Zbrojovka opět dala čtyři góly, Znojmo remizovalo
Opava, Most /FOTOGALERIE/ - Brněnští fotbalisté v závěrečném kole podzimní části druhé ligy zdolali Opavu 4:1, Znojmo remizovalo v Mostě 0:0.
Opava, Most /FOTOGALERIE/ - Brněnští fotbalisté v závěrečném kole podzimní části druhé ligy zdolali Opavu 4:1, Znojmo remizovalo v Mostě 0:0.
Pardubice – Neděle půl šesté večer a Pardubicemi se ozývá obrovská rána. Ne nebojte se žádný výbuch, to jen trenéru pardubických basketbalistek spadl velký kámen ze srdce. Jeho tým poprvé zvítězil v letošní sezoně ŽBL.
Mlázovy - V Mlázovech se konal víkendový taneční seminář flamenka s madridskou tanečnicí Virginií Delgado.
Bratislava, Brno – Juniorská sezóna je opět v plném proudu a brněnský šermíř Alexander Choupenitch získal další zajímavý výsledek.
Brno – Jedenácté kolo ligy basketbalistek přineslo letošní rekordní výhru v podání hráček brněnského Frisca. Střelecké hody odnesly Strakonice. Na zpáteční cestu na západ Čech jim vicemistr z Brna přibalil výsledek 71:116.
České Budějovice, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Útok, od něhož se čeká hlavně bránění? Čtvrtá formace českobudějovických hokejistů ukázala, že umí i rozhodovat zápasy. A odnesla to brněnská Kometa. Venku v extralize prohrála počtvrté v řadě.
Brno – Házenkáři Králova Pole si v sobotu na své konto připsali milosrdnou porážku od vedoucího celku extraligy Zubří v poměru 22:28.
Vyškov – Červená karta v úvodu pro brankáře soupeře, slušná územní převaha a přes herní chybičky čtyřgólové vedení už v poločase.
Brno – Na Janáčkovo kulturní centrum město zatím jen marně shání potřebnou miliardu a čtvrt. Přesto v místě budoucího kulturního stánku plánuje v dohledné době stavět. Zatím se ale chystá jen na podzemní garáže, které původně měly být součástí projektu.
Havířov, Brno – Brněnští florbalisté už mohou přemýšlet o patentování poučky Jak důležité je míti Libora Schneidera.
Šternberk/Olomouc /FOTOGALERIE/ – Nijak veselé nebylo 9. kolo extraligy pro volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk. Oba středomoravské celky se střetly se soupeři z Prahy a ani v jednom případě se jim nepodařilo uhrát ani jeden bod. Olomoučanky prohrály na Olympu hladce 0:3 a Šternberk doma podlehl Slavii 1:3.
Brno – Tři sety, šedesát minut a s výhrou v kapse domů. Prostějovský volejbal je hodně přímočarý. Hanačky v osmi duelech ztratily jedinou sadu s Olomoucí. V ostatních případech vyhrávají pravidelně 3:0.
Kopřivnice/Hranice – Extraligoví házenkáři Cementu se v minulém týdnu nakopli vítězstvím nad pražskou Duklou ve čtvrtfinále Českého poháru a svou vzestupnou formu chtěli v sobotu potvrdil i ve čtyřicet kilometrů vzdálené Kopřivnici. Ta na Hranice před utkáním ztrácela jen dva body. Derby se lépe podařilo hostům, kteří si v závěru první půle vypracovali rozhodující náskok, po přestávce jej udrželi a mohli se tak radovat ze zaslouženého vítězství, díky kterému poskočili na sedmou příčku.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Kytarová legenda, mnoho mladých talentů a hlavně spousta vynikající muziky. Tak nějak vypadal jednadvacátý ročník Setkání kytaristů, který se na Malé scéně ve Zlíně těšil z téměř zaplněného sálu. Cíl byl jasný. Užít si tóny kytar různých žánrů a značek či něco nového se přiučit.
Brno - Společnost PepsiCo CZ stahuje z oběhu jednu šarži ochucené vody Toma Natura Plus s příchutí broskev-jasmín. Na svých stránkách o tom informovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Podle vyjádření výrobce byla jedna šarže vody chuťově i vzhledově závadná.
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí sobotu podvečer hostila ve své secesní kapličce nový koncertní cyklus s názvem Pocta Žerotínům.
Chrudim - Minulá sobota v chrudimském divadle patřila folkloru. Po roce se do divadla Karla Pippicha vrátil pořad ČESKÝ TANEC, který je společným projektem Českého lidového souboru Chrudim a Plzeňského lidového souboru Mladina.
Frýdlant nad Ostravicí /FOTOGALERIE/ – Beskydské folkování zažilo v sobotu již osmý ročník, kdy se příznivci folku, folkrocku a country sešli ve zdejším kulturním domě.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Co dělat, když dívce ještě není ani patnáct let a myslí si, že je těhotná? Některá děvčata na jižní Moravě vymyslela nezvyklý způsob řešení tohoto problému. Šla na nejbližší policejní služebnu a ohlásila, že je jejich přítel znásilnil. Podobným způsobem řeší v kraji své naštvání nebo závist stále víc dětí.
Brno /ROZHOVOR/ - České tenisové reprezentantky před dvěma týdny vyhrály po třiadvaceti letech nejprestižnější týmovou soutěž světa. Titul z Fed Cupu znovu slaví i rodačka z Brna. Janu Novotnou tentokrát vystřídala Lucie Šafářová.
Svitavy - Přinášíme sedmadvacátý díl seriálu Svitavského deníku Literární toulky. Představíme několik míst svitavského okresu, která jsou spjata s osobnostmi české literatury a literárními díly.
Brno - Iveta Mrázová z Brna má tříletou dceru. Najít pro ni místo ve školce se podobalo noční můře.
Praha /ROZHOVOR/ – Ačkoliv říká, že rozhodně není co slavit, komponovaný pořad uspořádaný Národním divadlem k jejím pětaosmdesátinám si Vlasta Chramostová náležitě užila. „Věděla jsem, že mu neuniknu, a tak jsem radši na všechno kývla,“ řekla herečka v předvečer svých narozenin, které připadají na 17. listopadu. „Dříve byl tento den tryznou za Opletala, dnes je svátkem boje za svobodu. Narodila jsem se prostě v den zvýšené průserovosti, samozřejmě, kdy jindy.“
Brno - Švédská basketbalistka ve službách Friska Brno Farhiya Abdiová vytvořila nový rekord této ligové sezony, když v sobotním duelu 11. kola nastřílela Strakonicím 36 bodů.
Brno - I s roztroušenou sklerózou se dá zvládnout plno věcí. Třeba pokořit Kilimandžáro.
Brno - Je jídlo v brněnských menzách chutné, nebo připomíná spíše nepoživatelnou houbu nasáklou olejem? I o tom mohou rozhodnout studenti díky nové aplikaci, kterou příští měsíc spustí Masarykova univerzita. K dispozici bude i kniha přání a stížností.
Uherské Hradiště - Liberecký hrdina Michael Rabušic, který Slovanu zachránil dvěma góly ligové vítězství nad fotbalisty Slovácka, uznal, že jeho rozhodující branka v nastaveném čase byla i dílem štěstí.
Přerov – Po reprezentační pauze se ve čtvrtek znovu rozeběhla Uniqa extraliga volejbalistek, na programu bylo její osmé kolo. Přerovanky už v kompletní sestavě přivítaly třetí Královo Pole Brno a překvapivě si na své konto připsaly všechny body za teprve druhé vítězství v letošní sezoně. V sobotu pak také uspěly v Ostravě.
Šlapanice /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - První zmínky o šlapanickém divadle pochází z šedesátých let 19. století. Od té doby soubor prošel mnoha proměnami a nyní pod vedením Zdeňka Helbicha, čítá pětadvacet členů.
Komentář- Výplatní páska je každý měsíc očekávaným čtením pro většinu lidí. Ne každý se v ní do detailu vyzná a mnoho lidí netuší, co dalšího se skrývá za tím, že od zaměstnavatele dostane mzdu v příslušné výši.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - Příjemné prostředí, jídlu není skoro co vytknout. A také obsluha se snaží. Sklenice i příbory se jen lesknou. To jsou jen některé přednosti, které vyjmenoval šéfkuchař Svitavské rychty Jiří Dlapka na adresu podniku Merci restaurant v brněnských Zábrdovicích.
Brno V přízemí brněnského funkcionalistického hotelu Avion je živo. Na podlaze leží nářadí a vše napovídá tomu, že dělníci zchátralou národní kulturní památku připravují na rekonstrukci.
Praha, Brno - Ani v oslabení nedopustili házenkáři Zubří překvapení v hale předposledního Brna. V desátém kole extraligy tam zvítězili 28:22 a vedou tabulku o čtyři body.
Vinohrady - Kynologové v brněnských Vinohradech se zřejmě dočkají své kryté haly.
Karviná /ROZHOVOR/ - Daniela Cieślara může znát karvinská veřejnost hned z několika jeho aktivit.
Svitavy – Cíle, které si dali pro letošní sezonu svitavští volejbaloví starší žáci, nejsou skutečně malé.
Brno - Téměř polovině srážek tramvají s autem v Brně mohli řidiči zabránit. Stačilo se podívat do zpětného zrcátka. Víc než stovku nehod totiž letos způsobili špatným odbočováním vlevo, když nedali přednost tramvaji jedoucí vedle nich. Od začátku roku se v Brně srazila tramvaj s autem téměř třistakrát.
Brno - Letiště Brno od začátku ledna do konce října přepravilo víc než 500 tisíc cestujících. Je to více než za celý loňský rok, sdělil ředitel letiště Tomáš Plaček. Pro letiště v Tuřanech by to mohlo znamenat návrat k lepším časům, které skončily s příchodem krize před třemi lety.
Praha - Hráčka Friska Brno Farhiya Abdiová nastřílela 36 bodů. USK Praha v derby porazilo VŠ Praha 94:59.
I s roztroušenou sklerózou se dá zvládnout plno věcí. Třeba pokořit Kilimandžáro.
Opava, Brno - Fotbalistům Opavy očividně došel dech. V sobotu opět prohráli, navíc potřetí v řadě na domácím trávníku. Povedený vstup do sezony je tak zapomenut. Brno jim uštědřilo čtyřku, když těžilo z chyb opavské defenzivy.
Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří splnili roli favorita a v sobotním utkání 10. kola TipGames extraligy vyhráli v Brně. V úterý čeká Zubří domácí předehrávka s Kopřivnicí a poté již se může plně soustředit na domácí první utkání evropského Vyzývacího poháru s bosenským týmem MRK Goražde, které je na programu nadcházející sobotu 26. listopadu.
Brno /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Lesk šperků, krásu minerálů a stáří zkamenělin. To všechno obdivovali o víkendu lidé, kteří zavítali na brněnské výstaviště. V pavilonu B byl totiž už šestadvacátý ročník prodejní výstavy Minerály Brno.
Kyjov – Děti ve školce tančí, zpívají si a ani nevědí, že se učí cizí jazyk. Ve třech mateřských školách okresu Hodonín je to dokonce němčina a ne většinou preferovaná angličtina.
Brno – Archanděla mohli v sobotu dopoledne vidět lidé, kteří procházeli centrem Brna. Snesl se totiž na průčelí kostela svatého Michala na Dominikánském náměstí v Brně.
Brno - Podle svědků jsou na svobodě ještě někteří lidé, podezřelí z členství v gangu. Čeká se proto další zatýkání. Mezi podezřelými mají být soudci i státní zástupce.
Brno /FOTOGALERIE/ - Několik desítek lidí vyjelo v sobotu na led kluziště u haly Vodova v brněnském Králově Poli. Využili tak letos prvního podzimního víkendu, který umožňuje bruslení.
Brno /INFOGRAFIKA/ - Krize a šetření. V duchu těchto slov se ponese i rozpočet Brna pro příští rok. A to i přesto, že bude o 230 milionů korun bohatší než ten letošní.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Co dělat, když dívce ještě není ani patnáct let a myslí si, že je těhotná? Některá děvčata na jižní Moravě vymyslela nezvyklý způsob řešení tohoto problému. Šla na nejbližší policejní služebnu a ohlásila, že je jejich přítel znásilnil. Podobným způsobem řeší v kraji své naštvání nebo závist stále víc dětí.
Tábor - Žijí mezi námi