Brněnští sportovci získají od pondělí nové kryté místo pro halové sporty a cvičení. Otevře pro ně opravená tělocvična v brněnském parku Anthropos, kterou město získalo loni na podzim od ministerstva obrany.
Brněnští sportovci získají od pondělí nové kryté místo pro halové sporty a cvičení. Otevře pro ně opravená tělocvična v brněnském parku Anthropos, kterou město získalo loni na podzim od ministerstva obrany.
Poznat dobře vyzrálé maso pro kvalitní steak a vědět, jak maso správně připravit, aby zážitek z pokrmu byl dokonalý učil sedmičku pedagogů ze znojemské Přímky brněnský šéfkuchař Michal Polčák. „Po odborné stránce byl kurz zdařilý. Šlo o přípravu tří druhů minutkového masa, gratinované zeleniny, omáček i obilovin. Zajímavá byla příprava portobello žampionů, kukuřičné polenty a vepřové kotlety Sous – vide,“ sdělil vedoucí oboru kuchař-číšník František Matula. Školilo se ve vzdělávacím středisku NcM v Brně.
Voňavé maso či sýr z grilu v příjemném prostředí na březích Brněnské přehrady si za pár měsíců užije víc Brňanů, než nyní. Hned na třech místech u takzvaného Pryglu totiž lidé najdou do podzimu nové veřejné grily.
Nábytkářská firma IKEA po deseti letech úvah a spekulací otevřela v Hradci Králové. Oproti dřívějším plánům ovšem nikoliv prodejnu, ale pouze výdejnu zboží z eshopu.
Do kina si před pandemií vyrazil alespoň jednou za měsíc. V nouzovém stavu večery trávil doma, velké plátno mu ale obrazovka počítače nahradit nemohla. „V normálním kině jsem už tři měsíce nebyl. Nechci mít na sobě celou dobu roušku. Letní kino vnímám jako skvělý kompromis, kde se konečně podívám na film bez nepříjemné roušky,“ poznamenal student Martin Peřina. Vyrazit na film do některého z brněnských kin proto plánuje v blízkých dnech.
Nové možnosti sportovního vyžití získali Brňané v sobotu ráno v areálu výstavištĚ. Vedle pavilonu P pro ně otevřel Sportovní park. Nabízí stoly na ping-pong a teqball nebo basketballová a streetballová hřiště.
Nové možnosti sportovního vyžití získali Brňané v sobotu ráno v areálu výstavište. Vedle pavilonu P pro ně otevřel Sportovní park. Nabízí stoly na ping-pong a teqball nebo basketballová a streetballová hřiště.
Byl jednu šestku od vyřazení v prvním kole. V českém finále, které jasně vyhrál, bojoval s nečekanou alergií na ořechy. Nakonec kapitán BK ARMEX Děčín Šimon Ježek vybojoval v soutěži 1on1 Challenge druhé místo.
Drží cyklostezka podél řeky Svratky u Heršpické ulice nadále primát nejfrekventovanějšího místa pro chodce a cyklisty v Brně, nebo se jich víc pohybuje třeba po Nových sadech nebo Kounicově ulici? Tuhle otázku si Brňané nyní sami nezodpoví. Systém sčítání cyklistů fungující od zimy je momentálně mimo provoz.
Vodárenská nádrž Boskovice na říčce Bělé funguje třicet let. Původně měla sloužit jako zdroj pitné vody pro Blanensko, ale nakonec zůstala jen jako záloha. Nadlepšuje průtok v řece Svitavě a v případě potřeby má zastavit povodně.
Nečekanou ozdobu získal Třebíčský sprinterský trojboj, uspořádaný na městském stadionu atletickým oddílem Spartak Třebíč. Jeho kvalitu výrazně zvýšil osmnáctiletý Eduard Kubelík.
Koronavirus se na jihu Moravy nevzdává. Od soboty do pátku se v kraji objevilo jedenatřicet nových případů onemocnění. V bylo k pátku třiaosmdesát lidí s onemocněním Covid-19. Za celou dobu mělo pozitivní test na koronavirus podle dat ministerstva zdravotnictví 586 lidí. V kraji zemřela dvacítka lidí s nákazou Covid-19.
Zhruba sedm set lidí bez práce přibylo v květnu na jihu Moravy. Nezaměstnanost v kraji stoupla navzdory koronavirové krizi oproti předchozímu měsíci o jednu desetinu procenta.
Podzemní chrámy, ve kterých by chtěli točit hollywoodští režiséři a které i znalcům brněnského podzemí vyrazily dech. Trojice vodojemů na Žlutém kopci zůstávala očím Brňanů dlouhá léta skrytá. Zatím se na ně lidé mohou podívat třeba očima fotoreportéra Brněnského deníku Rovnost, do dvou let by se do nich ale podle plánů vedení města mohli podívat i běžní návštěvníci.
Na překvapivý předmět ve čtvrtek večer narazily děti na řece Svratce v Brně. Ve vodě plavala pohřební urna i se zpopelněnými ostatky uvnitř. Člověku zodpovědnému za urnu hrozí za porušení zákona o pohřebnictví pokuta až sto tisíc korun.
/FOTOGALERIE/ Tugendhat a Löw-Beer. Pokud chtěli lidé donedávna navštívit při jedné cestě obě legendární brněnské vily, museli počítat s obcházením a oddělenými vstupy. Pozemky obou architektonických klenotů totiž sice sousedí, rozděluje je však plot. Od pátku už ani on nebude překážkou. Lidé mezi zahradami projdou novým turniketem.
Happy sport Opava byl organizátorem prvního podniku České národní tour v bechavolejabale. Do akce šly juniorky. Domácí oddíl poslal do bojů šest dvojic, které byly hodně vidět. V konkurencí týmů z Olomouce, Brna, Ostravy, Znojma, Šternberka, Krnova či Prostějova byly nejlepší.
Padesát aut překážejících v jedné ulici? I s tím se zaměstnanci Brněnských komunikací setkávají při blokovém čištění v Brně. Od května navíc za přemístění svého vozu musí řidiči opět zaplatit. Za měsíc tak muselo do peněženky sáhnout více než šest set lidí.
Brno - Mikulov - Brno, cyklistický závod série Visegrad 4, se měl původně konat 26. dubna, ale po vypuknutí pandemie koronaviru byly všechny závody pod hlavičkou Mezinárodní cyklistické unie (UCI) pozastaveny. Český díl V4 tak musel hledat nový termín a podařilo se vše dohodnout na neděli 11. října 2020.
Sedmnáctiletý Jiří Kroužek a o rok mladší Kristýna Hranáčové ze Severočeské tenisové z Mostu vyhráli v Ústí nad Labem letošní severočeské přeboru staršího dorostu do 18 let.
V Brně bude v létě tolik festivalů a koncertů, že lidé budou mít co dělat každý víkend. Takovými slovy ještě v lednu lákali na léto v Brně zástupci města. Koronavirus vše změnil a mnoho akcí pořadatelé zrušili. Nakonec se ale přece jen zdá, že brněnský srpen bude i navzdory pandemii festivalový. Kromě potvrzení letošního konání hudebního festivalu TrutnOFF BrnoON, o kterém již Deník Rovnost informoval, si lidé v srpnu užijí hned několik dalších hudebních akcí.
V Brně bude v létě tolik festivalů a koncertů, že lidé budou mít co dělat každý víkend. Takovými slovy ještě v lednu lákali na léto v Brně zástupci města. Koronavirus vše změnil a mnoho akcí pořadatelé zrušili. Nakonec se ale přece jen zdá, že brněnský srpen bude i navzdory pandemii festivalový. Kromě potvrzení letošního konání hudebního festivalu TrutnOFF BrnoON, o kterém již Deník Rovnost informoval, si lidé v srpnu užijí hned několik dalších hudebních akcí.
Do přírodou inspirovaných obrazů umělce Svatopluka Drápala se ponoří lidi, kteří zavítají na novou výstavu ve Švejdově pavilonu brněnského Masarykova onkologického ústavu. Výstava potrvá do konce června.
Lídrem kandidátky hnutí ANO 2011 do podzimních krajských voleb na jihu Moravy bude zřejmě stávající hejtman Bohumil Šimek. Takový návrh byl ve čtvrtek večer podle důvěryhodného zdroje Deníku Rovnost předložený předsednictvu hnutí. Nezávisle na něm informaci České televizi potvrdil člen předsednictva Radek Vondráček.
Basketbalová Kooperativa NBL 1on1 Challenge je u konce. Stotisícovou prémii shrábl Ondřej Sehnal z USK Praha, který ve finále zdolal Šimona Ježka z Děčína. Ten bere polovinu. Ústecký Ladislav Pecka skončil hned ve čtvrtfinále.
Basketbalová Kooperativa NBL 1on1 Challenge je u konce. Stotisícovou prémii shrábl Ondřej Sehnal z USK Praha, který ve finále zdolal Šimona Ježka z Děčína. Ten bere polovinu. Ústecký Ladislav Pecka skončil hned ve čtvrtfinále.
Úplně jiná soutěž. Zatímco v základních kolech i regionálních finále soutěže Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge se střetával každý s každým, tak vyvrcholení se odehrálo ve stylu play off. Další novinkou byla hra až do devíti bodů, nebo s limitem šesti minut. Kromě uznání viselo nad košem sto tisíc korun pro celkového vítěze. Polovinu si vysloužil poražený finalista a čtvrtinu z vítězné sumy pak lepší ze souboje o bronz.
/FOTOGALERIE/ Světoznámí umělci Eva Eisler a Peter Demek ve čtvrtek v Jurkovičově vile v Brně zahájili výstavu svých děl zvanou House Sitters. "Evina tvorba obsahuje esenci jejího dosavadního díla. Takovou miniretrospektivu," popsal kurátor výstavy Ondřej Chrobák.
Do elegantních zahrad a rozlehlých parků mnoha památek lákají o víkendu programy víkendu Otevřených zahrad. Na Znojemsku si přijdou na své i přátelé pěnivého moku či automobilových veteránů, pokračují i dětské dny.
Čtyřicet dva tipů na dosud neobjevené skvosty Česka zveřejnila agentura CzechTourism. Jsou to jedinečné turistické destinace v různých koutech českých a moravských regionů, které by rády přitáhly větší pozornost, než jaké se jim dostávalo doposud. Na výběru destinací spolupracoval CzechTourism s kraji České republiky a všechny jsou také publikovány na portálu kudyznudy.cz.
Obdivovat architekturu zámeckých zahrad s průvodcem nebo čerpat inspiraci pro vlastní přírodní kout mohou zájemci o nadcházejícím Víkendu otevřených zahrad. Za jejich historií i novými objevy se vydají do všech koutů jižní Moravy, i do několika zahrad v Brně. Lidé se v jihomoravské metropoli mohou těšit i na komentovanou procházku kolem rybníka nebo otevření sportovního areálu.
Obdivovat architekturu zámeckých zahrad s průvodcem nebo čerpat inspiraci pro vlastní přírodní kout mohou zájemci o nadcházejícím Víkendu otevřených zahrad. Za jejich historií i novými objevy se vydají do všech koutů jižní Moravy. Ve Vyškově oslaví sto let skautingu nebo Den dětí, v Blansku chystají jubilejní psí výstavu.
Obdivovat architekturu zámeckých zahrad s průvodcem nebo čerpat inspiraci pro vlastní přírodní kout mohou zájemci o nadcházejícím Víkendu otevřených zahrad. Za jejich historií i novými objevy se vydají do všech koutů jižní Moravy. Ve Vyškově oslaví sto let skautingu nebo Den dětí, v Blansku chystají jubilejní psí výstavu.
Do elegantních zahrad a rozlehlých parků mnoha památek lákají o víkendu programy víkendu Otevřených zahrad. Na Blanensku bude znít hudba, dojde na kácení máje a lákat bude výstava psů.
Obdivovat architekturu zámeckých zahrad s průvodcem nebo čerpat inspiraci pro vlastní přírodní kout mohou zájemci o nadcházejícím Víkendu otevřených zahrad. Za jejich historií i novými objevy se vydají do všech koutů jižní Moravy. Ve Vyškově oslaví sto let skautingu nebo Den dětí, v Blansku chystají jubilejní psí výstavu.
Po celý červen mohou drobní podnikatelé a živnostníci ve Slavkově zažádat o pomoc prostřednictvím speciálního dotačního programu. Zapojit se do něj mohou pouze provozovatelé v památkové zóně, kteří jsou v přízemí a zaměstnávají maximálně deset lidí.
Na diecézním shromáždění Církve československé husitské obhájil Juraj Jordán Dovala, který je již patnáct let farářem v Hodoníně, post brněnského biskupa.
Zveme na Víkend otevřených zahrad 2020 do sídla firmy Květ v Blažovicích u Brna, se kterou spolupracujeme již šestým rokem a máme radost ze zajímavé akce.
Zveme na Víkend otevřených zahrad 2020 do sídla firmy Květ v Blažovicích u Brna, se kterou spolupracujeme již šestým rokem a máme radost ze zajímavé akce.
V sobotu 30. května připravil Sbor dobrovolných hasičů v Příložanech pro děti, mládež a občany pálení ohně u příležitosti Mezinárodního dne dětí. Vše se odehrálo na místním fotbalovém hřišti u bytovky.
Ještě v zimě si maloval, že v nadcházejícím ročníku konečně prodá potenciál a zařadí se mezi špičku ve světovém šampionátu motocyklistů. V lednu ovšem Jakub Kornfeil kvůli nedostatku financí ukončil v pouhých šestadvaceti letech kariéru.
Dvě obří nádrže se ukrývají pod zemí ve východních hradbách hradu Špilberku. Dříve zásobovaly Brňany pitnou vodou, později do nich lidé slézali po rezavém žebříku sprejovat nebo pořádat nelegální koncerty. Od čtvrtka si v prostorách bývalých vodojemů zájemci prohlédnou kamenné předměty z historie Brna.