Úřady musí vracet zpět auta odtažená kvůli čištění
Brno – Úřady musí podle rozhodnutí Nejvyššího soudu vracet zpět na místo auta, která nechají odtáhnout například kvůli blokovému čištění nebo jinému veřejnému zájmu.
Brno – Úřady musí podle rozhodnutí Nejvyššího soudu vracet zpět na místo auta, která nechají odtáhnout například kvůli blokovému čištění nebo jinému veřejnému zájmu.
Brno – Po zpackaném prvoligovém podzimu byl na odstřel. Spolu s Hudcem a Dřížďalem se ho Zbrojovka zbavila jako prvního. Za týden se Josef Hamouz překvapivě objevil zpátky a v zimní přípravě se zařadil k možným adeptům na základní sestavu.
Brno - Nejlepším českým baseballovým trenérem loňského roku se stal Pavel Chadim, který dovedl reprezentanty do 21 let na šampionátu v Brně k titulu mistrů Evropy.
Třebíčsko – Sněžení, které na Třebíčsko dorazilo v neděli večer, nadělalo znovu problémy na silnicích.
Staré Hutě /FOTOGALERIE/ – Dopravní nehoda, při níž se čelně srazil osobní automobil značky Nissan Primera s nákladním vozidlem značky Iveco, se stala v pondělí 24. ledna ve 14.40 v buchlovských horách na silnici I/50 u odbočky na Staré Hutě.
Brno – Nevhodné místo k zapálení cigarety si vybral v pondělí odpoledne v brněnských Bohunicích šedesátiletý muž. Kouřil totiž na autobusové zastávce městské hromadné dopravy a to se mu vymstilo. Strážníci, kteří si ho všimli, totiž zjistili, že po něm pátrá policie.
Ratíškovice – Bez překvapení se obešli oba víkendové zápasy florbalistů Ratíškovic. Panteři ve třetí lize nedokázali favority zaskočit, s druhou Pohodou prohráli 1:8, vedoucímu Gullivers Sokol Brno podlehli 2:4. Ratíškovice jsou po čtrnácti kolech se třinácti body osmí.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Připomínka návštěvy papeže Benedikta XVI. v září roku 2009 v Brně bude stát v Denisových sadech. Dvanáctimetrový bronzem opláštěný kříž chce vedení města umístit do Velikonoc. Za jeho postavení na místo zaplatí město přes dva miliony korun.
Opava – Vodní pólo bývalo chloubou slezské metropole. Poslední dobou však toto sportovní odvětví uvadá. A to nejen v Opavě. Naše redakce vyzpovídala jediného člověka, který se na Opavsku vodním pólem zabývá na trenérské úrovni. Je jím Václav Jedlička z KPS Opava.
Praha/Teplice – Loňská a předloňská vítězka soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards označované za „kadeřnické oscary“ pro české a slovenské mistry, teplická kadeřnice Jana Burdová získala v sobotu v Praze Cenu tisku a zvítězila v kategorii Avantgarda. Nejcennější titul Kadeřník roku 2010 putoval poprvé v jedenáctileté historii soutěže na Slovensko. Získal ho Zoltán Takács z Bratislavy.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Nejvyšší správní soud (NSS) rozpustil Romskou demokratickou sociální stranu. Důvodem jsou zřejmě nedodané výroční finanční zprávy.
Kyjov – Kyjovská tenistka Nikola Struhárová podruhé vyhrála turnaj dorostenek. Nadějná hráčka ovládla společně s Terezou Schmidovou celostátní turnaj kategorie B, který se o víkendu konal v Brně.
Brno – V neděli zemřel v brněnské nemocnici folklorní zpěvák, primáš a profesor veterinárního lékařství Lubomír Holý.
Praha -I pozápasové rozhovory po extraligovém utkání mezi Slavií a Brnem se zcela logicky točily okolo Kolouškové. Ta pomohla domácím k překvapivé výhře 3:1.
Východní Čechy – Excelsior ŽBL – 14. kolo: Hradecké „lvice“ i Kara zahrály solidně proti favoritům.
Šternberk /FOTOGALERIE/ - Volejbalistky Frýdku-Místku potřetí v novém roce vyhrály, na vítězství s outsiderem se však nadřely.
Praha - Velkým úspěchem skončilo vystoupení slávistických volejbalistek v devátém kole UNIQA extraligy žen. Na jejich domácí palubovku totiž zavítal lídr tabulky KP Brno, disponující třemi reprezentantky ČR i řadou opor juniorského výběru ČR. Mělo se tedy jednat o jednoznačnou moravskou záležitost. Realita ovšem byla zcela jiná. Domácí hráčky nakonec zvítězily v poměru 3:1.
Bílovec – Zámecká alotria v Bílovci opět na chvíli otevřela zámek veřejnosti. Toto jaro bude občanské sdružení Kuratorium zámku Bílovec instalovat stálou expozici.
Brno – V sobotu 22. ledna se v Brně uskutečnil krasobruslařský závod Dragon Trophy 2011. Závodnice z oddílu Kraso Břeclav zde změřily síly s krasobruslařkami z celé republiky.
Přerov /FOTO/ – První polovinu základní části Uniqa extraligy žen uzavřely přerovské volejbalistky sobotním domácím zápasem se Střešovicemi. Soupeř z hlavního města v posledních letech pendluje mezi dvěma nejvyššími soutěžemi v republice.
Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Konec noční můry. Tak komentují jihomoravští policisté svůj poslední úspěch. Podařilo se jim totiž zadržet tři muže, kteří od prosince vykrádali telefonní automaty na jižní Moravě a Vysočině.
Praha - Padesát let uplyne v úterý 25. ledna od tragické havárie, při níž zahynul ve věku 46 let tehdejší trenér československé hokejové reprezentace Eduard Farda.
Brno - Hned dvakrát v Brně předvede své vokální umění mistr improvizací Bobby McFerrin. Poté, co byly všechny vstupenky na jeho vystoupení 29. března v brněnské hale Vodova vyprodány, se organizátoři po dohodě s umělcem rozhodli uspořádat ještě druhý koncert.
Brno - České předpremiéry filmů nominovaných na Oscary, ale také osobní účast režiséra Jiřího Menzela, herců Boleslava Polívky a Jiřího Sommera, slibuje druhý ročník Mezinárodního filmové přehlídky Cinema Mundi. Festival letos nabídne padesátku filmů v hlavní programové sekci a stejně jako loni zaplní kinosály Palace Cinemas ve Velkém Špalíčku.
Brno - Brněnský primátor Roman Onderka chce slučovat jednotlivé městské části. Prý proto, aby se zlepšila efektivita řízení města. Jeho kolegové o plánu nic nevědí.
ČR - V noci napadlo místy až deset centimetrů nového sněhu. Na silnicích nižších tříd hrozí velké nebezpečí smyku.
Lukavice /FOTOGALERIE/ - Environmentální výchovou (EVVO) se ZŠ a MŠ Lukavice zabývá již několik let a získala v ní několik významných ocenění.
Fejeton - V rámci rekonvalescence jsem si předepsal vycházky, a protože bylo právě třeba zaplatit inkaso, vyrazil jsem na poštu. Já vím, není to zrovna extra námět, ale v našem městečku bývá i taková vycházka zážitkem.
Komentář - Začátek filmového roku v Brně přináší rovnou dvě akce, které si svou povahou nemohou být vzdálenější. Přesto mají obě stejný záměr, poskytnout divákovi netradiční setkání s filmy, které by mu zřejmě jinak zůstaly skryty.
Liberec – Naprosto bezproblémové vítězství si připsali v 22. kole extraligy volejbalisté Dukly Liberec. Nad posledním celkem tabulky Brnem vyhráli za 66 minut jednoznačně 3:0, mladý tým hostů částečně vzdoroval jen v úvodu třetího setu. Dukla bezpečně vyhrála navzdory absenci zraněných hráčů Ticháčka a Jůny.
Komentář - Brno má děvětadvacet městských částí. Po Praze je to druhý největší počet v republice. Ostrava je o něco menší a dělí se na třiadvacet obvodů. Zato Olomouc, mnohem menší moravské město, má starostů šestadvacet.
Brno – Hana Maciuchová, David Prachař, nebo třeba Zdena Hadrbolcová. Takové osobnosti představí na jevišti na přelomu ledna a února brněnský kulturní dům Rubín. Divákům nabídne monodrama Žena Vlčí mák i psychologický příběh Ingmara Bergmana.
Brno – Velké nebezpečí smyku na neošetřených vozovkách. A kolony aut, které blokují nejvytíženější tahy města. Tak vypadá začátek nového pracovního týdne v Brně.
Žďár nad Sázavou – Nedávné juniorské mistrovství světa v kulturistice se neobešlo bez dvou reprezentantů žďárského klubu SK Best Fitness. Jednadvacetiletý Tomáš Horák a dvacetiletý Milan Obořil se na něm prezentovali skvělými výkony a skončili ve svých kategoriích na čtvrtých místech.
Brno /ROZHOVOR/ - Střelce futsalového Tanga mrzela neúčast ve finále.
Hustopeče – Skvělé letošní výkony šachového klubu z Hustopečí, které je dovedly až do čela II. ligy, skončily zcela nečekaně na půdě Starého Města. Kolize s extraligou vyřadila z hustopečského týmu lídra Lukáše Kuchynku a chyběli i další tři borci z elitní první pětky.
Bačetín - Patří underground minulosti? Má stále své příznivce?
Č. Třebová /VOLEJBAL/ – Po novoroční pauze se domácí volejbalový tým střetl s prvním celkem tabulky z Brna – Střelic.
Klatovy /FOTOGALERIE/ – Dvanáct nejlepších středoškolských basketbalových týmů, mezi kterými nechyběli zástupci gymnázia z Domažlic, se sjelo do Klatov.
Brno /FOTOGALERIE/ - Prestižní fustalový turnaj nabídl souboj šestnácti týmů. Nejvýše vystoupal favorit.
Luka nad Jihlavou - Obyvatelé domovinky mají slib, že když byt nekoupí, časem je přestěhují do jiného.
Vyškovsko - Lidé od pětapadesáti let si mohou zdarma pořídit seniorpas, na který mají různé slevy. V okrese zatím jen ve Vyškově a Rousínově. Brzy se ale připojí i vyškovská nemocnice.
Brno /ANKETA/ - Brněnský primátor Roman Onderka chce slučovat jednotlivé městské části. Prý proto, aby se zlepšila efektivita řízení města. Jeho kolegové o plánu nic nevědí.
Náchod – Úspěšný víkend mají za sebou prvoligové kuželkářské celky náchodského Primátora.
Brno - Brněnský primátor Roman Onderka chce slučovat jednotlivé městské části. Prý proto, aby se zlepšila efektivita řízení města. Jeho kolegové o plánu nic nevědí.
Hradec Králové – Mladí tanečníci v neděli odpoledne v hradeckém Aldisu bojovali v již šestém ročníku prestižního Dance Floor Attack battlu crew vs. crew.
Východní Čechy – Excelsior ŽBL – 14. kolo: Hradecké „lvice“ i Kara zahrály solidně proti favoritům.
Chrudim – Hlad po vítězství a touha vyhrát každý zápas. Skoro se to zdá být až neuvěřitelné, ale šestinásobný vítěz I. futsalové ligy Era–Pack Chrudim jde do každého zápasu naplno.