Kornfeila mrzí výpadky a hledá angažmá na novou sezonu
Brno – Nevyhrál závod a ani neskončil na stupních vítězů. Přesto je jezdec Jakub Kornfeil z Rohatce u Hodonína lepší než jeho kolega z mistrovství světa silničních motocyklů Karel Abraham.
Brno – Nevyhrál závod a ani neskončil na stupních vítězů. Přesto je jezdec Jakub Kornfeil z Rohatce u Hodonína lepší než jeho kolega z mistrovství světa silničních motocyklů Karel Abraham.
Brno - Od přátel i banky si půjčil šestnáct milionů korun. Peníze spolkl hazard. Muž je na útěku a skrývá se.
Opava – Kdo by neznal ze svých školních let souboj křížků a koleček, jehož cílem je udělat kompletní řadu pěti znaků bez přerušení. Ano, to jsou piškvorky. Málokdo ale asi tuší, že tato hra má i svůj republikový šampionát.
Bojkovice, Pitín – Policejní uniformu oblékl naposled 30. září letošního roku, po 10 662 dnech, tedy 351 měsících či 29 letech aktivní služby.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Brněnští fotbalisté v odvetě osmifinále poháru porazili Karvinou a postupují. Věří, že si formu udrží i proti Ústí.
Brno /FOTOGALERIE/ – Společnost FEI, vyrábějící vědecké přístroje, v současné době rozšiřuje svůj brněnský závod. Z nizozemského Eindhovenu do něj stěhuje výrobu speciálních mikroskopů, kombinujících elektronové a iontové metody.
Brno, Prostějov – Vězně, který na konci října uprchl z budovy prostějovského soudu, dopadli po krátké automobilové honičce včera brněnští policisté. Hledaný muž jel totiž na červenou a na výzvu policejní hlídky odmítl zastavit.
Brno, Prostějov – Vězně, který na konci října uprchl z budovy prostějovského soudu, dopadli po krátké automobilové honičce ve středu brněnští policisté. Hledaný muž jel totiž na červenou a na výzvu policejní hlídky odmítl zastavit.
Břeclav /FOTOGALERIE/ - Soustředěný výraz, tužka v ruce a hrajeme! Křížek, pak kolečko, další křížek, kolečko. Žáci středních škol ve středu dopoledne opět poměřovali své schopnosti. Ne však v matematice či jazycích, ale v oblíbené podlavicové hře. V pišqworkách.
Kralice na Hané – Počátkem září začal městys Kralice na Hané s prodejem stavebních parcel v lokalitě Močidla II. Plánuje se tu výstavba padesáti čtyř rodinných domů.
Ostrava - Queer filmový festival Mezipatra, který letos slaví jedenáct let, vznikl v Brně coby akce upozorňující na queer tematiku a problematiku nejen ve filmovém umění, ale především v každodenním životě. Festival, který organizuje nezisková organizace STUD Brno, se tak snaží poskytnout majoritní společnosti podnět k poznání homosexuální, bisexuální a transgender kultury.
Brno /ROZHOVOR/ - Skifařka Miroslava Knapková v úvodu sezony marodila, vybojovala evropské stříbro a rok zakončila čtvrtým místem z MS.
Krnov /FOTOGALERIE/ -III. ročník celorepuplikových závodů v kulturistice měl velmi solidní úroveň a malý sál v Kofola klubu byl plný fandících diváků.
Karviná – Nejinfarktovější utkání historie odehráli v dalším kole II. ligy basketbalisté Karviné. Doma porazili brněnské Žabovřesky o bod, když prohrávali už 36:60!
Děčín – Na jmenování soudci čekají dva právníci, ale personální situaci v Děčíně počátkem příštího roku zkomplikuje několik odchodů do důchodu
Hluk – Ždánickému pákaři Michalu Zapletalovi se dařilo i na třetím kole extraligy v nedalekém Hluk. Tentokrát ale nedosáhl na bednu vítězů a skončil čtvrtý.
Brno /FOTOGALERIE/ - Když policisté pronásledovali řidiče, který projel křižovatku na červenou a následně způsobil nehodu, ještě netušili, že za volantem sedí dva týdny hledaný uprchlý vězeň.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Dva týdny byl na útěku jedenatřicetiletý Jiří Pešek z Brna, kterému se povedlo uprchnout přímo ze soudu. Ve středu ho chytili brněnští policisté. Muž je na sebe upozornil sám. Před šestou hodinou ráno projel na červenou křižovatku, u které strážci zákona hlídkovali.
České Budějovice - Pokudjste slepí nebo na vozíčku a chcete se dostat z autobusáku na vlakové nádraží, máte to těžké.
Východní Čechy – Nejenom na špatně vyhodnocené testy, ředitelé středních škol v regionu si stěžují i na přetechnizovanost a složitost státních maturit. Chyby a problémy se pak jen kumulovaly.
Brno /ROZHOVOR/ – Brněnská skifařka Miroslava Knapková v úvodu sezony marodila, vybojovala evropské stříbro a rok zakončila čtvrtým místem ze světového šampionátu na Novém Zélandu.
Blansko – Půjdu studovat na gymnázium nebo se mi bude víc hodit účetnictví a psaní na stroji? A co takhle udělat díru do světa jako kuchař. Řadu žáků základních škol čeká zakrátko rozhodování, na kterou školu po prázdninách zamíří.
Sezona hřibů je pryč, houbaři ale nemusí zoufat. Na svět se totiž pozvolna klubou trsy hlívy ústřičné. Tento druh hub je mezi sběrači i zákazníky stále oblíbenější. „Hlíva je jednoznačně fenoménem podzimu. Právě začíná její hlavní období a žádného správného houbaře by neměla nechat chladným,“ tvrdí mykolog Vladimír Antonín z Moravského zemského muzea v Brně.
Gibraltar – Český vytrvalec Daniel Orálek po nedělním úspěchu na mistrovství světa v běhu na 100 kilometrů na Gibraltaru už vyhlíží příští šampionát, který se bude konat na rovině v Nizozemsku.
Kolínsko - Letošní výkyvy počasí a povodně způsobily ukončení sklizně obilí s minimálně čtrnáctidenním zpožděním oproti minulým letům.
Východní Čechy – Nejenom na špatně vyhodnocené testy, ředitelé středních škol v regionu si stěžují i na přetechnizovanost a složitost státních maturit. Chyby a problémy se pak jen kumulovaly.
Brno – Využil naivitu svých dlouholetých přátel a půjčoval si od nich peníze na chod své firmy. Téměř šestnáct milionů korun pak prohrál v kasinech u rulety. Krajský soud v Brně se ve středu zabýval případem Kamila Dobeše z Ostopovic na Brněnsku obžalovaného z trestného činu podvodu. Muž se skrývá a je na útěku.
Vyškov /ROZHOVOR/ – Další půlrok uzavřelo vyškovské ragby docela důstojnou porážkou na hřišti vysoce favorizovaných Říčan.
Brno - Ve druhém turnaji čtvrtfinále Českého poháru získaly volejbalistky TU Liberec ve třech zápasech jediný set. Ale i to je posun k lepšímu, protože na turnaji v Liberci neuhrály ani jeden.
Svitavy – Nováček Mattoni NBL odehrál o víkendu proti Děčínu zápas výsledkově neúspěšný (58:74), ale herně povedený, a to především v prvních třech čtvrtinách.
Brno – Sociální a občanští demokraté ve středu v Brně podepsali koaliční smlouvu. Shodli se v ní, že zakázky začnou zveřejňovat na internetu. A víceúčelovou halu postaví za Lužánkami.
Brno - Tělo mrtvého muže našli ve středu kolem sedmé hodiny ráno lidé v potoce Leskava v brněnských Bosonohách. Na místo ihned zavolali policisty, kteří místo nyní prohledávají.
Dalešice - K tomu, že se z Renaty Vonešové stala cukrářka, dopomohla náhoda, jak už to tak často bývá.
Brno - Případ Davida Kříže, který vloni na jaře podpálil dům se svojí rodinou, se vrací zpět k projednání Vrchnímu soud v Olomouci.
Huštěnovice – Zajímavé a krásné povolání si zvolila osmačtyřicetiletá košíkářka Hana Špalková z Huštěnovic na Uherskohradišťsku.
Letovice /KOSTELY NA BLANENSKU/ – Již více než šest set let se nad Letovicemi tyčí farní kostel zasvěcený svatému Prokopovi. Ve městě však stojí ještě klášterní kostel svatého Václava pocházející z osmnáctého století.
Brno – Tělo mrtvého muže našli ve středu kolem sedmé hodině ráno lidé v potoce Leskava v brněnských Bosonohách. Na místo ihned zavolali policisty, kteří místo nyní prohledávají.
ČR, Německo - Se sloganem „Odhalte tajemství Českého Švýcarska… i na podzim je tu krásně!“ se mohli cestující dva měsíce setkávat na vlakových nádražích, nástupištích metra a autobusových zastávkách v Praze, Brně, Teplicích, Děčíně, Drážďanech, Ústí nad Labem a Liberci, kde byly umístěny velkoformátové grafiky na celkem sedmi billboardech, 13 citylight panelech a dvou poutačích u silnice 1. třídy na trase Ústí n. L. - Děčín.
Prostějovsko – Sezona hřibů je pryč, houbaři ale nemusí zoufat. Na svět se totiž pozvolna klubou trsy hlívy ústřičné. Tento druh hub je mezi sběrači i zákazníky stále oblíbenější. „Hlíva je jednoznačně fenoménem podzimu. Právě začíná její hlavní období a žádného správného houbaře by neměla nechat chladným,“ tvrdí mykolog Vladimír Antonín z Moravského zemského muzea v Brně.
Vranovská Ves – Větrné elektrárny by hyzdily přírodu. Proto s jejich stavbou na okraji Vranovské Vsi nesouhlasíme. Takový vzkaz poslali krajští úředníci zájemcům o stavbu větrného parku u Vranovské Vsi. Informace o aktuálním vývoji okolo záměru stavby přinesla ČTK.
Trutnov – Již do třetí soutěže letošní sezony vstoupí dnes trutnovské basketbalistky. Od 18 hodin je čeká duel 3. kola národního poháru, který letos nese název Česká pošta Český pohár basketbalistek. Kara se představí na palubovce druholigového BK Skřivánek Ústí nad Labem.
Náchodsko – Další mistrovské utkání mají za sebou třetiligové kuželkářské týmy.
Brno - Známý sexuolog Radim Uzel pokřtil ve středu odpoledne v Knihách Dobrovský svou novou knihu Nevěra a co s ní.
Východní Čechy – Nejenom na špatně vyhodnocené testy, ředitelé středních škol v regionu si stěžují i na přetechnizovanost a složitost státních maturit. Chyby a problémy se pak jen kumulovaly.
Břeclav – Pietní akt u příležitosti Dne válečných veteránů si připomenou lidé také v Břeclavi.
Brno – I když ministerstvo dopravy kvůli nedostatku peněz pozastavilo přesun brněnského vlakového nádraží, příprava projektů pokračuje. Krajští úředníci pracují i na studii k Severojižnímu diametru, která s přestavbou nádraží souvisí.
Pruszków, Brno – Když na tabuli svítilo jeho jméno až na konci s písmeny DSQ, českým táborem se rozhostilo zklamání. Brněnského dráhového cyklistu Adama Ptáčníka na mistrovství Evropy podruhé diskvalifikovali.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Případ Davida Kříže z Brněnska, který loni na jaře podpálil dům své bývalé manželky, musí znovu projednat Vrchní soud v Olomouci. Ve středu o tom rozhodl Nejvyšší soud. Zrušil tak květnový verdikt olomouckého soudu, který poslal Kříže na dvanáct a půl roku do vězení.