Česká republika nevydá ruského bankéře a bývalého významného politika Alexandra Bugajevského do jeho vlasti. Rozhodla o tom ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Ruská strana podle médií tvrdí, že Bugajevskij připravil tamní banku v přepočtu o víc než miliardu korun. Muž, který byl v 90. letech v éře prezidenta Borise Jelcina vicepremiérem a viceprezidentem centrální banky a pak se zařadil mezi ruské miliardáře, kauzu označil za politickou a požádal v Česku o azyl.
/ROZHOVOR/ V přípravném utkání kladenských hokejistů proti Litvínovu se poprvé představila také posila z Kanady Brady Austin. Pro urostlého obránce je to druhé evropské angažmá – v loňské sezoně totiž okusil dánskou ligu. Chlubit se ale může také několika starty v NHL v dresu Buffala. Nyní ale již očekává nové výzvy v dresu Rytířů.
Mažoretky SKP Nymburk reprezentovaly Nymburk a Českou republiku na Mistrovství Evropy v Chorvatsku. Děvčata zde obsadila krásné šesté místo a odvezla si spousty zážitků, zkušeností a motivací do další sezony.
V rámci přípravného utkání se liberecký Slovan střetl s exotickým soupeřem. Na stadionu U Nisy se představil celek Kuvajtu, který v současné době pobývá v Česku na soustředění.
Havlíčkův Brod – Už celých 25 let. Tak dlouho baví děti i dospělé Divadýlko Mrak, které založila Yvona Kršková s Josefem Melenou. Slavit bude 24. srpna v havlíčkobrodském parku Budoucnost. V 9 hodin startuje u AZ Centra akce pohádkový les. V 10.30 hodin začíná na Havlíčkově náměstí celodenní kulturní program.
Po skončení trenéra Jaroslava Pavlíka hledala Elba různé varianty. Ve hře bylo i odhlášení extraligy, nakonec se stal novým koučem Jan Fedák. Věděli jste, že lodivod zlaté juniorky má hokejbal téměř jako životní styl?
ROZHOVOR / Život s jógou je mnohem příjemnější a plnější, jsou přesvědčeni ti, kteří fenoménu propadli a aktivně se józe věnují. Jógu nevnímají jen jako soubor cvičení pro posílení a protažení těla, ale jako efektivní prostředek ke zbavení stresu, nastolení vnitřního klidu a celkové vyrovnanosti. Józe se oddávají v tělocvičně i v přírodě. V Olomouci si dokonce užívají cvičení na vodní hladině. Na prkně.
Evropská komise (EK) podezřívá české mobilní operátory T-Mobile a O2 a provozovatele telekomunikační infrastruktury CETIN z porušování antimonopolních předpisů Evropské unie. Podle předběžných závěrů jejich dohoda o sdílení sítí omezuje konkurenci, uvádí se v dnešním prohlášení EK.
Vimperk - Řevnivost i neochota nebo jen chladná povinnost. Tak často vypadá spolupráce městských strážníků a státních policistů, i když se o tom veřejně moc nemluví. O šumavském Vimperku ale platí naprostý opak. Strážníky tu řídí státní policista a spolupráce tu funguje tak dobře, že je dobré Vimperk dávat za příklad.
Jindřichův Hradec, Tokio – Mistrovství světa juniorů ve veslování právě začalo v japonském Tokiu. Své zastoupení má v zemi vycházejícího slunce i jindřichohradecký veslařský klub Vajgar.
Milovníci parkurového skákání si přijdou na své od 8. do 11. srpna. Od zítřka do neděle mohou od 9 hodin sledovat jednotlivé soutěže v parkurovém skákání.
Milovníci parkurového skákání si přijdou na své od 8. do 11. srpna. Od zítřka do neděle mohou od 9 hodin sledovat jednotlivé soutěže v parkurovém skákání.
Byl to den, na jaký se nezapomíná. Šesté pokračování sedmidílného seriálu mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu v Kramolíně se závodníkům Orion Racing Teamu Litomyšl nadmíru povedlo. Ve všech čtyřech kubaturách se postavili na stupně vítězů.
Dvě americké hvězdy Klinta Carlsona a Lamba Autreyho se vedení BK Armex Děčín udržet podařilo, s kapitánem a jedním z podkošových lídrů Jakubem Krakovičem (205 cm, 100 kg) se mu však po dlouhých jednáních prodloužit kontrakt nepodařilo. Třicetiletý hráč si nyní bude hledat jiné angažmá. Zatím není jisté, kde skončí.
Letos v Praze dominují filmové štáby z Německa a Skandinávie. Státní fond kinematografie už vyčerpal pro tento rok peníze na pobídky a usiluje o zvýšení podpory.
Za nic nemůžeme, drogy jsme nevařili. Tak by se daly zhruba shrnout výpovědi Václava Chaloupka (28) z Plzně, syna stejnojmenného autora večerníčků a zároveň senátora, a jeho kumpánů Jiřího Dance (39) ze Sušice a Jiřího Kadečky (37) z Plzně.
Také v českých restauracích řetězce rychlého občerstvení McDonald's probíhá od letošního dubna test papírových brček. Na základě jeho výsledků firma rozhodne o jejich případném celonárodním zavedení. Papírová brčka ale nepředstavují finální řešení, McDonald's chce globálně přijít s úplně novou akternativou. Deníku to sdělila Zuzana Svobodová, ředitelka komunikace společnosti McDonald's Česká republika.
Klatovsko /VIDEO/ – Za nic nemůžeme, drogy jsme nevařili. Tak by se daly zhruba shrnout výpovědi Václava Chaloupka (28) z Plzně, syna stejnojmenného autora večerníčků a zároveň senátora, a jeho kumpánů Jiřího Dance (39) ze Sušice a Jiřího Kadečky (37) z Plzně.
Po dvouleté pauze a rovnou se dvěma svými inscenacemi mohl na právě probíhajícím Jiráskově Hronově vystoupit českolipský Divadelní klub Jirásek. Své pověsti ostudu neudělal. Naopak.
Žirovnice – Zámek v Žirovnici se o nadcházejícím druhém srpnovém víkendu promění v ráj pro zahrádkáře, pěstitele a milovníky květin. Na tři dny se tu opět uskuteční tradiční květinová výstava s názvem Zahrada Vysočiny. Na 56. ročníku výstavy mohou příchozí obdivovat především mečíky, které doplní mimo jiné i růže, jiřiny, letní jablka i zelenina.
Vlčí smečka, která se pohybuje v Beskydech a Javorníkách, přivedla na svět sedm vlčat. Je to poprvé, co se podařilo rozmnožení vlků v této oblasti zdokumentovat od jejich návratu v 90. letech minulého století.
Nešťastná událost z úterního odpoledne má ještě smutnější dohru. Žena zasažená bleskem ve Vysoké Lípě po převozu do ústecké nemocnice zemřela. Tři dívky, které výboj zasáhl společně se ženou, v ohrožení života nejsou. Podobné úrazy jsou vždy vážné. Ohromné napětí totiž páchá v organismu velké škody.
/FOTOGALERIE/ S jedinečnou show se do Kolína vrátí Ohana Horor Cirkus. Od čtvrtka 8. srpna do neděle 11. srpna si přijdou fanoušci hororů na své. V těchto dnech vždy od 20 hodin se Jaselská ulice zahalí do tajuplného strachu za skřeků děsivého klauna Pennywise.
Republikou hýbe příběh Miloslava Černého, který prakticky v řádu hodin umyl graffiti z Karlova mostu vodou a párou, ačkoliv před tím najatí odborníci avizovali, že v jejich podání a s jejich technologií to bude trvat týdny. Mnozí jeho krok chválí, někteří jej však považují za ukvapený a vodu a páru nepokládají za vhodné potřeby.
Republikou hýbe příběh Miloslava Černého, který prakticky v řádu hodin umyl graffiti z Karlova mostu vodou a párou, ačkoliv před tím najatí odborníci avizovali, že v jejich podání a s jejich technologií to bude trvat týdny. Mnozí jeho krok chválí, někteří jej však považují za ukvapený a vodu a páru nepokládají za vhodné potřeby.
Premiéru na mosteckém autodromu má za sebou sedmnáctiletý motocyklový závodník David Kubáň. Na sever Čech přijel se svým otcem, manažerem a šéfem rodinného týmu Davidem Kubáněm starším trénovat na další závodní víkend mezinárodního německého mistrovství silničních motocyklů (IDM), který ve dnech 9. až 11. srpna hostí právě Most. David je jediným českým účastníkem této prestižní série, bojuje o body v juniorské třídě Supersport 300. A nevede si vůbec špatně, o uplynulém víkendu dosáhl na polopřírodním okruhu v německém Schleizu zatím životního výsledku.
Svojkovice - Brdská prakiáda přilákala v sobotu dopoledne do areálu svojkovického koupaliště 39 mužů a žen. Soutěž ve střelbě klukovskou zbraní zahrnovala třicet ran olověnými kuličkami. Po deseti do terče i na malé a velké sklopky.
Vážná nehoda, za níž zřejmě stály zdravotní komplikace 68letého řidiče, zkomplikovala čtvrt hodiny po úterním poledni dopravu na dálnici D1 nedaleko Prahy. Na desátém kilometru ve směru jízdy na Brno osobní auto těžce narazilo do svodidel. Na hodinu pak zůstal uzavřen nájezd na Pražský okruh; bez kolon se událost neobešla ani na brněnské dálnici.
Devět rozmanitých staveb ve středních Čechách nabízí aktuálně zájemcům ke koupi Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Od neudržované kotelny v Milovicích s minimální kupní cenou 58 tisíc korun přes podíl na chatě na Rakovnicku za 98 tisíc či několik domů za statisíce i miliony až po bývalou prádelnu v areálu někdejší továrny na cukrovinky v Kolíně (éru firmy Kolinea si však vybaví zřejmě jen nejstarší pamětníci; většina lidí bude mluvit spíš o výstrojním skladu ministerstva vnitra) s cenou od 21,5 milionu.
/KRÁTKÉ ZPRÁVY/ Na letišti ve Velkém Poříčí se chystá 18. ročník mezinárodních závodů historických kluzáků. Přes 20 celodřevěných větroňů Orlík a jejich pilotů z Čech, Polska a Německa bude od 10. do 18. srpna bojovat o cenné body, které určí celkové pořadí.
Sobotního pochodu Prague Pride se zúčastní i moje sedmnáctiletá dcera. Jejím zájmem o práva lidí, kteří se i v 21. století stále příliš často setkávají s předsudky a odsouzením, jsme byli potěšeni. Zádrhel je v něčem jiném. Prázdniny trávíme v Čechách, po většinu roku ale žijeme ve Varšavě.