Večeřa v Brně: 23 zápasů, 6 vítězství, 19 bodů
Brno - Ivančický rodák odkoučoval na lavičce Zbrojovky více než dvě třetiny první ligy. Místo zlepšení ale přišel další propad tabulkou soutěže
Brno - Ivančický rodák odkoučoval na lavičce Zbrojovky více než dvě třetiny první ligy. Místo zlepšení ale přišel další propad tabulkou soutěže
Praha - Hlavní tahy v okolí české metropole jsou podle Němců nebezpečné nejen kvůli riziku dopravní nehody. Prý zde řádí lupičské gangy. O těch ale čeští policisté zatím nemají zprávy.
Kolín, Plzeň – Čtvrteční prohrou v Kolíně 74:86 skončil pro plzeňské basketbalisty letošní ročník Mattoni NBL. Tým Lokomotivy obsadil šesté místo ve skupině A2.
Svitavy – Ve Svitavské nemocnici budují vyšetřovnu kostní denzitometrie pro pacienty s osteoporózou. V kraji je jen v Pardubicích.
Brno - Odhalenou hrdinku Mrštíkova slavného příběhu Pohádka máje mohli v pátek poprvé po zimě vidět účastníci setkání u Podkomorské myslivny.
Glosář - V dubnu tam ještě budeme, tedy za kamny. Počasí v tomto týdnu ukázalo, jak je stará pranostika pravdivá. Zatímco letní teploty o víkendu a první dny v týdnu donutily řadu lidí odložit veškeré zimní oblečení a přejít rovnou k tričkům s krátkým rukávem a kraťasům, od středy naopak většina začala znovu pouštět topení.Meteorologové jen krčí rameny a odkazují na aprílové počasí.
Komentář - Zpráva je to strohá a na první pohled jasná. Od pondělka mohou znovu Brňané bez dálniční známky na „déjedničku“. Jenže tak jednoduché to není.
Cheb -Petr Fiala si stále drží v Českém poháru s mezinárodní účastí první místo
Brno - Knihy všech možných velikostí, tvarů a barev se ucházely o vítězství v sedmém ročníku soutěže s názvem Moje veličenstvo kniha.
Brno - Fotbalisté Zbrojovky v neděli od pěti hodin odpoledne přivítají ve 24. kole Gambrinus ligy na Srbské osmý celek Liberce už s novým koučem.
Brno, Rosice – Hranice mezi úspěchem a neúspěchem už se ve fotbalové divizi setřela na minimum. V klidu hrající Rosice už mají pouze dva body náskoku na Bystrc, kterou na podzim mnozí úplně odepsali. Oba týmy se v neděli představí na domácím hřišti, ven jeden pouze brněnská Sparta.
Prostějov – 3:1, 3:0, 3:1. Takovým poměrem vyhrály volejbalistky Prostějova svá semifinálová utkání s Olympem Praha v play off minulého extraligového ročníku a slavily postup do finále, kde narazily na KP Brno.
Brněnsko – Brněnská přehrada dnes zahajuje novou plavební sezonu, v Hrušovanech u Brna se vrátí čas zpět. Střetnou se tam jednotky wehrmachtu a rudoarmějců.
Brno /ROZHOVOR/ – V české nejvyšší soutěži dosud jen střílel góly. Teď bude jeho úkolem naučit svoje svěřence dávat branky a vítězit. Kanonýr René Wagner, který v první lize nasázel čtyřicet gólů, ve čtvrtek převzal trénování předposledního celku Zbrojovky po Karlu Večeřovi.
Brno – Tržnice v centru města plná voňavého čerstvého pečiva, masa nebo místních specialit už nebude pro Brňany jen zážitkem ze zahraniční dovolené. Radní městské části Brno – střed dali totiž trhům uprostřed Brna zelenou.
Orlickoústecko – Šachová sezona 2010/2011 je minulostí.
Blšany – Cyklistka Lucie Záleská z Blšan má za sebou další závod. Před několika dny se zúčastnila Českého poháru na silnici.
Brno /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, ANKETA/ - Tak podle tebe mlok patří na parkoviště? Ale tam by mu nebylo dobře. Spálilo by ho slunce, vysvětluje dobrovolnice šestiletému Martinovi u pětilitrových zavařovaček naplněných trávou, větvemi a hlínou i kusy asfaltu. Páteční odpoledne v parku pod brněnským hradem Špilberk patří oslavám Dne Země.
Brno - Snaha bojovat s řetězci je marná. Kolem 70 procent nábytku, který se u nás prodává, bylo vyrobeno v Číně.
Brno – V roce 2003 se s Aligátory dostal až do finále České ligy amerického fotbalu. Do roku 2013 chce do boje o titul dotáhnout brněnský tým už jako trenér. Novým hlavním koučem Alligators Brno se stal David Ospalý a v neděli domácí bitvou s Prague Panthers odstartuje tříletou vizi klubu s finálovým plánem.
Brno – Snaha udělat pořádek v tramvaji jedoucí do brněnských Bohunic se v neděli nevyplatila šestatřicetiletému muži. Brňan napomenul trojici mladíků, kteří sprostě pokřikovali. Výtržníci ho ale zbili. V pátek o tom informoval mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.
Pavlov /INFOGRAFIKA/ - Třicet soukromých apartmánů začne sloužit už za rok. Majitelé budou mít i svůj vlastní klub.
Kuželov /FOTOGALERIE/ – Dva dny měli lidé z Kuželova a okolí možnost zhlédnout v prostorách tělocvičny místní základní školy ojedinělou výstavu. Ta připomněla osvobození Hrubé Vrbky, Malé Vrbky a Kuželova rumunskými vojáky a konec druhé světové války.
Brno – Na hokejkách mají v letošní sezoně cenný skalp. V osmifinále Poháru České florbalové unie vyřadili Ostravu, letošního extraligového finalistu. Teď míří k druhému velkému úspěchu. Postoupit do druhé nejvyšší florbalové soutěže.
Brno – Svým podpisem dnes rakouský dirigent Aleksandar Marković stvrdil, že zůstane i v následujících sezónách v čele brněnských filharmoniků. Marković je šéfdirigentem souboru od roku 2009, dnes uzavřená smlouva jej váže do této funkce na další tři roky.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 15. DUBNA/ - Takže. Za parkování na Čepkově si budeme platit. Dobrá. Chápu tuto věc z obou stran. Rozumím obchodníkům, kteří zde sídlí, že přicházejí o zákazníky, když řada šoférů na Čepkově celý den parkuje.
Brno /FOTOGALERIE/ - Vraždil, loupil a kradl. To vše má podle brněnského krajského soudu na svědomí Josef Špatný z Brna. Předloni zavraždil svého bývalého učitele, kamaráda a komplice Romana Kočího. Soud ho za to v pátek poslal do vězení na dvanáct let a devět měsíců.
Brno – Titulem doctor honoris causa se ode dneška může pyšnit britský muzikolog John Tyrrell. V Besedním domě totiž při slavnostním zasedání Umělecké rady Janáčkovy akademie múzických umění představitelé školy tímto titulem ocenili jeho dosavadní práci. Brit je odborníkem na českou operu, především dílo Leoše Janáčka.
Chrudim - Jetbull futsal liga: Era–Pack dnes od 20 hodin přivítá v prvním semifinále Tango Brno
Brno – Snaha udělat pořádek v tramvaji jedoucí do brněnských Bohunic se v neděli nevyplatila šestatřicetiletému muži. Brňan napomenul trojici mladíků, kteří sprostě pokřikovali. Výtržníci ho ale zbili. V pátek o tom informoval mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.
Kolín – Prohrou dvanáctibodovým rozdílem v Kolíně se včera rozloučili s letošním ročníkem Mattoni NBL basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň. Ti se v zápase museli obejít bez trojice Novák, Soukup a Kovanda.
Nymburk, Brno -V těchto dnech se na brněnském výstavišti koná Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech Urbis Invest.
Plzeň – Oba domácí zápasy musejí florbalisté FBC Plzeň vyhrát, pokud chtějí postoupit do první ligy. Západočeši v prvním souboji o účast ve druhé nejvyšší české soutěži totiž prohráli v neděli v Náchodě vysoko 3:7.
Olomouc - Kam se vydat o víkendu za sportovními zážitky? Podívejte se na naše tipy.
Brno – Sněhobílé dresy, na hlavách helmy a v ruce fleret. A kolem vesele švitoří deset evropských jazyků. Vítejte na Sokol cupu, tradičním turnaji pro sportovní šermíře. Tento víkend hostí hala v brněnské Kounicově ulici jeho 53. pokračování.
Vyškov – Okresní město by mohlo mít další divizní derby. Tentokrát ve futsale. Hráčům Lazoru Domus k postupu z krajského přeboru chybí jen krůček. V posledním turnaji, který se bude hrát v neděli v Pohořelicích potřebují získat čtyři body.
Příbram – Začíná nová sezona 2. ligy softbalistů. V ní budou po dvou letech, kdy bojovali mezi českou elitou, opět i hráči Amasomy Příbram. K úvodním duelům nastoupí v sobotu i v neděli v Praze proti PV Praha a MFF Neratovice.
Jičín – Nadační fond Jičín – město pohádky připravuje České Velikonoce na Žižkově náměstí. Vypuknou 22. dubna v 8 hodin.
Příbram /FOTOGALERIE/ – V letošním školním roce probíhají tři celorepublikové futsalové soutěže žáků a studentů. A ve všech bude mít Příbram svého zástupce na finálovém turnaji čtyř nejlepších celků České republiky!
Brno – Jen tři volejbalistky ze současného kádru KP Brno pamatují poslední dvě finálové série extraligy. Stříbrné medaile z let 2009 a 2010 má doma Sandra Onderková, Šárka Melichárková a Ivona Svobodníková. Pro zbylé hráčky z kádru je vrchol extraligového play off premiéra, maximálně první repríza.
Opava - Sdružení Bludný kámen otevírá v sobotu v Opavě novou galerii v prostorách nazvaných Gottfrei za Music clubem 13 v Krnovské ulici. V osmnáct hodin se Galerie otevře pro veřejnost vernisáží výstavy Josefa Burdy a následným koncertem skupiny Urband.
Brno /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Vraždil, loupil a kradl. To vše má podle brněnského krajského soudu na svědomí Josef Špatný z Brna. Předloni zavraždil svého bývalého učitele, kamaráda a komplice Romana Kočího. Soud ho za to v pátek poslal do vězení na dvanáct let a devět měsíců.
Vsetín – Třetí měsíc leží u Nejvyššího soudu v Brně spis k případu zkrachovalých firem Wojtoň Kovex a Wojtoň Kovex příbory z Hošťálkové.
Brno, Královo Pole - Parkoviště u Semilassa bude provozovat firma, v níž jsou lidé blízcí senátoru Svobodovi.
Brno - Fotbalová Zbrojovka i hokejová Kometa bojují v nejvyšších soutěžích s minimem odchovanců. Brnu teď dělají slávu sportovci v „azylu“.
Jižní Morava – Ztížené cestování do škol, za prací či zábavou mají dnes a o víkendu lidé na jižní Moravě. Kvůli opravám uzavřeli totiž správci některé vlakové tratě. Na pátek nachystali čtyři výluky, další dvě pak na víkend.
Brno – Najít způsob, jak omezit spalování uhlí v parních kotlích a nahradit je alternativními palivy. Takový cíl výzkumu si stanovila brněnská firma Uchytil, která otevřela nová výzkumná a vývojová střediska v Brně a ve Žďáru nad Sázavou.
Strakonice - Strakonice prohrály ve druhém semifinále play off ŽBL doma s USK Praha 48:96 (26:49).
Svitavy – Boxerský klub Dynamo pořádá od pátku do neděle mistrovství České republiky juniorů.