Komise vybrala nového policejního šéfa. Z jižní Moravy
Praha /AKTUALIZOVÁNO, ANKETA/ - Novým policejním prezidentem bude pravděpodobně náměstek šéfa jihomoravské policie Petr Lessy. Ve středu ho vybrala komise ministerstva vnitra.
Praha /AKTUALIZOVÁNO, ANKETA/ - Novým policejním prezidentem bude pravděpodobně náměstek šéfa jihomoravské policie Petr Lessy. Ve středu ho vybrala komise ministerstva vnitra.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Speciální pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje začala oficiálně fungovat od 1. ledna 2011. Představena byla ve středu v areálu bývalých kasáren na Frýdlantské ulici ve Frýdku-Místku, kde má své dočasné sídlo.
Hustopeče, Brno – Startovní listina Moravské výškařské tour znovu posílila. Na druhý závod tradičního atletického mítinku do Hustopečí zamíří mistr světa z roku 2007 Donald Thomas.
Kolín - Nabízíme krátký přehled toho, co se v uplynulém roce přihodilo na kolínských sportovních kolbištích, a jak si vedli kolínští sportovci ve svých soutěžích.
Brno – Připravit svou rodinu o statisíce se nebála sedmnáctiletá dívka z Brna. Spolu se svým o tři roky starším přítelem kradla zlaté šperky v domě své matky, babičky a prababičky, kam chodila na návštěvu.
Hroznové Lhota - Opět potvrdily, že patří mezi nejlepší krajské týmy. Pohárové cesta v Orionflorbalcupu skončila pro florbalistky Hroznové Lhoty až v krajském finále, ve kterém celek ze Slovácka nestačil na Šitbořice. Tým z Břeclavska oplatil Hroznovce v repríze loňského finále porážku a po výhře 4:0 si zajistil postup do dalšího kola.
Brno - Propuštění zaměstnanci mohou od letoška zůstat bez odstupného i podpory v nezaměstnanosti. Pokud mají podle zákona nárok na odstupné, posouvá se jim o příslušný počet měsíců i datum, kdy jim úřad práce podporu přizná.
Brno /ROZHOVOR/ – Fotbalový světoběžník Tomáš Mica vzdal vidinu angažmá v prvoligové Zbrojovce, zajímalo se o něj Ústí nad Labem a maďarský Györ, ale na jaře vyzkouší maltskou ligu.
Hroznová Lhota - Konečně se jim to podařilo. Florbalistky Hroznové Lhoty porazily v šestém kole žákovské ligy favorizovaný Uherský Brod 5:3. Ve sportovní hale ve Slavičíně přitom celek ze Slovácka prohrával po první třetině 0:2, ale díky nejlepšímu výkonu sezony duel famózně otočil.
Brno – Už týden sedí ve vazbě dva muži obvinění z toho, že chtěli prodat dům, který měli jen pronajatý. Policie o případu informovala ve středu.
Vyškov - Zatímco v neděli skončil v Brně veletrh cestovního ruchu Regiontour, s krásami a zajímavostmi Vyškovska se seznámí i návštěvníci v zahraničí. Město Vyškov totiž přijalo pozvání svých zahraničních partnerských měst a dnes a zítra se zúčastní veletrhu cestovního ruchu Slovakiatour v Bratislavě.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Za braní úplatků dostala u soudu kožní lékařka Eliška Jugová dva roky ve vězení s podmínečným odložením na čtyři roky. Proti rozsudku Městského soudu v Brně se pravděpodobně odvolá.
Brno /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Srážkou s vlakem skončila ve středu dopoledne cesta řidiče dodávky Daewoo v brněnském Starém Lískovci. Na přejezdu v ulici Martina Ševčíka auto smetl osobní vlak z Jihlavy. Jedenapadesátiletý řidič skončil se středně vážnými zraněními v nemocnici. Nehodu podle vyšetřovatelů pravděpodobně zavinil strojvedoucí.
Fejeton - „Ale vy jste klobouková,“ zhodnotila mě jedna milá prodavačka v kloboučnictví. Bingo! Trefila do černého. Zrovna jsem si zkoušela další z překrásných modelů, na které by mé finance nestačily. Asi to tušila i ona, ale obě jsme hrály tu příjemnou hru na prodávání. Vybírat klobouk je totiž obřad, kde se baví obě strany, i když se nakonec prodej neuskuteční.
Komentář - Zejména v letošní zimě se často setkávám s otázkou, kam zmizeli ptáci, kteří byli donedávna denními hosty na krmítkách: sýkory koňadry a modřinky, brhlíci, zvonci, ale i kosi a zejména vrabci. Všichni jsou to ptáci stálí, tedy nemizí přes zimu někam na jih, ale zůstávají u nás.
Komentář - Zda jsou zástupy nezaměstnaných na úřadech práce potvrzením toho, že ekonomická krize stále trvá, nebo už jen důsledkem oslabení ekonomiky v předcházejících letech, není jasné. Jisté ale je, že počty lidí bez práce jsou vysoké a rostou.
Brno - Úřady podle veřejného ochránce práv Pavla Varvařovského leckdy neoprávněně zkoumají majetek a příjmy tělesně postižených.
Brno – Známá architektka Eva Jiřičná pracuje na návrhu mrakodrapu, který má vyrůst v ulici Heršpická.
Melbourne - Na dvorci pojmenovaném po legendární Margaret Courtové dojde ve čtvrtek v Melbourne k českému souboji na tenisovém Australian Open.
Ostrava -Nejznámější swingový orchestr na světě, Glenn Miller Orchestra, po koncertech v Českých Budějovicích, Brně, Kladně, Praze, Karlových Varech a Plzni vystoupil v rámci svého turné také v pondělí v Domě kultury města Ostravy.
Krnov -I když Krnovanky oba zápasy s favority prohrály, rozhodně nedaly svou kůži lacino.
Svitavy – Při výluce mezi Svitavami a Březovou vyřezávali dělníci podél tratě větve stromů a keřů.
Mohelnice – S nepříjemnými komplikacemi se už měsíc setkávají cestující, kteří využívali rychlé vlakové spojení mezi Mohelnicí a Brnem, Jeseníkem nebo Šumperkem.
Olomouc – S koncem roku skončila i jediná pohotovostní lékárna v Olomouckém kraji, která fungovala ve Fakultní nemocnici Olomouc (FNOL). Pro nemocnici byla ztrátová a kraj neuvažuje o tom, že by provoz doplatil. Podle vicehejtmana Michaela Fischera (ČSSD) není zachování lékárenské pohotovosti nutné.
Olomouc – Hala olomoucké Lokomotivy o víkendu praskala ve švech. K prvním letošním halovým závodům se sjelo na dvě stovky atletů všech kategorií a zahajovací závody přinesly několik vynikajících výkonů.
Brno – K nové vlně výzvy Děkujeme, odcházíme už se připojili i lékaři z Brna. Odmítají sloužit přesčasy. Může to omezit chod nemocnic.
Hranice, Praha – Začátek atletické halové sezony už tradičně patří akademickému mistrovství republiky a nejinak tomu bylo i letos. Do přetlakové haly v Praze na Strahově zavítaly minulé pondělí dvě stovky atletů ze třiceti univerzit včetně několika českých reprezentantů a postarali se tak o pomyslný start halové sezony. Tohoto závodu se tradičně v barvách Mendlovy univerzity Brno zúčastnil i hranický atlet Zbyněk Čech. Startoval ve svých nejsilnějších disciplínách – skoku vysokém a trojskoku.
Hranice, Uherské Hradiště – Úspěšný vstup do letošní sezony zaznamenali judisté Železa Hranice, když se v sobotu 15. ledna zúčastnili prvního kola Moravské ligy družstev dorostenců a ženských složek. Tento turnaj, který uspořádal oddíl z Uherského Hradiště, hraničtí judisté opanovali.
Voděrady, Dobré - Doberské céčko porazilo v druholigovém šlágru lídra z Jaroměře.
Brno – Brzdil, přidával prudce plyn a kličkoval. Takovým způsobem projížděl autem ve středu ve tři hodiny ráno mladý muž Havelkovou ulici v Brně Bohunicích. Strážníkům se jeho podivné a nebezpečné řízení nelíbilo, proto řidiče v autě zastavili a nechali ho dýchnout do trubičky.
Brno – Alespoň malou ochutnávku z úspěšné výstavy Poklady Moravy, kterou do července hostí Národní muzeum v Praze, umožní Brňanům až do konce ledna akce v Galerii Vaňkovka.
Týniště nad Orlicí – V čem vyrazit na šibřinky, masopust?
Brno – Stříbrná foukací harmonika Johna Lennona, bendžolele George Harrisona, bicí souprava Ringa Starra nebo interaktivní model Žluté ponorky možná už za pár měsíců dorazí do Brna. Tyto a další předměty jsou totiž součástí aktuální pražské výstavy Beatlemánie!, o kterou pro příští rok usiluje Moravské zemské muzeum. Expozici chce zpřístupnit ve třetím patře Dietrichsteinského paláce.
Karlovy Vary -V Karlovarském kraji je návrh zrušit devět stavebních úřadů. To zkomplikuje lidem život
Brno – Brněnská lékařka Eliška Jugová obžalovaná z braní úplatků stane ve středu před soudem. Městský soud v Brně se případem zabývá od listopadu loňského roku.
Brno – Vůně hořických trubiček, hřejivý mošt či ochlazující zlatavý mok, nejen na tyto dobroty lákalo Podkrkonoší ke svému stánku v expozici Královéhradeckého kraje.
Brno – K nové vlně výzvy Děkujeme, odcházíme už se připojili i lékaři z Brna. Odmítají sloužit přesčasy. Může to omezit chod nemocnic.
Prostějov – První soutěžní zápas letošní sezony proti českému soupeři sehrají ve středu prostějovské volejbalistky. V semifinále Českého poháru na ně čeká tým Králova Pole Brno, který je momentálně druhým nejsilnějším českým celkem hned po týmu VK Modřanská Prostějov.
Zlín – Dovolte, představím se… Takový název nese autorská výstava děl Luďka Pavézky, která bude už od středy nainstalována v prostorách zlínské Art galerie na třídě Tomáše Bati. Její vernisáž proběhne od 17 hodin.
Brno - Dva cestující se zranili při nehodě tramvaje v brněnské ulici Mifkova.
Brno – Známá architektka Eva Jiřičná pracuje na návrhu mrakodrapu, který má vyrůst v ulici Heršpická. Na pětatřicetipatrovou budovu, kterou hodlá postavit rakouský investor, upozornily Lidové noviny.
Moravany – Nejvyšší správní soud zrušil územní plán, který v Moravanech umožňoval masivní výstavbu. Obec čekají problémy.
Olomouc /FOTO, AKTUALIZOVÁNO/ – K těžké dopravní nehodě se smrtelným zraněním vyjížděli v úterý večer před osmou hodinou olomoučtí záchranáři. Na obchvatu Olomouce vrazil osobní mercedes se slovenskou značkou do před ním jedoucího kamionu s návěsem.
Litvínov, Brno /AKTUALIZUJEME, ANKETA/ - Brněnští hokejisté si vychutnávají nejvyšší vítězství po návratu do extraligy. Chemiky vypráskali na jejich ledě 7:1
Brno – Mobilní aplikace, která pomáhá dobrovolníkům na Haiti. Software nazvaný GINA poskytuje v mobilním telefonu on-line mapu, kterou můžou sdílet spolupracovníci a předávat a zaznačovat si na ní informace. Firma Gina Software založená studenty brněnské techniky se v pondělí dostala do inkubačního programu Jihomoravského inovačního centra.
Brno - Nejvýznamnější obraz ze svých sbírek Brňanům představila Moravská galerie v Brně.
Brno – Po zpoplatnění D1 je provoz v Bosonohách tak hustý, že s přecházením přes silnici lidem pomáhají brněnští strážníci. Starostové a místostarostové z šesti městských částí se v úterý sešli, aby probrali další postup proti vyhlášce ministerstva dopravy.
Brno - Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko se v uplynulých dnech prezentovala na turistickém veletrhu Go a Regiontour v Brně.
Břeclav - Šestatřicet tisíc korun. Takovou částku by měla uvolnit břeclavská radnice na spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně. Radní totiž schválili, že by tamní studenti mohli vypracovat pro město několik studií na úpravu a obnovu prostranství kolem břeclavského zámku.
Brno – Vítězství nad tradičním účastníkem play off a jen těsná porážka od družstva s více než trojnásobkem bodů. Víkendové zápasy extraligy se brněnským florbalistkám povedly a ze dvou venkovních zápasů si předposlední celek přivezl tři body za výhru 6:5 nad Ostravou.