Muzikanti se opět chystají rozezpívat celý Sokolík
Frýdek-Místek – Žně muzikantů nejen frýdecko-místeckých, ale i hostů z různých koutů republiky se budou konat od 19. srpna v areálu Sokolík ve Frýdku-Místku.
Frýdek-Místek – Žně muzikantů nejen frýdecko-místeckých, ale i hostů z různých koutů republiky se budou konat od 19. srpna v areálu Sokolík ve Frýdku-Místku.
Komentář - Gymnaziální okouzlení rodičů dnešních teenagerů není jen snahou o to, aby se jejich děti později lépe uplatnily. Ostatně to odborníci vyvrátí fakty o tom, jak se uplatní průměrný gymnazista s maturitou a průměrný vyučený řemeslník.
Brno – Středeční vražda Simony Monyové byla letos druhým takovým zločinem v kraji. Osm dní před ubodáním čtyřiačtyřicetileté spisovatelky byla zavražděná také o deset let starší žena v brněnských Židenicích.
Brno - Pravděpodobně vidina rychlého a snadného zisku byla za počínáním muže, který odřezával měděné elektrické kabely u dopravního značení s výstražným majákem.
Svitavy – Na výpadovce na Brno narazil v sobotu motorkář do stojících aut.
Brno /FOTOGALERIE/ - Americký astronaut Andrew Feustel v sobotu přijel do Brna, kde zakončí svou návštěvu České republiky. Vzal s sebou i plyšovou postavu Krtka, která s ním byla ve vesmíru. Brno zvolil na závěr své návštěvy proto, že ve městě byla ušitá plyšová hračka, která s ním putovala do kosmu.
Blanensko - Staré vlaky při brzdění ve stanici hlučí tak, že si lidé zacpávají uši. Skřípění se nese až do ulic měst. Problém vyřeší nové vlaky.
Brno, Rosice /FOTOGALERIE/ - Start třetí ligy vyšel ve vzájemném souboji brněnských celků lépe domácím, kteří porazili Zbrojovku 4:2. Rosicím znepříjemnila začátek v MSFL porážka 0:4 s HFK Olomouc.
Most, Brno – Brněnští fotbalisté v úvodu druhé ligy podlehli Mostu 0:1, naopak Znojmo porazilo rezervu Sparty hladce 4:1
Brno – Okapy, plechy, měděné součástky. To všechno chtěl v neděli ukrást sedmnáctiletý mladík ze dvora jednoho nájemních domů v Bratislavské ulici v Brně. V krádeži mu zabránili brněnští strážníci.
Brno - Na počest už zesnulých cyklistů Miloše Hrazdíry a Vlastimila Moravce se v neděli odpoledne v Bosonohách sešli cyklisté k více než tříkilometrovému amatérskému závodu.
Předkláštěří, Brno - Travní lyžař Němec zvítězil na kopci, kde vyrůstal.
Pardubice – Pardubické civilní letiště East Bohemian Airport (EBA) je na tom letos lépe než v předchozích letech krizových. Odbaví možná 70 tisíc cestujících.
Chvalovice, Hatě /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Padělané oblečení, kabelky, boty a bižuterii zabavila v sobotu Česká obchodní inspekce (ČOI) společně s celníky v takzvaném China Townu v bývalém hraničním pásmu Hatě u Chvalovic.
Brno - Kuriózní pohled se v těchto dnech naskytne lidem, kteří zavítají do brněnské zoo. Třináctiletý velbloudí samec Romeo totiž vypadá, jak kdyby ponořil hlavu do šlehačkového dortu.
Havířov – Mistrovství Evropy ve floristice se uskuteční v Havířově na přelomu srpna a září. V soutěži se jedno téma zaměří na nejmladší město České republiky.
Brno-Bystrc – Deseti novými červenými kontejnery určenými pro elektroodpad a jasným označením míst, kde stojí schránky pro další tříděný odpad, chce letos bystrcká radnice motivovat obyvatele k ekologickému třídění.
Brno – Strach, beznaděj a zahanbení. Oběti domácího násilí je někdy skrývají i několik let. V Brně přitom najdou pomoc v azylovém domě s utajenou adresou. Zatím ve městě funguje jeden, už v září přibude další.
Brno-střed – Dvě betonové vázy na střeše domu číslo dvě v Beethovenově ulici v městské části Brno-střed úplně zchátraly. Hrozilo, že se zřítí. Magistrát je nedávno nechal odstranit.
Dražůvky /FOTOGALERIE/ – Potřásání pravice a vzpomínání, kdy se naposledy potkali. Nejen tak vypadal sjezd rodáků v Dražůvkách. Oslavu šesti set sedmdesáti let od první zmínky totiž v obci s téměř třemi sty obyvateli pojali velkolepě.
Krnov /ROZHOVOR/ - Mladá krnovská šermířka závodící za Ostravu letos u nás vyhrála, co se dalo, mistrovství České republiky i Český pohár.
Brno – Třiatřicetiletá Brňanka strávila na jihu Čech dva dny. Vzpomíná i na situaci, kdy jednoho protestujících jen o několik metrů minul padající strom.
Brno - V Brně vyroste do roku 2014 vědecký park Cerit. Pomůže začínajícím i prosperujícím firmám v oblasti informačních technologií.
Strakonice - Na jih Čech přišly Kateřina Křížová a Zuzana Mračnová.
Brno – Já, že jsem tu nejstarší? Na čelo si možná zaťuká Romana Stehlíková na prvním tréninku basketbalového Frisca. Všechny nové i stávající spoluhráčky totiž mají v občance pozdější datum narození než šestadvacetiletá křídelnice.
Brno - V Brně vyroste do roku 2014 vědecký park Cerit. Pomůže začínajícím i prosperujícím firmám v oblasti informačních technologií.
Východní Čechy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Nyní otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Brněnsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Přiblížit romskou kulturu i její sepětí s historií Moravy. Připravit zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi. To byly cíle pořadatelů Romské soboty na hradě Veveří ve Veverské Bítýšce na Brněnsku.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný. Nebo nešťastným? Opravujte mne,“ zahajuje slovy klasika bosonožský hostinský Miloš Dočekal devatenáctý ročník Bosonožského sudovalu Starobrno 2011.
Brněnsko /AKTUALIZOVÁNO, REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Uprostřed pustého pole za Telnicí na Brněnsku stojí hlouček lidí. Nadklánějí se nad zatím asi nad půl metru hlubokou jámou, v níž kopou asi tři muži. Vzduchem se nese pach čerstvě vykopané hlíny. Z ní vystupují zrezlé součástky.
Brno /FOTOGALERIE/ - Takzvaný magnetometrický průzkum ukázal, že v zemi by měl být zahrabán zbytek stroje, což se potvrdilo.
Brno – Pracuje jako účetní. Nikdy se neúčastnila demonstrace nebo nějakého protestu. Není členkou žádného ekologického sdružení. Přesto Hana Kubiznová vyjela chránit stromy na Šumavu.
Brno /ROZHOVOR/ - Spisovatel a dramatik Milan Uhde byl za vlády komunistů předním představitelem disentu a po sametové revoluci se stal ministrem kultury.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Mezi manžely panovaly vážné neshody. Muž ženu psychicky i fyzicky týral. Takové věty zaznívaly po vraždě brněnské spisovatelky Simony Monyové z úst jejích známých. Na policii však násilné chování jejího manžela nikdo neohlásil.
Brno - Brněnská policie neměla před středeční vraždou spisovatelky Simony Monyové, z jejíž vraždy je podezřelý její manžel, jakékoli informace o tom, že by byla obětí domácího násilí.
Bohdalice-Pavlovice – Mezi Bohdalicemi a Bučovicemi v sobotu ráno havarovalo osobní auto vezoucí tři ženy. Všechny tři utrpěly zranění.
Brno /ROZHOVOR/ - Spisovatel a dramatik Milan Uhde byl za vlády komunistů předním představitelem disentu a po sametové revoluci se stal ministrem kultury.
Šumpersko /FOTOGALERIE/ – Výrobu speciálního auta pro vozíčkáře připravují v loštických závodech lehkých konstrukcí ZLKL. Provoz firmy navštívil včera hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík, o plánovanou výrobu se velmi zajímal.
Valtice /FOTOGALERIE/ - Valtické národní zemědělské muzeum láká návštěvníky na řadu zajímavých výstav. Kromě starých zemědělských strojů, hlodavců nebo plazů mohou lidé zhlédnout také výstavu věnující se opeřencům.
Vysočina -Jeden test na zjištění přítomnosti drogy stojí sedm set korun. Policisté proto musí pečlivě zvažovat, kdy ho použít.
Brno /ROZHOVOR/ - Badmintonistu Jehnic Petra Koukala čeká vrcholná akce sezony, mistrovství světa.
Komentář - Když Kometa válela v šedesátých letech v hokejové lize, fotbalová Zbrojovka moc úspěchů neměla. V sedmdesátých začal úpadek hokejistů, fotbalový klub zase vystoupal tam, kam nikdy předtím a bohužel zatím ani nikdy potom. K domácímu titulu a čtvrtfinále evropských pohárů. Pak nastal jeho úpadek.
Brno /ROZHOVOR/ – Trenér fotbalistů brněnské Zbrojovky René Wagner před startem druhé ligy počítá s tlakem na svůj tým.
Horní Bezděkov, Brno /KDYŽ TADY ZÁŘIL/ – Na jaře oslavil osmdesáté narozeniny, ale sportovní kořínek nezapře. „Špatně vidím, špatně chodím, nohy mi neslouží a teď jdu zrovna z lesa. Hřiby jak telata,“ usmívá se Bohumil Prošek.
Brno – Loni schytali v Bratislavě na začátek přípravy desetibrankový příděl. Ve čtvrtek tam hokejisté brněnské Komety zvítězili po nájezdech 2:1. Ano, omílaná pravda říká, že na výsledky se v létě nehraje, přesto na modrobílé dýchl závan pohody.
Jižní Morava – Válení sedmnáctikilových pivních sudů, romské zvyky či ukázky kovářského řemesla. Nejen to nabízí Jihomoravanům tento víkend.
Znojmo, Brno – Do soutěže, v níž se dvacet let neobjevili, o víkendu vstupují fotbalisté brněnské Zbrojovky. Do neznáma nakročilo před rokem také Znojmo. Po roce může brněnskému soupeři naznačit, co v šestnáctihlavé vřavě čekat.
ČR - Červenec patřil co do počtu letadel v českém vzdušném prostotu mezi rekordní.
Blansko - Vedení města na přehradě vylepší dětské hřiště. Příští sezonu už nebude ve vodě tráva, rybáři tam totiž vysadí ryby, které ji zlikvidují
Vážený pane policejní prezidente, těch „osobních selhání“ policistů je v poslední době nějak moc, nezdá se Vám?