Olomouc /FOTOGALERIE/ – Spojení svůdného tance, tvarování postavy i získání "ženského sebevědomí" - to vše nabízí moderní zpúsob pohybu tzv. flirt dance. Obsahuje prvky striptýzového i latinskoamerických tanců a jeho kurzy lze navštevovat i v Olomouci.
Brno – Na to, jak získat bagr za pouhých pětadvacet tisíc korun, přišel pětačtyřicetiletý podvodník z Brna. V pondělí proti němu brněnská policie zahájila trestní stíhání.
Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ – Ředitelé nemocnic v kraji v úterý dostali první výpovědi nespokojených lékařů. Některá zařízení opouští dvě třetiny doktorů.
Březolupy – Vzrostlé douglasky v Březolupech, o jejichž skácení někteří zástupci obce usilují, prozatím zůstanou na svém místě. Pod pilami skončí pouze smrk u budovy staré pošty. Informovala o tom mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Iva Awadová.
Brno /ROZHOVOR/ – Volejbalistka Martina Útlá se letos vrátila do Brna, užila si světový šampionát v Japonsku, raduje se z vánočního rádia a ví, že na své hře musí tvrdě pracovat.
Brno – Brněnské volejbalisty už ve středu čeká jeden z klíčových okamžiků sezony. RWE Brno na rozdíl od minulých let přišlo o vánoční pauzu a v posledním letošním duelu přivítá Kladno.
Jindřichův Hradec – Ve štafetových otázkách vyzpovídal student jindřichohradeckého Gymnázia Vítězslava Nováka Martin Mařík svého učitele Jaroslava Cempírka.
Strakonice – Do druhé ligy vstupovali jako nováček, ale jako nováček si stolní tenisté ČZ Strakonice Elektrostav rozhodně nepočínají. Po první polovině soutěže se totiž usadili na jejím čele, když nenašli ani jednou přemožitele. Deset zápasů vyhráli a pouze jednou remizovali.
Strakonice – Do druhé ligy vstupovali jako nováček, ale jako nováček si stolní tenisté ČZ Strakonice Elektrostav rozhodně nepočínají. Po první polovině soutěže se totiž usadili na jejím čele, když nenašli ani jednou přemožitele. Deset zápasů vyhráli a pouze jednou remizovali.
Brno - Vína od moravského vinařského družstva Templářské sklepy Čejkovice uspěla v testu vín na Slovensku, který provedli inspektoři tamní kontrolní organizace Štátna veterinárna a potravinova správa (ŠVPS SR). Informovaly o tom na svých webových stránkách slovenské Hospodárske noviny, které test zaštiťovaly.
Brno - Hra Tajemství Zlatého draka, na které se jako spoluautor scénáře, autor hudby a herec podílel Daniel Landa, se na jaře vrátí do Národního divadla Brno.
Opava - Nový model legendárního velorexu a pionýra by se mohl začít vyrábět v USA. Opavský podnikatel Pavel Brída novou verzi tříkolového vozítka představil na veletrhu vozidel Sema show v Las Vegas. Podle něho vzbudil velký ohlas a již nyní jednají s americkým partnerem o možné výrobě za mořem.
Staré Hutě – O další spoj zajíždějící přímo do obce přišly po úpravách jízdních řádů Staré Hutě. Místo tří autobusů teď zajíždí do obce pouze dva, které navíc jedou brzy ráno.
Praha - Po skončení první části juniorské extraligy je mužstvo Dansportu Praha se dvěma vítězstvími na páté příčce skupiny B, dva body před Hradcem Králové a stejně je jim vzdáleno i čtvrté místo, zaručující účast v play-off nejlepších týmů v ČR.
Ústecko - Nemocnice v Ústeckém kraji zatím obdržely v souvislosti s výzvou Lékařského odborového klubu (LOK) Děkujeme, odcházíme deset výpovědí lékařů. Celkem v Ústeckém kraji pracuje v nemocnicích přes 1000 doktorů, stovky z nich přitom výzvu odborářů podepsali. V jiných krajích už nemocnice výpovědi lékařů dostaly, například v Brně jich odcházejí z Úrazové nemocnice skoro dvě třetiny.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Levný venkov nebo dražší městský život? Klást si takovou otázku už podle ekonomů nemá smysl. Místo toho teď musí Jihomoravané zvažovat, jestli žít ve vlastním nebo v podnájmu.
Vrchlabí – Místní vyznavači míčové hry pod vysokou sítí se letos podruhé představují v první lize. Loni zde nastupovali jako nováček a v premiéře si připsali deváté místo.
Východní Čechy - Zatímco pro lidi jsou oslavy příchodu nového roku pořádnou veselicí, pro jejich čtyřnohé přátele a především psy je silvestrovské burácení petard a rachejtlí utrpením.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Levný venkov nebo dražší městský život? Klást si takovou otázku už podle ekonomů nemá smysl. Místo toho teď musí Jihomoravané zvažovat, jestli žít ve vlastním nebo v podnájmu.
Brno – Vánoční pohoda na ledě? Tu si hokejisté brněnské Komety letos vůbec neužívají. Pořád je trápí série zranění a po prohře s Libercem už i řada čtyř porážek. Klubové vedení zachovává chladnou hlavu.
Znojemsko – Především oblečení a elektroniku, ale i vybavení do domácnosti, hračky pro děti či parfémy. To všechno mohou v těchto dnech nakoupit lidé na Znojemsku levněji než před svátky.
Bohumín - Obvinění bohumínského policisty Artura Theyera je lživé. Rozhodl tak karvinský soud, když dotyčného po několikaměsíčním soudním jednání zprostil viny.
Ponětovice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – První ročník Memoriálu Karla Lázničky v kulečníku patřil v ponětovické herně jeho synovi. Nechyběly osobnosti ze světa fotbalu i hokeje.
Jižní Morava – Rachejtle a alkohol. Podle hasičů to moc dohromady nejde. Každou silvestrovskou noc totiž vyjíždějí k mnoha požárům způsobeným špatným zacházením sezábavnou pyrotechnikou.
Komín /FOTOGALERIE/ - Auta z Olbrachtova náměstí v Komíně jezdí přímo kolem vchodu do školky. Příjezdová cesta slouží pro chodce, povolení k vjezdu mají pouze zdravotnická auta.
Přerov – Extraligoví házenkáři Sokola HC Přerov zrovna plodným obdobím neprocházejí, na svém kontě mají v zimní pauze jen 6 bodů za 3 vítězství z 15 utkání. Suma sumárum – poslední místo. Vedení proto plánuje mírné personální změny v týmu.
Břeclavsko /AKTUALIZOVÁNO/ - Až sedmdesátiprocentní sleva na oblečení či elektroniku, i padesátiprocentní na hračky a až pětadvacet procent ušetří lidé na domácích potřebách. Povánoční výprodeje začaly také na Břeclavsku. Někteří obchodníci ale s velkým náporem zákazníků příliš nepočítají. I Břeclavané jezdí totiž raději nakupovat do Brna.
Brno – Nového ředitele budou mít příští rok brněnští strážníci. Jeho jméno vzejde z výběrového řízení. Už nyní je jasné, že dosavadní ředitel Daniel Šíma pokračovat nebude. Nesplňuje podmínky.
Prostějov /ROZHOVOR/ - Brněnská tenistka Lucie Šafářová se prokousala na třiatřicáté místo světového žebříčku, vyměnila trenéra, užila si Turnaj mistrů a nenechá se rozhodit pesimistickou náladou.
Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ - Emailu, ve kterém se nedočte nic pochvalného, se dočkal ministr zdravotnictví Leoš Heger. Výzvu mu včera poslal jihomoravský hejtman Michal Hašek. Ministra resortu, který chce jen na jihu Moravy opustit šest stovek lékařů, žádá o nouzový scénář pro krajské nemocnice. Písemně.
Olomouc – Novému postu se bleskově přizpůsobila olomoucká kapitánka Veronika Gregorová. Místo nahrávky se stará o zakončování útoků a proti Olympu představovala vážnou hrozbu. „Nedokázali jsme zastavit výborně útočící Chalcarzovou a Gregorovou,“ musel po prohře 0:3 přiznat trenér Olympu Stanislav Mitáč.
Znojmo – Jméno nového tajemníka už zná nejužší vedení Znojma. V pondělí jej z pětice uchazečů, kteří postoupili do druhého kola výběrového řízení, vybrala šestičlenná komise.
Brno – Hned ke dvěma zraněným srnám ležícím v ulicích Brna vyjížděli v noci z neděle na pondělí brněnští strážníci. Pro obě si pak přijeli lesní hospodáři a myslivci.
Teplice – Robert Novotný, jezdí jako smluvní jezdec v dresu Factor Bike Team Teplice již čtvrtým rokem. V letošní sezóně se zaměřil na půlmaratóny a nevynechal ani extrémní štafetové závody, v nichž je špičkou mezi bikery.