Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Bohatší lup si zřejmě představoval muž, který v pátek odpoledne přepadl sázkovou kancelář poblíž brněnské Zvonařky. Zhruba dvaatřicetiletý lupič, který vyhrožoval střelbou, si však odnesl jen 1300 korun.
Jablonec n. N. - Brněnská kapela vyrazila na výjimečné turné „O 106“ u příležitosti vydání 20. alba. V pátek 13. března zavítají muzikanti do jabloneckého Eurocentra.
Břeclav - Stolní tenistky MSK Břeclav Gumotex se 10. března v šest hodin večer střetnou v prvním utkání o třetí příčku v mezinárodní Superlize se silným maďarským celkem Spartacus Kecskemét. Dějištěm utkání bude herna Moravské Slávie Brno.
Jižní Morava - /INFOGRAFIKA/ 23 450 korun. Taková byla průměrná mzda lidí pracujících v Jihomoravském kraji ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. Ve srovnání s republikovým průměrem je to o téměř dva tisíce korun méně, ze všech čtrnácti krajů jsou ale platy na jižní Moravě třetí nejvyšší.
Most -Prvoligový billard hokejový tým BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou se představil o víkendu na půdě BHC AB STAIN Most, nováčka ligy. Přesněji týmu, který se po třech letech vrátil do nejvyšší soutěže. Třetím týmem, který se účastnil tohoto trojutkání byl mistr 2008 soutěží družstev – WIP Reklama Dobrá Voda.
Jižní Morava - /INFOGRAFIKA UVNITŘ/ 23 450 korun. Taková byla průměrná mzda lidí pracujících v Jihomoravském kraji ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. Ve srovnání s republikovým průměrem je to o téměř dva tisíce korun méně, ze všech čtrnácti krajů jsou ale platy na jižní Moravě třetí nejvyšší.
Bučovice - /DISKUTUJTE/ Další omezení začalo platit koncem minulého týdne v Bučovicích. Jde o částečnou uzavírku hlavního tahu městem směrem od Brna po odbočku do Nové ulice.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Neznámý muž v pondělí večer na dětském hřišti v Bystrci nadával kvůli sprostému slovu šestiletému chlapci. Pak jej i kopl do hlavy.
Případem se zabývají policisté.
Třinec -V předposledním domácí zápase této sezony hostil futsalový Likop Třinec ve své domovské hale tým z Havířova. V regionálním derby nakonec domácí potvrdili roli favorita.
Brno - Ze všech veletrhů brněnského výstaviště dopadla krize nejtvrději právě na Autosalon. Přesto o jeho letošní ročník Brno nakonec nepřijde. Veletrh se jen zkrátí o čtyři dny a představí méně automobilových značek.
Jičín - První kolo jarní části dorostenecké ligy v judu proběhlo v Ostravě a v Plzni. V základní dvoukolové části je dvanáct družstev rozděleno územně do dvou skupin, ze kterých pak postupují první tři do finálové části, družstva na čtvrtém až šestém místě bojují ve skupině o sestup.
Jižní Morava - /INFOGRAFIKA/ 23 450 korun. Taková byla průměrná mzda lidí pracujících v Jihomoravském kraji ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. Ve srovnání s republikovým průměrem je to o téměř dva tisíce korun méně, ze všech čtrnácti krajů jsou ale platy na jižní Moravě třetí nejvyšší.
Brno - Těžce poraněná žena v bezvědomí zůstala po půl šesté ráno zaklíněná pod tramvají, která ji srazila na Nových Sadech. Aby ženu vyprostili, museli hasiči tramvaj nadzvednout pomocí čtrnáctitunového jeřábu.
Brno - Kolem dálnice u brněnských Bosonoh měly letos stát protihlukové stěny. Ministerstvo dopravy však na projekt nenašlo peníze. Obyvatelé domů budou i dál trpět hlukem.
Třebíč/ Hra Arnošta Goldflama Ředitelská lóže je dalším představením Festivalu divadla 2–3–4 herců v Třebíči. „Chtěl jsem napsat o hercích a jejich špatnostech a vadách. Bez patosu, spíš o jejich lidských osudech,“ řekl Arnošt Goldflam.
Uherské Hradiště - Jazyková soutěž Citylingua, jejíž finále se konalo v sobotu 7. března v Uherském Hradišti, už zná nejlepší účastníky. Ti vzešli z řad studentů, kteří se do jazykového „měření sil“ v uplynulých měsících přihlásili.
Brno - Profesoři zapisují známky přímo do systému a studenti nepotřebují papírové přihlášky nebo indexy. Když v roce 1999 vedení Masarykovy univerzity přišlo s nápadem jednotného informačního systému, mnoho lidí nevěřilo, že jej akademici vezmou za svůj.
Jižní Morava - /INFOGRAFIKA UVNITŘ ČLÁNKU/ 23 450 korun. Taková byla průměrná mzda lidí pracujících v Jihomoravském kraji ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. Ve srovnání s republikovým průměrem je to o téměř dva tisíce korun méně, ze všech čtrnácti krajů jsou ale platy na jižní Moravě třetí nejvyšší.
Olomouc -Osmý ročník Festivalu ProTibet zavítal i do Olomouce. Do historie festivalu se tento rok zapíše především tím, že se jej zúčastnili rodilí Tibeťané. Lidé si tak poprvé mohli poslechnout tradiční tibetskou hudbu v originálním podání.
Brno - Autosalon Brno. Ze všech veletrhů brněnského výstaviště dopadla krize nejtvrději právě na něj. O letošní ročník výstaviště nepřijde, tvrdí Veletrhy Brno. Formát veletrhu ale čeká výrazné zeštíhlení.
Brno - Letiště Ruzyně. Tam loni v prosinci začalo dobrodružství expedice, které se zúčastnili i vědci z brněnské Masarykovy univerzity. Na stejném místě také skončilo. Posledních sedm polárníků nechalo ostrov Jamese Rosse napospas antarktické zimě. V neděli v noci přistáli v Praze.
Prostějov/Brno - V rámci 5. kola ligy mladších žáků skupiny B zavítali naši nejmenší do Brna, kde sehráli postupně tři utkání, a to s Brnem, Náchodem a Moravskou Třebovou.
Brno - Zima už pomalu končí a to, jak byla letos silná, se začíná projevovat i na brněnských silnicích. Netýká se to ale jen vytlučených děr a prasklin. Během víkendu se silnice dokonce na některých místech ve mětstě propadla. Kvůli tomu tak museli i dvakrát vyjíždět brněnští strážníci.
Brno - Časomíra už dávno odpočítala sedmdesát minut florbalového utkání i s prodloužením. Za ohlušujícího rachotu více než tří stovek diváků musí o nerozhodném výsledku čtvrtfinálové bitvy Buldoků s Mladou Boleslaví rozhodnout až loterie samostatných nájezdů.
Žďár nad Sázavou -Do areálu Střední školy technické ve Žďáře se opět sjeli studenti oborů strojního obrábění, aby mezi sebou změřili síly v soutěži Řemeslo Vysočiny 2009.
Pardubice/Kolín - 32. ročník Velké ceny Města Pardubic v hodu břemenem ozdobil rekord kolínské kladivářky Kateřiny Šafránkové, který má nově hodnotu 21,46 m. Závodnice obhájila prvenství, když také loni měnila tabulky výkonem 20,11 m.
Břeclavsko - /UVNITŘ DOPIS/ Prostořeký Otto Vaďura dostal u zelených padáka. Republiková rada ho vyloučila ze strany. Chce založit hnutí Normální zelení.
Brno - Za uplynulý měsíc stoupla v Brně míra nezaměstnanosti na šest a půl procenta. Oproti lednu tak přibyly další čtyři desetiny procenta nezaměstnaných.
Brno - Padesáté výročí Tibetského národního povstání proti čínské nadvládě, které začalo desátého března 1950, si připomene v úterý také Brno. Organizace Amnesty International pořádá na Mendelově a Masarykově podpisovou akci a svíčkový pochod.
Brno - Do dnešního dne letošního roku vyhostila jihomoravská cizinecká policie dvacet cizinců. Stejný počet jich přitom musel opustit území České republiky za celý loňský rok.
Olomouc/ Brno (OD SOUSEDŮ) - Tresty pro aktéry kauzy Kuřim zůstaly stejné. Rozhodl o tom v pondělí Vrchní soud v Olomouci, který projednával odvolání proti trestům za týrání Ondřeje Coufala a Jakuba Mauera.
Hranice - Již podeváté se o víkendu uskutečnila Grand Prix města Hranic v řešení logických úloh. V sále Sokolovny si tentokrát nad křížovkami a hádankami lámalo hlavu přibližně sedmdesát luštitelů.
Opava - Vše začalo v listopadu minulého roku, kdy basketbalisté Mendelova gymnázia v Opavě nastoupili vítěznou cestu vzhůru mezi nejlepší týmy středních škol v republice.
Hranice - Již podeváté se o víkendu uskutečnila Grand Prix města Hranic v řešení logických úloh. V sále Sokolovny si tentokrát nad křížovkami a hádankami lámalo hlavu přibližně sedmdesát luštitelů.
Olomouc, Brno /SLEDUJTE S NÁMI ON-LINE/ - Soud krátce po jedné hodině odpolední zamítl odvolání proti rozsudku obžalovaných v takzvané Kuřimské kauze. Klára Mauerová odsouzená na devět let přijala rozhodnutí soudu klidně, stejně jako její sestra, která má zůstat vězení o rok více.
Brno /FOTOGALERIE/ - Jindřich Eliáš byl u první brněnské diskotéky. Hrál hity ze západu a protestoval proti sovětské okupaci. Byl kvůli tomu i ve vězení.