Přerov /FOTOGALERIE/ – K třetímu utkání v řadě na domácí palubovce nastoupili přerovští házenkáři v neděli proti Brnu, krčícímu se ještě o stupínek níž v nástavbové části Zubr extraligy o sedmé až desáté místo. Sokoli se proti letošnímu nováčkovi prosazovali až příliš snadno, připsali si na své konto důležité dva body, které znamenají už stoprocentní jistotu udržení nejvyšší české soutěže i pro příští sezonu.
Prostějov – Svoji první účast v mužské kategorii na tradičním závodě 500+1 kolo v Brně vyšperkoval osmnáctiletý prostějovský talent Jakub Filip parádním pátým místem. O svých pocitech i hromadné nehodě se rozpovídal v krátkém rozhovoru.
Brno – Platností věty, že přiznání je polehčující okolnost, si zřejmě nebyl v noci na středu jistý sedmnáctiletý mladík z Brna. Poté, co narazil s autem do garáže, se strážníkům nejdřív přiznal, že řídil. Pak si to ale rozmyslel a vinu začal popírat.
Brno /FOTOGALERIE/ - Kvůli rekonstrukci čtyřsetmetrového stadionu Pod Palackého vrchem se atletické naděje budoucnosti představily v šestém ročníku Velké ceny Brna a Jihomoravského kraje na přilehlém dvousetmetrovém oválu s rychlým povrchem mondo.
Liberec - Posledních 14 dní mohli návštěvníci libereckého bazénu pozorovat každý den při tréninku závodnici Sportovního plaveckého oddílu Liberec Lenku Stlukovou.
Brno/Prostějov – Ve velký úspěch se proměnil start družstva U 23 SKC Prostějov na již 44. ročníku tradičního podniku 500+1 kolo v Brně. Po pěti etapách rozdělených do tří dnů dosáhl osmnáctiletý Jakub Filip na 5. místo v celkovém pořadí.
Liberec - V tělocvičně Sokola Brno 1 se konal otevřený celorepublikový přebor ČOS. Sokolská gymnastika je již tradičně nejlepší v rámci republiky, což dokazují medaile z tuzemských i mezinárodních klání.
Brno – Výrazné oslabení musí spolknout hostitelské barvy při motocyklovém Memoriálu Františka Šťastného, kterým budou o víkendu pokračovat na brněnském Masarykově okruhu seriály mistrovství České republiky a UEM Alpe Adria Championship.
Brno /FOTOGALERIE/ - Připomenout si 17. květen jako den, kdy Světová zdravotnická organizace vyjmula homosexualitu ze seznamu psychických chorob, se rozhodli gayové a lesby v úterý v Denisových sadech v Brně. K nebi symbolicky vypustili desítky balonů, které odkazují k duhové vlajce gay iniciativy.
Brno /ROZHOVOR/ – Hokejový útočník Petr Hubáček zkompletoval medailovou sbírku z mistrovství světa. V rozhovoru pro Rovnost mluví o alarmu na hotelu i o svém vzoru.
Česká Třebová – Dopravní terminál Jana Pernera sbírá ocenění. Po nedávno uděleném prestižním titulu „Nejlepší investice roku 2010“ za několik dní starosta Jaroslav Zedník převezme cenu za ekologický přínos projektu.
Praha, Brno – Fotbal má svou Ligu mistrů, basketbal zase Euroligu. Prestižní soutěže, které napjatě sledují miliony fanoušků a v nichž si nejlepší kluby starého kontinentu mohou pořádně „napakovat“ pokladnu.
Znojmo - Z opaření tříletého syna ve sprše viní obžaloba čtyřiadvacetiletou matku. Chlapec měl i další zranění. Podle znalce odpovídají pohlavkům a popálením od cigaret.
Brno - V Brně se v sobotu opět sejdou příznivci alternativní kultury. Organizátorům setkání ProtestFest se podařilo domluvit na trase plánovaného průvodu s radnicí Brna-středu. Ta původně část jejich pochodu zakázala z důvodu kolize s jinými akcemi.
Česká Třebová – Dopravní terminál Jana Pernera sbírá ocenění. Po nedávno uděleném prestižním titulu „Nejlepší investice roku 2010“ za několik dní starosta Jaroslav Zedník převezme cenu za ekologický přínos projektu.
Brno–jih – Vedení města Brna částečně splnilo slib z loňského roku, který dalo obyvatelům Dolních Heršpic a Přízřenic. V úterý schválili směnu městských pozemků v bystrcké a žebětínské lokalitě Kamechy za pozemky, kde chtěla společnost Reko původně postavit sídliště Slunná louka.
Východní Čechy /16. 5. 2008/ - Kooperativa už pardubické Pojišťovací společnosti P. K. odňala právo zprostředkovávat její produkt. Poškozených jsou však stovky
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Z užšího vedení brněnské TOP 09 zmizelo v úterý večer jméno jejího dřívějšího kontroverzního šéfa Jana Levíčka, který nezískal dostatečnou podporu straníků na regionálním sněmu strany. Novým brněnským šéfem TOP 09 se stal brněnský zastupitel Jaroslav Kacer.
Brno – Ojedinělou příležitost měli v úterý Brňané, kteří se zajímají o buddhismus či meditaci. Brněnští buddhisté totiž uspořádali den otevřených dveří ve svém novém meditačním centru v Divišově čtvrti, kde se lidé mohli zúčastnit přednášky o buddhismu či vedené meditace.
Nové Město nad Metují – Prvoligová družstva národní házené z Krčína sehrála další kolo nejvyšší domácí soutěže na hřištích svých soupeřů.Muži Krčína si ve Svinově připsali už šestou jarní porážku z osmi odehraných utkání.
Brno /ROZHOVOR/ – Po jediné sezoně v Turecku se basketbalistka Hana Horáková s městem nad Bosporem loučí. Míří na východ. Až na úpatí Uralu, kde leží čtvrté největší ruské město Jekatěrinburg. Místní tým patří dlouhodobě k elitě ženského basketbalu v Evropě.
Brno-sever - Nová rezidenční čtvrť by mohla vzniknout v areálu kasáren v Provazníkově ulici v Brně. Poukazují na to projekty studentů Fakulty architektury brněnského vysokého učení technického.
Kaznějov – Jeden z nejstarších chemických podniků a zároveň jeden z největších světových producentů kyseliny sírové a citronové stával v západočeském Kaznějově. Areál stále existuje a dodnes v něm sídlí nástupnická firma, avšak bývalá Lachema je už minulostí.
Vsetín – Pražský písničkář Jan Řepka se ve středu večer na svém česko-slovensko-polském koncertním cykloturné zastaví ve Vsetíně. Vystoupí v klubovně Koordinačního a informačního centra (KIC).
Brno – Opravíme více školek, postavíme více hřišť a zkrášlíme více parků. S tímto prohlášením přivítali brněnští starostové úterní rozhodnutí zastupitelstva města Brna o změně takzvaného Statutu města Brna.
Brno – Na nenápadnost vsadila v pondělí trojice zlodějů, která sebrala zlaté šperky za 150 tisíc korun v klenotnictví na náměstí Svobody v Brně. Prodavačka si krádeže nevšimla. Na zloděje ji upozornil až číšník z vedlejší restaurace, který viděl prchající zloděje.
Olomouc – Jako na houpačce si mohli připadat olomoučtí baseballisté v posledních domácích duelech. Po těžkých dvou prohrách s ostravskými Arrows a vydřených vítězstvích s Expressem Brno přišlo tentokrát zaváhání.
Brno /ANKETA/ – Rakovina v Česku narůstá, Češi místo účinné ochrany jen krčí rameny. Masarykův onkologický ústav v Brně se snaží alespoň nějak přispět k ochraně lidí, podpora ze strany státu či pojišťoven je však nulová.
Brno /FOTOGALERIE, RECENZE/ - Autorská komedie Měsíční kámen v nastudování Městského divadla Brno je rozvleklou, ale nápaditou žánrovou koláží s přesahy do filmu.
Rosice u Brna – Během minulého víkendu už potřetí reprezentovala Iveta Kouříková kuželkářský oddíl žen z Dílů. Jako přebornice kraje se probojovala na mistrovství republiky, tentokrát pořádané v Rosicích u Brna.
Bezměrov, Medlov /AKTUALIZOVÁNO + FOTO/ – Hned ke dvěma vážným nehodám došlo v úterý na Kroměřížsku. První se stala o půl druhé odpoledne na 255. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno v katastru Bezměrova.
Brno /FOTOGALERIE/ - Kolo je také dopravní prostředek. Po generelu cyklistické dopravy se jezdit nedá. Pod zástavou těchto hesel se v úterý ráno sešla asi dvacítka cyklistů před brněnským magistrátem.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Třináct centimetrů dlouhým nožem bodl sedmapadesátiletého známého. Ten mu před tím vyčítal nesplacený dvoutisícový dluh. Třiadvacetiletému Brňanovi Stanislavu Filoušovi v úterý uložil senát Krajského soudu v Brně jedenáct a půl roku vězení za pokus o vraždu. K činu se částečně přiznal.
Brno – Pobláznila muže a obrala je o téměř sedm set tisíc korun. V lednu podvodnici Anetě Florové z Adamova na Blanensku Městský soud v Brně uložil trest tři roky vězení podmínečně odložené na osm let. Její odvolání v úterý Krajský soud v Brně zamítl.
vHustopeče – Hustopečská sportovní hala hostila uplynulý víkend první ročník turnaje v miniházené. O pohár Hustopečské televize svedlo vyrovnané souboje šest házenkářských týmů složených z řad žáků prvního stupně základních škol.
Brno /FOTOGALERIE/ – Kolo je také dopravní prostředek. Po generelu cyklistické dopravy se jezdit nedá. Pod zástavou těchto hesel se v úterý ráno sešla asi dvacítka cyklistů před brněnským magistrátem.
Hustopeče – Minulý týden proběhlo v Hustopečích okresní finále soutěže Hokejbal proti drogám 2011. Letos tuto celostátní soutěž má jako garant hokejový reprezentant Petr Průcha. A žáci ze ZŠ Kupkova udělali první krok k setkání s bronzovým medailistou z mistrovství světa.
Olomouc /FOTO/ – Na pět zápasů již prodloužili vítěznou sérii v extralize in-linu hokejisté Eagles Olomouc. Ve východní divizi se tak vyhoupli na vedoucí příčku a o víkendu narazí na dosud neporažené Mission Roller Brno.
Brno - Do boje proti výherním automatům se rozhodli vykročit brněnští zastupitelé. Na svém úterním zasedání budou schvalovat výzvu ministerstvu financí aby respektovalo brněnské vyhlášky a zakázalo herny tam, kde si je město nepřeje.