/FOTOGALERIE/ Medaile, poháry, ale také podepsané kopačky Patrika Vydry nebo pobyt na Šumavě. I takové ceny si v neděli 2. února odnesli děti a trenéři z hořovické fotbalové Zimní ligy přípravek. Turnaj podle očekávání bezkonkurenčně ovládli mladíčci z Komárova, domácí Hořovice naopak získaly první bod až právě v průběhu posledního hracího dne.
Majetek za téměř čtvrt miliardy korun zabavili v loňském roce jihočeští policisté, protože byl používán při trestné činnosti. Bilance, které nyní k roku 2024 uzavřela Policie České republiky, ukazují nevídaná čísla. V okrese Český Krumlov za celý loňský rok třeba nebyla ani jedna smrtelná nehoda! A v kraji opět přibylo držitelů zbraní.
Konečně ho nic netrápí, po zdravotní stránce je naprosto v pořádku. Zkušený fotbalista Zlína Lukáš Bartošák má ale kondiční manko, po dohodě s trenéry páteční přípravný duel proti ukrajinskému celku Oboloň Kyjev vynechá.
Paliva v Libereckém kraji od minulého týdne zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 36,38 Kč, před týdnem byl o 23 haléřů dražší. O 20 haléřů zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 35,61 koruny.
Cukrovka je choroba, která nebolí. Může se proto stát, že se ji nepodaří odhalit včas. Podle odborníků žije v České republice až čtvrt milionu lidí, kteří trpí diabetem, ale vůbec o tom nevědí. Dalším tisícům cukrovka bezprostředně hrozí, ale protože o tom nemají tušení, nemohou se jí účinně bránit. Proto je důležité sledovat hladinu cukru v krvi. A také vědět, jaké hodnoty jsou normální a jaké už rizikové.
O padesát oznámení více než v roce 2023 dostali loni veterináři z eterináři z Krajské veterinární správy (KVS) pro Jihočeský kraj. Provedli 376 kontrol na základě podnětů a ve 107 případech odhalili porušení zákona, předloni to bylo ve 102 případech. Nejčastěji šlo o nevhodné podmínky chovu, ale objevili i zanedbání výživy a zdravotní péče.
Hrad Trosky, Věžický rybník v Českém ráji, chrám svaté Barbory v Kutné Hoře či tvrz Malešov. V Kingdom Come: Deliverance 2 je možné navštívit několik významných středověkých památek, které se dosud dochovaly i už dávno zanikly. Videohra jim však navrací lesk a navíc si je lze prohlédnout zblízka. Zážitek z prohlídky je skoro jako ve skutečnosti, jelikož herní modely velmi detailně odpovídají svým předlohám. Deník připravil srovnání záběrů ze hry s fotografiemi skutečných míst.
Extraligový duel volejbalistů Jihostroje s Odolena Vodou, utkání píseckých Sršňů v nejvyšší soutěži basketbalistů proti USK Praha a celá řada dalších aktraktivních událostí. Sportovní víkend na jihu Čech je tradičně nabitý.
Po sečtení naprosté většiny kasiček dobročinné Tříkrálové sbírky je jasné, že se vybrala rekordní suma. Dárci letos věnovali přes 184 milionů korun, loni to bylo necelých 176 milionů korun. Letos jde o dosud nejvyšší částku v pětadvacetileté historii této celostátní sbírky, řekl ČTK Jan Oulík z Charity ČR, která sbírku každoročně pořádá.
/FOTO/ Divizní Turnov má za sebou druhý přípravný zápas a druhé vítězství. S libereckou U19 si poradil jeho celek 5:2, přestože nehrál v nejsilnějším možném složení. „Hráči Slovanu byli rychlejší, ale chyběla zkušenost a síla v soubojích,“ všiml si kouč Turnova.
Hrad Trosky, Věžický rybník v Českém ráji, chrám svaté Barbory v Kutné Hoře či tvrz Malešov. V Kingdom Come: Deliverance 2 je možné navštívit několik významných středověkých památek, které se dosud dochovaly i už dávno zanikly. Videohra jim však navrací lesk a navíc si je lze prohlédnout zblízka. Za projektem stojí rodilý Rychnovák Dan Vávra a jeho tým ze studia Warhorse. Zážitek z prohlídky je skoro jako ve skutečnosti, jelikož herní modely velmi detailně odpovídají svým předlohám. Deník připravil srovnání záběrů ze hry s fotografiemi skutečných míst.
Ceny pohonných hmot v Královéhradeckém kraji vykazují v posledních dnech pozitivní trend. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně prodává za průměrnou cenu 36,13 Kč, což je o osm haléřů méně než před týdnem. Nafta, která zlevnila o 20 haléřů, se nyní prodává v průměru za 35,38 Kč za litr. Tyto údaje vyplývají z monitoringu cen společnosti CCS, která sleduje pohyb cen pohonných hmot po celé České republice.
Každý atlet si velice cení, když pokoří osobní rekord. To platí i v případě čtyřstovkaře Matěje Krska, který na ostravském mítinku Czech Indoor Gala zaběhl 45,85 sekundy a své maximum vylepšil o pouhou setinu.
V Chráněné krajinné oblasti Brdy (CHKO) je potvrzen výskyt vlka od léta 2023 a dosud tato zvířata nezpůsobila žádnou prokazatelnou škodu. V případě mrtvého telete objeveného nedávno u Lázu na Příbramsku nelze říct, zda ho má na svědomí vlk, nebo šlo o přirozený úhyn a následně kořist dravců. Uvedl to vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer. Lidé ve stejné oblasti objevili také jednu zardoušenou laň, ta podle Fišera zřejmě kořistí vlka byla.
První utkání roku 2025 se házenkářům Lovosic nepovedlo. Na palubovce první Karviné neměli nárok. Lovosický trenér Ján Lajčák zažil hořkou premiéru, Lovci prohráli 28:41.
Jeden z posledních prázdných domů na sokolovském Starém náměstí čeká letos rekonstrukce. Město upustilo od snahy získat dotaci a opraví takzvaný dům Egerius z vlastních prostředků. ČTK to řekl starosta Petr Kubis (ANO). Nyní radnice hledá stavební firmu, která upraví dům na byty a infocentrum.
Nové Syrovice a okolí jsou v těchto dnech na nohou. Už několik dní tam hledají dva psy. A kdo je najde, může počítat s odměnou padesát tisíc korun. Nejedná se totiž o zcela běžná zvířata. „Je to rasa cane corso. V Česku moc lidí takhle velké psy nechová,“ vysvětlila majitelka Nikola Nováková.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Královéhradeckém kraji prodává v průměru za 36,13 koruny, před týdnem byl o osm haléřů dražší. O 20 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 35,38 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 60 haléřů na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 1,19 koruny na litru více. Za benzin motoristé nejvíc zaplatí na Rychnovsku.
Druhý únorový víkend nabídne na Jablonecku pestrý program. Máme pro vás pravidelnou nabídku tipů na volné dny z celého Libereckého kraje. Podívejte se.
Ceny paliv na jihu Čech začaly klesat, benzin pod 36 Kč/l je dokonce nejlevnější v ČR. Jak ale vyplývá ze srovnání cen mezi jednotlivými okresy, na Českokrumlovsku řidiči mnoho důvodů k jásání nemají. U zdejších čerpacích stanic tankují nejdráž ze všech Jihočechů.
Z fotbalisty, za něhož zaplatil německý Hoffenheim plzeňské Viktorii loni v létě poměrně vysokou sumu, se stal záhy hráč na pokraji sestavy. Kolikrát sledoval zápas svého celku jen z tribuny. Jenže Robin Hranáč se nevzdal, potvrdil, že je bojovník a teď se dočkal další šance.
Vítězkou ankety Alej roku 2024 pro Středočeský kraj se stala Jabloňová alej od sv. Isidora do Haloun. Toto malebné stromořadí, které lemuje jednu ze dvou příjezdových cest do Haloun, si získalo srdce mnoha lidí a v hlasování obdrželo 243 hlasů. Přestože celkovým vítězem soutěže se stala alej z jihočeského Protivína, Jabloňová alej z Haloun si odnesla své zasloužené regionální prvenství.
Před pár desítkami let by se myšlenka přeměnit bývalý důlní areál v zaniklé obci Horní Rychnov na golfové hřiště zdála nepředstavitelná. Na kdysi pusté a zpustlé půdě byla poté například střelnice, kterou využívali policisté, a dnes zde sídlí unikátní a technicky náročné golfové hřiště. Nejen golfistům, ale i ostatním chyběla kvalitní ubytovací kapacita splňující požadavky hostů z Čech i z blízkého Německa. Skupina SUAS GROUP se to rozhodla změnit, a na jaře minulého roku začala se stavbou nového hotelu Marshall. Celá stavba probíhá za plného provozu golfového areálu. Stavaři jedou podle plánu a hotel chce přivítat přivítat první hosty v již letos, kdy bude sokolovský golf slavit své dvacetiny.
Ve čtvrtek 6. února proběhnou v Jizerských horách první dva závody legendárního podniku Jizerská 50. Na jednom místě přinášíme rozpis závodů i časy doprovodného programu. Jizerské hory zažijí doslova nálet osmi tisíc přímých účastníků závodů a další tisícovky příznivců a diváků.
Ve čtvrtek 6. února proběhnou v Jizerských horách první dva závody legendárního podniku Jizerská 50. Na jednom místě přinášíme rozpis závodů i časy doprovodného programu. Jizerské hory zažijí doslova nálet osmi tisíc přímých účastníků závodů a další tisícovky příznivců a diváků.
Příslušníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj vyinkasovali v loňském roce na cle, daních a ostatních poplatcích téměř 970 milionů korun, o 20 milionů korun více, než v předchozím roce. Informovala o tom mluvčí celníků Lenka Havelková.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Pardubického kraje prodává v průměru za 36,47 Kč, před týdnem byl o 14 haléřů dražší. O 22 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 35,63 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 40 haléřů na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 1,09 Kč na litru více.
Lidem v kraji se nejvíc líbí Tanaberská lipová alej na Domažlicku. Rozhodlo o tom hlasování v prestižní soutěži Alej roku, kterou pořádá sdružení Arnika.
Mistrovství České republiky v krasobruslení, které se konalo v Břeclavi, přineslo úspěch klubu BK České Budějovice. V kategorii tanečních párů zazářili Lukáš Toman a Alexandra Rousková, kteří si odvezli titul mistrů pro rok 2025. Juniorky klubu se také neztratily a předvedly solidní výkony. Tato sezona se pro klub stává jednou z nejúspěšnějších, s rekordním počtem závodníků na mistrovství.
Ambiciózní divizní nováček z Petřvaldu na Moravě má z větší části postaven kádr pro jarní část. Trenér Jiří Halamíček bude mít v kabině celkem tři zahraniční hráče. Po Yegoru Andriyakovi ještě Pávi angažovali jednoho Francouze a také hráče s nigerijským pasem. Naopak jedna z opor předčasně končí.
Jaké to je být europoslancem? To si na vlastní kůži vyzkoušeli žáci pardubického Gymnázia Dašická přímo v budově Evropského parlamentu ve francouzském Štrasburku.
Vrátil se do prostředí, které už dobře zná. S fotbalem začal rodilý Angličan v Ratboři, odkud se přesunul do Čáslavi, pak hrál dlouhou dobu v Mladé Boleslavi a naposledy třetí ligu v Chlumci nad Cidlinou. Nyní je fotbalový útočník Daniel Howard zpět v čáslavském klubu. A mužstvu chce pomoci svými góly k postupu z krajského přeboru. „Je to pro mě velká motivace, říká v rozhovoru dvacetiletý borec.
Litr benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Jihočeského kraje prodává v průměru za 35,99 Kč, před týdnem byl o 23 haléřů dražší. Jde o nejnižší cenu mezi kraji.
Michelinské hvězdy jsou skutečným pojmem a pro fajnšmekry jsou vodítkem, kde mohou očekávat velký gastronomický zážitek. Nyní mají možnost se orientovat i pomocí vyhlášeného gastronomického průvodce Gault&Millau. Jeho historie sahá do Francie 60. let minulého století, Česká republika je patnáctou zemí světa, kde nyní nově působí. Restaurace hodnotí v utajení skupina inspektorů pomocí bodového systému a uděluje symbol kuchařských čepic, které jsou obdobou hvězd Michelin. Na základě hodnocení se do průvodce dostalo 16 podniků z Královéhradeckého kraje. Mezi nimi i jeden z Rychnovska.
/SROVNÁNÍ/ K mírnému poklesu cen pohonných hmot došlo v uplynulém týdnu i na Vyškovsku. Za litr nejprodávanějšího benzínu Natural 95 platí aktuálně řidiči v regionu průměrně 37,23 korun, za litr nafty pak 36,86. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.
Nejoblíbenější alejí Královéhradeckého kraje je Lipová alej v Josefově. Celkově skončila v anketě Alej roku pátá. Do čtrnáctého ročníku této ankety, kterou vyhlašuje organizace Arnika, nominovali lidé 59 alejí a stromořadí z dvanácti krajů v České republice a Hlavního města Prahy. Královéhradecký kraj měl tři nominace.
Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 2,8 procenta, inflace tak zpomalila z prosincových tří procent. Meziměsíčně byly ceny vyšší o 1,3 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Statistici ho zveřejnili poprvé, definitivní údaje budou k dispozici ve středu. Podle předsedy ČSÚ Marka Rojíčka by se konečné číslo nemělo lišit od předběžného o víc než 0,1 procentního bodu.
Vstup do jarní části Chance Extraligy si házenkáři Jičína rozhodně představovali jinak. Proti favorizované Dukle Praha se jim nepovedl začátek utkání, první poločas prohráli o deset branek. A přestože po změně stran prohru zmírnili (27:32), na body pomýšlet nemohli.
Když nevyšlo hostování Daniela Fily z pražské Slavie, musel Jan Nezmar jednat a přivést trenérovi Kováčovi jiného útočníka. To se povedlo. Na sever Čech zamířil třiadvacetiletý lotyšský reprezentant Raimonds Krollis.
Ve srovnání s minulým týdnem cena paliv v Královéhradeckém kraji klesla. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Královéhradeckém kraji prodává v průměru za 36,13 koruny, před týdnem byl o osm haléřů dražší. O 20 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 35,38 koruny.
Orlová je prvním městem v Moravskoslezském kraji, které zavádí inovativní bezpečnostní Portál Bezpečí. Díky této technologii budou občané moci kontaktovat městskou policii nejen telefonicky, ale také prostřednictvím videohovoru, chatu a lokalizačních služeb. Moderní systém vyvinul tým aplikace Záchranka a již úspěšně funguje v České republice, Rakousku a Maďarsku.
/PŘEHLED CEN, ANKETA/ Ceny pohonných hmot na Vysočině v posledním týdnu klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic kraje prodává v průměru za 36,61 koruny, před týdnem byl o 29 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 20 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 36,09 koruny. Nejvyšší ceny jsou opět na Havlíčkobrodsku, řidiči v okrese platí téměř srovntelné ceny jako v Praze.
/FOTO/ Zpřístupněné jeskyně v Česku přilákaly v loňském roce téměř 700 tisíc návštěvníků. I přes komplikace spojené s povodněmi, které narušily provoz některých lokalit, zůstává zájem veřejnosti vysoký. Správa jeskyní České republiky proto doufá, že trend bude pokračovat i letos.
Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji zaznamenaly pokles. Benzin Natural 95 i nafta zlevnily, přičemž ceny zůstávají pod celostátním průměrem. Tento trend sleduje společnost CCS, která poskytuje aktuální data o vývoji cen paliv.
Podnikoví hasiči společnosti Čepro v Loukově dostali nový velitelský vůz Dacia Duster. Pro společnost, která se zabývá skladováním, distribucí pohonných hmot a ochranou Státních hmotných rezerv, jsou hasiči nepostradatelnou součást provozu.