Vědci z Brna vyfotí zatmění Slunce
Brno – Příroda ztichne, ptáci umlknou a svět se zahalí do tmy. Jen na nebi září jasný kruh. Tak vypadá úplné zatmění Slunce, které v neděli odlétá fotit Miloslav Druckmüller z brněnského VUT se svým týmem.
Brno – Příroda ztichne, ptáci umlknou a svět se zahalí do tmy. Jen na nebi září jasný kruh. Tak vypadá úplné zatmění Slunce, které v neděli odlétá fotit Miloslav Druckmüller z brněnského VUT se svým týmem.
Brno - Projektovou dokumentaci k opravě vily Tugendhat, vzešlou z neplatného konkurzu, chce město použít k vypsání nové soutěže. Tendr má tentokrát vybrat nikoli projektanta, ale stavební firmu, která rekonstrukci povede.
Brno - Zakázka brněnského magistrátu z přelomu roku na dodávku stovek počítačů byla podle některých prodejců vypsána tak, že jí mohl vyhovět jen jeden výrobce.
Brno - Obchodní řetězce vyprazdňují sklady a zákazníci se už měsíc těší z letních slev. Možnost výhodných nákupů však ještě nekončí.
Blansko /DISKUTUJTE, ANKETA, FOTOGALERIE/ - Turisté, kteří si chtějí prohlédnout Moravský kras, bloudí. Cesta je totiž špatně značená.
Holešov - Přes padesát let ležela kostra jen několikatýdenního novorozeněte za trámem na půdě domu na náměstí F. X. Richtera v Holešově.
Břeclavsko /DISKUTUJTE/ - Vládní škrty v chystaných investicích možná pocítí i Břeclavsko. Odsunutí hrozí silnici R52 i dostavbě železničního uzlu v Břeclavi.
Blansko - Do Moravského krasu míří každý den auta i autobusy plné turistů. Než však dorazí do cíle, tak často dlouho bloudí po okolních vesnicích. Cesta totiž není dobře značená.
Brno - Pokud by teď končila sezona, nejlepší český triatlonista Filip Ospalý by ji chtěl co nejrychleji vymazat z paměti.
Praha - Výživné až v desítkách tisíc korun se stává stále častější realitou. Řízení o výživném se tak může pro mnoho rodičů stát černou můrou. Na druhou stranu se v době krize zvyšuje počet neplatičů výživného.
Brno /FOTOGALERIE/ - Náměstek primátora města Brna Martin Ander ve středu zahájil plánovanou rekonstrukci Wilsonova lesa.
Slatina - Na svoje mrtvé si vzpomněli představitelé brněnské městské části Slatina. Na tamním hřbitově zbývá už jen posledních pár míst a proto radní rozhodli o jeho rozšíření.
Brodek u Prostějova - Sbor dobrovolných hasičů v Brodku u Prostějova byl založen pátého listopadu roku 1886. Prvním starostou se stal správce velkostatku Karel Lichtnéger.
Veverská Bítýška /FOTOGALERIE/ - „Udržujte oheň, za půl hodiny jsme tam…!“ píší na svých webových stránkách s nadsázkou dobrovolní hasiči z Veverské Bítýšky.
Brno /FOTOGALERIE/ - Tři samice lamy alpaky se ve středu objevily ve výběhu lam krotkých v Brněnské zoologické zahradě.
Brno - Případem údajného znásilnění v Křídlovické ulici v centru města se zabývá brněnská policie. Ke znásilnění dvaačtyřicetileté ženy mělo dojít v místní herně.
Brno /FOTOGALERIE/ – Příroda ztichne, ptáci umlknou a svět se zahalí do tmy. Jen na nebi září jasný kruh. Tak vypadá úplné zatmění Slunce, které v neděli odlétá fotit do Číny a na Marshallovy ostrovy Miloslav Druckmüller se svým týmem z brněnské VUT.
Velké Dářko - Jste příznivci žánrů bluegrass a country? Pak si zakroužkujte datum 11. července a v ten den vyrazte do kempu Velké Dářko. Koná se tam stý ročník akce Jam na Velkém Dářku.
Brno - Bude nakonec na Moravském náměstí stát jezdecká socha Jošta Lucemburského? I přesto, že vedení Brna v úterý zrušilo soutěž, ze které vyšlo téměř padesát návrhů její podoby, tak se myšlenky na sochu nevzdává. Příští rok chce totiž vyhlásit soutěž novou.
Pelhřimov - Zatracená smůla! Tak si mohli postěžovat tenisté Pelhřimova.
Publikace obsahuje 1) cvičení pro děti ve věku od 4 do 6 let, která napomohou rozvinout: • rozlišování a pojmenování barev • orientaci v ploše – odlišení figury a pozadí • schopnost rozlišit detaily • vedení očních pohybů zleva doprava • zapamatování si zrakově vnímaných objektů 2) metodický návod pro dospělé, který: • doporučuje zásady pro práci s dítětem • pomáhá překonávat obtíže
Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ - Zvýšit návštěvnost, přitáhnout zájemce i z jiných krajů a zemí a zejména společně se zviditelnit, toho chce dosáhnout projekt Top výletní cíle, do kterého se pustila jihomoravská Centrála cestovního ruchu.
Publikace obsahuje 1) cvičení pro děti ve věku od 3 do 5 let, která napomohou rozvinout: • rozlišování a pojmenování barev • orientaci v ploše – odlišení figury a pozadí • schopnost rozlišit detaily • vedení očních pohybů zleva doprava • zapamatování si zrakově vnímaných objektů 2) metodický návod pro dospělé, který: • doporučuje zásady pro práci s dítětem • pomáhá překonávat obtíže
Příbram -Dva dny po skončení Mistrovství ČR v malé kopané jsme zhodnotili nejkvalitnější turnaj roku s jedním z jeho pořadatelů Michalem Chybou.
Litoměřice/Velehrad - Litoměřický sídelní biskup Mons. Jan Baxant se spolu s biskupy českých a moravských diecézí a představiteli Konference vyšších řeholních představených mužských a ženských řádů účastnil ve dnech 2. - 4. července 77. plenárního zasedání České biskupské konference na Velehradě.
Brno - Neznámý muž uloupil vpátek odpoledne více než sto tisíc korun zbrněnské pobočky GE Money Bank vJírově ulici. Maskoval se při tom kšiltovkou a šátkem.
Teplice - Tradičním zpestřením okurkové sezóny v Teplicích je Filmové léto bratří Čadíků. Také letos “rozbijí“ svůj Kinematograf na kolonádě za domem kultury a promítat začnou hned v den svého příjezdu, ve čtvrtek 23. července ve 22 hodin.
Brno - Když zaměstnanec českokrumlovské společnosti Kámen a písek dostal v létě roku 2006 za úkol pracovat v pískovně na Nymbursku, sotva mohl tušit, že bude-li v práci pozorný, vynese mu to trest tří měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden rok.
Karlovarsko – Jedna z motoristek skončila s těžkými zraněními v plzeňské nemocnici.
Brno - Ženu, která byla od května vyhoštěná z České republiky, přistihla v úterý při krádeži ochranka obchodního domu. Zlodějku čeká soud za maření výkonu úředního rozhodnutí.
Brno - Brněnský krajský soud ve středu potvrdil rozsudek pro muže, který zneužíval dceru a navíc týral ženu i dva nevlastní syny. Zdeněk K. půjde na tři a půl roku za mříže.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ Třiatřicetiletý Zdeněk K. několik let zneužíval svoji dceru a tyranizoval další členy rodiny. Krajský soud mu ve středu potvrdil trest tři a půl roku ve vězení sostrahou.
Brno - V Brně vzniká nové internetové rádio pro mladé posluchače. Od běžných rádií se má ale v mnohém lišit. Bude totiž vysílat pro Romy.
Brno - V Brně vzniká nové internetové rádio pro mladé posluchače. Od běžných rádií se má ale v mnohém lišit. Bude totiž vysílat pro Romy.
Třebíč - Štěstí se ve druholigové skupině D obrátilo zády i k Třebíči, která pro změnu ve skupině D bojovala do posledního zápasu o postup. V přímém souboji o první ligu tím nejtěsnějším možným způsobem prohrála s TC MJ-Tenis Brno.
Brno - V Brně vzniká nové internetové rádio pro mladé posluchače. Od běžných rádií se má ale vmnohém lišit. Bude totiž vysílat proRomy.
Debř nad Jizerou /PROGRAM/ - Divadelně - hudební festival Léto na dlani je v Debři nad Jizerou opět tady.
Opava, Ostrava - V neděli oslavil věčný mladík Honza, jak je mezi basketbalovou veřejností nazýván, osmdesátiny.
Brno /FOTOGALERIE/ - Zásilku v hodnotě půl milionu korun odvezli do obcí postižených povodněmi jihomoravští hasiči a záchranáři. Pomoc tak nabídli lidé z Újezdu u Brna, jihomoravské firmy a další dobrovolníci.
Komentář - Velké změny se udály v 1. FC Brno. Sám jsem zvědavý, jak bude v roli generálního ředitele působit Pavel Mokrý. Snesla se na něj mediální kritika kvůli jeho šéfování ČMFS, nebude to mít jednoduché.
Brno /FOTOGALERIE/ - Galerie pod Petrovem zahájila výstavu abstraktních obrazů nazvanou Levné gaučáky.
Brumov-Bylnice - V nejvýchodnější části Zlínského kraje na moravsko-slovenském pomezí v Brumově-Bylnici působí fotoskupina Andromeda, která má na svém kontě další úspěch.
Brno /VIZUALIZACE/ - Místním vadí, že kolem jejich zahrad budou denně chodit stovky lidí. Auta ale mají podle projektu stát dvacet metrů od jejich domů.
Brno /FOTOGALERIE/ - Radní v úterý definitivně uzavřeli soutěž o jezdeckou sochu na Moravské náměstí. Vše nasvědčuje tomu, že nevznikne vůbec.
Praha - Beachvolejbal má velmi přísná kritéria na písek.
Brno - Tvorbu scénáristy, básníka a prozaika Jiřího Stránského mohli v úterý večer blíže poznat Brňané, kteří zavítali na jeho autorské čtení v Divadle Husa na provázku.
Březová /FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ - Pohár Drahanské vrchoviny horských kol se přehoupnul do druhé poloviny. Příští víkend se jede v Bukové
Brno /FOTOGALERIE/ - Dvojice mužů si přišla na čtyřicet pět milionů korun. Fakturovali firmám peníze za reklamu, kterou nikdy nerealizovali.