporu ve statistice: na Šluknovsku totiž roste kriminalita. Region není bezpečný.
Brno - Představitelé brněnského Králova Pole pohřbili jako nereálný projekt přestavby nádraží. Dráhy proto chystají opravy nynější budovy.
Valašsko /FOTOGALERIE/ – Pesimistické předpovědi organizátorů, že silné mrazy odradí běžkaře od účasti na Valašské padesátce, se nevyplnily.
Brno – Asi třicet děr se v sobotu objevilo v ledu brněnské přehrady mezi Sokolovským koupalištěm a nudapláží.
Praha - Melodie ze známých světových muzikálů, úspěšné herce a zpěváky i krasobruslařské hvězdy v čele s olympijskými medailisty Nancy Kerriganovou, Oksanou Bajulovou, Dorothy Hamillovou či Brianem Boitanem nabídne lední show Broadway On Ice, která se poprvé představí v Česku.Eleganci krasobruslařského umění ve spojení s populárními melodiemi předvede asi 50 účinkujících od 14. února na zimních stadionech v Ostravě, Zlíně, Praze, Pardubicích, Praze a Brně.Za pořadatele o tom informovala Michaela Salačová.
Břeclav – Dlouhodobý zájem o činnost břeclavského pracoviště TyfloCentra Brno a pravidelné návštěvy poslance Jiřího Petrů přivedly tamní sociální pracovnice na myšlenku uspořádat besedu pro klienty.
Brno /FOTOGALERIE/ – Asi třicet děr se v sobotu objevilo v ledu brněnské přehrady mezi Sokolským koupalištěm a nudapláží.
Brno - Provoz kavárny Kunštátská Trojka i kulturní program v přilehlém sále bude pokračovat ještě v únoru. Dohodli se na tom provozovatelé kavárny s Domem umění, který má budovu ve správě.
Ostrava, Brno – Prohra 0:3 vypadá vždycky na první pohled jednoznačně, jenže víkendový výsledek Volejbalu Brno dokonale mate. Brňané podlehli v 25. kole Uniqa extraligy Ostravě 0:3, ale favorizovaný domácí tým donutili k vypětí všech sil.
Praha – Nevyužitá šance. Tak lze dvěma slovy okomentovat první kolo nadstavby Uniqa extraligy volejbalistek z pohledu žen pražské Slavie. Svěřenkyně Jiřího Vojíka nastupovaly do utkání s KP Brno z třetí příčky s možností odskočit svým soupeřkám na pět bodů. Místo toho jsou nyní před Královým Polem o pouhý bodík s vidinou rozhodujícího duelu na moravské půdě. Mohlo být ale i hůř.
Brno - Někdejší lahůdkářství s asijským bistrem vystřídá samoobsluha Tesco Expres. Takové změny se dočkají nakupující letos v květnu v Divadelní ulici naproti Mahenovu divadlu.
Brno - Všední den odpoledne, konec hodiny tělesné výchovy v brněnské základní škole v Mutěnické ulici. Žáci a žačky osmé třídy pomalu odcházejí do šaten. Jedna dívka si ale dřepne na zem. Učitelka si v první chvíli myslí, že po námaze jen vydechuje, ale za okamžik už chápe, co se děje. Dítě ztrácí dech.
Brno /OLYMPIJSKÁ VÝZVA/ - Brněnský šermíř a světová jednička ve fleretu Alexander Choupenitch má před sebou juniorské mistrovství světa i Evropy. Nejvíc se ale soustředí na kvalifikaci o Londýn.
Hodonín /HODONÍN VČERA A DNES/ - Když se v Hodoníně zavede řeč na téma „Co je škoda, že bylo zbouráno“, nejčastěji se vzpomíná na beze stop zlikvidovanou Redlichovu vilu v areálu bývalého cukrovaru.
Žďár nad Sázavou – Rychlobruslařský ovál u žďárského zimního stadionu již pokrývá vrstva ledu. Parta dobrovolníků a nadšenců se od čtvrtka snaží vytvořit takové podmínky, jež by umožnily zprovoznění areálu. Na neděli 5. února jsou naplánovány závody v rychlobruslení O pohár Martiny Sáblíkové.
Svitavy - Policisté podezřívají čtyřiapadesátiletého muže z Brna z krádeže.
Hradecko - V neděli je možné navštívit řadu sportovních klání na různých místech okresu.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Vedení Brna v nejbližší době vybere firmu, která bude mít na starosti stavbu a opravy kanálů ve městě. Projekt má stát 2,5 miliardy.
Vyškovsko – Školy regionu se obávají plánované školské reformy. Třeba Pustiměř hlásí, že navýšení obecního doplatku na školu neustojí.
Tuřany - Tisíce aut projíždějících brněnskými Tuřany se mají v budoucnosti stát minulostí. Lidem žijícím v této okrajové městské části má totiž pomoct především od tranzitní dopravy plánovaný obchvat. Jeho vznik ve středu posvětili brněnští radní.
Ostrava – Neztratili ani set, ale jejich cesta za třemi body nebyla snadná. Bojovným volejbalistům Brna se v krutých zimních mrazech podařilo favorizované Ostravě pod její sítí v sobotním zápase 25. kola extraligy pořádně zatopit.
Moravské Knínice – Tanec a pálenka. Takový byl program sobotního večera v Moravských Knínicích. Od šesti hodin v místní Sokolovně představilo několik tanečníků tanec verbuňk v několika obměnách, a to podle jednotlivých obcí.
Brno – Velmi dobře vkročili do play – down rakovničtí hráči, kteří si poradili s rezervou Brna, i když ta utkání zdramatizovala.
Strakonice /AKTUALIZOVÁNO/ - Svěřenkyně Lubora Blažka potvrdily v pohárovém Final Four roly favoritek.
Brno – Mistrovství republiky ve Street battlu a Break dance United Flow přivítal v sobotu v brněnských Bohunicích kampus Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.
Líšeň - Nové hřiště v Letecké ulici a rozšíření nynějšího sportoviště v Bednaříkově ulici plánuje letos vedení brněnské městské části Líšeň. Na stavbu chce vynaložit dva miliony korun.
Brno - Spodničky vlastnoručně vyšité svými nositelkami už jsou k vidění málokde. Kromě šatníků prababiček je nyní lidé mohou obdivovat i na výstavě Spodní prádlo inspiruje. Ta je součástí veletrhů Styl a Kabo na brněnském výstavišti.
Blansko /ROZHOVOR/ - Dálková plavkyně Silvie Rybářová plavala v brazilském Santosu na světovém poháru. V prvním závodě skončila dvaadvacátá se ztrátou téměř pěti minut na vítězku.
ČR /FOTOGALERIE/ - Převážně mladí lidé v sobotu protestovali proti českému připojení k mezinárodní smlouvě proti šíření nelegálních kopií (ACTA). Demonstrace byly svolány do řady měst, nejvíce protestujících přišlo v Brně, kde jejich počet překročil 600.
Modrá, Chřiby /FOTOGALERIE/ – Nemilosrdný mráz, kilometry našlapané fascinující přírodou Chřibů, přenocování ve studené obilnici Archeoskanzenu Modrá – to vše prověřilo o víkendu partu nadšenců z Brna a Třebíče, které spojuje zájem o historii.
Valencie, Brno /ROZHOVOR/ - Někdejší hvězda klubu ze Žabovřesk Jana Veselá hodnotí pro Brněnský deník Rovnost aktuální situaci basketbalového Frisca.
Brno /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Rozesmát diváky i sebe komediálními tituly si od začátku určilo jako hlavní cíl amatérské Studividlo, které v Brně působí už čtvrtým rokem. Historii tohoto souboru přibližuje další díl seriálu o malých scénách jižní Moravy.
Brno /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Přes šest set lidí se v sobotu sešlo na náměstí Svobody, aby protestovalo proti českému připojení k mezinárodní smlouvě proti šíření nelegálních kopií (ACTA). Dohoda má vytvořit systém nátlakových prostředků právě proti nelegálnímu šíření produktů duševního vlastnictví.
Uherské Hradiště - Volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště hned v úvodních zápasech baráže o postup do extraligy narazily na největšího favorita na první příčku, celek Střešovic. Domácí tým sice v prvním utkání statečně vzdoroval, neporažené Pražanky ale přesto Slovácku dvakrát zvítězily.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - Restaurace se pyšní čistým prostředím, výborným jídlem, rychlou a příjemnou obsluhou. K drobným prohřeškům patřila sušená bazalka.
Znojmo - Florbalisty znojemského klubu po jihomoravské bitvě s Hattrickem Brno o druhou pozici v tabulce čeká další náročný souboj. Tentokrát se představí na půdě Kladna.
Brno - Plácají tlapami do ledu a posílají si kry po zemi. Taková je největší zábava ledních medvědů v brněnské zoologické zahradě.
Brno - Město začalo vyřizovat sérii úředních povolení pro rekonstrukci ulice Milady Horákové. Před ní ale nejprve opraví ulici Minská.
Brno /KDYŽ TADY ZÁŘIL/ - Hokejový obránce slavil titul s Jihlavou, pomáhal znojemskému fenoménu a v soukromí bojoval se zákeřnou alergií na slunce.
Brno /ROZHOVOR/ – Jedenasedmdesátiletý právník Jaroslav Přeček je nejvážnější uchazeč o koupi fotbalového klubu Zbrojovka Brno.
Region – Petr Polák vítězil v úvodním celostátním turnaji tenisových amatérů nad 50 let ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Strakonice, Královéhradecko - Hradecké basketbalistky nestačily v pohárovém semifinále na favorizovaný USK.
Split, Brno – V duchu si malovali úspěšný vstup do mistrovství Evropy a postup ze skupiny. Porazit Rumuny a pak si užít zápas s Chorvaty v do posledního místa zaplněné hale ve Splitu. Jenomže hned první krok české futsalové reprezentace minul schod s nápisem vítězství. Dnes musí použít „nouzový vchod“ do čtvrtfinále: porazit domácí hráče minimálně o dvě branky.
Třebíčsko - Hned na dvou místech na Třebíčsku padl včera ráno historický teplotní rekord. Čtrnáct let staré minimum z roku 1998, které mělo hodnotu -14,1 stupňů Celsia, je nyní nižší o 5,1 stupňů.
Trutnov – V závěru ledna vyrazili trutnovští judisté na Novoroční turnaj do Jihlavy. Blížící se kvalifikační turnaj na Přebor České republiky v judu žactva, který se jako první kolo Českého poháru koná o víkendu 11. až 12. února v Ostravě, přilákal do Jihlavy oddíly téměř z celé republiky.
Brno - Výtvarné kuriozity z ateliéru brněnského výtvarníka Stanislava Ševčíka v sobotu poprvé vystaví Baron Trenck Gallery v kapucínském klášteře.
Brno – Téměř na maximální výkon jedou zdroje vyrábějící teplo pro Brňany. Včera to oznámili představitelé Tepláren Brno. „Při průměrné teplotě minus dvanáct stupňů vyrobíme pět set tun páry za hodinu,“ oznámil výrobní ředitel tepláren Václav Klíčník.
Prostějovsko – Tuhá zima zatím nepovolila, ale dopravci se s ní už vyrovnali. „Všechny závady na železničních tratích z Prostějova se podařilo odstranit a vlaky jezdí bez komplikací,“ ujistila tisková mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.