Přerované se do Olomouce dostanou jen stěží
Olomouc/Přerov /FOTOGALERIE/ - Přestavba rondelu v Holici komplikuje dopravní provoz lidem z Přerovska, kteří se v těchto dnech potřebují dostat do Olomouce.
Olomouc/Přerov /FOTOGALERIE/ - Přestavba rondelu v Holici komplikuje dopravní provoz lidem z Přerovska, kteří se v těchto dnech potřebují dostat do Olomouce.
Brno, Ostrava /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Mladý protagonista si užil v létě natáčení pokračování divácky úspěšného filmu 2Bobule, odchází do Prahy, a se svým známějším bratrem rozhodně nehodlá soupeřit.
Brno /FOTOGALERIE/ - Barevné pentle vlající v silném větru, lahodná chuť koláčků a pestrá plejáda barev. Krojovaná družina z Hluku na Uherskohradišťsku se sjela do Brna, aby předvedla ochutnávku ze svých tradic jízd králů.
Šumperk - Nikdy doma s Helasem Brno neprohráli. Ovšem tato prohra stojí za to. Šumperští futsalisté jsou navíc po dvou kolech v tabulce nejvyšší soutěže poslední se skóre 4:16.
Brno /FOTOGALERIE/ - Kurzy účetnictví nebo masérství nejsou ničím neobvyklým. Rekvalifikační kurz, který Brňanům nabízí Unie neslyšících, ale neobvyklý je. Bankovní úředníci, lidé z knihoven i ostatní zájemci se v něm učí znakovou řeč.
Těšany /FOTOGALERIE/ – Začátek tradičních národopisných oslav v Těšanech na Brněnsku doprovodil zvonivý zvuk kovadlin. Dvoudenní program zahájila soutěž mladých kovářů v památníku Těšanská kovárna.
Hradec Králové - / PROGRAM, FOTOGALERIE/ Největší tuzemská letecká přehlídka vojenské techniky Czech International Air Fest (CIAF) se po šesti letech vrací z Brna do svého rodného města Hradce Králové.
Hradec Králové - / PROGRAM, FOTOGALERIE/ Největší tuzemská letecká přehlídka vojenské techniky Czech International Air Fest (CIAF) se po šesti letech vrací z Brna do svého rodného města Hradce Králové.
Brno /INFOGRAFIKA/ - Slova děkuji, prosím, dobrou chuť, přejete si nebo můžu nabídnout ve slovníku servírky chybějí. Knedlíky byly na talíři špatně poskládané.
Brno - Vydařený vstup do nováčkovské sezony v první lize za sebou mají futsalisté brněnského Tanga.
Olomouc -Pohádkou pro děti zahájí letošní sezonu olomoucké Divadlo Tramtarie. Studentskému souboru se v Olomouci daří, a proto chce nyní udělat další krok ve svém vývoji – usiluje o částečnou profesionalizaci.
Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE, INFORMACE Z DALŠÍCH ZÁPASŮ, TABULKA/ - Po hladké výhře 12:2 nad Mělníkem se úřadující mistr futsalové ligy Era-Pack Chrudim pořádně zapotil na další tříbodový zisk. Místní Benago (čtvrtý tým minulého ročníku) totiž dvakrát vedlo a vzávěru marně usilovalo vpětiminutové power play alespoň ovyrovnání. Benago Zruč nad Sázavou– Era-Pack Chrudim 3:4 (2:3).
Brno – Sousloví zvyšování průměrných platů zní v době ekonomické krize téměř až neuvěřitelně. Přesto podle zprávy Českého statistického úřadu mzdy rostly. A na jižní Moravě nejvíce z celé republiky.
Kopřivnice - Kompletní přípravu na novou sezonu v ZUBR extralize, která se rozběhne o víkendu, má v tuto chvíli za sebou kopřivnický házenkářský tým mužů. V jaké formě do ní nastoupí, se ukáže v neděli 6. září, kdy jej od 10.30 hod. hostí Hranice. Domácím fandům se mužstvo poprvé představí v sobotu 12. září od 18 hod., kdy se utká s Jičínem.
Brno /FOTOGALERIE/ - Pravnuk slavného malíře Jacques Renoir vystaví v brněnské Galerii Plamínek poetické fotografie starých olivovníků ze svých zahrad.
Liberec - Trenér Abadá Capoeira Liberec Tomáš Zummer startoval spolu s Miroslavem Riedlem (Jablonec) a Pavlem Sršněm (Brno) na světovém šampionátu Abadá Capoeira v brazilském Rio de Janeiru.
Brno – Reprezentanti Sokola Židlochovice v neděli odjíždějí do Itálie, kde se porvou o mistrovský titul v armwrestlingu.
Olomouc -Dlouhé kolony ve všech směrech a stovky nervózních řidičů – tak vypadá situace na opravovaném rondelu v Olomouci-Holici ve směru k Olympii. Kruhový objezd nyní navíc funguje jako klasická křižovatka tvaru T a usměrňovat šoféry musejí policisté.
Mladá Boleslav /EXKLUZIVNĚ/ – Kriminálka pravděpodobně v minulých dnech objasnila případ ukradeného bankomatu z Olympia centra v Mladé Boleslavi.
Brno - Průměrný plat Jihomoravanů ve druhém čtvrtletí roku vzrostl nejvíce z celé republiky. Dvě třetiny zaměstnanců na něj ale nedosáhnou.
Brno /FOTOGALERIE/ - Masarykova univerzita dostala ke svým devadesátým narozeninám zbrusu nové fanfáry. Jejich autorem je brněnský skladatel Miloš Štědroň, který je známý hlavně jako skladatel legendární Balady pro banditu.
Vyškov /DISKUTUJTE/ - Krajský úřad Jihomoravského kraje přijal ve čtvrtek žádost o odstoupení od ředitele vyškovského gymnázia Jiřího Zlatníka.
Náchod - V hodně pozměněné sestavě a s cílem zachránit se v soutěži vstoupí v sobotu 5. září do další prvoligové sezony házenkáři Náchoda.
Prostějovsko /FOTOGALERIE/ - Záchrana a renovace historické techniky prezentující vývoj našeho průmyslu v minulém a předminulém století – takový je cíl depozitáře stacionárních zemědělských motorů v Nezamyslicích na Prostějovsku.
Brno - Bratři Venclíkové, kteří měli několik let silnou pozici v čele krajské i městské ODS, přicházejí o svůj vliv. Podle serveru idnes odvolala Lea Venclíka ve čtvrtek brněnská ODS z čela klubu městských zastupitelů. Jeho starší bratr Milan zatím bojuje o svůj post krajského zastupitele.
Mladá Boleslav - Kriminálka pravděpodobně v minulých dnechrekonstruovala případ ukradeného bankomatu z Olympia centra v Mladé Boleslavi.
Brno – Ze Šumperka body často nevozí. Dokonce tam za svoji prvoligovou éru dosud nikdy nevyhráli. Přesto chtěli futsalisté brněnského Helasu tuto nepříznivou statistiku lehce pozměnit.
Brno – Chceme nádraží v centru. Jednomyslné rozhodnutí padlo na městské konferenci Strany zelených v pátek 4. září.
Brno - Jen týden poté, co se rozjely první tramvaje nově otevřenou Husovou ulicí, se jejich provoz znovu omezí. Tentokrát ale jen na jeden den. V neděli budou totiž centrem Brna projíždět závodníci na horských kolech.
Brno - Magistrát města Brna jde ostatním úřadům za příklad v prosazování rovných příležitostí mužů a žen. Myslí si to alespoň porotci soutěže Úřad roku „Půl na půl“- respekt k rovným příležitostem. Ti totiž Brnu udělili druhé místo.
Brno - Za devět dnů musí ujet čtyři a půl tisíce kilometrů. Silnice si ale příliš neužijí. Pojedou po prašných cestách, řekami i kamenitým terénem.
Zlín - Jezdec KCK Cykloteamu Zlín Libor Homola zvítězil v kategorii třicátníků v šestnáctém podniku silničního cyklistického Moravského poháru - Olimpex 2009, kterým byl 18. ročník závodu Okolo Lanškrouna.
Fejeton - Jednou ráno jsem musela vstávat brzo. Omýt hlavu a tělo, najít obličej a poslepu ho namalovat. Sbalit věci na tři dny s respektem vůči počasí.
Brno - Chcete zprávu od papeže? O myšlenky hlavy katolické církve, které zadarmo nabízí Biskupství brněnské, už projevila zájem téměř tisícovka lidí.
Koštov /FOTOGALERIE/ - Zcela hladce sklouzl šedesátitunový „drobeček“, tedy transformátor úctyhodných rozměrů (5,8 metru délka, 3,1 metru výška a 3,9 metru šířka) na svůj základ v Koštově. Nový transformátor stál 16 milionů korun.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Po ranních uzavírkách je na dálnici zase rušno. Tentokrát kvůli srážce čtyř vozidel. Naštěstí tentokrát se dálnice neuzavřela na hodiny. Provoz je už bez omezení a kolona se rozjíždí.
Šumperk – Ve výhru věří futsalisté šumperského týmu 1. FC Delta Real. V rámci 2. kola nejvyšší soutěže se poprvé v letošní sezoně představí domácímu publiku.
Pardubice - Nejvyšší liga futsalu má za sebou úvodní kolo a v pátek a sobotu soutěž pokračuje dalšími zápasy.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo má novou posilu. Jeho soubor od září rozšířila talentovaná Klára Brtníková, jež se do Hradiště dostala po studiu na pražské DAMU. Diváci ji mohou vidět už od této soboty v úplně nové hře.
Brno - Ze Šumperka body často nevozí. Dokonce tam za svoji prvoligovou éru nikdy nevyhráli. Přesto chtějí futsalisté brněnského Helasu tuto nepříznivou statistiku lehce pozměnit.
Brno - Se stabilizovanou sestavou a vírou v bezproblémový start vstupují do nové sezony házenkáři Králova Pole.
Vysočina - Tragická nehoda kamionu a osobního auta zablokovala v pátek dálnici D1 u Velkého Meziříčí. Nehoda se stala na 146. kilometru ve směru na Brno.
Lahovice -Jižní část Prahy na desítky let zcela změnila svou tvář. Může za to nejdelší most v České republice, který měří přes dva kilometry a ve čtvrtekbyl oficiálně dokončen. Dominanta nazvaná Lahovická estakáda je součástí Pražského okruhu.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Krajský soud v Brně začal včera rozplétat nejasný případ rodinných neshod, které podle žalobkyně skončily pokusem o vraždu. František Řehoř obžalovaný z pokusu o vraždu však tvrdí, že se ho jeho družka křivou výpovědí chtěla zbavit kvůli milencům a alkoholu.
Rouské - Všichni příznivci rockové hudby mohou v sobotu 5. září zamířit na výletiště v Rouském, kde se bude konat hudební festival BEST-FEST 2009 „druhá šance“ jako náhrada za předčasně ukončený festival z 18. července letošního roku.
Rouské - Všichni příznivci rockové hudby mohou zítra zamířit na výletiště v Rouském, kde se bude konat hudební festival BEST-FEST 2009 „druhá šance“ jako náhrada za předčasně ukončený festival z 18. července letošního roku.
Brno - Přípravné práce na plánovanou opravu tramvajové tratě zaviňují v pátek od rána zpoždění brněnských dopravních linek, které projíždí křižovatkou ulic Šumavské a Veveří.
Hodonín - S jednoznačným cílem vrátit se mezi extraligovou elitu vstoupí hokejbalisté Rigumu Hodonín do nové sezony v Moravské národní hokejbalové lize. Hodonínští hokejbalisté vstoupí do nové sezony s dvěma hráči SK CSKA Větrná hůrka v sestavě.
Brno - Nehody na silnicích některé Brněnské řidiče a cyklisty od posilnění alkoholem neodrazují. Včera jeden z nich skončil ve sloupu a další v nemocnici. Policie také chytla další čtveřici, která se posadila za volant podnapilá.
Orlickoústecko - Naše sportovní tipy pro vás…