ČESKÉ BUDĚJOVICE - Turisty, kteří míří do krajského města, budou již brzy vítat kromě dopravní značky i nové cedule. Bude na nich logo Jihočeské univerzity a České Budějovice se tak budou prezentovat jako univerzitní město.
BRNO - Asi by něco nehrálo, kdyby, tak jako loni, předloni a předpředloni, noviny nevypustily do světa tu ohromující novinu, že s koupáním v Brněnské přehradě je utrum.
BRNO - Všichni Brňané, kteří se těšili na chladnější konec týdne, musí vydržet až do neděle. Meteorologové hlásí na dnešek i na sobotu teploty kolem pětatřiceti stupňů Celsia.
JIHLAVA/BRNO/HRADEC KRÁLOVÉ - Petr Zelenka z Jihlavy, který je obviněn z toho, že pacientům v havlíčkobrodské nemocnici píchal vysoké dávky heparinu, na které někteří z nich zemřeli, je znovu na psychiatrickém oddělení brněnské vazební nemocnice.
JIČÍN - Třetí ročník projektu Jičínské léto pokračuje v pátek. Už podruhé se do našeho města vrací podle mnohých jeden z nejpozoruhodnějších tuzemských filmařských počinů poslední dekády, film Petra Nikolajeva „ …a bude hůř“.
JIČÍN / BRNO - O víkendu zamíří na Masarykův okruh v Brně další závod ze seriálu mistrovství světa superbiků. Chystá se tam i početná skupina vyznavačů motoristického sportu z našeho okresu.
BRNO -Stát si už několik měsíců nedokáže poradit se žádostí majitelů domů o odškodnění kvůli regulovanému nájemnému, ministerstva si tak žádost čtyř a půl tisíců majitelů přehazují mezi sebou.
HUMPOLEC - Policie žádá občany o pomoc při objasnění okolností tragické dopravní nehody, která se stala 11. července před 23:00 na 88. kilometru dálnice D1 poblíž Humpolce ve směru na Brno.
BRNO - Závody superbiků a supersportů jsou součástí mistrovství světa, SS1000 je Pohár FIM superstocků 1000 a SS600 je mistrovství Evropy superstocků 600.
BRNO - I když od titulu mistra světa Edwardse uplyne letos už pět let, dlouhodobému přehledu úspěšnosti ve světovém šampionátu superbiků nadále vévodí američtí jezdci, kteří na celkovém nejvyšším stupínku seriálu stáli osmkrát.
BRNO - Brněnský automotodrom slaví letos dvacáté výročí svého vzniku, nicméně kapitola vrcholného superbikového seriálu na Kývalce zatím příliš objemná není.
BRNO - Nafta nebo ředidlo? Dnes odpoledne se měli řidiči, kteří tankovali v úterý u benzinky Slovnaftu dozvědět, zda omylem načerpali do svého auta naftu či něco jiného. Do autoopraven se totiž dostala první poškozená auta s propálenými písty motorů.
BRNO - Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala firmě Guseppe se sídlem v Rokytnici v Orlických horách prodej 9990 kusů pizzy s houbami. Inspekce našla v několika výrobcích larvy hmyzu.
BLANSKO - Objížďka Blanskem je od úterního večera minulostí. To se však nedá říct o semaforech na kruhovém objezdu v Blansku či o provizorním kruhovém objezdu u Lipůvky. Osvědčily se totiž.
BRNO - Dohoda sedmi chovatelů drůbeže o cenách masa se dodavatelům prodraží. Zemědělci totiž dostali pokutu ve výši 14 milionů korun za zakázaný kartel.
REGION - Na zkažené maso narazila v minulých dnech potravinářská inspekce v obchodních řetězcích Delvita v Brně a Praze. Maso určené ke grilování vykazovalo známky hniloby, kterou měla zakrýt směs koření.
BLANSKO - Když bude chtít pětašedesátiletá Bohumila Varnerová z Blanska vyrazit do divadla do Brna, nebude už muset složitě zjišťovat program divadla například v blanenské informační kanceláři. Jednoduše se podívá na internet.
Dačice/ Je pátek 6. července a začíná 10. ročník našeho festivalu Za dačickou kostku cukru. Zima, vítr se točí dokola. V 16 hodin musí padnout konečné rozhodnutí, zda nádvoří zámku nebo sál.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krajský soud včera zamítl žalobu ing. Marty Zavřelové proti souhlasnému rozhodnutí odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Jihočeského kraje o umístění stavby přeložky silnic II/156 a II/157, tzv. zanádražní komunikace, s podjezdem pod kolejištěm Českých drah.
MLADOBOLESLAVSKO - Na Mladoboleslavsko míří o prázdninách davy turistů. Najdou se mezi nimi i cizinci, zejména Němci a Nizozemci. Splňují infocentra v regionu svůj účel?
ZLÍN - Vedra nutí některé instituce ve Zlínském kraji, aby přijaly zvláštní opatření. Několik radnic umožňuje svým zaměstnancům, aby po splnění denních úkolů odešli domů. Jinde jim nechali přivézt barely s vodou. Řekli to zástupci měst.
HAVÍŘOV - Hodně zajímavě vypadá projekt zrozený v hlavách lidí, kteří chtějí připomenout slávu motocyklových závodů v Těrlicku. Při organizování výstavy jim pomohla široká veřejnost. Nadšenci by navíc chtěli opět závody pořádat.
VYSOČINA - Policie žádá občany o pomoc při objasnění okolností tragické dopravní nehody, která se stala 11. července před 23:00 na 88. kilometru dálnice D1 poblíž Humpolce ve směru na Brno.