Příznivá zpráva pro řidiče – plus upozornění na několik dalších omezení. To jsou informace o opravách na hlavních silničních tazích, s nimiž se v pátek obrátil ke středočeským motoristům Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.
„Co je život jiného, než řada stanic, kde jsme zmeškali nebo chytili svůj vlak". Tímto citátem anglického romanopisce začneme naše vyprávění o člověku, který většinu svých vlaků jednoznačně chytil. A dokonce více než tisíc z nich sám odřídil. Chceme vám představit pana Ivana Bednaříka, který je (mimo jiné) nepřehlédnutelnou osobností Domu dětí a mládeže Astra ve Zlíně. Pamatujete, jestli jste jako malí pozorovali projíždějící vlak a marně se snažili jednou rukou zacpat obě uši, abyste tou druhou zodpovědně zamávali cestujícím? Pokud ano, bude vás zajímat příběh našeho dlouholetého spolupracovníka, strojvedoucího Ivana.
/FOTO/ Oddíl Duha Bartoňka z Náchoda se před více jak rokem pustil do boje proti pandemii po svém. Na jaře roku 2020 jsme rozjeli iniciativu „Pečeme na to“, která si kladla za cíl podpořit především zdravotníky, vojáky, policisty, záchranáře, hasiče, sociální pracovníky a dobrovolníky, kteří to v období pandemie měli náročné.
Příznivá zpráva pro řidiče – plus upozornění na několik dalších omezení. To jsou informace o opravách na hlavních silničních tazích, s nimiž se v pátek obrátil ke středočeským motoristům Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Dvě výstavy lákají návštěvníky do letohrádku Mitrovských u Mendelova náměstí v Brně. Zákusky, zmrzlina, čokoláda, marcipán, ale třeba i lízátka nebo cukrová vata, představují jedny z nejoblíbenějších podob mlsání. Pochoutky, které jsou běžným sortimentem cukráren, mají zajímavou historii a často i dalekou cestu k zákazníkovi napříč kontinenty.
Už podruhé v tomto roce byl Měsíc nejblíže Zemi. Středeční superúplněk sledovalo objektivy fotoaparátů hned několik nadšenců. Nabízíme fotografie od Tomáše Kalluse z Rosic u Brna a od Dvořákových z Brněnska. Za snímky moc děkujeme.
Přímo pod projíždějící tramvají skončila v pátek dopoledne starší řidička osobního vozu na Palackého třídě v brněnském Králově Poli. Z auta ji museli vyprostit hasiči, žena skončila s těžkým zraněním v nemocnici.
Hned několika hráčkami ve vysokých soutěžích se může pochlubit pelhřimovský basketbalový klub. Nejdále to dotáhly sestry Andělovy, které v současné době působí v Německu.
Hotely, penziony a kempy otevírají. Většina zařízení oslovených Deníkem na jižní Moravě a Vysočině se chce vyhnout zdražování. Mají obavy o úbytek hostů. Existují ale také ubytovací zařízení, která zůstanou zavřená.
/ANKETA/ Retro autobus Karosa ŠM11 rozšířil nově řadu historických vozů brněnského dopravního podniku. Lidé červeno-béžový kousek uvidí třeba na dnech otevřených dveří či na akci Dny dopravní nostalgie, mohou si ho dokonce i pronajmout k jízdám.
Bitva o bronz. Brno proti Kolínu. Nebo taky bratr proti bratrovi. Dvojzápas o třetí místo v nejvyšší domácí basketbalové soutěži nabídl kromě napínavé podívané taky bratrský souboj brněnských rodáků Petra a Jana Křivánkových. Zatímco čerstvě osmnáctiletý Petr navléká dres mateřského Brna, šestadvacetiletý Jan hájí barvy Kolína. A právě starší z bratrů vyšel ze vzájemného měření sil lépe, když jeho tým po dvou těsných výhrách uzmul vytouženou medailovou příčku.
/FOTOGALERIE, ANKETA/ Ostrý pohled, pokyvování hlavou z obou stran a slova vyzyvatele směrem k aktuálnímu šampionovi. Takto vypadal staredown Davida Kozmy a Leandra "Apolla" Silvy v pátek dopoledne krátce po tom, kdy oba splnili váhový limit 77,1 kilogramů a bylo jasné, že sobotní titulová bitva o krále welterové váhy organizace Oktagon MMA na turnaji Oktagon 24 v Brně se uskuteční.
Kraslický výrobce hudebních nástrojů firma Amati je znovu na prodej. Největšímu věřiteli se nelíbila cena, která byla vysoutěžena. Prodej výrobce hudebních nástrojů Amati Denak se proto bude opakovat.
/VIDEO UVNITŘ ČLÁNKU/ Nehoda nákladního auta na 56. kilometru dálnice D2 zneprůjezdnila v pátek o půl deváté ráno trasu v obou pruzích z Brna do Lanžhota na Břeclavsku. Řidič na místě zemřel. Letěl pro něj přitom vrtulník.
Je to šlechta mezi automobilovými značkami, synonymum rychlosti i luxusu. Od pátku do neděle rozburácí vozy Ferrari Masarykův okruh. Uskuteční se tam třetí závodní víkend evropského seriálu Ferrrai Challenge. Do Brna se tovární šípy z Maranella vrací po třech letech a v sobotu a v neděli se od půl třetí odpoledne představí ve čtyřech závodech, program startuje už v pátek testy a volnými tréninky. V letošním ročníku usedají piloti do závodních speciálů Ferrari 488 Challenge Evo s výkonem 670 koní.
V centru Brna je k vidění unikátní šperkový set s perlami, který zaujme svým designem, ale také cenou v řádech milionů. V butiku Halada jsou vystaveny šperky Mikimoto, které mají více, než staletou tradici. Tuto značku nosí známé celebrity i členky královských rodin, jako například královna Alžběta či vévodkyně z Cambridge Kate Middleton.
Demolici bývalé tepelné elektrárny v Oslavanech sledujeme. Tentokrát nám fotografie laskavě poskytl pan Jindra Kepert, děkujeme. Připomeňte si tedy bývalou slávu elektrárny i neslavný konec.
V centru Brna je k vidění unikátní šperkový set s perlami, který zaujme svým designem, ale také cenou v řádech milionů. V butiku Halada jsou vystaveny šperky Mikimoto, které mají více, než staletou tradici. Tuto značku nosí známé celebrity i členky královských rodin, jako například královna Alžběta či vévodkyně z Cambridge Kate Middleton.
Tři pruhy jsou málo. Provoz bude rok od roku houstnout a kapacita nové silnice nebude stačit. Obce a podnikatelé z Blanenska se v dopise adresovaném ministru dopravy ohrazují proti navržené variantě jednoho z úseků plánované rychlostní silnice 43.
V době covidové pandemie, kdy je o dobré zprávy nouze, vznikl v Brně charitativní projekt, který chce svět udělat o chlup lepším. O kočičí chlup! Protože jeho zakladatelky obdivují všechny ty, kteří v soukromých kočičích útulcích, azylech a depozitech pomáhají kočkám v nouzi, rozhodly se, že jim budou v jejich poslání pomáhat. Společnými silami tak shánějí finanční prostředky na provoz soukromých kočičích útulků, azylů a depozit v regionu jižní Moravy.
Brněnští zastupitelé schválili oddělený odkup u kontroverzního areálu na Vinohradech. Tamní radní trvají na společném, navrhli argumentovat vznikem koupaliště. Na řadě jsou nyní vinohradští zastupitelé, kteří se budou situací zabývat 14. června.
Sobotní magazín Víkend nabídne velký rozhovor s nestorem české hudební scény Michalem Prokopem. Hlavním tématem oblíbené přílohy Deníku budou elektrokola a vše kolem nich. Magazín Víkend najdete 29. května v obchodech jako součást vašeho tištěného regionálního Deníku.
Říká si Růžový panter a je to nejdéle úřadující šampion organizace Oktagon ve smíšeném bojovém umění MMA. Karvinský bijec David Kozma se v sobotu v brněnské Zoner Bobyhall postaví do klece k další obhajobě pásu ve welterové váze do 77 kilogramů. Tentokrát se mu při vrcholu galavečeru Oktagon 24 postaví brazilský bojovník Leandro „Apollo“ Silva.
Plánujete strávit dovolenou v tuzemsku v některém z hotelů či penzionů? Pak si dovolenkový rozpočet o nějakou tu tisícovku raději navyšte. Ubytovací zařízení, zejména ty ve vyhledávaných lokalitách, totiž oproti loňskému roku podražily. Potvrzuje to anketa, kterou tento týden provedli reportéři Deníku v návaznosti na pondělní otevření hotelů.
Vrchnostenská zahrada na svazích pod hradem Pernštejnem se od posledního květnového pátku otevírá veřejnosti. Po několikaleté rekonstrukci se zahrady vrací do podoby, ve které byly před dvěma sty lety. V tu dobu patřilo místo mezi patnáct nejvýznamnějších zahrad na Moravě a ve Slezsku.
Ministr Lubomír Zaorálek měl ve čtvrtek kolem půl páté odpoledne nehodu. Na dálnici D1 u Mnichovic ve směru na Brno do jeho služebního auta narazil kamion. Nikdo se nezranil. Viníkem nehody by měl být řidič bulharského tiráku, policii svou vinu sám doznal. Na místě havárie se vytvořila dlouhá kolona.
Víkendový výlet si mohou naplánovat milovníci hradů, zámků a kouzelných vycházek histrickými parky. Po pauze totiž otevírá obnovená zahrada pod hradem Pernštejn. V Brně se lidé podívají do jinak uzavřených zajímavých budov a areálu, vrcholí také přehlídka na dvorku Divadla Husa na provázku a své příznivce vítá i planetárium.
Víkendový výlet si mohou naplánovat milovníci hradů, zámků a kouzelných vycházek histrickými parky. Po pauze totiž otevírá obnovená zahrada pod hradem Pernštejn. V Brně se lidé podívají do jinak uzavřených zajímavých budov a areálu, vrcholí také přehlídka na dvorku Divadla Husa na provázku a své příznivce vítá i planetárium. V Boleradicích se lidé mohou těšit na premiéru Pohádky máje v podání herců tamního Divadelního spolku bratří Mrštíků. Za vínem se lidé mohou vydat do Valtic.
Víkendový výlet si mohou naplánovat milovníci hradů, zámků a kouzelných vycházek histrickými parky. Po pauze totiž otevírá obnovená zahrada pod hradem Pernštejn. V Brně se lidé podívají do jinak uzavřených zajímavých budov a areálu, vrcholí také přehlídka na dvorku Divadla Husa na provázku a své příznivce vítá i planetárium.
Víkendový výlet si mohou naplánovat milovníci hradů, zámků a kouzelných vycházek histrickými parky. Po pauze totiž otevírá obnovená zahrada pod hradem Pernštejn. Ny Vyškovsku lidé mohou zavítat na Dny Slavkova do areálu zámeckého parku. V Brně se lidé podívají do jinak uzavřených zajímavých budov a areálu, vrcholí také přehlídka na dvorku Divadla Husa na provázku a své příznivce vítá i planetárium.
Víkendový výlet si mohou naplánovat milovníci hradů, zámků a kouzelných vycházek histrickými parky. Po pauze totiž otevírá obnovená zahrada pod hradem Pernštejn. V Brně se lidé podívají do jinak uzavřených zajímavých budov a areálu, vrcholí také přehlídka na dvorku Divadla Husa na provázku a své příznivce vítá i planetárium. V Blansku slaví Den dětí a v Boskovicích pokácí máji.
Víkendový výlet si mohou naplánovat milovníci hradů, zámků a kouzelných vycházek histrickými parky. Po pauze totiž otevírá obnovená zahrada pod hradem Pernštejn. V Brně se lidé podívají do jinak uzavřených zajímavých budov a areálu, vrcholí také přehlídka na dvorku Divadla Husa na provázku a své příznivce vítá i planetárium. V Boleradicích se lidé mohou těšit na premiéru Pohádky máje v podání herců tamního Divadelního spolku bratří Mrštíků. Za vínem se lidé mohou vydat do Valtic. Sezonu sklepů zahájí ve Bzenci, ve veselí nad Moravou otevírají přístav.
/FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Týdny dřiny i tvrdých výměn názorů, vzkazů přes media a silných slov jsou pryč. Už v sobotu pozná welterová váha Oktagonu zase svého krále. Buď se jim stane vyzyvatel Brazilec Leandro Apollo Silva, nebo to bude opět David Kozma.
Zlomeniny a otřes mozku. Takto poraněné skončily dvě strážnice městské policie v Brně poté, co je před pár dny napadl neznámý násilník. Jde o poslední případ, kdy se rutinní zásah změnil v násilný akt a bohužel nejde o ojedinělého. Slovních či dokonce fyzických útoků na muže a ženy zákona přibývá. Podle policistů a strážníků je důvodem častějšího napětí mezi nimi a veřejností příliš dlouhá doba koronavirové pandemie.
Do někdejší vyhlídkové restaurace Grand Prix v brněnských Kohoutovicích zavítají o víkendu Brňané. Přístupná bude díky festivalu Open House Brno, stejně tak jako řada dalších památek i architektonicky cenných budov ve městě.
Věříte, že existují náhody? Myslíte si, že máte věci ve svých rukou? Slouží podle vás 5G sítě k šíření mobilního signálu, nebo virů? Je Země kulatá? A můžete to dokázat? Věříte, že Hillary Clintonová pije dětskou krev? Věříte v pravdivost příběhu o tzv. sametové revoluci, v existenci Finska nebo třeba… v Boha?
/ANKETA/ Svatbu plánovali na loňský květen, kvůli covidu ji ale odložili napřesrok. Brňanka Veronika Šimíčková chtěla, aby na svatbu mohla celá rodina i všichni přátelé. Jenže i letos jim plány zkomplikovala protipandemická opatření. „V listopadu jsme se nakonec vzali jen se svědky na úřadě. Rodině jsme to řekli až potom. Pořád ale chceme velkou svatbu, kde se potkáme se všemi. Čekáme na ten náš den,“ svěřila se.
/FOTOGALERIE/ Karel Hohl se opět vyzbrojil fixem a výkresem a okamžitě reagoval na novinku z vládního prostředí. Dopřejte si při jeho kresleném humoru příjemný zážitek, radost, dobrou náladu a blažený pocit, že nic není problém, optimismus a hlavně pohodu.
/FOTOGALERIE/ Karel Hohl se opět vyzbrojil fixem a výkresem a okamžitě reagoval na novinku z vládního prostředí. Dopřejte si při jeho kresleném humoru příjemný zážitek, radost, dobrou náladu a blažený pocit, že nic není problém, optimismus a hlavně pohodu.
/FOTOGALERIE/ Karel Hohl se opět vyzbrojil fixem a výkresem a okamžitě reagoval na novinku z vládního prostředí. Dopřejte si při jeho kresleném humoru příjemný zážitek, radost, dobrou náladu a blažený pocit, že nic není problém, optimismus a hlavně pohodu.
/FOTOGALERIE/ Karel Hohl se opět vyzbrojil fixem a výkresem a okamžitě reagoval na novinku z vládního prostředí. Dopřejte si při jeho kresleném humoru příjemný zážitek, radost, dobrou náladu a blažený pocit, že nic není problém, optimismus a hlavně pohodu.
/FOTOGALERIE/ Karel Hohl se opět vyzbrojil fixem a výkresem a okamžitě reagoval na novinku z vládního prostředí. Dopřejte si při jeho kresleném humoru příjemný zážitek, radost, dobrou náladu a blažený pocit, že nic není problém, optimismus a hlavně pohodu.
/FOTOGALERIE/ Karel Hohl se opět vyzbrojil fixem a výkresem a okamžitě reagoval na novinku z vládního prostředí. Dopřejte si při jeho kresleném humoru příjemný zážitek, radost, dobrou náladu a blažený pocit, že nic není problém, optimismus a hlavně pohodu.
/FOTOGALERIE/ Karel Hohl se opět vyzbrojil fixem a výkresem a okamžitě reagoval na novinku z vládního prostředí. Dopřejte si při jeho kresleném humoru příjemný zážitek, radost, dobrou náladu a blažený pocit, že nic není problém, optimismus a hlavně pohodu.
Práci s dětmi a studenty vyměnili za rukavice a nářadí. Protože zeje Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn kvůli pandemii koronaviru poslední rok prázdnotou, rozhodli se tamní zaměstnanci a dobrovolníci místo ekologických výchovných programů pro školy sami pomáhat přírodě. Tento týden budou na Pálavě likvidovat invazní rostlinu boryt.
Znepokojení zákazníků nákupního centra vyvolal v Brně muž, který postával na přilehlém parkovišti vedle opřené pušky s nasazenou optikou. Upozornili na něj policisty.