Sociální síť Facebook měla problémy s výpadky, které postihly uživatele po celém světě. Jejich příčina zatím není známá, mnoha lidem se však objevovala zpráva, že síť je kvůli údržbě mimo provoz. Problémy hlásili i uživatelé Instagramu, který rovněž patří společnosti Facebook.
Benešovsko - Tip liga je nejstarší soutěží regionálních Deníků, trvá už devatenáct let. A hraje se ve všech jednasedmdesáti mutacích vydávaných společností Vltava Labe Media. Založili ji členové jedné z nejmenší mutací Deníku na území republiky, Tachovského deníku.
Vítězové prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent, akrobatické duo DaeMen, oslovili další performery z řad tanečníků a akrobatů a pod produkcí jejich vlastní umělecké agentury United Arts, vznikl nový divadelně akrobatický projekt THE LOSER(S).
Energetická společnost ČEZ odvolala v noci na středu kalamitní stav v sedmi okresech, vyhlášený po nedělní vichřici. A dnes k 18:00 i kalamitní stav v posledním okrese Bruntál, kde byla ještě před úterní půlnocí bez proudu tisícovka odběratelů. Informovala o tom mluvčí společnosti ČEZ Distribuce Soňa Holingerová.
Ústecký kraj /FOTO/ – Tisíce dobrovolníků opět spojí své síly, aby byl svět o něco čistší. V sobotu 6. dubna totiž proběhne každoroční akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Do jarního úklidu se letos v kraji zatím zaregistrovalo téměř 130 obcí, organizací, škol či jednotlivců.
Střední Čechy - Dobrá vůle někdy nestačí. V případě komunikace s lidmi s handicapem nebo se seniory je dobré vědět předem, jak si poradit; nejde jen o to chtít, když přehnaná snaha nemusí být vždycky ku prospěchu. Změnu v přístupu by již nyní měli pocítit návštěvníci středočeského krajského úřadu. Pracovníci některých jeho odborů absolvovali ve středu seminář věnovaný právě tomuto tématu.
Vysočina – Lucie Velichová žije a pracuje v Anglii už skoro čtyři roky, přestěhovala se sem v dubnu 2015. V budoucnu by se ale ráda vrátila zpět do domoviny, a to i se svým anglickým snoubencem.
Střední Čechy - EPC. Pod těmito třemi písmeny se skrývá metoda chytrého šetření při provozu budov, již chce při hospodaření se svým majetkem využívat Středočeský kraj. Jedná se o energetické úspory s využitím moderních technologií – a to plánované tak, že si investice na sebe vydělají dosaženými úsporami. A teprve podle toho, jak se bude šetřit, bude kraj za provedené úpravy platit, vysvětlila ve středu mluvčí hejtmanství Barbora Tlučhořová.
Střední Čechy - Po vichru přijde zase vichr. Sice může být stejně silný, už ale jen někde. To naznačuje aktuální varování meteorologů potvrzující předpovědi, že nedělní vichřicí Eberhard rozmary počasí neskončily. Na středeční výstrahu před silným větrem, která se po upřesnění ve středních Čechách týká časového úseku mezi 12.30 a 18. hodinou, navazuje další: s účinností po noční pauze.
Ve sbírce Národního muzea v Praze je od úterka vzácná sportovní relikvie. Slováci darovali někdejším federálním partnerům olympijskou pochodeň z loňských zimních her v jihokorejském Pchjongčchangu, kterou na konci tradiční štafety zapalovala olympijský oheň slavná krasobruslařka Kim Ju-na.
/ANKETA/ Jihočeši jsou přeborníci co do počtu drobnějších dopravních nehod, od kterých se, když si myslí, že je nikdo nevidí, vytrácí jako pára nad hrncem.V České republice ujede viník od každé šesté nehody, za rok to přijde na 18 tisíc kolizí. Zatímco Plzeňáci jsou s 12,5 procenty útěkářů nejodpovědnější, Jihočeský kraj s 21,5 procenty vede na opačné straně žebříčku.
Český Krumlov /VIDEO/ – Čím se můžeme inspirovat od rwandských poslankyň, bhútánské policejní náčelnice, nebo budhistických mnišek si poslechli návštěvníci přednášky Ženou jinde při poutavém vyprávění Pavly Gomba, zkušené výkonné ředitelky organizace UNICEF v České republice.
Kladruby /FOTOGALERIE/ - Letošní rok začal pro devítiletého akordeonistu Viktora Stockera velmi úspěšně. První vítězství si odnesl z mezinárodní akordeonové soutěže ve Vídni, kterou každoročně pořádá rakouský hudební svaz VAMÖ a která je otevřena soutěžícím ze zemí Evropské unie. V kategorii do 10 let svým výkonem jednoznačně přesvědčil porotu a zvítězil s velkým bodovým náskokem před hráčem na druhém místě.
Tak tomu se říká přestup. Dvacetiletý fotbalista Jan Šohaj na svém kontě ještě nemá žádný ligový start, přesto zaujal funkcionáře Jablonce a po půl roce v Otrokovicích se přestěhoval na sever Čech. V Peltově klubu zatím hraje Juniorskou ligu. O šanci v prvním týmu se však chce šikovný odchovanec Kozlovic rvát.
Tak tomu se říká přestup. Dvacetiletý fotbalista Jan Šohaj na svém kontě ještě nemá žádný ligový start, přesto zaujal funkcionáře Jablonce a po půl roce v Otrokovicích se přestěhoval na sever Čech. V Peltově klubu zatím hraje Juniorskou ligu. O šanci v prvním týmu se však chce šikovný odchovanec Kozlovic rvát.
Pelhřimov – Kaple svatého Kříže neboli Kalvárie na hodinu zhasne. Pelhřimovská dominanta se tak vůbec poprvé připojí k celosvětové kampani Hodina Země 2019. Do tmy se Kalvárie ponoří v sobotu 30. března v čase od 20.30 do 21.30 hodin.
Střední Čechy – Cizincům je třeba dát jasně najevo, že se nežádoucí chování nebude tolerovat. Slova, jimiž před časem vzbudil pozornost primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS), zazněla i 27. února, když na krajském úřadu podepisovali hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) memorandum o spolupráci při řešení problémů souvisejících se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách.
Cizincům je třeba dát jasně najevo, že se nežádoucí chování nebude tolerovat. Slova, jimiž před časem vzbudil pozornost primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS), zazněla i 27. února, když na krajském úřadu podepisovali hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) memorandum o spolupráci při řešení problémů souvisejících se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách.
Pomoc, je tady pavouk! V úterý večer zažili zaměstnanci jednoho ze supermarketů v Praze 7 pořádný šok. Ihned zavolali na odchytovou službu městské policie s tím, že v krabici od banánů dovezených z Kostariky objevili děsivě vypadajícího živočicha.
Brno – Ceny vstupenek a způsob prodeje na závěrečný hokejový podnik Euro Hockey Tour Carlsson Hockey Games, který se uskuteční 2.-5. května v brněnské DRFG Areně a bude generálkou na mistrovství světa dospělých v Bratislavě a v Košicích, zveřejnili organizátoři. Za lístek na sezení na první hrací den ve čtvrtek 2. května na utkání proti Finsku zaplatí zájemci od 490 do 790 korun, vstupenky na stání a pro vozíčkáře stojí 350 korun.
Nebezpečí šíření afrického moru prasat je v Česku zažehnáno. Dnes o tom informovala Evropská komise. Nemoc decimující divočáky v lesích, jež je nebezpečná i pro chovy domácích prasat, se podle ní českým veterinářům podařilo vymýtit. Něco takového přitom jejich kolegové v zahraničí dosud nikdy nedokázali.
Litoměřicko – Policie ČR varuje, především starší občany žijící v rodinných domech, před praktikami falešných řemeslníků, kteří se opět objevili v litoměřickém okrese.
Chomutov, Sněžka - I přes nepřízeň počasí se v sobotu 9. března vydaly desítky lidí na nejvyšší horu Česka Sněžku, aby zde vyvěšením tibetské vlajky připomněly šedesát let od tibetského povstání.
Nymburk – Novorozenec, kterého někdo odložil do babyboxu u nymburské nemocnice, dostalo jméno David. Oznámil to Ludvík Hess, zakladatel projektu babyboxů v Čechách. Dítě by v těchto dnech mělo být v péči kolínské nemocnice. V Nymburce kvůli absenci dětského oddělení zůstat nemohlo.
Českobudějovicko - Co se povedlo organizátorům českobudějovického aquatlonu, je věc nevídaná. Ze závodu, který dříve připomínal spíš rodinnou nebo klubovou záležitost, a narodil se pod patronací klubu TriSK ČB, se stala vítaná výzva pro závodníky z celé ČR.
Střední Čechy – Už loni bylo zle, když počet onemocnění způsobených klíšťaty ve středních Čechách prudce vzrostl, a letos se zatím situace nejeví o mnoho nadějněji: vzhledem k teplému počasí začala sezona klíšťat dříve než v předchozích letech.
Městský soud v Praze ve středu poslal trojici mužů z Alžírska za znásilnění irské turistky do vězení na tři až šest let. Zpřísnil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1, který je odsoudil na dva a půl roku do vězení, a vyhověl odvolání státního zástupce.
Karlovy Vary – „Diváci se přesvědčí, že to byla dobrá volba,“ řekl před Final 4 asistent BS DSK Basketball Nymburk KV Roman Maleček na adresu čerstvé posily, 23leté Američanky Jordan Ryenolds. A diváci se přesvědčili.
Karlovy Vary – „Diváci se přesvědčí, že to byla dobrá volba,“ řekl před Final 4 asistent BS DSK Basketball Nymburk KV Roman Maleček na adresu čerstvé posily, 23leté Američanky Jordan Ryenolds. A diváci se přesvědčili.
Karlovy Vary – „Diváci se přesvědčí, že to byla dobrá volba,“ řekl před Final 4 asistent BS DSK Basketball Nymburk KV Roman Maleček na adresu čerstvé posily, 23leté Američanky Jordan Ryenolds. A diváci se přesvědčili.
Polná /FOTO/ - Jeden z nejznámějších českých dobrodruhů Pavel Svoboda zavítá do Polné. V místním kině vylíčí své nejčerstvější zážitky z Kavkazu, konkrétě z Gruzie a Arménie. Beseda s promítáním na velkém plátně se uskuteční ve čtvrtek 21. března. Začátek je v 19 hodin.
Beroun - Město Beroun se připravuje na jarní úklid. Stejně jako v loňském roce, tak i letos mají obyvatelé šanci zapojit se do veřejného projektu nazvaného Ukliďme Beroun. Tato dobrovolnická akce se v Berouně už stává tradicí, a to i přesto, že se do ní zapojí jen malý počet místních obyvatel.
Ústecký kraj – Tisíce dobrovolníků opět spojí své síly, aby byl svět o něco čistší. V sobotu 6. dubna totiž proběhne každoroční akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Do jarního úklidu se letos v kraji zatím zaregistrovalo téměř 130 obcí, organizací, škol či jednotlivců.
/FOTOGALERIE/ Začínající mladí pistoláři a pistolářky z benešovského střeleckého klubu si vystříleli v kategorii družstev na střelnici v Plzni-Lobzích stříbrné medaile na Mistrovství ČR ze vzduchových zbraní celkovým nástřelem 1051 bodů.
/FOTOGALERIE/ Začínající mladí pistoláři a pistolářky z benešovského střeleckého klubu si vystříleli v kategorii družstev na střelnici v Plzni-Lobzích stříbrné medaile na Mistrovství ČR ze vzduchových zbraní celkovým nástřelem 1051 bodů.
Pardubice – V úterý se uskutečnil kontrolní den na rekonstrukci pardubického zámku. Přestavba za téměř 130 milionů korun, která se týká zejména vnitřních prostor paláce a přilehlých hospodářských staveb, začala letos v lednu.
Sokolov – Hokejisté Baníku Sokolov ve středu od 18 hodin odstartují druhé kolo play-off. Do cesty se horníkům postaví Mostečtí Lvi. Hraje se znovu na tři vítězství.
Sokolov – Hokejisté Baníku Sokolov ve středu od 18 hodin odstartují druhé kolo play-off. Do cesty se horníkům postaví Mostečtí Lvi. Hraje se znovu na tři vítězství.
Prezentací každého města je do jisté míry i jeho turistické informační centrum (dále jen TIC), které nabízí prvotní informace návštěvníkům. V loňském roce do kroměřížského TIC zavítalo více než 53 tisíc návštěvníků. Ačkoliv valná část pocházela z Česka, našli se zde i zástupci ze zemí, jako je Angola, Ekvádor, Filipíny či Mexiko.
Desetitisíce stromů zničila v noci z neděle 10. na pondělí 11. března vichřice v Jeseníkách. Přelámané a vyvrácené kmeny musí dřevorubci rychle odtěžit, aby se nestaly další potravou pro již tak velmi rozmnoženého kůrovce.
Čáslav - Neslavné osmdesáté výročí německé okupace Čech, Moravy a Slezska, při níž byl 16. března 1939 vyhlášen Protektorát Čechy a Morava, si o víkendu připomenou lidé po celé republice. V pátek 15. března se vzpomínková akce uskuteční také v Čáslavi, kde bude připraveno odborné kolokvium na téma František Moravec a československé vojenské zpravodajství před rokem 1948.
Sokolov – Hokejisté Baníku Sokolov ve středu od 18 hodin odstartují druhé kolo play-off. Do cesty se horníkům postaví Mostečtí Lvi. Hraje se znovu na tři vítězství.