Svitavský boxer pomohl k postupu
Svitavy – Jednou z nadějí boxerského oddílu Boxing Hell je MARTIN HELL.
Svitavy – Jednou z nadějí boxerského oddílu Boxing Hell je MARTIN HELL.
Budapešť, Brno – Německý plavec Thomas Lurz se stal potřetí za sebou mistrem Evropy v závodu na deset kilometrů. Rostislav Vítek z brněnské Komety obsadil na Balatonu třinácté místo, jeho oddílový kolega Jan Pošmourný skončil osmadvacátý.
Brno /ROZHOVOR/ – Sedmnáctiletý jezdec třídy 125 ccm z Rohatce u Hodonína Jakub Kornfeil se za týden představí v Brně v závodě mistrovství světa silničních motocyklů.
Dolní Lomná – Příjemné běžecké počasí přivítalo o minulé neděli běžce do vrchu na 11. ročníku Běhu na Kozubovou. Závod pořádala Tělovýchovná jednota Dolní Lomná.
Vyškov – Neklidnou službu měli v úterý v noci zdravotníci i strážníci. Záchranná služba převezla z jedné vyškovské ubytovny šestatřicetiletého pacienta na interní ambulanci vyškovské nemocnice. Jenže muž byl opilý a začal vyvádět.
Praha, Brno – Na fotbalovém mistrovství světa v Jihoafrické republice vuvuzelám málokdo unikl. Staly se opravdovým hitem, který uchvátil valnou část sportovních fanoušků.
Zlín – Tři miliony korun. Taková suma dělila basketbalisty Protonu Zlín od účasti v Mattoni NBL. Klub však peníze nesehnal a dál bude působit ve druhé nejvyšší soutěži. Zároveň také zrušil svůj tým do 20 let a druholigovou licenci prodal Snakes Ostrava.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Podzimní veletrhy Digitex a Interkamera se ruší. Ana brněnské výstaviště se už nevrátí. Podle vedení brněnských Veletrhů zájem oveletrhy stématikou fotografické a audiovizuální techniky klesl natolik, že už se nevyplatí je pořádat.
Brno – Kuriózní nehoda ve středu ráno zpomalila dopravu na Tomkově náměstí v brněnských Husovicích. Nehodu zavinil řidič autobusu pravidelné linky číslo 84, který si nevšiml, že nákladní auto jedoucí před ním prudce zabrzdilo, a narazil do něj.
Chornice – Devatenáctiletý mladík Lukáš Veselý před časem přiletěl do obce na Malé Hané jako druhý pilot vrtulníku Bell 206 JetRanger.
Brno – Do kádru hokejové Techniky se vrací magnet na body. Jen si to spočítejte: 56, 51, 50. S takovým kontem končil v kanadském bodování útočník Zdeněk Mráz, který hrál od roku 2006 tři sezony v brněnském klubu.
České Budějovice – Soud rozhoduje o budoucnosti vraha.
Dolní Lomná – Příjemné běžecké počasí přivítalo minulou neděli běžce do vrchu na 11. ročníku Běhu na Kozubovou. Závod pořádala Tělovýchovná jednota Dolní Lomná.
Jemnice - Policisté dopadli s velkou pravděpodobností muže, který má na svědomí několik loupežných přepadení.
Brno – Polyfunkční domy plné obchodů a kanceláří mají podle ekonomů šanci na úspěch. Hlavně díky své výhodné poloze v centru Brna.
České Budějovice – Nové skutečnosti, které mění zásadním způsobem pohled na tragédii, při níž zahynuli začátkem února manželé Jana a Pavel Malhočtí, vyšly najevo před Krajským soudem v Českých Budějovicích. Ten nyní rozhoduje o budoucnosti vraha Jana Heidingera.
Znojemsko - Ačkoliv letní kina fungují jen pár měsíců v roce, musí bojovat o přežití. Zdá se, že lidi lákají více velké kinosály a 3D filmy.
Uherské Hradiště - S rodinným receptem na tvarohový drobenkový koláč se nám do seriálu Z moravské kuchyně přihlásila Petra Grebeníčková z Brna, rodačka z Uherského Hradiště.
Břeclav – Mnohem pohodlněji se teď dostanou cyklisté k zámečku Pohansko. Nový povrch silnice už využívají i bruslaři. Opravených cest bude víc.
Brno – Hned dvakrát chytila v pondělí večer policie dvaačtyřicetiletého muže, který řídil opilý. Poprvé zaujala jeho jízda policisty v Nedvědici.
Komentář - Jihomoravský hejtman bije na poplach. Ne kvůli tomu, že by se na kraj řítila invaze cizích vojsk, ale proto, že jižní Morava může opět trošku vyblednout na mapě světa. Z různých stran se totiž k uším páně Haška doneslo, že České aerolinie hodlají zrušit lety mezi Prahou a Brnem.
Komentář - Po dlouhých letech jste vy, naši čtenáři, nemohli v našich novinách vidět fotky z prvního tréninku hokejové Komety před sezonou na ledě. Ale ne kvůli nedbalosti fotografa či snad zapomnětlivosti editora. Může za to současné vedení Brna.
Jemnice – Policii se zřejmě podařil majstrštyk. V bance v Jemnici zadržela v pondělí před třetí hodinou odpoledne muže, kterého podle neoficiálních informací podezírá z několika loupežných přepadení poboček České spořitelny.
Kravaře - Potíže spojené s výstavbou rondelu na křižovatce s odbočkou do Štěpánkovic projíždějícím motoristům už brzy skončí. Cesta bude plně zprovozněna zřejmě už 19. srpna. A to je pro Opavsko plné objížděk dobrá zpráva.
Brno - Fotbalová Líšeň udržela klíčové hráče a chce si hlídat střed tabulky. Juniorka v pauze zapracovala dorostence a počítá s pomocí áčka.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Kvůli úsporným opatřením, které chystá ministerstvo dopravy, se může zastavit příprava silnice R52 či zpomalit stavba Velkého městského okruhu v Brně.
Praha - Ředitelství silnic a dálnic podle trestního oznámení nepovoleně vstupuje na cizí pozemky.
Brno – Díky stavbě nového domu v Kopečné ulici v centru města se brněnským archeologům podařilo odkrýt vodovod, který plnil vodou ze Svrateckého náhonu u dnešních Denisových sadů vodojem na Petrově.
Brno – Víceúčelový dům s byty a obchody, který měl vzniknout v bývalém vojenském areálu na brněnské Kraví hoře, nakonec nejspíš vyroste v jiné části Brna. Město totiž nabízí investorovi jiné pozemky. Chce se tak vyhnout možné žalobě. V úterý o tom informovala Česká televize.
Benešov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Hned první den mistrovství České republiky mládeže v silniční cyklistice může domácí oddíl Moravec jásat.
Vranov – Zatímco dříve jela sanita rychlé zdravotnické pomoci (RZP) z benešovského stanoviště na 29 kilometr dálnice D1 nejméně čtvrt hodiny, nyní to na stejné místo má jen 120 vteřin.
Brno – Už od října možná letadlem z Brna do Prahy a obráceně nedocestujete. Pokud nebudete mít letadlo vlastní. ČSA totiž zvažuje zrušení některých nevýnosných vnitrostátních linek, včetně té mezi Brnem a Prahou.
Brno /ANKETA/ - Párky a salámy plné sojových a pšeničných přídavků. Výrobci uzenin se běžně snaží ušetřit tím, že do masa přimíchají rostlinné proteiny. Vědci z brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity chtějí tyto látky ve výrobcích odhalovat a pomoci tak spotřebitelům.
Brno, Blansko – Na jaře měl předplacené místo na levém kraji obrany Bystrce v Moravskoslezské fotbalové lize. Teď už dva fakty neplatí. Dosta není ve třetí nejvyšší soutěži a Radim Bubeníček neobléká její dres.
Brno /UVNITŘ PROGRAM/ - V Maďarsku startuje mistrovství Evropy. V dálkových disciplínách se představí pět závodníků z Komety. Bazénová část začíná v pondělí
Brno – Už od října možná letadlem z Brna do Prahy a obráceně nedocestujete. Pokud nebudete mít letadlo vlastní. ČSA totiž zvažuje zrušení některých nevýnosných vnitrostátních linek, včetně té mezi Brnem a Prahou.
Brno – V boji o křeslo brněnského primátora je další žena. Brněnský výbor TOP 09 totiž v v úterý odpoledne zvolil do čela kandidátky pro nadcházející komunální volbu podnikatelku Irenu Matonohovou.
Mnichov, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Bronz a hlavně kvótaplac pro Londýn! Brněnský sportovní střelec Jiří Lipták v pondělí trefil životní výsledek.
Prostějov – K pokladně Městského divadla v Prostějově se v pondělí vinula fronta. Tento týden totiž začala druhá etapa předprodeje na sezonu 2010/2011.
České Budějovice – Nové skutečnosti, které mění zásadním způsobem pohled na tragédii, při níž zahynuli začátkem února manželé Jana a Pavel Malhočtí, vyšly v úterýnajevo před Krajským soudem v Českých Budějovicích.
Brno - Brněnská půlkařka jako první Češka po Lídě Formanové a Heleně Fuchsové zastavila stopky ve vytouženém čase.
Karviná- Je to poprvé, kdy něco vyhrál. Jak říká bohumínský písničkář Josef Pinkas, ačkoli se za ta léta, co hraje a zpívá, zúčastnil už několika soutěžních přehlídek jako např. moravského kola Porty, nikdy nepostoupil ze základního kola. V soutěži o Muzikanta regionu, kterou letos v květnu vyhlásil Deník, však Josef Pinkas rovnou zvítězil.
Ústí nad Labem - Ústecké zoologické zahradě se podařilo odchovat mládě tapíra jihoamerického. Mluvčí zahrady Věra Vrabcová včera informovala, že se jedná o jeden z velkých chovatelských úspěchů poslední doby.
Brno, Prostřední Bečva – Nejvyšší soud (NS) znovu otevřel spor o výši odškodného mezi dvacetiletým mužem z Prostřední Bečvy a Nemocnicí ve Frýdku-Místku. Muž se stal invalidou po banální operaci nosní přepážky.
Brno - Červenec byl v Brně letos již pojedenácté ve znamení poezie a prózy. Na literární přehlídce Měsíc autorského čtení, která od 1. do 31. července zakotvila v Divadle Husa na provázku, se sešli čeští a francouzští autoři.
Brno – Nejen, že cestoval nelegálně do Česka, ale ještě k tomu padělal eura. Takovému podezření čelí devětadvacetiletý Kamerunec, kterého minulý týden u Mikulova chytili brněnští cizinečtí policisté. Informoval o tom v úterý mluvčí Cizinecké policie Brno Roman Pittner.
Vranov – Zatímco dříve jela sanita rychlé zdravotnické pomoci (RZP) z benešovského stanoviště na 29 kilometr dálnice D1 nejméně čtvrt hodiny, nyní to na stejné místo má jen 120 vteřin.
Stařeč – Druhou vlakovou zastávku si velmi přejí ve Starči. Městys má totiž, co se železnice týče, výhodnou polohu. Leží mezi dvěma tratěmi - číslo 241 Znojmo – Okříšky a 240 Brno – Jihlava.