Velký projekt se chystá v Králově Poli. Místní celek, který sdružuje hned několik elitních týmů v různých míčových sportech, totiž přišel s návrhem, jenž by enormně vylepšil zázemí celého klubu. Při ulici Purkyňova totiž plánuje postavit novou moderní halu, která by sloužila především mládeži, využívaly by ji ale i A týmy či reprezentační výběry. Na návrhu se pracuje už přes rok a má svou vizualizaci i pozemky, na kterých by stavba mohla vzniknout.
Přechod na nové energetické zdroje. Zlepšení životního prostředí. Podpora projektů v oblasti bydlení, zdravotnictví, vzdělávání. To vše jsou plány dvaceti obcí na Sokolovsku postižených těžbou uhlí. Přidali se k nim zástupci Karlovarského kraje, Sokolovské uhelné, SUAS GROUP, společnosti Synthomer, a podepsali společné memorandum o vzájemné spolupráci při přeměně regionu, která nastane s koncem těžby uhlí.
Dvacet zuřivě pádlujících, rytmické údery bubnu a jeden kormidelník. To je posádka dračí lodě. Na rybník Vajgar v Jindřichově Hradci se jich sjelo dvacet, aby se v sobotu 15. července 2023 vydala už po šesté na tratě závodu Vajgarská saň.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Pohádkový festival přivábil i v nesnesitelném vedru, které v sobotu 15. července v Česku panovalo, stovky rodičů a prarodičů s jejich dětmi a vnoučaty do berounského letního kina. „Náš program nazvaný Kinderland má prostřednictvím pohádkových postav děti naučit například zpívat nebo tancovat,“ přiblížil program promotér Michal Brabec.
Rekordní horko si vybírá svou daň. Jeden z nejrozsáhlejších požárů v Česku za několik měsíců zachvátil les u Jetětic na Písecku. Hasiči tam vyhlásili třetí, tj. nejvyšší stupeň požárního poplachu. Hrozilo, že se požár, který se v sobotu nepodařilo dostat pod kontrolu, rozšíří do hlubokého údolí Vltavy, kde by bylo velmi obtížné hašení. V sobotu ale hořelo i na mnoha dalších místech v jižních Čechách.
Jednoduchá, ale přesto velmi účinná středověká zbraň. I nebezpečná hračka dospívajících darebů. To byly - a vlastně stále jsou - praky. Husitská práčata by byla ohromena, jakou dnes mohou mít podobu. Fanoušci praků se o víkendu sjeli na sobotní Prakiádu k Těrlické přehradě. A nebylo jich málo. Nešlo však o pouhou zábavu. Dovednostní víceboj se konal podle pravidel mistrovství ČR ve sportovní střelbě z praku. A Deník byl u toho.
/FOTOGALERIE/ Zámek v Kravařích na Opavsku se o tomto víkendu nese na vlně elegance. Od pátku 14. do neděle 16. července zde probíhají tematické akce pro veřejnost s názvem Elegant Silesia 2023. Je to víkend s bohatým programem nejen pro milovníky kol a swingu.
Lidé se museli v sobotu vypořádat s dosud nejteplejším dnem letošního roku. Na jihu Moravy padl teplotní rekord v Troubsku na Brněnsku, a to 33,9 stupňů. Meteorologové rekordy počítají na stanicích, kde měří teploty déle než třicet let, jak informoval Filip Chuchma z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.
Dopadnout pytláky se v České republice podaří jen v pětině případů. Snížit riziko a odhalit jejich aktivitu dřív, než si vyžádá život němé tváře, chce brněnská organizace Justice for Nature. Tvoří jednotku preventistů enviromentální kriminality.
Česko dnes zažilo dosud nejteplejší den letošního roku. Na několika místech bylo nad 38 stupňů Celsia, nejtepleji v Plzni-Bolevci a Řeži u Prahy, shodně 38,6 stupně.
Fotbalisté Příbrami mají za sebou povedenou generálku na novou sezonu. Divizní pražskou Admiru porazili vysoko 6:0. Na hřišti u toho byl i s kapitánskou páskou na ruce Josef Hušbauer, který u řeky Litavky podepsal teprve v pátek. O den později si naskočil už k zápasu v dresu, v němž nakoukl do velkého fotbalu. V rozhovoru přiznal, co bylo klíčové, že nakonec podepsal se třetím týmem loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže.
/FOTO, VIDEO/ Dozvědět se, kam správně přivazovat plavidla, kam se uhnout na vodě s paddleboardem nebo na lehátku, když na vás míří loď, nebo jak se zachovat při kontrole. Anebo si užít plavbu na policejním člunu po Lipně, vyzkoušet si chůzi tzv. pod parou či se posadit za mříže v policejním antonu. To všechno si užili rekreanti v pátek 14. července na Lipně.
Podívejte se na snímek u tohoto článku. Je na něm vítězka Wimbledonu Markéta Vondroušová v doprovodu manželů Ťoupalových. Radek Ťoupal má doma bronz z OH 1992 v Albertville a bronz z MS 1993. Markéta Vondroušová porazila ve finále Wimbledonu Tunisanku Džábirovou 6:4 a 6:4.
Česko zažilo dosud nejteplejší den letošního roku. Na několika místech bylo nad 38 stupňů Celsia, nejtepleji v Plzni-Bolevci a Řeži u Prahy, shodně 38,6 stupně. Teplotní maxima zaznamenalo téměř sto zhruba ze 160 stanic, kde se měří 30 a více let. Bolevecká teplota je novým rekordem pro 15. červenec den. ČTK to řekla Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Druhý Street food festival s názvem Velvary na talíři se konal v sobotu 15. června v areálu revitalizovaného koupaliště Velvarské Účko. V hlavní roli byla samozřejmě gastronomie. Do města přijeli kuchaři nejen z České republiky, ale i z různých koutů světa a zájemci mohli ochutnat jejich pokrmy. Nechybělo ani dobré pití.
/VIDEO, FOTO/ Prezident Petr Pavel opět navštíví Ostravu. A to už příští týden. Dorazí na festival Colours of Ostrava, aby v rámci diskusního fóra Meltingpot vystoupil v pátek večer v multifunkční hale Gong.
Lidé, kteří se léčí s rakovinou, potřebují vedle nezbytné léčby také psychologickou podporu a rady, jak se vypořádat s různými praktickými záležitostmi. Pomoc nacházejí u blízkých i pacientských organizací.
Po 32 letech končí k 15. červenci na vlastní žádost služební poměr u policie současný ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jaroslav Vild. Ve funkci ho vystřídá dosavadní ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petr Macháček.
Blízko přírody a přitom s veškerým komfortem. Romantická maringotka s názvem Za humny se nachází zhruba 30 kilometrů západně od Olomouce a je jednou z nejatraktivnějších turistických novinek v rámci celého Olomouckého kraje. První hosty ve své maringotce v Polomí nedaleko Konice provozovatelé Petr Navara a Sabina Hajkrová přivítali loni v červenci. Zájemců o netradiční ubytování na čtrnácti metrech čtverečních od té doby neustále přibývá.
Jihočeský kraj je dějištěm mistrovství České republiky v paddleboardingu a parapaddleboardingu. Nejlepší závodníci bojují o české tituly v několika kategoriích. Ředitelkou precizně nachystaného šampionátu byla už zkušená paddleboardistka Lucie Fialová.
ROZHOVOR/ Ševci se nevzdávají! Alespoň to ukázali v posledních dvou přípravných zápasech. Fotbalisté Zlína před týdnem otočili duel s Prostějovem, v sobotu na Letné si zase poradili s Líšní. I když v generálce na FORTUNA:LIGU na konci prvního poločasu s druholigovým soupeřem prohrávali 0:2, nakonec ve velkém vedru slavili po parádním obratu výhru 4:2.
Ševci se nevzdávají! Alespoň to ukázali v posledních dvou přípravných zápasech. Fotbalisté Zlína před týdnem otočili duel s Prostějovem, v sobotu na Letné si zase poradili s Líšní. I když v generálce na FORTUNA:LIGU na konci prvního poločasu s druholigovým soupeřem prohrávali 0:2, nakonec ve velkém vedru slavili výhru 4:2.
Stovky lidí mířily v sobotu 15. července do zámeckého parku v Loučné nad Desnou. Až do večerních hodin se zde koná Den s Horskou službou, akce plná záchranářských ukázek, vzdělávání, zábavy a sportu.
Teplota v Plzni-Bolevci v sobotu téměř jistě přesáhne 39 stupňů Celsia, ve středních Čechách bude výjimečně i přes 38 stupňů, oznámil na twitteru Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Z fotografie, kterou zveřejnil před 15:30, vyplývá, že v Bolevci zatím teploměr ukázal 38,6 stupně Celsia. Teplotních rekordů budou desítky.
Víkend přinese teploty šplhající až k 37 stupňům Celsia. Od úmorných veder s minimem srážek si podle meteorologů neodpočineme ani v příštím týdnu. Kdo má možnost, vyráží se v těchto dnech ochladit k vodě. Deník připravil několik tipů na nejlepší koupání napříč celým Jihočeským krajem.
Přestávku mezi sezonami tráví útočník a majitel hokejového Kladna Jaromír Jágr částečně za oceánem. V USA byl hostem populárního hokejového podcastu Spittin‘ Chiclets, který tvoří bývalí hráči Paul Bissonnette a Ryan Whitney, a v rozhovoru se rozpovídal o celé své kariéře i současné pozici majitele hokejového klubu v Česku.
Grilovačky, festivaly, venkovní oslavy narozenin, dovolené a plno nových setkání. Léto poskytuje to, co v takové míře žádné jiné roční období. Zábava a uvolněnost jsou někdy spojeny i s nahodilým sexem. Při něm si lze užít, ale i chytit nějakou infekci včetně virových hepatitid. Tedy žloutenky neboli zánětu jater.
/FOTO, VIDEO/ Mladou Boleslav jako v minulých letech reprezentuje v Českém poháru v dálkovém plavání, letos v kategorii mladšího dorostu, David Verner. První závody absolvoval na začátku června, a to hned patnáctikilometrovou výzvou na rybníce Špinka u Červeného Kostelce.
K dramatu se šťastným koncem došlo v noci na sobotu 15. července na největší vodní ploše na severu Čech. Loďka, která se plavila na hladině nechranické přehrady, se z důvodu vybití akumulátorů a větru stala neovladatelnou a její posádka ve tmě ztratila orientaci.
Blízko přírody a přitom s veškerým komfortem. Romantická maringotka s názvem Za humny se nachází zhruba 30 kilometrů západně od Olomouce a je jednou z nejatraktivnějších turistických novinek v rámci celého Olomouckého kraje.
Osvěžit se Češi v horkých dnech chtějí také domácí zmrzlinou nebo limonádou. Ukazuje to zájem o výrobníky zmrzliny, sodové vody a ledu, který ve srovnání s minulým týdnem nebo červnem stoupl až o několik desítek procent. Žádané jsou především produkty ve střední cenové kategorii. Vyplývá to z informací obchodníků, které oslovila ČTK. Vysoké teploty podle nich vedou také k vyšším tržbám za hadice na zalévání zahrad nebo zavlažovače. Tropy posledních dní dnes v Česku dosáhnou vrcholu, může být až 37 stupňů Celsia.
Častolovičtí zahrádkáři pořádali každoročně jarní výstavu s názvem Velikonoce svátky jara a podzimní s názvem Zahrada východních Čech. Další už nebudou.
Spolupráce Kutné Hory s největším florbalovým klubem v České republice funguje od léta 2020 a minulý rok se ještě zintenzivnila, když FbŠ Bohemians po letech změnila místo svého tradičního celoklubového soustředění o prázdninách a vyměnilo Rokytnici za sportovní komplex Klimeška.
Ne každý vydrží celé dny polehávat na pláži či u hotelového bazénu. Nabízí se půjčení auta a cestování po okolních zajímavostech, přírodních i historických. Co si ohlídat, než podepíšete smlouvu v autopůjčovně?
/HÁZENÁ/ V právě skončené házenkářské sezoně dosáhly starší žákyně Házená Kynžvart na velký úspěch. V Žákovské lize totiž urvaly skvělé třetí místo. A odměna byla sladká. Házenkářské naděje totiž na závěr sezony zamířily na prestižní turnaj do Španělska, kde hájily barvy České republiky. Jak si vedly za hranicemi vycházející hvězdy ze západu Čech? To přiblížila v rozhovoru Deníku Daniela Radová, šéfová výpravy.
/FOTO/ Nejslavnější panenka na světě se dočkala filmového zpracování, film Barbie s Margot Robbie a Ryanem Goslingem bude mít premiéru už příští týden. Vedle hereckých hvězd na plátně zazáří i ručně foukané džbány z české sklárny Klimchi v Kamenickém Šenově.
Nejslavnější panenka na světě se dočkala filmového zpracování, film Barbie s Margot Robbie a Ryanem Goslingem bude mít premiéru už příští týden. Vedle hereckých hvězd na plátně zazáří i ručně foukané džbány z české sklárny Klimchi v Kamenickém Šenově.
Mohl to být velký návrat, který by v mnoha ohledech dával smysl. Fotbalová Líšeň po uplynulé sezoně sháněla gólového útočníka, její bývalý tahoun Jan Silný se po nepovedených štacích v Jablonci a ve Zlíně potřeboval vrátit do dřívější střelecké formy. Osmadvacetiletý snajpr měl v minulých dnech i schůzky s líšeňským vedením, nakonec však míří na hostování do Prostějova. Do jednání se totiž vložil jablonecký majitel Miroslav Pelta, který útočníkovi sám vybral nový klub.
Původně odpočinková dovolená na Jadranu se může během okamžiku proměnit v noční můru. Požár, onemocnění, úraz či šlápnutí na mořského ježka - to vše může pobyt v lepším případě znepříjemnit. Deník přináší rady a tipy, čemu se vyvarovat a jak se zachovat v případech krize.
/VIDEOANKETA/ Poslední dny se opět lidé potýkají s problémy způsobenými vysokými teplotami. Na mnoha místech v České republice naměřili během týdne přes 34 stupně Celsia. V pondělí dokonce padl rekord pro 10. červenec z roku 1984, když v plzeňském Bolevci naměřili 36,5 stupně Celsia.
Od roku 2007 se nezměnila cena vstupného na veřejné koupaliště Hulák. Náklady na provoz letního koupaliště ale narostly. Podle vedení města Prachatice bylo nutné ceny navýšit, aby ztráty nebyly tak vysoké.
Horké dny lákají k chladivému osvěžení u vody. Proto jsme zjistili, kde se lze na Táborsku vykoupat a co nového čeká na návštěvníky plováren a koupališť.
Koupaliště v regionu nabízejí řadu atrakcí a novinek. V Sokolově zvedlo cenu za vstup městské koupaliště i jezero Michal. Nabízejí však řadu atrakcí, které jinde v západních Čechách nebo dokonce v celé ČR lidé nenajdou.
Sezóna na Vltavě je v plném proudu a úsekem mezi Vyšším Brodem a Zlatou Korunou denně proplouvají tisíce vodáků. A s nimi tečou i miliony korun, do pokladen vltavských kempů a občerstvení. Podívejte se, kde berou karty a kde musíte platit postaru, v hotovosti. A také kde na Vltavě najdete bankomat.
V Česku podle zákazníků přibývají restaurace a obchody, kde přestávají přijímat karty a platit tam lze jen hotově. Podle některých průzkumů se s tím setkal každý čtvrtý Čech. Někteří politici za touto situací vidí snahu obchodníků snížit si odvod daní. Opozice bude chtít návrat EET.
České fotbalové reprezentantky porazily v pátečním podvečerním přípravném utkání v Opavě rivalky ze Slovenska po vydařené koncovce 3:0. Druhý test ve Slezsku čeká svěřenkyně trenéra Karla Rady v úterý 18. července, a to se Severním Irskem.
/ROZHOVOR/ Už před třemi lety se jí dostalo uznání během předávání výročních cen FK Teplice. Lenka Galbavá tehdy vyhrála sloučenou kategorii dorostenek a žen. Nedávno si na pódium šla pro cenu v ženské kategorii, v druholigovém celku „sklářek" skutečně byla nejlepší. „Jsem vděčná a šťastná. A také plná emocí, že jsem potvrdila talent . Ale je to práce celého týmu," usmívala se bývalá sparťanka, která svou pohodu našla na Stínadlech.