Výstavba trolejového vedení před nádražím omezí chodce
Pardubice -
Pardubice -
Praha - Veřejní investoři zadali letos do konce listopadu stavebním firmám 4343 zakázek za 82,3 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 32,6 procenta, počet se snížil o 27,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které redakci poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s 17,1 miliardy korun a z komunálního sektoru Kraj Vysočina (1,8 miliardy Kč).
Prachatice /FOTOGALERIE/ – Sálovkáři v Prachaticích mají za sebou další hrací víkend, Futsal liga Hadr&Kyblík měla na programu dvě kola.
Revitalizace železniční tratě Opava východ - Olomouc byla zahájena 1. dubna a skončit by měla 12. prosince. Předpokládané náklady se pohybují v částce kolem 900 milionů korun.
Po roce v Krnově skončila výstavba infrastruktury k druhé etapě průmyslové zóny Červený Dvůr. Na investory čeká deset hektarů pozemků.
Vilémov – Zdeňka Tománková, okresní státní zástupkyně v Havlíčkově Brodě, podala k tamnímu soudu obžalobu na deset lidí kvůli pádu mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku ze 4. září 2014. Pod mostem tehdy zahynuli čtyři dělníci. Tři Češi a jeden Slovák.
Prachatice – Prvním kolem (5. losovaným) odstartoval další ročník soutěží sálového fotbalu v Prachaticích Hadr&Kyblík futsal liga.
Revitalizace železniční trati mezi Krnovem a Opavou končí a po kolejích již jezdí nákladní vlaky.
O dostavbu albrechtické kanalizace se ucházelo šest firem. Zastupitelé se zdráhají schválit vítěze. Je až příliš levný.
Praha - Budovu Enterprise Office Centre v Praze na Pankráci od developerské společnosti Erste Group Immorent společně koupili RSJ Investments a zakladatelé Avastu Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Kupní cena je 3 miliardy korun.
Praha - Veřejní investoři v ČR zadali letos do konce října stavebním firmám 3965 zakázek za 74,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 34,2 procenta, počet se snížil o 26,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic s 16 miliardami korun a z komunálního sektoru Kraj Vysočina (1,8 miliardy Kč).
Jeseník – Nové chodníky, hřiště, osvětlení či více parkovacích míst. Stovky obyvatel sídliště 9. května v Jeseníku budou žít v lepším prostředí. Samospráva rozjíždí jeho velkou revitalizaci.
Pardubice - Hledáte u nádraží stojan na kolo? Hledejte. Najdete-li jej, nezaparkujete tam.
Zhruba půl roku už Opavany i návštěvníky města sužují dopravní problémy spojené s revitalizací trati Opava - Olomouc.
Bratislava - Slovenský nejvyšší soud opět potvrdil rozhodnutí tamního antimonopolního úřadu PMÚ, který před deseti lety potrestal stavební firmy vysokou pokutou za kartelovou dohodu v tendru na výstavbu dálnice. Antimonopolní úřad o tom dnes informoval redakci.
Pardubice – Rekonstrukce pardubického přednádraží se stává reálnou skutečností. Omezení přibývá.
Praha, Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) přestal zkoumat miliardovou zakázku na modernizaci tratě mezi pražským hlavním nádražím a Hostivaří, kterou v polovině roku nečekaně zrušila Správa železniční a dopravní cesty (ŠŽDC). Společnost Chládek & Tintěra totiž vzala své podání zpět a ÚOHS řízení zastavil. V pátek to řekl mluvčí úřadu Martin Švanda.
/DENÍK SLEDUJE, FOTOGALERIE/ Stavební práce v Nádražní ulici budou podle očekávání ukončeny do 30. listopadu, obnovení automobilové dopravy a zprovoznění zastávky Elektra je pak v plánu nejpozději do 11. prosince. Ne vše se ale povedlo napoprvé.
Praha - Stavební firmy v Praze v letošním roce většinou očekávají pokles tržeb, nasmlouvaných zakázek (tzv. zásobník práce) však mají zatím relativně dost. Vyplývá to z úterní ankety ČTK. Například Eurovii klesl ke konci září obrat meziročně o 19 procent. České stavebnictví přitom podle Českého statistického úřadu od začátku roku do konce srpna meziročně propadlo o 10,2 procenta, inženýrské stavitelství dokonce o 15,6 procenta. Zaměstnance však oslovené firmy nepropouštějí.
Olomouc – Zásadní rekonstrukci tramvajové trati na třídě 1. máje musela letos Olomouc nakonec definitivně odložit. Město na konci září vypsalo novou soutěž pro stavební firmy. Projekt kritizovaný pro přílišnou vstřícnost vůči automobilům dozná i menších změn, na větší úpravy ale není čas.
Praha - Přes krizi v oboru stavební firmy v hlavním městě nepropouštějí zaměstnance. Na stejné úrovni zůstává i počet zaměstnaných cizinců, mezi nimiž převažují Slováci. Vyplývá to z vyjádření firem. Podle údajů Českého statistického úřadu od začátku roku do konce srpna stavebnictví meziročně propadlo o 10,2 procenta, inženýrské stavitelství o 15,6 procenta.
Pardubice - Revitalizace musí skončit do 14. června příštího roku, což je poměrně šibeniční termín. Bude s ní spojena řada omezení.
Východní Čechy, Pardubice - Rekonstrukce musí skončit do 14. června příštího roku. Bude s ní spojena řada dopravních omezení.
Pardubice - Revitalizace musí skončit do 14. června příštího roku, což je poměrně šibeniční termín. Bude s ní spojena řada omezení.
Rokycansko - Mezi Mýtem a Rokycany se jízda po dálnici zase trochu zkomplikovala. V úseku zhruba od 48. do 45. kilometru a 200 metrů ubyly v obou proudech, tedy ve směru na Prahu i Plzeň, rychlé pruhy. Z bezpečnostních důvodů jsou uza- vřené. V oblasti cekovského katastru je tedy třeba jezdit nejen pomaleji, ale i hodně opatrně. Na předělu tras se totiž pohybují dělníci.
Ondřejovice – Na svůj pozemek chodí po provizorní dřevěné lávce, dům stále nemohou opravit. S takovými potížemi se potýká rodina Koryťákových z Ondřejovic. Ani dva a půl roku po ničivé povodni se ve vesnici nedaleko Zlatých Hor nepodařilo odstranit všechny škody. Jejich náprava bude na veřejném majetku trvat ještě dva roky.
Praha - Veřejní investoři v ČR zadali letos do konce září stavebním firmám 3 532 zakázek za 66,2 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 38,7 %, počet se snížil o 27,2 %. Vyplývá to z údajů, které dnes poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic (14,4 miliardy Kč) a z komunálního sektoru Kraj Vysočina (1,7 mld. Kč).
Při cestě po Olomoucké ulici chvílemi nevíte, co můžete čekat. Jednu dobu byla zcela průjezdná, posléze vůbec a nyní je zde komunikace zúžená. Navíc se zákazem odbočení do ulice E.Valenty.
Prachaticko – Přesně po patnácti týdnech se řidiči dočkali. V pátek 7. října odpoledne byla pro veškerou dopravu otevřena nová okružní křižovatka u Těšovic. Při kolaudačním řízení, které se v pátek uskutečnilo dopoledne zčásti na místě samém a následně pak v kanceláři dodavatelské firmy Strabag v Prachaticích, nebyly zjištěny závady, které by bránily jejímu otevření.
Pardubice - Práce na přestavbě přednádraží mohou začít již po 10. říjnu.
Pardubice - Práce na přestavbě přednádraží mohou začít již po 10. říjnu.
Podbořany - Práce by mohly proběhnout už v příštím roce, pokud zastupitelé dají zelenou.
Prostějov – V pondělí Olomouckou ulici v křížení s ulicí E. Valenty v Prostějově zavřeli, aby následně zjistili, že plánované opravy vodovodního řádu před vlastní rekonstrukcí křižovatky nelze provést. Tak ji opět na týden otevřeli.
Brno - Pokuty dohromady ve výši 300,7 milionu korun musí 12 stavebních firem, které Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) obvinil z kartelu, zaplatit do konce listopadu. V kartelu byly firmy jako Swietelsky, Hochtief nebo OHL ŽS. Vyplývá to z rozhodnutí uveřejněném na webu ÚOHS. Firmy podle úřadu koordinovaly svoje nabídky při výběrových řízeních v Jihočeském kraji a na Vysočině.
Vimperk - Mluvčí Strabagu Edita Novotná Deníku potvrdila, že stavět se bude maximálně do 6. ledna 2017.
Třebíčsko - Dopravní situace v Třebíči je kvůli četným uzavírkám především v centru města komplikovaná. A lépe na tom nejsou ani řidiči, kteří do Třebíče přijíždějí, ať už od Jihlavy, či Brna. Situaci navíc ještě komplikuje fakt, že řada z uzavírek trvá déle, než původně měla.
Trutnov - Nové přechodové ostrůvky vzniknou v ulicích Náchodská a Pražská.
Rokycany - Město Rokycany a SÚS PK dnes předávají lokalitu firmě Strabag
Mohelnice – Jedna z hlavních dopravních tepen v Mohelnici – Družstevní ulice – mění svou podobu. Cílem je především zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů. V ulici vyrostou také nové parkovací zálivy.
Pardubice - Výstavba nového letištního terminálu v Pardubicích pokračuje bez většího zdržení. Konsorcium stavebních firem Strabag a Chládek & Tintěra vyjádřilo před časem výhrady k projektu konstrukce haly, provozovatel civilního letiště v Pardubicích a investor stavby společnost East Bohemian Airport (EBA) je však odmítl. Problém tím byl ukončen, řekl předseda představenstva EBA Pavel Svoboda.
Praha - Veřejní investoři zadali letos do konce srpna stavebním firmám 3017 zakázek za 57,4 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 37,9 procenta, počet se snížil o 28,1 procenta. Vyplývá to z údajů, které redakci poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha.
Chotěboř – Silniční průtah Chotěboří z centra směrem na Ždírec nad Doubravou byl dokončen loni v listopadu a už se na něm bude zase kopat.
Oba víkendové dny prožila část zaměstnanců firmy Strabag likvidací zbylé části kamenného viaduktu, vedoucího přes Olomouckou ulici zřejmě ještě z dob Rakouska-Uherska.
Teplice nad Metují – Město s necelými dvěma tisíci obyvateli se o tomto víkendu pořádně rozroste.
Praha - Velké stavební firmy v ČR i přes krizi v oboru zatím nesáhly k propouštění a v blízké době takový krok ani neplánují. Některé z nich však očekávají další pokles tržeb. Vyplývá to z ankety redakce, která oslovila společnosti s ročním obratem aspoň pět miliard korun. Podle Českého statistického úřadu české stavebnictví letos do konce července meziročně propadlo o 11 procent, inženýrské stavitelství dokonce o 15 procent. Pokles je však do jisté míry způsoben vysokou srovnávací základnou z loňského roku, kdy Česká republika na poslední chvíli dočerpávala evropské peníze z programového období 2007 – 2013.
Brno - Krajský soud v Brně zamítl žalobu stavební společnosti Strabag. Firma se u soudu neúspěšně bránila už ukončenému vyšetřování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) z kartelu. Tvrdila, že jde o nezákonný zásah, řekla dnes mluvčí soudu Simona Tesařová. Firma zatím rozsudek neobdržela. Strabag nakonec dostal od ÚOHS pokuty ve dvou správních řízení, dohromady to byly stovky milionů.
Olomouc – Tramvajovou trať na třídě 1. máje v Olomouci musí město opravit do konce roku 2019. Pak vyprší termín, který pro stavbu stanovil Drážní úřad. Komplikací je, že před několika dny vítězná firma odřekla zakázku a město přišlo o padesát milionů korun ze Švýcarských fondů. Chce proto co nejrychleji rozjet nové výběrové řízení a peníze sehnat jinde.
Bratislava (Slovensko) - Po letech odkladů dnes v Bratislavě začala výstavba národního fotbalového stadionu. Aréna s kapacitou zhruba 22.000 diváků byl měla být dokončena s finanční podporou státu nejpozději v roce 2018. Vyroste na místě někdejšího stadionu Tehelné pole, který v minulosti hostil zápasy československé reprezentace i federální derby a který byl mezitím zbourán.
Šumperk – Rozsáhlá rekonstrukce křižovatky ulic Zábřežská a Vančurova skončila. Motoristé si nyní zvykají na změnu přednosti v jízdě, hlavní komunikací je nyní Zábřežská ulice. Na Vančurově ulici je umístěna stopka.
Olomouc – Pro Olomouc je to špatná zpráva. Oprava tramvajové trati na třídě 1. máje se letos nestihne. Největší investiční akce roku skončila těsně před začátkem, město se nedohodlo se stavební firmou.