
Operace v Brně: Poprvé bez řezů do těla
Brno - Odstranit kýlu nebo operovat žlučník bez zásahů do těla pacienta? Pro lékaře Úrazové nemocnice v Brně to od minulého týdne není problém.
Brno - Odstranit kýlu nebo operovat žlučník bez zásahů do těla pacienta? Pro lékaře Úrazové nemocnice v Brně to od minulého týdne není problém.
Brno – Brněnský krajský soud začal řešit případ sváru dvou znepřátelených klanů olašských Romů. Proces provázely přísná bezpečnostní opatření. Přijel i král Olachů Jan Lipa přezdívaný Nano Janko (strýček Jan).
Vyškov - aktualizováno - Motoristé si zkracují cestu na vyškovský průtah kolem budovy bývalého okresního úřadu, aby se vyhnuli čekání na zelenou. Radnice je na ně krátká.
Brno – Brněnský krajský soud začal řešit případ sváru dvou znepřátelených klanů olašských Romů. Proces provázely přísná bezpečnostní opatření.
Přerov -Velmi úspěšnou sezonu mají za sebou volejbalová družstva mladších žaček PVK Precheza.
Blansko - Hasiči ze stanice v Blansku vyjížděli v pondělí v 9.12 hodin k nehodě v ulici Poříčí. Na křižovatce u Kauflandu se střetla nákladní Tatra s cyklistou.
Ostrava, Brno - Kriminalisté v minulých dnech zadrželi dva muže, kteří mají na svědomí minimálně třiatřicet případů vloupání do bytů v celé České republice. Jde o čtyřiapadesátiletého zloděje z Ostravska a jeho o deset let mladšího komplice z Brna.
Velký Týnec -Gymnastky TJ Sokol Velký Týnec se zúčastnily světového šampionátu v estetické skupinové gymnastice (ESG) juniorek, kde dosáhly doposud největšího úspěchu české juniorské reprezentace v historii tohoto sportu.
Ratišovice - Turnaje v petanque trojic O pohár Dr. Vladimíra Železného v Ratišovicích, který se uskutečnil tuto sobotu, se zúčastnilo čtrnáct trojic.
Brno - Hlavní nádraží v Brně je po nedělní nehodě vlaků opět plně funkční.
Blansko/Brno - Přes tisíc Brňanů čelí žalobám kvůli neplacení veřejnoprávní televize. Mezi nimi je i kuriózní případ: majitel bowlingové herny kvůli obrazovkám na skóre hry.
Brno - Mistr světa, dvojnásobný mistr Evropy a sedminásobný mistr Československa Karel Láznička oslaví tento týden osmdesáté narozeniny.
Brno – (AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁNO VIDEO) Brněnský krajský soud začal řešit případ sváru dvou znepřátelených klanů olašských Romů. Proces provázely přísná bezpečnostní opatření. Přijel i král Olachů Jan Lipa přezdívaný Nano Janko (strýček Jan).
Havířov – Na největší sportovně-kulturní akci vystoupí 55 účinkujících a soutěžit se bude ve třiceti sportovních disciplínách.
Hodonínsko - Zařízení oznamující aktuální rychlost projíždějícího auta jsou vidět čím dál častěji. Díky nim se snižuje nebezpečí vážných dopravních nehod.
Brno - Lavice ve třídách v pondělí v řadě brněnských škol zůstanou prázdné. Učitelé i další pracovníci škol totiž nepracují. Řada z nich se rozhodla připojit k celostátní stávce a bojovat tak za vyšší platy a peníze na vybavení škol.
Buchlovice - (VIDEO/FOTOGALERIE) Neznámí vandalové ohrozili 350 účastníků sobotního (7. 6.) Juvacyklo MTB marathonu – Chřiby 2008. Úmyslně totiž na několika místech závodní trasy pozměnili ukazatele směrů a poškodili značení. Pořadatelé naštěstí včas odhalili neblahý záměr vetřelců a postarali se o nápravu.
Brno - Pětašedesátiletý Artur Zatloukal z Brna stojí v čele Hnutí Grálu v České republice od roku 1990. O Hnutí Grálu se v poslední době mluví téměř výhradně v souvislosti s takzvanou kauzou Kuřim a kauzou Adam. V obou případech jde o podezření z týrání.
Kroměříž - Rok 1904. Následník rakousko-uherského trůnu, arcivévoda František Ferdinand d´ Este s manželkou vévodkyní Žofií a synem Ernstem v doprovodu šéfa vojenské kanceláře a arcibiskupa Theodora Kohna přijeli historickým vlakem do Kroměříže.
Kopřivnice - Částku 4847 korun se podařilo vybrat nejmladšímu organizátorovi charitativních akcí v Česku, Robinu Suchánkovi (16 let), na charitativním koncertě pěveckého sboru Ondrášek v kopřivnickém kostele svatého Bartoloměje.
Ostrava - Šesté mistrovství republiky v nádechovém potápění hostil v sobotu bazén v Ostravě-Porubě. Závod byl také základním nominačním závodem pro Mistrovství světa týmů, které se bude konat v egyptském Sharm el Sheiku v září letošního roku.
Brno – /AKTUALIZOVÁNO/ Dva vlaky se v neděli odpoledne bočně srazily na nádraží v Brně. Nehoda narušila provoz na brněnském hlavním vlakovém nádraží. Dva vagony vykolejily, poškozená kolej bude neprůjezdná několik dní
Jižní Morava - Martin Křižák má v Kloboukách u Brna pekárnu. Rozhodl se však pomáhat lidem, a tak zde zaměstnává sedm zdravotně postižených Jihomoravanů. Ale jak říká, každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Kvůli státní reformě financí teď dostává na podporu handicapovaných zaměstnanců o tisíce korun měsíčně méně.
Brno (FOTOGALERIE, NOVÉ INFORMACE) - Nehoda narušila provoz na brněnském hlavním vlakovém nádraží. Dva vagony vykolejily, poškozená kolej bude neprůjezdná několik dní.
Blanensko - Tisíce Jihomoravanů čelí žalobám kvůli neplacení veřejnoprávní televize. Jen na Blanensku jich jsou téměř tři stovky. Mezi nimi je i kuriozní případ: majitel bowlingové herny za obrazovky na skóre hry.
Brno – Abnormální nárůst mrtvých při dopravních nehodách donutil policii jednat. Políčila si proto na neřízené střely za volantem, opilé řidiče.
Orchestr Akord 58 vznikl na jaře v roce 1958. U jeho zrodu byli především Jarda Gryc, který se začal starat o uměleckou část činnosti, a Antonín Kocourek, který zabezpečoval organizační záležitosti. Nejvýznamnější tehdy před padesáti lety byla ta skutečnost, že všichni členové této nově vzniklé kapely nebyli začátečníci, ale měli již své zkušenosti ve swingové muzice získané zejména v orchestru Mirko Reicha v Rousínově a velkém bandu Chronotechna, později Metronom Vyškov. Ten tehdy vedl Miloš Ambroz.
V minulosti se lidé nejvíc děsili požárů, které bývaly velmi časté, a proto ve svých obcích stavěli sochy patronu hasičů svatému Florianovi, který z okovu lije vodu a pomáhá hasit rozmáhající se požár.
Přerov -Zimní a dálkoví plavci Spartaku Přerov obsadili v Poháru v zimním plavání skvělé páté místo.
Přerov -Zimní a dálkoví plavci Spartaku Přerov obsadili v Poháru v zimním plavání skvělé páté místo.
Jihlava - Klubová jihlavská kapela Můj milý deníčku se dala dohromady před dvěma lety.
Vyškov - Válčily v domácím prostředí hned na třech frontách a všechny vyškovské gardy svého soka udolaly. Příznivcům vyškovského ragby se musel uplynulý víkend líbit. Jejich sportovní program obstarala hned tři různá domácí utkání třech různých týmu RC JIMI. A navíc se stejným pozitivním výsledkem.
Brno – Tři zranění si vyžádala noční srážka osobního auta s autobusem v Pekařské ulici.
Brno, Ostrava - Vydal se do baru, kde chtěl dát průchod své vášni – hře na automatech. Jenže nebyl při penězích. Proto se šestatřicetiletý Alan Malík z Moravské Ostravy rozhodl, že mu k oblíbené kratochvíli dopomohou falešné bankovky anglických liber.
Brno - Mistrovství ČR nadějí v moderní gymnastice v Brně bylo pro jihočeskou výpravu velmi úspěšné. V náročné kategorii starších se představilo 22 gymnastek ročníku narození 1995 a 1996.
Znojemsko - Tisíce Jihomoravanů čelí žalobám kvůli neplacení veřejnoprávní televize. Mezi nimi je i kuriozní případ: majitel bowlingové herny za obrazovky na skóre hry. Na Znojemsku má problémy kvůli poplatkům téměř pět set lidí.
Břeclavsko - Tisíce Jihomoravanů čelí žalobám kvůli neplacení veřejnoprávní televize. Mezi nimi je i kuriozní případ: majitel bowlingové herny za obrazovky na skóre hry.
Slovácko - Punkevní jeskyně, botanická zahrada, exkurze ve sklárnách, návštěva Prahy nebo lanové centrum, to jsou některé z výletů, na které často míří učitelé se svými žáky základních škol na Slovácku.
Brno - Na více než tři hodiny uzavřela hrozba bombového útoku Šilingrovo náměstí v centru Brna. Náměstí před druhou hodinou zcela vyklidili a izolovali policisté. Na místě byla jednotka hasičů a pyrotechnici, kteří hledali nahlášenou výbušninu.
Brno (VIDEO, FOTOGALERIE) - Na více než tři hodiny uzavřela hrozba bombového útoku Šilingrovo náměstí v centru Brna. Náměstí před druhou hodinou zcela vyklidili a izolovali policisté. Na místě byla jednotka hasičů a pyrotechnici, kteří hledali nahlášenou výbušninu. Krátce po půl páté zjistili, že se jedná o planý poplach.
Brno (VIDEO, FOTOGALERIE) – Poslední patro nejvyšší budovy v Brně, Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického, bylo cílem pro téměř stovku běžců.
Brno (VIDEO, FOTOGALERIE) – Padesátileté výročí vozovny v Medlánkách oslavil brněnský dopravní podnik stylově. Do ulic vyslal historické tramvaje, trolejbusy a autobusy, které lidi svezou z náměstí Svobody až do vozovny. Tam pro ně zaměstnanci připravili den otevřených dveří. Speciální linky jezdí až do páté hodiny odpoledne.
Brno (FOTOGALERIE) – Ohňostrojné Grandfinále Brňany rozparádilo. Opíjeli se a mlátili se.
Brno - Podle názvu by to mohla být firma převážející známý americký nápoj, podle loga zase stanice westernových dostavníků. Ve skutečnosti se však v brněnských Holáskách pod názvem Cola Transport skrývá penzion s golfovými trenažéry, laserovou střelnicí a hlavně stylovou restaurací.
Znojmo - Úvodní turnaj devětatřicátého ročníku Vranovského léta zahájí volejbalové mládí.
Brno - V šest hodin odpoledne dnes začíná v Galerii Šimík v ulici Josefská křest knihy Molochita spojený s autorským čtením.
Brno, Česká Lípa - Úspěšně vkročilo družstvo z TJ DDM Česká Lípa do soutěží druhé ligy ve sportovní gymnastice mužů.
Brno (INFOGRAFIKA UVNITŘ) Mnoho desítek škol z Brna a okolí se v pondělí vůbec neotveře. Důvodem je celostátní stávka učitelů, která má zaměstnancům škol vybojovat vyšší platy a peníze na školní pomůcky.
Vyškovsko - Tisíce Jihomoravanů čelí žalobám kvůli neplacení veřejnoprávní televize. Mezi nimi je i kuriozní případ: majitel bowlingové herny za obrazovky na skóre hry. Na Vyškovsku má problémy kvůli poplatkům dvě stě šedesát lidí.
Brno (EXKLUZIVNĚ) – Brněnský Deník Rovnost získal exkluzivní informace ze znaleckého posudku na tramvaj, která se samovolně rozjížděla.