Žďárské basketbalistky neměly potíže
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - V 7. kole oblastního přeboru jižní Moravy si basketbalistky Žďáru pohrály s bezradným brněnským družstvem a po jasném vítězství postoupily na druhou příčku průběžné soutěžní tabulky.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - V 7. kole oblastního přeboru jižní Moravy si basketbalistky Žďáru pohrály s bezradným brněnským družstvem a po jasném vítězství postoupily na druhou příčku průběžné soutěžní tabulky.
BRNO - Jihomoravští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po bílé dodávce, kterou minulé pondělí někdo ukradl na 112. kilometru dálnice D1 u Jihlavy. Dodávka byla plná stříbra.
VYŠKOV - V sobotu odpoledne atletický klub AHA Vyškov přivítal u haly Za parkem téměř dvě stě závodníků.
KARLOVY VARY - Dnes vstoupí basketbalistky karlovarské Lokomotivy do nového ročníku Českého poháru.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Mikulášský šachový turnaj mládeže ve Žďáře nad Sázavou vyhrál devítiletý Jakub Půlpán z Chrudimi.
KLADNO - V mládežnických extraligách se kladenským týmům vedlo rozdílně. Zatímco mladší dorostenci KEBu Kladno přivezli cenné body ze hřiště Brna, starší dorost Habešovny si vybral slabší chvilku proti poslednímu Ústí nad Labem.
LIBEREC - Na Moravu odjelo pouze 15 hráček včetně dvou gólmanek. Chyběly především zkušené Piotrowská, Matějková a Nečásková.
LIBEREC - Zápas pravdy, ve kterém probleskuje symbolika a osudovost.
JIŽNÍ MORAVA - Brňané mají mnohem vyšší mzdy než lidé ve zbytku kraje. Průměrný výdělek je ovlivněn mzdou několika málo jednotlivců.
NAPAJEDLA - Policisté od neděle vyšetřují smrt devadesátileté obyvatelky Domova pro seniory v Napajedlech na Zlínsku. Krajští kriminalisté z Brna prověřují, zda se nejedná o vraždu.
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Šachový A-tým rychnovské Pandy prohrál v utkání I. ligy s favorizovaným družstvem ostravské Poruby.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - U příležitosti pátého výročí založení Samson Boxing Clubu a znovuzrození tohoto tradičního sportu v krajském městě se za sponzorského přispění pánů Moravce a Leštiny uskutečnilo v Budějovickém měšťanském pivovaru přátelské setkání boxerů, kteří v minulých letech prošli českobudějovickým ringem.
ZLÍN - Stejně jako dalších 19 studentek Gymnázia Lesní čtvrť jsem se na jaře tohoto roku zúčastnila výměnného pobytu ve Francii. V rámci výuky francouzštiny jsme měly možnost vycestovat do partnerského města Zlína, malebného Romanssur-Isére.
HRADEC KRÁLOVÉ - Skvělá česká multižánrová kapela Čechomor, kterou shodně už několik let milují posluchači i odborná kritika, v pondělí večer uhranula publikum v kulturním domě Střelnice.
HAVLÍČKŮV BROD - Proti třetímu týmu druhé futsalové ligy se představil brodský Pramen v nejsilnější možné sestavě.
TŘINEC - Po výhře nad Hradcem Králové jsou třinečtí futsalisté již na třetím místě.
KOLÍN - Přeruší černou sérii pěti porážek v řadě? Basketbalisté BC Kolín hrají ve středu 28. listopadu od 18.00 hodin další utkání v Mattoni NBL. Ve 14. kole zajíždějí na palubovku libereckých Kondorů, kteří mají o jednu výhru méně než Kolín a v tabulce jim patří 11. příčka.
KARLOVARSKO - „Představit náš region? To buď jako lázeňský host, nebo jako horník,“ říká Michaela Bernardová
SLOVÁCKO - Pravidelný cyklus České televize Folklorika věnoval nedávno jeden z dílů Jaromíru Nečasovi – hudebnímu redaktorovi, cimbalistovi, upravovateli lidových písní, pedagogu, organizátorovi, autorovi folklorních pořadů a také zpěvákovi.
ZLÍNSKO - Policisté od neděle vyšetřují smrt devadesátileté obyvatelky Domova pro seniory v Napajedlech na Zlínsku. Krajští kriminalisté z Brna prověřují, zda se nejedná o vraždu.
ORLOVÁ - Co čeká orlovské obyvatele s plánovanou změnou autobusových jízdních řádů, mohou tamní občané zjistit již dnes na webových stránkách svého města.
FRÝDEK-MÍSTEK – Do tématu, na které se různí názory, se minulý týden ve Frýdku-Místku opřel ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS). V Modrém salonku Městské knihovny na Hlavní ulici v Místku totiž uvedl promítání dokumentárního filmu Velký podvod s globálním oteplováním britského režiséra Martina Durkina.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Projekt o sluneční soustavě vytvořil učitel Jiří Hadaš pro své žáky v hradišťské Základní škole Za Alejí v rámci přírodovědy. Jeho součástí se stala také návštěva planetária v Brně a v plánu je také exkurze do uherskobrodské hvězdárny.
NAPAJEDLA - Policisté od neděle 25. listopadu vyšetřují smrt devadesátileté obyvatelky Domova pro seniory v Napajedlech na Zlínsku. Krajští kriminalisté z Brna prověřují, zda se nejedná o vraždu.
TÁBOR - Nakonec jen čtyři firmy dostaly šanci ukázat, jak by bývalý areál vojenských kasáren Jana Žižky v Táboře přestavěly, kdyby se staly vítězi výběrového řízení. Další tři se ke slovu už nedostaly.
BRNO - Dvě nová mláďata ledního medvěda v brněnské zoo prospívají. Narodila se čtyřsetkilové medvědici Coře v pátek a v neděli.
KOMENTÁŘ - Novým ministrem školství by se měl stát Ondřej Liška.
NOVÝ JIČÍN - Jako útok na svou osobu vidí zveřejnění informací o pokousání psem dívenky z Dětského domova v Novém Jičíně majitel psa, zástupce ředitele v domově.
HRADEC KRÁLOVÉ - Skvělá česká multižánrová kapela Čechomor, kterou shodně už několik let milují posluchači i odborná kritika, v pondělí večer uhranula publikum v kulturním domě Střelnice.
JIŽNÍ MORAVA - Brňané mají mnohem vyšší mzdy než lidé ve zbytku kraje. Průměrný výdělek je ovlivněn mzdou několika málo jednotlivců
PARDUBICE - Basketbalisté BK Synthesia vyhráli v Sadské 86:76 a dnes již míří do Polska k duelu s Atlasem Ostrow Wielkopolski. V úterý ČEZ Arena bouřila při utkání ULEB Cupu Nymburka s belgickým Telindus Oostende a všichni příznivci basketbalu se již těší na sobotní duel Mattoni NBL. V ČEZ Areně se představí USK Praha (so 17).
HODONÍNSKO - Devátého prosince začne platit nový jízdní řád. Vlaků by mělo na Hodonínsku jezdit více, hlavně expresů. Ale změní se jízdné.
BRNO/JIHLAVA - V silně okleštěné sestavě odcestovali plavci JPK Axis na Velkou cenu Brna. Nejvíce se tradičně dařilo Tomáši Fučíkovi.
ČERVENÝ KOSTELEC - V prostorách firmy Batist panovalo v noci z pondělí 26. listopadu na úterý velké rušno. Od 23.00 do 2 hodin zde totiž sedm lidí plnilo obvazovým zdravotnickým materiálem již 21. velkoobjemový kontejner, který poputuje do indické Kolkaty na pomoc nejubožejším a nejchudším lidem ohroženým na životě.
HUSLENKY - Další obrovský úspěch si na své konto připsala Základní škola v Huslenkách. V celostátní soutěži O nejlepší školní časopis roku 2007 získal její časopis Huslenčák první místo.
V naší republice existuje dětská a adolescentní psychiatrie jako specializační obor 40 let.
BRNO - Na brněnské soutěži Top benchpress, po návratu z MS v Rusku, opět patřili k nejlepším
OSTRAVA - Basketbalisté VŠB Ostrava v minulém dvoukole I. ligy na domácí palubovce dvakrát prohráli. Obě utkání odehráli v sedmi hráčích a ve velmi kombinované sestavě.
ŠLAPANICE, PRAHA - Před šesti lety spadl Jaromíru Blažkovi ze Šlapanic na Brněnsku na pravou nohu velký kámen. Zranění se špatně hojilo, sedmapadesátiletý sochař o nohu při zdlouhavém léčení nakonec přišel.
BLANENSKO - Vlaky na Blanensku budou jezdit po půl hodině. Někteří lidé ale zaplatí víc.
BRNO - V činžáku bydlí už dvě romské rodiny. Proti nastěhování třetí se ostatní lidé bouří.
BRNO - Současný trh je v oblasti evropských dotací podle generálního ředitele a místopředsedy představenstva společnosti Raven EU Advisory Jana Havránka poměrně chaotický.
BRNO - V září oslavil Pavel Bobek 70. narozeniny. U této příležitosti vydává své nové album, které ve středu představí i Brňanům
ČERNOVICE - Člen bezpečnostní komise v Černovicích Robert Haman surově zbil otce. A teď ho nutí, aby se rychle odstěhoval z domu.
MILEŠOVICE - Obyvatelé Milešovic už měsíce čekají na vysílač, který by přivedl do vesnice telefonní signál. Investor se však rozhodl směřovat peníze jinam.
BLANENSKO - 28. listopadu
BŘECLAVSKO - Břeclavskou železniční stanici čekají změny. Jízdní řád zavádí nové spoje a nádraží šeká i celková rekonstrukce.
LOUNY - Téměř tři sta sportovců zavítalo uplynulý víkend do lounské sportovní haly. Veslařský klub Ohře Louny tam uspořádal už 13. ročník Veřejného halového triatlonu (veslování na trenažéru, cyklistika – jízda na rotopedu, člunkový běh), který svou velikostí patří mezi největší pořádané v České republice. Soutěžilo se ve dvanácti věkových kategoriích. V několika z nich se představili také závodníci z regionu.
BRNO - Závěrečná akce je zaměřená na vývoj firemního grafického designu. Ministerstvo zruší brněnské centrum ke konci roku