Chřipka si vzala pět životů
Jižní Čechy – Na chřipku doplatilo během uplynulého týdne pět Jihočechů. Tři muži a dvě ženy zaplatili nejvyšší daň – vlastní život.
Jižní Čechy – Na chřipku doplatilo během uplynulého týdne pět Jihočechů. Tři muži a dvě ženy zaplatili nejvyšší daň – vlastní život.
Střední Čechy - S mimořádnou pozorností - a až nečekanou - se setkávají aktuální organizační změny na středočeském krajském úřadu. Jakub Dušánek z mediálního odboru Pirátské strany je v pátek 8. února dal do přímé souvislosti s možným vlivem premiéra Andreje Babiše a jeho údajného střetu zájmů jakožto někdejšího vlastníka podnikatelského impéria, jehož součástí byla i média.
Stráž pod Ralskem – Prospěchové stipendium v hodnotě až tisíc korun mohou nově získat ti nejlepší studenti školského vzdělávacího střediska ve věznici ve Stráži pod Ralskem. Kromě této odměny je motivují i jednorázová stipendia za celkový prospěch za pololetí a za vykonání závěrečné zkoušky s výborným prospěchem.
Domažlice – Mladíci Jiskry přehráli SKB Strakonice i Spartak Kaplice. Rozdílem několika tříd.
/VIDEO/ Celní správa odhalila tento týden více než 4500 padělaných výrobků opatřených logem americké společnosti Apple v hodnotě více než pět milionů korun. Pachatelé na sebe upozornili neúspěšným pokusem o uplacení celníka. Informovalo o tom Generálního ředitelství cel. Akce probíhala ve spolupráci se slovenskou Finanční správou, která zajistila padělky za dalších 2,5 milionu.
Na následky chřipky zemřelo v Jihočeském kraji pět starších lidí. Primárně se ale léčili s jiným základním onemocněním. Momentálně v kraji připadá 1509 případů respiračních a chřipkových onemocnění na 100 tisíc lidí, což je o 3,8 procenta méně než před týdnem. Přesto v kraji pokračuje chřipková epidemie.
Benešovsko - Méně sladkého pečiva než na sklonku uplynulého roku zřejmě Středočeši zkonzumovali v lednu. Alespoň pokud máme věřit v doslovnou platnost okřídlených slov hovořících o tom že bez práce nejsou koláče. Práci totiž na počátku letošního roku mělo méně lidí než v prosinci; nezaměstnanost v kraji - stejně jako v celé republice - poněkud stoupla. Byť jen nepatrně.
Mělnicko – Hned ve dvou po sobě následujících víkendech se v jarní sezoně představí na Mělnicku tým fotbalových internacionálů České republiky.
Písek - Jen několik kin v České republice uvede v předpremiéře nový šestidílný seriál Zkáza Dejvického divadla. Bude mezi nimi i písecké kino Portyč. Ve všech vybraných kinech se předpremiéra uskuteční 27. února od 19 hodin.
Litoměřice - Pomazlit se s teplými kožíšky, ale i s hadem. To ještě dnes i v sobotu 9. února umožňuje výstava Děti a zvířata na litoměřické Zahradě Čech.
Rokycany – Kuriózním způsobem vygradovalo násilí, kterého se vůči své přítelkyni v jedné z malých ubytoven v centru města dopustil devětadvacetiletý Rumun. Mladá žena byla podle našich informací občankou České republiky.
Na západě Čech hrozí v sobotu dopoledne vznik ledovky. Ve Frýdlantském výběžku, Jeseníkách a Beskydech bude v sobotu přes den foukat silný vítr. Vyplývá to z dnes zveřejněného varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Střední Čechy – Dění v mládežnickém fotbale už posedmé oživí Ondrášovka Cup, který je oficiálním Pohárem FAČR v kategoriích U8 – U13. V květnu a červnu letošního roku se na šesti místech odehrají všechny finálové turnaje jednotlivých věkových kategorií. Složení skupin pro finálové turnaje vylosoval ambasador projektu režisér, herec, komik a sportovec Jakub Kohák.
Východní Čechy - Po krátké přestávce se v roce 2019 znovu roztočí kola největšího seriálu extrémních překážkových závodů Gladiator race. Začíná se již v pátek v zimním Josefově.
Český Krumlov – Případ poškození auta na sídlišti Mír řeší krumlovští policisté.
Střední Čechy - Plánovaná vysokorychlostní trať Praha - Drážďany povede přes střední Čechy. Vlaky by mohly v úseku Praha - Ústí nad Labem jezdit až 350 kilometrů za hodinu, v další části Ústí nad Labem - Drážďany 200 kilometrů za hodinu. Bude to ale nějaký čas trvat, než se lidé touto rychlostí svezou přes Středočeský kraj.
Mladoboleslavsko - Město Mladá Boleslav se potýká se zásadním problémem. Tím jsou chybějící strážníci městské policie.
Během pouhé čtvrt hodiny se ve čtvrtek v hornorakouském skiareálu Hochficht zranili při různých neštěstích tři čeští lyžaři. Agentura APA s odvoláním na policii informovala, že 14letý školák se vážně pořezal na stehně, 28letá snowboardistka si zlomila několik obratlů a 41letý lyžař se nechal s poraněním levého ramene ošetřit až v české nemocnici.
České Budějovice – Že opera může být zábava, chtějí ukázat mladému divákovi tvůrci dětské opery Kominíček. Režisér operní novinky a šéf Malého divadla Petr Hašek vysvětluje: „Rádi bychom ji stáhli z piedestalu nedotknutelnosti.“
Česká vláda se v pátek v utajeném režimu zabývala dopisem čínské společnosti Huawei. Ta se ohradila proti varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před jejími technologiemi a pohrozila Česku arbitráží. Podle ministryně financí Aleny Schillerové je odpověď na stížnost v kompetenci úřadu.
Pardubice - Policisté v Pardubicích zastavili dva řidiče, kteří za volantem rozhodně neměli co dělat. Byli pod vlivem drog.
Policisté zastavili dva řidiče, kteří za volantem rozhodně neměli co dělat. Byli pod vlivem drog. Auto značky škoda policisté zastavili ve středu krátce po deváté hodině večerní na Sukově třídě v Pardubicích.
Trutnov - Poznámky psané tužkou do sešitu? Kdepak! I do českého lesnictví pronikají moderní technologie. Tablety a chytré mobily totiž mohou být užitečným pomocníkem.
Podíl nezaměstnaných vzrostl v prosinci meziměsíčně o dvě desetiny na 3,3 procenta. Zároveň však došlo také ke zvýšení počtu volných pracovních míst. Největší zájem byl na počátku letošního roku o zaměstnance v dělnických a technických oborech a řidiče. Ekonomové sice očekávají v letošním roce návrat k pozitivnímu trendu z předchozích měsíců, varují však, že pokles nezaměstnanosti nemůže trvat věčně.
Až do Polska vedou stopy zločinců, po kterých již několik týdnů pátrají moravskoslezští policisté. Jde o podvodníky zaměřující se na důchodce v našem regionu. Použili klasickou fintu, kdy se telefonicky vydávali za příbuzného, nejčastěji vnuka.
FOTOGALERIE / Na komfortnější svezení se mohou těšit cestující na regionálních tratích v Olomouckém kraji.
Litoměřicko - Jediná skládka pro ukládání komunálního odpadu je v současné době v litoměřickém okrese. Rozkládá se na místě bývalého lomu u Čížkovic a plní svou funkci už bezmála čtvrt století.
Plzeň – O tomto víkendu se v Praze uskuteční halové mistrovství republiky ve vícebojích a v chůzi. O týden později se pozornost upne k ostravské hale ve Vítkovicích, kam zamíří atleti na domácí šampionát.
Pardubice - Dopravní nehoda, která se stala včera v nočních hodinách u pardubického dostihového závodiště, si vyžádala jeden lidský život.
Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Vyrobit si vlastního svítícího robota nebo porazit stroj ve stolním fotbálku mohou v sobotu návštěvníci brněnského VIDA! science centra. Dvoudenní akci zahájí už v pátek Robotiáda. Do největšího robotického klání pro děti v České republice se letos přihlásilo rekordních 650 účastníků. Dorazí i týmy ze zahraničí.
Počasí znovu komplikuje dopravu na mnoha místech republiky. Zatímco některé silnice pokryla ledovka, jinde leží zledovatělý sníh. Řidiči ve Středočeském kraji i na dalších místech se navíc potýkají s hustou mlhou. Řada silnic je tak sjízdná jen se zvýšenou opatrností.
Střední Čechy - Počasí znovu komplikuje dopravu na mnoha místech republiky. Zatímco některé silnice pokryla ledovka, jinde leží zledovatělý sníh. Řidiči ve Středočeském kraji se navíc potýkají s mlhou. Řada silnic je tak sjízdná jen se zvýšenou opatrností.
Střední Čechy – S novým jarem a novým elánem by již brzy mohli vyrazit na středočeské výletní trasy značkaři Klubu českých turistů. Vydají se na tradiční obnovu třetiny značení, jehož kvalita i rozsah sítě jsou mimořádné v měřítku evropském i světovém.
Františkovy Lázně – Maximální povolená rychlost nic neříká spoustě řidičů, kteří projíždějí Františkovými Lázněmi. Běžně ji překračují o 10 až 20 kilometrů v hodině. Jeden jel dokonce rychlostí 126 kilometrů v hodině. Právě na takové šoféry si teď posvítí místní městská policie, které město koupilo nový radar.
Příbram /VIDEO/ – Start jarní části fotbalové FORTUNA:LIGY je za dveřmi a opět se tak mezi veřejností rozhořela diskuse o tom, kdo nakonec dosáhne na titul. Po podzimu má nejlépe nakročeno pražská Slavia, ale stát se ještě může naprosto cokoliv. Deník se proto vydal na trénink mládežnických oddílů všech šestnácti klubů, aby zjistil, koho favorizují fotbaloví talenti. Výjimkou nebyla ani Příbram, jejíž hráč kategorie U9 Jakub Čížek má jasno, bude to právě nováček ze středních Čech, kdo dosáhne na nejvyšší stupínek!
Chomutov /FOTO/ - Ve známé restauraci uspořádají v sobotu 9. února besedu a dražbu obrazů. Výtěžek půjde na rysí osvětu.
Plzeň - Biomedicínské centrum Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, které je zaměřeno na výzkum a vývoj v oblasti nahrazování a regenerace orgánů, představilo hmotnostní spektrometr.
Počet lidí, které poslal stát na veřejné práce, ubývá. Obce tak musejí na úklid prostranství hledat běžné zaměstnance jinde. Lidi zneužívající sociální systém tím, že pobírají sociální dávky,i když pracují načerno, se často úřadům daří jenom těžko potrestat. A to i tehdy, když mají důvodné podezření. Zaznělo to včera v Poslanecké sněmovně na zasedání sociálního výboru během diskuse o veřejné službě a veřejně prospěšných pracích.
Čínská společnost Huawei je připravena se kvůli varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před jejími technologiemi bránit u soudů i prostřednictvím mezinárodní arbitráže. Požaduje zrušení nebo úpravu varování. Napsala to v dopisech adresovaných premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a řediteli NÚKIB Dušanu Navrátilovi. Odpověď chce čínská firma do 14. února, napsal dnes server Deníku N. Dopis podle něj v pátek projedná vláda.
Hradec Králové - Přes pět milionů korun na pomoc handicapovaným dětem se podařilo získat díky nadaci Naše dítě a společnosti ROSSMANN v devátém ročníku dobročinné kampaně Dejme úsměv dětem.
Podíl nových dieselových automobilů na trhu Evropské unie dál klesá. Ve čtvrtém čtvrtletí se snížil na 34,1 procenta ze 41,2 procenta před rokem. Oznámilo to dnes evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Z trendu těží vozy na benzín, jejichž podíl se zvýšil na 57,2 procenta z 52,3 procenta.
Pardubický kraj – Mimořádná valná hromada Fotbalové asociace České republiky, která se tento týden konala v Nymburku, měla hladký průběh a její delegáti schválili bez problémů všechny připravené materiály včetně uvolnění členských příspěvků pro potřeby FAČR.
Střední Čechy – Prodloužit své pobyty a víc utrácet. Tak lze shrnout počínání, k němuž chce středočeské hejtmanství přimět návštěvníky kraje. A k dalším cílům se řadí snaha přilákat návštěvníků víc – a to především takových, kteří nemají hluboko do kapsy. Právě k naplnění této vize by měla pomáhat spolupráce v oblasti cestovního ruchu, nazývaná poněkud tajemně TouchPoint. Její hlavní myšlenou je, že Praha a okolí hlavního města nejsou konkurenti, ale táhnou za jeden provaz. Stejným směrem, pochopitelně.
Rakovník /FOTOGALERIE/ – Již téměř sto let uplynulo od doby, kdy byla vyrobena první stavebnice Merkur. Dnes už legendární kovovou stavebnici si pamatuje snad každý, kdo se narodil před více než třicet lety. Její vášnivý sběratel Jiří Mládek se rozhodl zapůjčit část své ohromné sbírky Muzeu T. G. Masaryka. Fenomenální Merkur kromě rakovnického muzea mohou návštěvníci spatřit také v Muzeu Nové Strašecí, a to až do 17. března.
Střední Čechy – Víkend, na který meteorologové předpovídají oteplení, zřejmě leckoho zláká k plánům na výlety do přírody. Lucie Vurbsová ze Středočeské centrály cestovního ruchu však nabízí i další tipy, kam se o volných dnech vypravit.
Brno - Ty nejlepší z českých kalendářů dostaly své ocenění ve čtvrtek na vyhlášení soutěže Kalendář roku 2019. Vítězem se stal kalendář Sokol Věrná garda 2019 od Romana France.
Tachovsko – Tři města z tachovského okresu se opět po roce ucházejí o dětské hřiště, která po celé republice buduje obchodní řetězec Lidl.
Královéhradecký kraj - Místem největšího počtu tragických dopravních nehod jsou v Česku silnice první třídy. Vyplývá to z policejních statistik. Na některých úsecích je tolik vážných havárií, že jsou mezi řidiči známé jako „silnice smrti“.
Mladý, asi tříletý medvěd hnědý se v minulých dnech objevil v Beskydech. Zdržuje se v údolí potoka Řečice ve Starých Hamrech v Moravskoslezském kraji. Zda se jedná o téhož medvěda, který vloni nadělal nemalé škody na Valašsku, není jisté.
Záchranná stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy přijala na konci ledna jubilejního 100. zvířecího pacienta v tomto roce. Racek bělohlavý, který přiletěl z pobřeží Černého moře, se dostal do nesnází na Janáčkově nábřeží kvůli netypickému obutí.