
Hlavní svitavský tah zablokovaly automobily
Svitavy - /AKTUALIZOVÁNO/ Oprava kanalizace začala kolapsem. Kolony automobilů7. dubnaráno ve Svitavách zastavily dopravu.
Svitavy - /AKTUALIZOVÁNO/ Oprava kanalizace začala kolapsem. Kolony automobilů7. dubnaráno ve Svitavách zastavily dopravu.
KARLOVY VARY - Tak vysoko ještě karlovarský sportovní klub tělesně postižených plavců SK KONTAKT nikdy nedosáhl.
Nový Bor - „Nikdy jsem se tím netajil,“ říká tajemník Antonín Metál. V životopisu však uvádí právní fakultu.
Břeclavsko - Postavit větrné elektrárny nevyžaduje dle nového stavebního řádu změnu územního plánu. Borkovany to děsí.
Vyškov - Vyškov si výhrou nad Znojmem zajistil titul krajského přeborníka. Následná prohra už nic nezměnila.
Břeclav - Zájemci si mohou nechat na závěr přednáškového cyklu o zdravé výživě v úterý 8. dubna od šestnácti hodin v sále břeclavské knihovny změřit množství tělesného tuku.
Na úřadech budou defibrilátory. To jsou takové ty elektrody, které známe z lékařských seriálů. Když někomu přestane fungovat srdce, bude ho speciálně vyškolený člověk moci oživit.
Brno - Město začne od středy vybavovat budovy magistrátu přístroji, jež zachrání Brňany, kteří dostanou na úřadě infarkt.
Zlín - Nakupující, kteří míří ve Zlíně pod Jižními Svahy k prodejně Lidl se musí ve směru od benzinové stanice brodit bahnem.
Brno – Kde končí odtažená auta? Někteří motoristé už si kvůli opětovnému nabytí plechového miláčka museli zajet na parkoviště odtažených aut v brněnské Kaštanové ulici.
Brno - (FOTOGALERIE UVNITŘ) Po dlouhém zimním spánku spustili loďaři na přehradu lodě. První výletníky přivítá sedm kapitánů, kteří lodě řídí, devatenáctého dubna.
Břeclavsko - Postavit větrné elektrárny nevyžaduje dle nového stavebního řádu změnu územního plánu. Borkovany to děsí
Brno - Hustá mlha zkomplikovala v pondělí ráno dopravu. Spousta letadel nemohla kvůli riziku přistát v pražské Ruzyni a musela využít letiště v Brně.
Brno - Brňané v pondělí odpoledne poprvé diskutovali o možné podobě Moravského náměstí. Vedení města ho už několik let plánuje rekonstruovat.
Brno - V pátek, osmnáctého dubna, bude mít na jevišti Janáčkova divadla v Brně premiéru dvojopera Gianni Schicchi, Komedianti. Její režie se ujal Ondřej Havelka – herec, zpěvák i operní režisér, kterého si Brňané mohou pamatovat také jako režiséra nejslavnější české opery Prodaná nevěsta, kterou před dvěma lety uvedlo právě Národní divadlo v Brně.
Havířov - Nejtěžší rozhodování měla porota sedmého ročníku soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2008 ve druhém semifinálovém kole v havířovském Jazz clubu.
Olomouc - Dvě bronzové medaile si odnesly olomoucké akvabely z víkendového mistrovství ČR, které hostila hanácká metropole. Ve svých kategoricíh dosáhly v domovském bazénu na stupně vítězů mladší žákyně i juniorky.
Brno/ Benátečtí badmintonisté jsou bronzoví v republice.
Brno - Špatné počasí v pondělí zamávalo s letovým plánem více než desítky leteckých linek. Několik hodin zpoždění mělo deset letadel: osm Českých aerolinií, jedno Travel Service a jedno poštovní. Pozdě do cíle cesty dorazilo téměř tisíc lidí a zřejmě stejný počet dopisů.
Brno - Technické muzeum v pondělí otevřelo výstavu věnovanou pohraničním pevnostem.
Olomouc - Spotřebitelé z Olomoucka mají od dubna novou možnost jak mimosoudně vyřešit spory s obchodníky ohledně reklamace zboží či služby. Ušetří tím nejen peníze za soudní výdaje, ale také spoustu času.
Brno – Brněnský krajský soud začal řešit případ z poloviny devadesátých let. Podnikatel Josef Klepáček si tehdy vypůjčil miliony, které nesplatil.
Hranicko -Již 3. ročník Mlynářského krajánka zahajovali o uplynulém víkendu na Hranicku. Úvodní výlet z Hranic do Hustopeč nad Bečvou si nenechaly ujít desítky cyklistů různých věkových kategorií.
PLZEŇ - Vrcholem prestižního galavečera Souboj titánů 2008 měl být duel o mezinárodní titul mistra republiky federace WFCA mezi lovosickým kickboxerem Jiřím Bursou a srbským šampionem Nenadem Pagonisem. Oba ale byli nuceni svoji účast kvůli zranění odříct a duel byl odložen.
Brno – Záchranářský tým oživoval v brněnských Židenicích šestnáctiletou dívku z bezvědomí. Nadýchala se plynu, který vycházel z karmy v koupelně.
Brno - Odborářka Lenka Doležalová z Úrazové nemocnice v Brně se v pondělí u Krajského soudu domáhala omluvy od ministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Julínek ale nepřišel a soud její žalobu odročil.
Vysočina - Dělí je od sebe jen pětatřicet kilometrů, ale i propast vzájemné nenávisti. Fanoušci jihlavských a třebíčských hokejistů jsou v poslední dekádě nejvíc znepřátelenými tábory příznivců hokeje na Vysočině.
Vysočina - Dělí je od sebe jen pětatřicet kilometrů, ale i propast vzájemné nenávisti. Fanoušci jihlavských a třebíčských hokejistů jsou v poslední dekádě nejvíc znepřátelenými tábory příznivců hokeje na Vysočině.
Brno (AKTUALIZOVÁNO) – Brněnský krajský soud začal řešit případ zpoloviny devadesátých let minulého století. Podnikatel Josef Klepáček si tehdy vypůjčil miliony, které nesplatil.
Praha - Až hodinová zpoždění nabíraly lety z nebo do Prahy v pondělí 7. dubna. Letošní první neplánované omezení provozu měla na svědomí mlha.
Brno - Vstupenky na brněnský koncert americké skupiny Linkin Park, která letos v červnu vystoupí v Brně, jsou již v prodeji. Fanoušci této rockové skupiny si je mohou koupit v předprodejích sítě Ticketpro.
Brno - Technické muzeum v pondělí otevírá výstavu věnovanou pohraničním pevnostem.
Brno - Cena brněnského draka, 14. ročník mezinárodních plaveckých závodů, výsledky šumperských plavců.
Chomutovsko - Sportovní fanoušci na Chomutovsku mohli o víkendu vidět špičkovou národní házenou i basketbal. Ve Spořicích se konalo finále Českého poháru v národní házené a házenkářky SK Chomutov NH na něm postupně porazily Tymákov 15:12, Rokytnici 28:23, Hlinsko 22:17 a zaslouženě tak obhájily prvenství z předchozích let.
Komentář - Město Brno drží rekord v počtu firem, které vlastní. Je jich devětadvacet.
Hranicko -(FOTOGALERIE) Již 3. ročník Mlynářského krajánka zahajovali o uplynulém víkendu na Hranicku. Úvodní výlet z Hranic do Hustopeč nad Bečvou si nenechaly ujít desítky cyklistů různých věkových kategorií.
Brno - Bývalá miss Eva Kotulánová z Brna vzpomíná na vítězství v soutěži krásy před čtrnácti lety. Teď je úspěšnou podnikatelkou.
Brno - Boleslav Polívka nemá nárok užívat ochrannou značku Valašské království. Rozhodl tak s definitivní platností Úřad průmyslového vlastnictví České republiky (ÚPV) v Praze.
Křivoklátsko/Marcela Slavíková byla kvůli politice vyhozena ze Svazu výtvarných umělců.
Praha - Z Prahy do Brna za méně než šedesát minut rychlostí až 360 kilometrů v hodině. Na první pohled to vypadá jako nedostižný sen, v horizontu několika následujících let by se však mohl stát skutečností.
Brno - Největší městské firmy v Brně ovlivňují cenu vody, tepla nebo například svozu odpadu. Brňané ale nijak zvlášť neušetří.
Praha - Množství aut ve velkoměstech představuje problém. Skleníkové plyny, oxid uhličitý, ozon a mikroskopické částice. To všechno je kvůli autům ve vzduchu. Přeplněné centrum, kolony aut a pro chodce nebezpečné křižovatky.
Brno - Brno má nejvyšší počet městských firem z celé republiky. A v nich také nejvíce míst, na kterých sedí městští zastupitelé.
Praha - Čtrnáctidenní Eliška proplakala celou noc. Ráno ji její osmadvacetiletá matka udusila plenou. Její křik už nemohla snášet. Letos v únoru ji za to poslal soud na osm let do vězení. Jakkoli je případ krutý, není zdaleka výjimkou.
Brno - Vlající sukně a nadšení diváci. Tak v neděli vypadala Laser Show Hall v brněnském Bobycentru, kde vrcholila mezinárodní taneční soutěž Brno Open 2008.
Brno - (VIDEO UVNITŘ) Ruska Olga Kapranovová potvrdila při Grand Prix Brno moderních gymnastek roli favoritky a vedle vítězství z víceboje dominovala ve třech finále s náčiním.
Brno - Ve 40. kole nejvyšší basketbalové soutěže mužů se vedlo prostějovským Orlům. Dokázali zvítězit na půdě A Plus bojujícího o play-off.
Brno - (VIDEO UVNITŘ) Koulím zdar! Tímto pétanquovým pozdravem se v neděli zdravili návštěvníci lužáneckého boulodromu. Aliance Francaise zde v rámci festivalu francouzské kultury Bonjour Brno pořádala turnaj v tradičním francouzském sportu pétanque.
Blansko - Třikrát otočení velkým stříbrným klíčem ve vodě a pak zvolání ahój. Tak začala v neděli v deset hodin u blanenského jezu Paulinka nedaleko hlavního vlakového nádraží vodácká sezóna na Svitavě.