Štítná nad Vláří, Popov - Zřejmě nejdražší obraz, jaký kdy ve Štítné nad Vláří na Valašskokloboucku byl, měli možnost spatřit v pátek návštěvníci vernisáže výstavy Cyklu pětadvaceti grafických listů Františka Kupky.
Brno - K vážné dopravní nehodě došlo v pátek po půl sedmé večer v Králově Poli. Tramvaj tam srazila ženu, která krátce poté v nemocnici zemřela. Policie zatím totožnost mrtvé ženy nezná.
Brno - Brno je zřejmě o krok blíže opravě slavné funkcionalistické vily Tugendhat. Podle náměstka brněnského primátora Ladislava Macka totiž město pravděpodobně uspěje s žádostí o peníze z Evropské unie, a získá tak sto milionů korun.
Brno - John Mucha v pátek zahájil výstavu v Moravské galerii, na níž návštěvníci najdou přes sto padesát děl. Výstava nazvaná Alfons Mucha: Český mistr Belle Epoque trvá do 24. ledna 2010 a je v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Husově ulici.
Brno - Od patnácté mistrovské oslavy v řadě za sebou dělí AVG Draky Brno možná jediný víkend. Brněnští baseballisté ve finálové sérii hrané na tři vítězná utkání vedou po minulé sobotě nad tradičním rivalem Arrows Ostrava 1:0.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Dopravní nehody, při kterých se zraní chodec, jsou v Brně v poslední době téměř na denním pořádku. V pátek dopoledne srazil v Řípské ulici opilý řidič matku s kočárkem.
Český Krumlov - Prvoligoví junioři českokrumlovského VSK v dalším kole hostili na vlastní palubovce celek Litomyšle a udrželi si domácí neporazitelnost.
Ostrava /FOTOGALERIE, DISKUSE/ - Přesně měsíc před Vánoci dostanou řidiči v kraji dlouho očekávaný dárek. Ostravsko už nebude dálničně odříznuto od zbytku republiky. Dálnice D 47 se spojí s autostrádou D 1 vedoucí přes Brno do Prahy. Přesto bude provoz v jednom úseku jen provizorní.
Opava - Skupina X by mohla být společným jmenovatelem pro dvě výstavy, které jsou v současné době otevřeny v Galerii U Jakoba na Dolním náměstí v Opavě.
Olomouc – Na patnáct set trestných činů, u kterých hrál hlavní roli alkohol, řešili v loňském roce policisté v celém Olomouckém kraji. Z tohoto důvodu startuje velká preventivní kampaň s názvem „Než naliješ skleničku“.
Újezd u Černé Hory, Brno /FOTOGALERIE/ - Klapka, kamera, jedem. Před jedním z hrobů na místě posledního odpočinku stojí skupinka truchlících. V hloučku postává vedle lidí ve smutečním i několik psů. Statný muž hraje poslední píseň na rozloučenou. Tóny kytary mizí v poryvech větru a deště. Stop. Dobrý. Rychle do tepla.
České Budějovice - Promenáda v plavkách? Kdepak. Místo vnad na molu musela Miss CzechPoint ukázat, jak dobře umí razítkovat. A nejlépe to šlo Kateřině Novotné z českobudějovické radnice, protože titul si z brněnského Výstaviště odvezla právě ona.
Moravskoslezský kraj - Přesně měsíc před Vánoci dostanou řidiči v kraji dlouho očekávaný dárek. Ostravsko už nebude dálničně odříznuto od zbytku republiky. Dálnice D 47 se spojí s autostrádou D 1 vedoucí přes Brno do Prahy.
Prostějov /FOTOGALERIE/ - Druhý ročník divadelního festivalu Aplaus zahájila komedie o nezvladatelnosti lidského údělu Ptákovina, s nímž do Prostějova dorazil pražský Činoherní klubu.
Brno - Řidiči autosypačů všech sedmnácti cestmistrovství Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje měřili v pátek svoje síly mezi sebou a také s řidiči Brněnských komunikací, vítězi Cestářského rodea Slovenské republiky a vítězem obdobné akce z kraje Vysočina na už třetím ročníku Cestářského rodea SÚS JMK.
Východní Čechy - S kalamitou zápasí i železnice. Dvouapůlhodinové zpoždění má například rychlík z Pardubic do pouhých 90 kilometrů vzdáleného Havlíčkova Brodu. Teprve v deset dopoledne totiž byl zprovozněn úsek trati mezi Chotěboří a Havlíčkovým Brodem,kde popadaly stromy na trať.
Blížejov /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Dvaatřicetiletou herečku Andreu Elsnerovou bude většina čtenářů Deníku znát především jako Kuchařku Andělku ze seriálu Četnické humoresky či jako Hanku ze seriálu Hraběnky. Povídali jsme si s ní v Blížejově, kam o uplynulém víkendu přijela slavnostně otevřít nový klub pro děti, mládež a matky s dětmi.
Šumperk - Cestující, kteří hodlají v následujících dnech cestovat vlakem mezi Zábřehem a Šumperkem, by se měli připravit na komplikace. Od soboty 17. října do pondělí 19. října bude v celém úseku výluka.
Slovácko - Režisér, dramatik, básník, spisovatel J. A. Pitínský se narodil 30. října 1955 v Luhačovicích jako Zdeněk Petrželka. Po pokusu vyučit se ve zlínském Svitu vystudoval gymnázium. Brzy poté odešel do Brna, kde se stal asistentem režie u Petera Scherhaufera, inspicientem Divadla Husa na provázku.
Brno - Asfalt Masarykova okruhu čeká maraton na bruslích. Pětihodinový závod inlinových štafet, který má svůj vzor ve čtyřiadvacetihodinovém bruslařském klání týmů ve francouzském Le Mans, odstartuje v neděli v 11 hodin.
Most, Litvínov - Policie se po téměř roce „vrací“ ke krvavé listopadové bitce extremistů a policistů na sídlišti Janov v Litvínově. Na konci září jednoho z radikálů obvinila z výtržnictví, ve čtvrtek médiím zaslala fotografie dvou mladých extremistů, kteří jsou podezřelí ze stejného trestného činu, a policie žádá veřejnost o pomoc při jejich identifikaci.
Brno - Kvůli alkoholu málem přišel v noci ze čtvrtka na pátek o život majitel domku v obci Mokrá-Horákov. S více než dvěma promile alkoholu v krvi se pokoušel zatopit si v kamnech. Zapálil dům.
Břeclavsko - Paradoxní situace se může v posledním listopadovém týdnu přihodit některým televizním divákům na Břeclavsku. Pokud totiž přijímají z brněnského vysílače Kojál jen jeden ze dvou základních programů České televize, objeví se jim najednou stejný program ČT na dvou předvolbách současně. A druhý bez varování zmizí. Přeladění analogového vysílání ČT1 a ČT2 na vysílači Brno – Kojál je naplánováno na šestadvacátého listopadu.
Brno/FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – V pátek v sedm hodin večer startuje v brněnském Bobycentru velkolepá přehlídka bojovníků v thajském boxu, K1 a MMA Návrat gladiátorů.
Ostrava - Přesně měsíc před Vánoci dostanou řidiči v kraji dlouho očekávaný dárek. Ostravsko už nebude dálničně odříznuto od zbytku republiky. Dálnice D 47 se spojí s autostrádou D 1 vedoucí přes Brno do Prahy.
Přerov - Ligové kuželkářské soutěže pokračovaly čtvrtým kolem. Muži Spartaku Přerov v první lize doma podlehli obhájci titulu KK PSJ Jihlava 2:6, ženy Spartaku doma získaly první body v letošním ročníku vysokým vítězstvím nad SKK Jičín 7:1.