Potok v Lužánkách připomíná Ponávku
BRNO - Uměle vytvořená říčka je plná ryb a rostlin. Návštěvníkům parku se vodní tok líbí, škodí mu ale koupající se psi
BRNO - Uměle vytvořená říčka je plná ryb a rostlin. Návštěvníkům parku se vodní tok líbí, škodí mu ale koupající se psi
BRNO – Opilá žena začala tancovat na zastávce, čekajícím cestujícím se to nelíbilo.
BRNO – Pachatelé zaútočili na obsluhu non-stop herny v Okružní ulici v brněnské Lesné. Odnesli si padesát tisíc korun.
BRNO - Brněnské Shakespearovské dny 2007 představují první premiéru sezony. V romanci Bouře vystoupí také Martin Huba.
BRNO - Kempy a ubytovny na jihu Moravy mají na konci první poloviny turistické sezony více ubytovaných než loni. Tropické počasí lákalo k vodě především jednodenní návštěvníky z blízkého okolí, zahraniční turisty tvoří hlavně Nizozemci. Tržby se meziročně zvýšily místy až o 15 procent. Vyplývá to z dnešní ankety mezi provozovateli kempů.
BLANSKO/BRNO - Slunné léto na Vranovské přehradě. V září jsem měl nastupoval do první třídy. Do vody jsem tenkrát mohl jenom s kruhem.
BRNO – 1. srpna uplynulo od popravy slavného loupežníka a vraha sto dvacet osm let
BRNO - Herečka Klára Apolenářová miluje tradiční české omáčky, které ji vaří maminka. Až se přestěhuje, bude kuchtit pro přítele
BRNO - Miliardová přestavba brněnského nádraží, připravovaná rychlostní silnice R52 z Brna do Rakouska nebo železniční trať na letiště v Ruzyni mají jedno společné.
Brno – Vedení brněnského magistrátu dnes rozešle srovnávací analýzu o poloze nádraží představitelům opozice. Konečné rozhodnutí vydá koalice jednotně.
BRNO – Pachatelé zaútočili na obsluhu non-stop herny v Okružní ulici v brněnské Lesné. Odnesli si padesát tisíc korun.
BRNO - Cestující, kteří v první srpnový den zavítali do útrob brněnského hlavního nádraží, nestačili pátrat pohledem a hledat v nových vývěsních cedulích pomoc.
JIČÍNSKO - Český ráj bohužel zdaleka není v praxi hoden svého názvu.
SLAVKOV U BRNA - Program českého mistrovství historických kol přinesl zábavu i nečekané výsledky.
LINHARTOVY - Linhartovské kulturní léto pokračuje další zajímavou výstavou. Malíře z Těšínska vystřídá grafika a karikatury.
ŽIDLOCHOVICE - Na letošní prázdniny patnáctiletý školák z Rajhradu na Brněnsku jen tak nezapomene. Místo zážitků z letního tábora nebo dobrodružství prožitého s kamarády si však zapamatuje něco mnohem nepříjemnějšího.
NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU - Dráhařka Dukly Brno Lenka Valová opět potvrdila v keirinu své sprintérské schopnosti. Nejdříve ovládla mistrovství republiky na nekrytém velodromu v Třebešíně, potom se v něm prosadila i na závodech v Itálii.
BRNO - Radní Jiří Zlatuška zveřejnil výsledky analýzy odsunu nádraží. Podle něj zápory jednoznačně převažují nad klady
BRNO - Zvířátka jsou od přírody zvídavá. Všude strkají čenich a chtějí všechno pořádně prozkoumat.
HAVLOVICE - O víkendu se ve sportovním areálu v Havlovicích sešli vítězové pohárů všech lig v malé kopané v České republice. Přijeli zástupci z Prahy, Brna, Pardubic, Příbrami, Klatov atd. Celkem 17 družstev se v sobotu utkalo o postup do nedělních klání. V neděli ze čtyř čtyřčlenných skupin postupovalo celkem 8 družstvev do čtvrtfinále.
Je to práce od rána do noci. Nedá se odhadnout, kdy bude trochu klid,“ říkal do telofonu při domlouvání schůzky veterinář Čeněk Červený z libereckých Kateřinek. Že nepřeháněl, se ukázalo při příchodu do čekárny. Malí, velcí, čistokrevní i neobyčejní voříšci se tu střídali se svými bolístkami i závažnými nemocemi. Psi a kočky pak patří k jeho nejčastějším pacientům. Za sebou má i operaci exotických plazů či nápravu zlomené nohy křečka.
BRNO - Dva roky dělí Brno od navýšení výroby nových moderních léků na rakovinu.
ŽIDLOCHOVICE - Na letošní prázdniny patnáctiletý školák z Rajhradu na Brněnsku jen tak nezapomene.
BRNO - Ředitel brněnského městského divadla Stanislav Moša je úspěšný manažer a uznávaný umělec. Světoběžník a usazený Brňák. Energický a zároveň klidný.
BRNO - Klára Mauerová, matka osmiletého Ondřeje a o dva roky staršího Jakuba, týrala své dva syny minimálně už od loňského léta. Jihomoravští policisté ji proto obvinili z dalšího případu týrání. Hrozí jí za to až dvanáctiletý trest.
BRNO - Rok a půl po zákazu kouření na zastávkách dostávají Brňané dobré vysvědčení. Zapalují si na nich méně.
BRNO - Původ: Himálaj, Balkán, Itálie nebo Jižní Amerika. Současný výskyt: jižní Morava. Desítky druhů exotického hmyzu, savců i ryb se v posledních letech dostaly do jihomoravského regionu. Lidé tak mohou v přírodě najít nové druhy motýlů či pavouků nebo potkat norka, nutrii a při velkém štěstí i šakala.
BRNO - Měla vzniknout v pátek třináctého, ale nakonec ji pověrčivý majitel Antonín Šopík nechal otevřít o den dříve.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Zbytečně podle policie riskoval třiatřicetiletý houbař z Brna, který v pondělí vpodvečer přinesl na policejní služebnu v Novém Městě na Moravě na Žďársku dělostřelecký granát, jenž našel v lese u obce Rokytno.
HORŠOVSKÝ TÝN - Poslední sezonu v kategorii žáků zažívá 14letý Jakub Hojda z Horšovského Týna. Před vstupem mezi dorostence si ´udělal´ slušné jméno na Mistrovství Evropy na Sávě ve slovinském Tacenu. Výběr nejlepších žáků z České republiky tu zazářil v polovině července.
BRNO - Letošní osmý ročník festivalu představil Brňanům každý den jednoho českého a jednoho běloruského autora.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Zbytečně podle policie riskoval třiatřicetiletý houbař z Brna, který v pondělí vpodvečer přinesl na policejní služebnu v Novém Městě na Moravě na Žďársku dělostřelecký granát, jenž našel v lese u obce Rokytno.
JIŽNÍ MORAVA - Jihomoravané důvěřují policistům nejvíce z republiky. Chtějí ale více hlídek v ulicích
PRAHA - Téměř rok po Telefónice O2 začala internetovou televizi Čechům nabízet i společnost Czech On Line, vystupující pod obchodním jménem Volný. Její základní nabídka obsahuje deset televizních programů včetně ČT1, ČT2, Novy a Primy.
BRNO - Brno si ukradlo další prvenství. Tentokrát se stalo průkopníkem nového projektu Českých drah, které od prvního srpna chystají v prostorech brněnského hlavního nádraží hned několik změn.
ANKETA: Kam jste se dostali v životě nejvýš?
ZNOJMO - Ani letos nezůstali řidiči ušetřeni hrůzné jízdy ze Znojma do Brna po hlavní mezinárodní silnici I/53. Vysoké letní teploty a kolony kamionů vyhloubily na povrchu cesty koleje, které ničí podvozky aut.
BRNO - Firmy, které získají od úřadu zakázky, si mohou k jejich plnění najímat další společnosti a nemusí je provést jenom svými silami. Vyplývá to z verdiktu Nejvyššího správního soudu, který posuzoval spor jedné stavební firmy a ministerstva práce a sociálních věcí.
OSTRAVA - Basebalisté Arrows Ostrava se vsobotu představili vKrči a pokud by uspěli vobou utkáních, posunuli by se na třetí místo tabulky právě před víkendového soupeře.
HUSTOPEČE - Vlastním očím nevěřili v uplynulém týdnu návštěvníci nákupního střediska Olympia v centru Brna. Ve vestibulu budovy se totiž rozhodl předvést své umění hustopečský freestylový jezdec Tomáš Kuchař.
OLOMOUC -Každý den se ptáme v ulicích Olomouce jednoho z Vás na dvě anketní otázky.
BRNO – Na linku 156 volala zoufalá žena, že ji mlátí přítel. Rozezlený muž si vzal do parády i chlapíka, který dámu bránil.
BRNO - Současné „jarní“ počasí na jižní Moravě plné deště a kolísajících teplot hned tak neskončí.
KOLÍN - Letošní rok je pro kolínské atlety nesmírně úspěšný.
KROMĚŘÍŽ - V loňském roce návštěvnice výstavy, letos už amatérská umělkyně, jejíž díla byla vystavena o uplynulém víkendu na třetím ročníku výtvarného setkání na Kroměřížsku.
SVITAVY -Obyvatelé Svitav stárnou a postrádají domov důchodců. Nejbližší se totiž nachází až v Moravské Třebové a dalších městech svitavského okresu. Radní sice již před několika lety vytipovali vhodný pozemek, mají hotový projekt, ale marně čekají na státní dotaci.
BUCHLOVICE - Letošní česnekový festival (celkově šestý v pořadí) přitáhl do buchlovické zámecké zahrady pozornost bezmála dvou tisíc návštěvníků. Vysoký počet zájemců se letos ukázal paradoxně jako výrazná komplikace na jinak originální akci.
BŘEZNICE - Vpřípadě oživených prohlídek na březnickém zámku se dá hovořit o nově vznikající tradici. Letos je správa Státního zámku Březnice připravila na víkend 4. a 5. srpna, kdy by měly místním obyvatelům i turistům výrazně zpestřit návštěvu této historické památky. Více vrozhovoru s kastelánem Robertem Bartákem.