Brno - Čím se Brno za poslední rok zapsalo nejvíce do povědomí lidí v celé republice? Bezpochyby svým netradičním žulovým orlojem na náměstí Svobody. Skleněná zmenšenina černého časostroje od července obohatí nabídku suvenýrů, které město prodává ve svých infocentrech.
Jižní Morava /ANKETA/ - Hygienici zaznamenali na jižní Moravě ve srovnání s loňskem dvojnásobný počet případů klíšťové encefalitidy. Radí hlavně starším lidem, aby se nechali hned očkovat.
Brno /ROZHOVOR/ – S kufrem plným ruských knížek vyrazí za novou výzvou. Slovenský hokejový reprezentant Richard Stehlík opouští extraligovou Kometu. Kariéra šestadvacetiletého zadáka získává nový rozměr. Z Brna míří do kádru úřadujícího šampiona ruské KHL. S Ufou podepsal smlouvu na dva roky.
Brno – Zastavte vynášení ostatků z kostnice pod kostelem sv. Jakuba v Brně. S tímto požadavkem se v pátek na krajský úřad obrátili pracovníci Národního památkového ústavu.
Brno – Sedmadvacáté narozeniny si bude na dlouho pamatovat. Hokejový obránce Richard Stehlík je slaví výrazným skokem v kariéře. Slovenský reprezentační zadák mění Kometu za nejlepší evropský klub. Definitivně dotáhl námluvy s mistrem ruské KHL. Na dva roky se upsal Ufě.
Kroměřížsko – Exkurze a výjezdy za vzděláním i zábavou pro tento školní rok končí. Díky aktivitě třídních učitelů také letos školáci z Kroměřížska cestovali doslova do všech koutů republiky.
Brno - Tradiční pražský festival takzvaného nového cirkusu Letní Letná zavítal letos poprvé i do jiných měst v republice. V Brně se nejlepší soubory nového cirkusu představují od pátku. V parku Lužánky.
Brno /FOTOGALERIE/ – Symbolickým teroristickým aktem se v pátek přidala Moravská galerie v Brně k mezinárodnímu protestu umělců proti necitlivým škrtům v kultuře. Artbombu odpálili zaměstnanci galerie před Místodržitelským palácem v pravé poledne.
Brno /ROZHOVOR/ – Velká vítězství a také kruté porážky lemují kariéru každého sportovce. Brněnský triatlonista Filip Ospalý v červnu zažívá spíš to druhé. O víkendu se po odmlce vrátil do seriálu mistrovství světa, odkud vede cesta na olympiádu.
Brno – Dobrovolní hasiči mohou počítat s dotacemi od kraje. Zastupitelstvo schválilo pro sbory dobrovolných hasičů v okrese Hodonín přes čtyři miliony korun.
Bučovice – Okresní přebor skončil, ale letní přestávka nezačala. Okresní futsalisté nemají svého sportu dost, a tak se týden po posledním utkání okresního přeboru „poperou“ znova. V Bučovicích je v sobotu na pořadu osmý ročník Metal cupu.
Brno – Poslední možnost, jak ozřejmit případ zpronevěry na základní škole, nabídl v pátek Městskému soudu v Brně ekonomický znalecký posudek. Analyzoval výkazy brněnské základní školy v Žebětíně z doby, kdy tam působila obžalovaná bývalá ředitelka Jiřina Káňová.
Brno /FOTOGALERIE/ – Na prázdninová nebezpečí chtějí hasiči upozornit školáky pomocí názorných ukázek. V rámci preventivního projektu Hasík proto obřanští dobrovolní hasiči v pátek dopoledne navštívili brněnskou základní školu Hamry.
Žďár nad Sázavou – K nešťastné události došlo ve čtvrtek ve žďárské ulici Brodská. Z okna ve čtvrtém patře se tam po druhé hodině odpolední zřítila devětatřicetiletá žena.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Novým kvestorem Masarykovy univerzity bude od září šéf jihomoravské TOP 09 Jan Vitula, který ve funkci vystřídá dosavadního hospodáře školy Ladislava Janíčka. Ten ve funkci na vlastní žádost skončí po osmi letech.
Brno – Za vyšetření stravenku. To je jedním z motivačních prostředků, kterým se brněnský magistrát snaží přemlouvat bezdomovce, aby se nechali vyšetřit kvůli onemocnění tuberkulózou. Za posledních šest let se tak podařilo hygienikům odhalit třiapadesát případů tohoto onemocnění mezi lidmi bez domova.
Brno – Další posilu do obrany zkouší v těchto dnech brněnský trenér fotbalové Zbrojovky René Wagner. S druholigovým týmem trénuje bývalý hráč Hradce Králové a brněnský rodák Martin Kasálek, který se po sezoně u Východočechů nedohodl na podmínkách prodloužení smlouvy.
Brno – Pořádnou ostudu v Evropě udělalo Ředitelství silnic a dálnic předloňskou rozsáhlou rekonstrukcí úseku silnice I/52 v úseku mezi Brnem a Rajhradem.
Karviná /FOTOGALERIE/ –Kulturistika v podání karvinských borců znovu slaví úspěch. Konkrétně kulturistika naturální. Karvinský Marek Tomíček skončil v Českých Budějovicích v kategorii do 178 cm druhý za Belgičanem Huyghem a stal se vicemistrem Evropy. Karvinský rodák žijící ve Stonavě Vladan Zamarský - aktuální mistr republiky - skončil pátý v kategorii masters.
Ostrava, Náchodsko /FOTOGALERIE/– Na atletickém mistrovství ČR juniorských a dorosteneckých kategorií v Ostravě se ve výtečné formě představili atleti SK Nové Město nad Metují.
Brno – Za vyšetření stravenku. To je jedním z motivačních prostředků, kterým se brněnský magistrát snaží přemlouvat bezdomovce, aby se nechali vyšetřit kvůli onemocnění tuberkulózou. Za posledních šest let se tak podařilo hygienikům odhalit třiapadesát případů tohoto onemocnění mezi lidmi bez domova.
Račice – V české Mecce kanoistiky se konal republikový šampionát triatlonistů v kategoriích dorostu a juniorů. Na startu nechyběli ani závodníci prachatického ŠuTri.
Brno, Modřice – Na startu sezony i optimista pochyboval, že se nohejbalový Sokol Modřice popere o nejvyšší extraligové příčky. Jenže Modřice ukázaly, jak se pochybovači mýlili.
Brno – Krajský přebor, I. A třída i kvalifikace devatenáctek. Jarní účet? Více než sto tisíc příznivců, kteří sledovali jihomoravský fotbal na internetu. Projekt Jihomoravského fotbalového svazu se zatím úspěšně rozvíjí a v dalších koutech republiky plánují jeho okopírování.
Brno – Až pětiletý trest vězení hrozí dvěma obviněným mužům z Brněnska, kteří ukradli věci za více než sto sedmdesát tisíc korun. Kriminalisté, kteří případ šetří, postupně zjistili, že povedená dvojice má na svědomí nejméně dvanáct vloupání do aut.
Prostějovsko /SERIÁL TAJNÉ DĚJINY/ - „V Prostijově na nádraží jož se to hébá, jož se zas ta velká štreka stavět začíná,“zpívali si koncem šedesátých a v devadesátých letech devatenáctého století dělníci přezdívaní trhani či Barabi. Jejich písně zněly z tratí na Olomouc a Chornice.
Zlín, Brno – Na svůj výlet do zlínské ZOO Lešná zřejmě dlouho nezapomenou dvě učitelky a třída prvňáčků z jedné brněnské školy. Jejich minibus totiž řídil muž, který měl zabavený řidičák.
České Budějovice – Nejlepší rybolovná technika se dlouhodobě provozuje na jihu Čech. Potvrdilo se to i na mistrovství republiky. Ať už mládeže, nebo dospělých.
Pavlov, Brno – Více než čtyři stovky českých a rakouských školáků usedlo na jeden den namísto do školních lavic do dračích lodí, aby soutěžily o titul Pálavské dráče 2011.
Cottbus/Prostějov – Cyklisté SKC sbírají úspěch za úspěchem. O ten poslední se postaral Robin Wagner v Německu. V Cottbusu, tradičním centru dráhové cyklistiky, se minulý víkend konaly mezinárodní závody Sparkassen-Sprint Cup 2011. Jedná se o prestižní podnik, kterého se účastnili cyklisté ze sedmi států.
Brno - Ohrozit kolemjdoucí mohl pád jednoho ze stromů v parku před Janáčkovým divadlem. Podle mluvčího radnice městské části Brno-střed Romana Buriána bylo na vině počasí a také skutečnost, že špatný stav stromu mnohdy nejde pouhým pohledem rozpoznat.
Líšeň – Zaplavat si s padesátikilovým psem? To může přijít zábavné snad jen jeho majiteli. František Fojtík však žádného psa nemá, přesto si nedobrovolný pobyt se zvířetem ve vodě vyzkoušel.
Znojmo - Roční trest s dvouletou podmínkou dostala ve čtvrtek jednatřicetiletá matka. Podle obžaloby opařila a jinak týrala svého tříletého syna. Žena vinu popírá.
Brno – Pořádnou ostudu v Evropě udělalo Ředitelství silnic a dálnic předloňskou rozsáhlou rekonstrukcí úseku silnice I/52 v úseku mezi Brnem a Rajhradem. Kvůli nesrovnalostem, které státní firma udělala při přípravě projektu za více než miliardu korun, muselo ministerstvo dopravy stáhnout žádost o dotaci minimálně 620 milionů korun.