V kraji byl prokázán první případ koronaviru, nařízeno je 218 karantén
V České republice bylo ke čtvrteční 14. hodině registrováno 96 případů onemocnění COVID-19. První případ onemocnění byl v Jihočeskému kraji potvrzen ve středu večer.
V České republice bylo ke čtvrteční 14. hodině registrováno 96 případů onemocnění COVID-19. První případ onemocnění byl v Jihočeskému kraji potvrzen ve středu večer.
Vyhlášený stav nouze v České republice může ovlivnit případné uzavření mateřských škol v jihočeské metropoli. Podle náměstka primátora Viktora Vojtka totiž řada pravomocí nyní přejde na jihočeskou hejtmanku Ivanu Stráskou.
Po dvou porážkách vyrazili trutnovští hokejisté na mostecký led s nožem na krku. Už od pondělního večera dobře věděli, že případný třetí neúspěch pro ně znamená konec sezony.
Mezi ohrožené skupiny lidí patří v souvislosti s koronavirem zejména senioři. Města se jim proto snaží usnadnit život. Aby nemuseli na nákupy do obchodů, kde jsou vystaveni nákaze, některá zřizují speciální linky nebo jsou připravena povolat dobrovolné hasiče. Rodičům zase nabízejí služby pořadatelé příměstských táborů i lidé na vesnicích, ochotní hlídat děti v době koronavirových prázdnin.
Královéhradecký kraj omezí od pondělí 16. března některé linky veřejné autobusové dopravy. Vedle toho zavádí i důslednější hygienická opatření v jednotlivých autobusech.
Ve středu se dozvěděli, že minimálně do konce března nebudou hrát soutěžní zápasy, ve čtvrtek dostali další drsný direkt. Třetiligoví fotbalisté se už nebudou moci ani scházet a trénovat. Vláda totiž dnes vyhlásila na 30 dnů kvůli výskytu koronaviru nouzový stav na celém území České republiky. Zakázaný je vstup na sportoviště i akce s účastí přesahující třicet lidí.
Vláda České republiky včera odpoledne vyhlásila nouzový stav. V něm je zahrnuto maximálně třicet osob na hromadné akci. To je v případě basketbalu i při vyloučení veřejnosti na zápasech zcela nemožné. Takže soutěže spadající pod ČBF jsou přerušeny a jejich osud je ve hvězdách.
Prvoligoví hokejisté Havířova si play off nezahrají. Sezonu zakončili na pátém místě.
Do Česka už přiletěli první čápi. Odborníci vyzvali veřejnost, aby si všímala, která hnízda čápi obsadí. Zatím dorazili ptáci ze zimovišť v Evropě. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Česká společnost ornitologická (ČSO).
Je považovaný za velký plavecký talent. Tento rok mu bude teprve 16 let, ale doma má sbírku zhruba sto medailí z různých plaveckých soutěží.
Od čtvrteční 14. hodiny platí kvůli nákaze koronaviru v České republice stav nouze. Mimo jiné se týká zákazu vstupu cizinců z 13 rizikových zemí na naše území či omezení provozní doby restaurací od 20. hodiny do šesté hodiny ranní. Od pátečního rána jsou zakázány také veřejné i soukromé akce s účastí přesahující 30 osob. Do práce za hranice se na jihu Čech bude moct jen přes čtyři přechody. Ve Strážném se tvoří fronta. Podívejte se, jaké instituce zavírají.
V České republice od čtvrtečního rána přibylo 22 nových případů nákazy koronavirem. Počet nemocných tak stoupl na 116. Na svých webových stránkách o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Laboratoře v současné době analyzují dalších více než sto vzorků. Vláda kvůli koronaviru vyhlásila nouzový stav.
Slezský FC reaguje na usnesení Vlády České republiky, která vyhlásila stav nouze a plošně zakázala veškeré veřejná akce s účastí nad 30 osob.
Počet nakažených koronavirem v Česku přibývá. Vláda zakázala s účinností od 16. března do 24. března 06:00 kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Zavřené jsou všechny školy i univerzity. Co všechno koronavirus způsobil ve vašem okolí? Jaké akce se ruší a které nikoliv? Je omezená doprava? Mají obchody a úřady jinou otevírací dobu? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.
Chcete zabavit děti doma i venku? Můžete s nimi malovat kamínky a udělat tak někomu radost nebo sledovat, kam až kamínek doputuje.
Návštěvy v porodnicích, na novorozeneckých a dětských odděleních jsou od včerejšího odpoledne zakázány rovněž ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje.
Vláda vyhlásila kvůli výskytu epidemie nebezpečného koronaviru nouzový stav. Platí od čtvrteční 14. hodiny a potrvá třicet dní. Na mimořádném jednání vláda zaroveň rozhodla o zpřísnění již přijatých opatření. Od pátečního rána jsou zakázány veřejné i soukromé akce s účastí přesahující 30 osob, omezen je i provoz restauračních zařízení. Nebude je možné využívat mezi 20:00 a 6:00.
Dobrovolní hasiči z Havlíčkobrodska měli mít v sobotu shromáždění delegátů sborů ve svém okresu, na kterém si měli mimo jiné zvolit i nové vedení. Kvůli zákazu pořádání akcí nad sto lidí ho však museli zrušit. Stejný problém řeší hasiči v celé republice. Aktuální volební období se tak neplánovaně prodlouží.
Každý desátý Čech trpí onemocněním ledvin. Po pětasedmdesátém roce života je to už každý druhý. Právě na dnešek 12. března připadá Světový den ledvin.
Věznice v celé České republice v souvislosti se šířením koronaviru přijaly preventivní opatření. Do žalářů se mimo jiné nedostane nikdo, u koho služba při bezkontaktním zjišťování tělesné teploty naměří více než 38 stupňů Celsia.
Solidně zaplněný sál Obecního domu v Ostrožské Lhotě přivítal vzácnou návštěvu. Do Lhoty přijel besedovat bývalý velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar.
Na jihu Čech se po sedmi letech opět bude hrát hokejová extraliga. Play off první Chance ligy se totiž kvůli hrozbě koronaviru dohrávat nebude a Motor si tak zajistil postup jako vítěz základní části soutěže.
Počet nakažených koronavirem v Česku přibývá. Vláda zakázala jednorázové akce s více než 30 účastníky a zároveň jsou zavřené všechny školy i univerzity. Co všechno koronavirus způsobil ve vašem okolí? Jaké akce se ruší a které nikoliv? Je omezená doprava? Mají obchody a úřady jinou otevírací dobu? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.
Fakultní nemocnice v Hradci Králové v důsledku pandemie koronaviru začíná pociťovat nedostatek personálu. Situaci se snaží vyřešit tím, že žádá studenty medíciny, aby v rámci brigády v nemocnici vypomohli.
/FOTOGALERIE 2017/ Pražský půlmaraton, který se měl běžet 28. března, byl vzhledem k opatřením kvůli epidemii koronaviru odložen. Od úterka až do odvolání platí v Česku zákaz akcí s účastí více než stovky osob, přičemž na půlmaraton se chystalo 11 500 běžců včetně řady zahraničních účastníků. Náhradní termín závodu pořadatelé nezveřejnili, oznámí ho později.
Počet nakažených koronavirem v Česku přibývá. Vláda prodloužila do 11. dubna do 6.00 hodin omezení volného pohybu lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Zákaz neplatí ani pro pobyty v přírodě nebo parcích. Zavřené jsou všechny školy i univerzity. Co všechno koronavirus způsobil ve vašem okolí? Jaké akce se ruší? Je omezená doprava? Mají obchody a úřady jinou otevírací dobu? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.
Přinášíme důležité mapy ke koronaviru. Dozvíte se tak velmi přehledně počet nakažených v jednotlivých okresech v České republice.
Přinášíme důležité mapy ke koronaviru. Dozvíte se tak velmi přehledně počet nakažených v jednotlivých okresech v České republice.
Přinášíme důležité mapy ke koronaviru. Dozvíte se tak velmi přehledně počet nakažených v jednotlivých okresech v České republice.
Přinášíme důležité mapy ke koronaviru. Dozvíte se tak velmi přehledně počet nakažených v jednotlivých okresech v České republice.
Vláda odvolá hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou. Řízením úřadu místo ní pověří ředitelku středočeské hygienické stanice Jarmilu Rážovou. Uvedl to zpravodajský server iDnes.cz s odvoláním na dva ověřené zdroje i jednoho člena vlády. Informaci potvrdila mluvčí středočeské hygienické stanice Dana Šalamunová. Gottwaldovou ani Rážovou se ČTK zatím nepodařilo kontaktovat. Česko nyní čelí nárůstu počtu pacientů nakažených novým typem koronaviru, dnes ráno bylo případů 94.
Optimismus v napjaté době neztrácí David Kopenec, předseda českokrumlovského Sdružení cestovního ruchu.
Počet nakažených koronavirem v Česku přibývá. Vláda prodloužila do 11. dubna do 6.00 hodin omezení volného pohybu lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Zákaz neplatí ani pro pobyty v přírodě nebo parcích. Zavřené jsou všechny školy i univerzity. Co všechno koronavirus způsobil ve vašem okolí? Jaké akce se ruší? Je omezená doprava? Mají obchody a úřady jinou otevírací dobu? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.
Počet nakažených koronavirem v Česku přibývá. Vláda prodloužila minimálně do 1. dubna kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Zavřené jsou všechny školy i univerzity. Co všechno koronavirus způsobil ve vašem okolí? Jaké akce se ruší a které nikoliv? Je omezená doprava? Mají obchody a úřady jinou otevírací dobu? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.
Počet nakažených koronavirem v Česku přibývá. Vláda prodloužila minimálně do 1. dubna kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Zavřené jsou všechny školy i univerzity. Co všechno koronavirus způsobil ve vašem okolí? Jaké akce se ruší a které nikoliv? Je omezená doprava? Mají obchody a úřady jinou otevírací dobu? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.
Čína kvůli epidemii nového koronaviru zakázala výstupy na Mount Everest ze své strany, píše dnes AFP. Rozhodnutí přichází jen několik týdnů před zahájením hlavní sezony výstupů na nejvyšší vrchol světa.
Počet nakažených koronavirem v Česku přibývá. Vláda prodloužila minimálně do 1. dubna kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Zavřené jsou všechny školy i univerzity. Co všechno koronavirus způsobil ve vašem okolí? Jaké akce se ruší a které nikoliv? Je omezená doprava? Mají obchody a úřady jinou otevírací dobu? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.
Od pondělí 5. října 2020 začal území České republiky platit nouzový stav z důvodu zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Nouzový stav je aktuálně prodloužen až do 28. února 2021. Projděte si všechny nové informace, co platí - vše přehledně se dočtete níže.
Od pondělí 5. října 2020 začal území České republiky platit nouzový stav z důvodu zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Nouzový stav je aktuálně prodloužen až do 28. února 2021. Projděte si všechny nové informace, co platí - vše přehledně se dočtete níže.
První československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7. března 1850. V pátek 6. března si zástupci Severní Terasy společně s primátorem města Ústí nad Labem Petrem Nedvědickým a ředitelem Ústeckého muzea Václavem Houfkou připomněli 170. výročí narození tohoto výjimečného muže u jeho pomníku na Střekově.
Od pondělí 5. října 2020 začal území České republiky platit nouzový stav z důvodu zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Nouzový stav je aktuálně prodloužen až do 28. února 2021. Projděte si všechny nové informace, co platí - vše přehledně se dočtete níže.
Od pondělí 5. října 2020 začal na území České republiky platit nouzový stav z důvodu zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. V současné době je nouzový stav prodloužen až do konce února. Projděte si všechny nové informace.
Od pondělí 5. října 2020 začal území České republiky platit nouzový stav z důvodu zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Nouzový stav je aktuálně prodloužen až do 28. února 2021. Projděte si všechny nové informace, co platí - vše přehledně se dočtete níže.
Od pondělí 5. října 2020 začal na území České republiky platit nouzový stav z důvodu zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. V současné době je nouzový stav prodloužen až do konce února. Projděte si všechny nové informace.
/FOTO/ Něco přinesete, s něčím jiným odejdete. Oficiálně otevřený bude charitativní obchůdek ADRY sice až za pár týdnů, už teď si v něm ale podávají dveře zákazníci. Jak se začaly prostory malého krámku v Železné ulici plnit, rozhodli se jeho provozovatelé, manželé Čančíkovi, na nic nečekat.
Nejvyšší metu si z Mistrovství světa psů francouzských plemen přivezla Lenka Gahlerová, která pracuje jako psovod u městské policie v České Lípě. Ve službě ji doprovází pes Lancelot plemene beauceron. Mistryní světa se teď ale stala s tříletou fenou stejné rasy a vznešeným jménem Ariane Esprit de la Croix.
Sýkora koňadra, vrabec polní a vrabec domácí. To byli nejčastěji pozorovaní opeřenci jak v celostátním měřítku, tak na území středních Čech. Ukazují to výsledky sčítání ptáků na krmítkách z druhého lednového víkendu, které zveřejnila Česká společnost ornitologická. Třeba v hlavním městě Praze jsou ale první dvě pomyslné příčky stejné a ta třetí patří havranům.
Kvůli uzavření škol přistoupil Olomoucký kraj k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od pátku 13. března přejdou do režimu jarních prázdnin - nebudou vypravovány spoje, které obvykle svážejí děti do škol a zpět.
Kvůli uzavření škol přistoupil Olomoucký kraj k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od pátku 13. března přejdou do režimu jarních prázdnin - nebudou vypravovány spoje, které obvykle svážejí děti do škol a zpět.
Počet nakažených koronavirem v Česku přibývá. Vláda prodloužila minimálně do 11. dubna do 6.00 hodin kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Zákaz neplatí ani pro pobyty v přírodě nebo parcích.(lidé při vycházce ale musí mít roušku a nesmí se shlukovat) Zavřené jsou všechny školy i univerzity. Co všechno koronavirus způsobil ve vašem okolí? Jaké akce se ruší a které nikoliv? Je omezená doprava? Mají obchody a úřady jinou otevírací dobu? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.