Brno - Cestování v čase, komentované prohlídky nebo Hradozámeckou noc nabídne letos čtveřice brněnských vil. Zájemci se také zapojí do speciální hry v unikátních prostorách.
Mikulov – Uspěla ve velké konkurenci mužů, kteří často vládnou tomuto řemeslu. Titulem Enolog roku 2018 se však může nyní pyšnit Eliška Becková z mikulovského Vinařství Volařík.
Brno - Krátký příběh z historie královopolského Centra Kociánka odhalí každý týden až do konce roku dva kreslení průvodci na kolečkových křeslech Lukáš a Michaela. Organizace, která pomáhá hendikepovaným, letos slaví sto let od založení. Kampaň k výročí odstartovala na sociálních sítích už v lednu.
Pardubice – Poslední dvě soutěžní komedie zhlédnou o víkendu návštěvníci pardubického Grand Festivalu smíchu. Které inscenace si rozdělí festivalové ceny, se pak diváci dozví na pondělním Galavečeru smíchu ve Východočeském divadle.
Brno - Příprava skončila, ale mají ještě před sebou spoustu práce. Házenkáři Králova Pole jsou na prahu jarní části sezony, kterou otevírají v sobotu v Kopřivnici, v suterénu extraligové tabulky. Aktuálně jim patří předposlední jedenáctá pozice.
Brno - Trénovali tam olympijští vítězové, vystupovala tam česká filharmonie a metropolitní opera. Téměř stoletou budovou v Brně plnou příběhů se prošli lidé spolu s architektem Robertem Václavíkem. Akci pořádala kancelář brněnského městského architekta.
Brno – Svou dceru posílá po škole do kroužků už pět let Brňan Robert Lang. „Vyzkoušela toho hodně, včetně krasobruslení. Zůstala však u tancování, které ji baví nejvíce. Mívá i taneční vystoupení,“ řekl muž. Nejenom že děti zájmové kroužky zabaví, zbavují je i stresu a únavy ze školy. Rodiče už mohou začít vybírat z nabídky brněnských center na letošní rok.
Až pětadvacet baníkovských fanoušků mohlo být zatčeno v souvislosti s policejní razií, která tento týden proběhla v Ostravě a okolí. Jak již Deník informoval, zatýkání souviselo s loupežným přepadením na Opavsku, jehož oběťmi se stali opavští fandové. Ti se 7. října vraceli ze zápasu s Bohemians. Policie se dosud k případu nevyjádřila s tím, že podrobnosti sdělí až v následujících dnech.
Až pětadvacet baníkovských fanoušků mohlo být zatčeno v souvislosti s policejní razií, která tento týden proběhla v Ostravě a okolí. Jak již Deník informoval, zatýkání souviselo s loupežným přepadením na Opavsku, jehož oběťmi se stali opavští fandové. Ti se 7. října vraceli ze zápasu s Bohemians. Policie se dosud k případu nevyjádřila s tím, že podrobnosti sdělí až v následujících dnech.
Brno – Cítí svíravou bolest na hrudi vystřelující až do krku, nemůžou dýchat. Příznaky infarktu si však třetina lidí prožije víckrát. Lékaři ze svatoanenské nemocnice se zapojili do mezinárodního vzdělávacího programu, který brání opakovaným infarktům.
Do kin přichází film Narušitel. Jde o příběh armádního leteckého esa, které se v době vlády Státní bezpečnosti rozhodne překročit československé hranice vzduchem a za svobodou uletět na svém historickém stroji. Hlavní roli inspirovanou skutečným příběhem pilota Vladislava Baldy hraje Pavel Neškudla, jeho mentora a celoživotního přítele Jiří Dvořák. Právě s ním jsme si povídali o natáčení, ale i o vinohradském divadle, kde působil, a o taneční soutěži StarDance, kterou vyhrál.
Brno – Dračí lodě patří jen na otevřenou vodu. Přesně tenhle předpoklad bortí halové mistrovství České republiky, jehož první díl se uskuteční v sobotu od deseti hodin dopoledne v brněnském bazénu za Lužánkami. „Startuje třicet posádek, což je asi strop. Museli jsme o hodinu posunout start, abychom zvládli vyhlášení od šesti hodin večer,“ přiblížil Roman Vágner z pořádající agentury Torrsen Sports.
Hradec Králové - Dvě nové trolejbusové linky s čísly 4 a 21 rozšíří od 2. února síť hradecké MHD. Obyvatelé části města Pod Strání budou mít další přímé spojení na hlavní nádraží a autobusový terminál, druhá nová linka bude zajíždět na sídliště Plachta, kde dosud MHD zastávku neměla. K úpravě jízdního řádu dojde od února zároveň u linek 1, 2 a 15.
Brno /ROZHOVOR/ – Další úseky Velkého městského okruhu, obchvat Mikulova i šest pruhů na dálnici D1. Prioritní stavby Ředitelství silnic a dálnic na tento a následující roky. Většinu z nich však napadlo hned několik subjektů a silničáři tak stavět nesmí. „Menších staveb si nikdo nevšímá, ty zásadní, z kterých je největší užitek, ale stojí,“ přiznal ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.
Ústí nad Labem - Zbývají dohrát poslední dvě kola. Ústí nad Labem přivítá v honbě za skupinou A1 namotivované Brno, Děčín jede do Nymburka. Následně 2. února završí základní část Národní basketbalové ligy derby severočeských rivalů.
Brno – Bezmocný křik zoufalé důchodkyně přivolal ve čtvrtek odpoledne hlídku brněnských strážníků k přízemního bytu v Husovicích ve. Devadesátiletá žena stála u okna a volala o pomoc.
Trutnov - Basketbalový oddíl BK Loko hlásí na úvod nového roku velmi povedené výsledky dívčích družstev. Vůbec nejlépe se dařilo mladším žákyním a kadetkám. Tyto celky dokázaly vyhrát oba své dosavadní zápasy, čímž před týdnem svému klubu zajistily stoprocentně úspěšný víkend v republikových soutěžích.
Příbram - V rámci 17. kola volejbalové extraligy změří síly Příbram a Brno. Oba celky dělí v tabulce pouhý bod a tak půjde o velice důležité utkání, ve hře je páté místo. Kocouři mají momentálně druhou nejlepší formu ze všech týmů, když zvítězili už pětkrát v řadě (delší sérii drží pouze Liberec, který zvítězil sedmkrát). Naposledy uspěli na palubovce pražských Lvů, kde sice ztratili náskok dvou setů, ale nakonec urvali alespoň dva body v tie-breaku.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO, ANKETA/ – Jedenáct a půl centimetru má tloušťku led u přístaviště na Brněnské přehradě podle pátečního dopoledního měření strážníků. Jeho sílu měřili letos poprvé. Vstup na něj nedoporučují. Už ví o dvou případech z tohoto roku, kdy se led pod návštěvníky propadl.
Brno - V pondělí večer vyskočila z okna v Dobrovského ulici žena. Řekla, že byla na návštěvě u známého, který ji měl svázat a dusit. Policisté dvaatřicetiletého muže zadrželi. Ten tvrdil, že žena odešla už před několika hodinami. Případ si převzali kriminalisté, kteří muže obvinili z loupeže a zbavení osobní svobody.
Kolín - Basketbaloví kolínští Medvědi se v předposledním kole základní části NBL představí na domácí palubovce, soupeřem jim bude USK Praha, který je aktuálně na osmém místě tabulky. Zápas se hraje v sobotu od 18 hodin. V prvním utkání těchto dvou celků na pražské Folimance se z výhry radovaly domácí Sovy, když porazily výběr trenéra Beneše 87:65.
Brno, Roudnice n. L. - Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech v uplynulém týdnu do prostoru brněnského výstaviště opět přilákal zástupy návštěvníků.
Bystřice nad Pernštejnem – Nové překladiště komunálního odpadu hodlá v areálu Technických služeb vybudovat město Bystřice nad Pernštejnem. „V návaznosti na nový zákon o odpadech a zákazu skládkování, který má začít platit v roce 2023, musíme vybudovat překladiště komunálního odpadu,“ vysvětlil starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.
Třebíč - Havarijní stav krajského mostu v Třebíči nad železnicí v Hrotovické ulici si žádá rychlé řešení. Je neodkladně nutné už v těchto dnech omezit dopravu ze tří jízdních pruhů na dva. A rychle připravit a realizovat stavbu mostu nového a objízdné trasy. Cestující se určitě v době stavby setkají s výlukou na trati Jihlava – Brno. A do hry ještě vstupují chystané uzavírky v okolí Třebíče. Dění okolo mostu se tak v nadsázce dotýká půlky okresu.
Brno /FOTOGALERIE/ – Obora Holedná je oblíbený cíl vycházek Brňanů. Odpočinout si od ruchu města se do Kohoutovic mezi lesní zvířata vydává například studentka Dagmar Matulíková. I ona zaznamenala, že někteří lidé tam nedodržují zákazy krmení. Daňkům nebo divokým prasatům dávají nevhodné potraviny. „Viděla jsem několikrát, jak lidé zvířatům házeli například pečivo nebo dokonce sladké křupky,“ popsala.
Liga mistrů pro něj předčasně skončila. Opavský pivot Martin Gniadek si bude muset na měsíc od basketbalu odpočinout. V zápase na brněnské palubovce si poranil rameno.
Brno /FOTOGALERIE/ – Ještě nemá bílý pruh přes nos ani dva rohy, ale už se má čile k světu a svou mámu všude následuje. Řeč je o prvním narozeném mláděti letošního roku v brněnské zoo, samičce Agnes. Její narození zahrada oznámila v pátek, zároveň jde o vůbec první odchov buvolce běločelého vůbec.
Neratovice - V Neratovicích ve Společenském domě chystají na 1. března pořádný mejdan v kulisách, které obvykle slouží jiným druhům hudby. A to přímo ve dvou velkých sálech současně.
Brno /TIPY NA VÍKEND, FOTOGALERIE/ - Špičkové občerstvení, do bíla laděné hostesky, zajímavý program v obklopení známých osobností. V takovém duchu se nese každý ročník oblíbené a vyhledávané akce Ples jako Brno.
Rozsáhlou razii proti tvrdému jádru fotbalových fanoušků Baník Ostrava provedli tento týden moravskoslezští kriminalisté. Podle informací Deníku bylo v Ostravě a okolí zadrženo na dvacet lidí.
Jižní Morava – O jménech poslanců v evropském parlamentu rozhodnou voliči v květnu. Jednotlivé strany a hnutí už začaly zveřejňovat své kandidáty. Na čelních příčkách některých listin jsou i jména politiků z jižní Moravy.
Ostrava - Rozsáhlou razii proti tvrdému jádru fotbalových fanoušků Baník Ostrava provedli tento týden moravskoslezští kriminalisté. Podle informací Deníku bylo v Ostravě a okolí zadrženo na dvacet lidí.
Brno /VIDEO/ – Až polovina řidičů projíždějících brněnskými Královopolskými tunely jezdí rychleji, než je povolené. Vyplývá to ze čtvrtečního exkluzivního průzkumu Brněnského deníku Rovnost přímo na místě.
Až polovina řidičů projíždějících brněnskými Královopolskými tunely jezdí rychleji, než je povolené. Vyplývá to ze čtvrtečního exkluzivního průzkumu Brněnského deníku Rovnost přímo na místě.
Brno – Lidé ji znají díky pomníku Viktora Kaplana v Údolní ulici nebo sousoší Pohostinnost u hotelu International. Sochařka a držitelka Cen města Brna z roku 1996 Sylva Lacinová v neděli zemřela.
Jižní Morava – Vsadili na hrozny z vlastní vinice a vyplatilo se. Takovou filozofií se vydalo Vinařství Škrobák z Čejkovic na Hodonínsku. Za svůj přístup v oboru se tato firma stala Vinařstvím roku 2018. Vyhlášení výsledků se konalo ve čtvrtek v Brně. Předchozí ročník ankety vyhrálo Víno J. Stávek z Břeclavska.
Ústí nad Labem – Sportovní nabídka na tento víkend je opravdu pestrá. Vévodí jí především basketbalové hody, kromě halových sportů ale můžete vyrazit třeba i na fotbal.
Minsk, Brno - Brněnský krasobruslař Michal Březina v krátkém programu na mistrovství Evropy nezopakoval výkony z první poloviny sezony. Po dvou chybách při výjezdech ze skoků známkou 83,66 bodu zaostal o bezmála deset bodů za svým letošním maximem a na stupně vítězů ztrácí z osmého místa více než osm bodů. S velkým náskokem vede Rus Michail Koljada.
Brno - Brněnský hasič Jiří Oharek dostal ve čtvrtek ocenění Gentleman silnic za pomoc, kterou poskytl mimo službu těžce zraněnému motorkáři. Při nehodě v Bauerově ulici se v Brně loni v červenci mladík srazil s dodávkou.
Humpolec - Obousměrně uzavřená dálnice D1 trápila přibližněě hodinu řidiče od čtvrteční druhé hodiny odpoledne. Důvod? Nutnost opravy poškozené elektrického vedení na 98. kilometru.
ROZHOVOR/ Za sjezdovým lyžováním, ale i na běžky lidé na Kroměřížsku nejčastěji vyrážejí do Hostýnských vrchů. Zde se totiž nalézá nejfrekventovanější skiarál regionu, Troják. Nejen o aktuální sezóně Deníku povyprávěl provozovatel Jakub Juračka, který se o něj stará už od roku 2002.
Brno – Obžalovaný Lukáš Humbrich před necelým rokem několikrát bodl podnikatele v administrativní budově ve Vyškově. Napadenému muži údajně dlužil peníze. Podnikatel krátce po útoku před budovou zemřel. Humbrich se nyní u krajského soudu v Brně zpovídá z vraždy. K činu se přiznal, hrozí mu až dvacet let vězení. Líčení pokračovalo ve čtvrtek výslechem svědků.