Kvůli počasí se hodně bouralo
Vysočina -Ke zranění lidí ale došlo na Vysočině jen ve třech případech, z toho u dvou chodců.
Vysočina -Ke zranění lidí ale došlo na Vysočině jen ve třech případech, z toho u dvou chodců.
Brno /ROZHOVOR/ - Houslový virtuos Pavel Šporcl spolu s Filharmonií Brno rozezní prostory Wannieck Gallery.
Brno - Brněnský soud poslal do vazby pětatřicetiletého muže, který v uplynulých dnech fyzicky napadl svou matku. Sedmasedmdesátiletou ženu z Vlasatic na Brněnsku také dlouhodobě okrádal.
Brno /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Chcete být Česko Slovenskou SuperStar? Moderátor Leoš Mareš pokládá patnácti stovkám lidí známou otázku. Kamery snímají, jak dav volá „ano“. Někteří jsou i za světlo kamer a reflektorů vděční. Před pavilonem P je totiž v sobotu ráno pořádná zima.
Brno – Zastaralé hlavní vlakové nádraží v Brně je na hranici své kapacity. Nově přidané spoje proto musí zajíždět až do Židenic.
Choceň /FOTOGALERIE/ – Na start jubilejního 40. ročníku plavecké soutěže „Napříč Chocní“ se postavilo pětasedmdesát mužů a žen.
Vídeň,Polička - Neopakovatelnou atmosféru adventu ve Vídni dokreslilo v sobotu vystoupení Chrámového sboru svatého Jakuba z Poličky.
Rokycany – Dnes, 13. prosince,odváží ZŠ ulice Míru do Plzně na regionální výstavu zvláštní znak Rokycan. Členové kroužku užité výtvarné výchovy ho vytvořili z recyklovaných materiálů. Byla mezi nimi například Denisa Roučková, Aneta Šteklová, Denisa Krejčová, Zuzana Lorencová ale i další.
Atény, Brno – Není příliš šťastlivců, kteří se setkají se svým vzorem. Jen málokdo se s nimi utká. A opravdu se najde pouze hrstka vyvolených, kteří ji přemůžou. Jedním z nich je po sobotě brněnský thajboxer Tomáš Hron. Český, evropský i světový šampion v profiringu porazil běloruskou legendu K1 Alexeje Ignašova 3:0 na body.
Brno – Brněnské volejbalistky zůstávají v extralize bez porážky. V souboji dvou neporažených celků Brňanky ovládly palubovku a zcela jednoznačně zvítězily.
Brno - Plamen zažehnutý v Betlémě už hoří v desítkách brněnských domácností. Požehnané světlo přivezli v sobotu večer z Vídně do Brna skauti a v neděli jej předali brněnskému biskupovi Vojtěchovi Cikrlemu.
Brno – Muže, který rozbil a poškodil hned několik zaparkovaných aut v brněnské Údolní ulici, se včera v noci podařilo chytit brněnským strážníkům.
Brno - Ani ve čtvtém brněnském derby nedokázali boxeři Knokautu porazit Jihomoravský region, který tentokrát zvítězil 10:6.
Praha, Brno – Basketbalisté Brna si v sobotu připsali svoji čtvrtou výhru v sezoně. Podruhé zdolali pražský USK, tentokrát na jeho palubovce v poměru 68:65.
Ostrava - Sportovní gymnastky Sokola Brno I ve složení Jana Šikulová, Kristýna Pálešová, Alice Jáňová, Petra Fialová a Veronika Barešová obhájily loňské prvenství v extralize družstev. Klub z moravské metropole získal v Ostravě už jedenáctý titul za sebou.
Brno – Ke rvačce došlo v noci na sobotu před vestibulem hlavního železničního nádraží v Brně. Na místě našli strážníci skupinku pěti lidí, mezi nimiž byl v obličeji zakrvácený muž.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Kdyby jsou chyby, ale kdyby se za záchranu vyškovského pivovaru rvali ti, co by se za ni rvát měli, tak, jako jeho futsaloví reprezentanti, mělo by vyškovské pivo zajištěnu perspektivu možná na dalších deset let. V utkání jihomoravské divize s K5 Brno necelé tři minuty před koncem Vyškovští prohrávali o tři góly, ale nakonec vybojovali bod za remízu.
Otrokovice – K těžkému zranění mladé ženy vyjížděla v neděli před půl osmou ráno posádka zdravotnické záchranné služby. V Otrokovicích v areálu jedné z výrobních firem spadla na osmadvacetiletou ženu těžká brána.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Brněnští hokejisté prohráli se Západočechy i potřetí v sezoně, tentokrát 2:4. Obránce Stehlík kritizoval gólmana Hoviho.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Měla to být hra kočky s myší, opak však byl pravdou. Lídr volejbalové extraligy Zlín se v 16. kole střetl s posledním Brnem, soupeře oslabeného čerstvým odchodem čtyř hráčů však udolal ve čtyřech setech a moc nechybělo, aby přišel o vedení v tabulce.
Pardubice, Trutnov – Nejhorší scénář, jaký si mohly přát, postihl v sobotním utkání basketbalistky Sokola Hradec Králové. V jednu chvíli vedly nad brněnským Valosunem už desetibodovým rozdílem, přesto po nezvládnuté koncovce odešly poraženy. Proti soupeři z Brna nastoupila i trutnovská Kara.
Ostrava – Aero Odolena Voda porazili v sobotu doma 3:1 stejně jako ve čtvrtečním Challenge Cupu německý Rottenburg. Přestože se jejich sestava nezměnila, na palubovce volejbalisté DHL Ostrava působili jako úplně jiný tým.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Měl to být nejlepší zápas večera, odplata za sedm let starou porážku. Vyvrcholení historicky nejlepší hodonínské Noci Bojovníků. Hodně fanoušků se těšilo, jak si to nejlepší český thajboxer Jiří Žák rozdá s Thajcem Leonardem Sitpholekem. Z naplánovaného sobotního souboje však nakonec nic nebylo.
Brno – Kdyby byly pozice motocyklových korunních princů finančně horované, brněnský silničář Igor Kaláb už dávno figuroval na seznamu českých milionářů. Na evropský titul třídy do 125 ccm útočil marně tak dlouho, až mezinárodní motocyklová federace zavedla věkový strop a Brňan nuceně přestoupil do sedla objemově silnějších čtyřtaktních strojů.
Brno – Brněnští házenkáři v patnáctém extraligovém kole hráli nerozhodně 24:24 s Jičínem. Vyrovnání zařídil až v poslední minutě Hubáček.
Zlín, Brno – Brněnští volejbalisté si v sobotu večer prošli testem odvahy. RWE Brno v týdnu kvůli razantním úsporám přišlo o všechny zkušené hráče i kouče Ivana Husára.
Benátky nad Jizerou - Volejbalisté Karba pokračují ve spanilé jízdě a z palubovky smetli Havířov.
Brno, Hradec Králové – Basketbalistky Valosunu Brno zvítězily v devátém kole ligy v Hradci Králové 80:72, když si výhru zajistily až náporem v závěrečné čtvrtině.
Louny - Plamínek si budou moci lidé jako obvykle odnést coby vánoční symbol domů.
Vyškov - Vyškovský úřad práce si pochvaluje spolupráci s japonskou společností SMC. Ta během příštích měsíců rozjede výrobu v zóně Nouzka II.
Brno - Brněnský soud poslal do vazby pětatřicetiletého muže, který v uplynulých dnech fyzicky napadl svou matku. Sedmasedmdesátiletou ženu z Vlasatic na Brněnsku také dlouhodobě okrádal.
Brno /ROZHOVOR/ – Předsedkyně Regionální rady odborových svazů na jižní Moravě Stanislava Slavíková je proti chystaným vládním reformám. Práci v odborech se věnuje přes dvacet let. Za tu dobu poznala, jak hájí svá práva zaměstnanci v mnoha evropských zemích.
Znojmo - Tradiční folklorní pásmo a nové mešní víno nabídl návštěvníkům sobotní večerní program ve štukovém sále Louckého kláštera ve Znojmě. Své adventní a vánoční pásmo přijeli převést a zazpívat členové brněnského Slováckého krúžku.
Brno – Brněnské volejbalistky zůstávají v extralize bez porážky. S osmi body nejvyšší soutěž vedou.
Slovácko /NOVÁ FOTOGALERIE/ – Přestože většina obcí a měst Slovácka má vánoční jarmarky už za sebou, Uherské Hradiště se na tuto událost teprve chystá.
Příbram - V posledních letech nebylo o Svazku obcí Podbrdského regionu příliš slyšet. Zástupci obcí se sice pravidelně scházeli, ale bylo zřejmé, že svazek, který vzniknul již v roce 1992 stagnuje a potřebuje nový impuls.
Brno - Prožít Brno, Zažít Brno, Užít Brno, Využít Brno. Takové jsou varianty sloganu Žít Brno, který má městu usnadnit propagaci. Heslo, které před nedávnem vyvolalo mezi Brňany bouřlivou diskuzi, nyní dostává grafickou podobu.
Břeclav /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Čtveřice skautů projížděla v sobotu před šestou hodinou večer přes Břeclav. Vlakem vezli z Vídně do Brna všem lidem dobré vůle plamínek pokoje a míru – Betlémské světlo.
Brno - Tři lampičky se světlem zapáleným v Betlémě přivezli v sobotu podvečer do Brna a České republiky skauti. Před sedmou hodinou večer vystoupili na druhém brněnském nástupišti z mezinárodního rychlíku Eurocity z Vídně.
Opava /2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Porážka z týden starého derby v Ostravě zřejmě zanechala na opavských basketbalistech dlouhodobější následky. V sobotu totiž Klapetkova družina zažila další kolaps, když po katastrofálním výkonu přenechala vítězství Děčínu.
Černovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Kruhovým objezdem v Černovicích nákladní auta a autobusy projíždějí jen s velkými problémy. Křižovatku proto čeká rekonstrukce.
Hodonínsko /NOSITELÉ FOLKORU/ - Náhoda je někdy inspirativní. Při pracovní návštěvě Tiskárny Lelka v Dolních Bojanovicích jsem od majitele jako pozornost obdržel zbrusu novou publikaci s názvem „Antoš Frolka – reprodukované malířské dílo“ (Nakladatelství ETNOS, Strážnice 2010).
Vyškov - Vyškovský úřad práce si pochvaluje spolupráci s japonskou společností SMC. Ta během příštích měsíců rozjede výrobu v zóně Nouzka II.
Blanensko /FOTOGALERIE/ – Na Blanensku se začalo lyžovat. Na vlecích se už prohánějí lyžaři v Olešnici, další areály by chtěly otevřít příští víkend.
Boletice - Nález z Českokrumlovska byl odpálen v trhací jámě vojenského prostoru v Boleticích.
Uherské Hradiště-Sady – O pohár starosty Uherské Hradiště se v utkali hráči petanque, kteří se sešli v kulturním domě v Uherském Hradišti-Sadech. Turnaj se konal v sobotu 11. prosince jednalo se o čtvrtý ročník této soutěže.
Mimoň /FOTOGALERIE/ – Studenti místního gymnázia zvítězili v soutěži o nejzajímavější erb vyrobený z odpadových materiálů určených k recyklaci.
Brno – Čistá voda v Brněnské přehradě s hladinou bez zeleného povlaku sinic je snem Brňanů. Zlepšit kvalitu vody v Brněnské přehradě má za úkol společný projekt Jihomoravského kraje a Povodí Moravy Čistá Svratka. Za šest let už spolykal stovky milionů korun.
Žďár nad Sázavou - Na Vysočině v sobotu 11. prosince dopoledne s různou intenzitou sněží. Na některých místech komunikací se tvoří sněhové jazyky.
Uherské Hradiště – Uherskohradišťské gymnázium se může titulovat jako líheň nadaných žurnalistů. Měsíčník Truňk, který na jeho půdě vychází, totiž získal absolutní prvenství v celorepublikové soutěži sto dvaačtyřiceti studentských a žákovských periodik.