Netoličtí hasiči milují 106 let starou krásku
Netolice – Až do pátku mohou čtenáři Prachatického deníku a nejen ti, posílat své hlasy do soutěže Českého rozhlasu Dobráci roku, tentokrát jde o Sbor dobrovolných hasičů Netolice.
Netolice – Až do pátku mohou čtenáři Prachatického deníku a nejen ti, posílat své hlasy do soutěže Českého rozhlasu Dobráci roku, tentokrát jde o Sbor dobrovolných hasičů Netolice.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - I letos do krajské metropole zavítal populární Festival francouzského filmu. Diváci se mohou v rámci jeho 18. ročníku těšit na celkem 12 předpremiérových filmů, mezi kterými jsou mimo jiné filmy uvedené na letošním festivalu v Cannes.
Západní Čechy - Zajímá vás, jaké akce se konají ve vašem okolí nebo v sousedním okrese? Pak si nezapomeňte koupit čtvrteční Deník.
Praha – Již čtvrtý termín zahájení výstavy slavného renesančního malíře Tiziana Vecelliho (asi 1485 až 1576) oznámila Správa Pražského hradu. Výstava, již pro Hrad připravuje společnost Art for Public, se posouvala už třikrát, poslední termín byl z 26. listopadu posunut na 15. prosince „z technických důvodů". Pořadatelé slibují „více než 50 významných děl a exponátů", chybět ale bude jeden z nejslavnějších obrazů, Apollo a Marsyas, který je v českých sbírkách a bez nějž se obejde málokterá autorova výstava.
Třebíč - Když Rolls Royce v roce 1966 představil nástupce svého typu Silver Cloud, velká část klientů byla doslova pobouřena. Proč? Nový typ Silver Shadow se totiž podstatně odklonil od technických tradic značky, které už koncem šedesátých let mohly být považovány za archaismus. Změnou bylo opuštění klasické rámové konstrukce. A také nový moderní pontonový tvar karoserie.
Plzeň – Nepatří k těm, kteří dopředu skládají zbraně. Týden před prestižním pohárovým závodem první výkonnostní třídy FISAF Aerobic Fitness 2015 v Plzni ji oslabila nemoc a musela se zánětem dutin ulehnout do postele.
Banát - V Rumunsku jako doma, zní slogan, který láká turisty do českých vesnic v Banátu. Něco na tom je. Slyšet krásnou češtinu ve vesničkách nad Dunajem, bavit se s místními a vidět zvyky, které se v Čechách drží už málokde, to zažijete v zahraničí málokde. V Banátu ano. Ale pozor, banátští Češi, to se nerovná výhradně Rumunsko.
Hradec Králové - Sedm závodníků z města pod Bílou věží se zúčastnilo 26. Memoriálu Marka Petrusewicza v polské Wroclawi, nejvýraznější byla Jiránková.
Břeclav - Druhou věznici otevřeli v Břeclavi. První odsouzení do ní zavítají do konce listopadu. Budou to výhradně muži.
Náklady na pořízení nového auta v některé z nižších tříd až po střední třídu jsou v rámci Evropské unie údajně výrazně nejnižší v Česku. Rozdíly mohou dosáhnout až 60 procent. U vozů vyšších tříd jsou ceny téměř vyrovnané.
Kopřivnice padla v Jičíně, kde v oslabené sestavě prohrála rozdílem jedenácti branek.
Šanghaj – Mezi Prahou a Šanghají začne od příštího roku fungovat přímé letecké spojení. „V době, kdy se plánovala moje cesta do Číny, nebylo vůbec jisté, že se společnost China Eastern už takto rychle rozhodne," řekl po šanghajském jednání s šéfem zmíněné společnosti Liuem Šaojongem český premiér Bohuslav Sobotka.
Plzeň – Koncerty, scénické čtení nebo výstava obrazů. Takovými kulturními akcemi chce Diecézní charita Plzeň upozornit na Tříkrálovou sbírku.
Telnice - Petr Křeček se už téměř třicet let věnuje lepení plastikových modelů. Stejně jako desítky dalších nadšenců vyrazil v sobotu do telnického kulturního domu na modelářskou soutěž Memoriál Jaroslava Urbance, kde několik svých skvostů vystavil.
Jindřichův Hradec – Hokejisté Vajgaru v 17. kole II. ligy utrpěli na domácím ledě debakl 2:9 se Sokolovem. Jejich ztráta na poslední příčce tabulky se tak stále prohlubuje a aktuálně na předposlední Klášterec nad Ohří ztrácejí už devět bodů.
Východní Čechy - Výkyvy počasí v posledních letech pranostikám většinou nepřejí, tentokrát se však moudra našich předků vyplnila.
Východní Čechy - Výkyvy počasí v posledních letech pranostikám většinou nepřejí, tentokrát se však moudra našich předků vyplnila.
Čistá – Z nejostudnějšího místa v obci se stane nejhezčí odpočinková lokalita.
Brno – Mění se jim chování, trpí epileptickými záchvaty či poruchami paměti. U nejzhoubnějších nádorů mozku, které tvoří polovinu případů, navíc přežívá jen sedm procent lidí. A operaci kvůli špatné rozpoznatelnosti ložisek podstoupí jen dvacet procent nemocných. To se v budoucnu změní. Vědci z Masarykova onkologického ústavu vyvinuli nový přípravek, který zlepší vyšetřování tohoto onemocnění.
Přibyslav – Celkem desítka foklorních tanečních souborů z Česka a jeden z maďarského Szekszardu soutěžily v sobotu o postup do pražského Kongresového centra v kulturním domě v Přibyslavi.
Berlín – Kontroly německé policie na hranicích Saska s Českem potrvají nejméně do února. S odvoláním na informace spolkové policie to uvedl zpravodajský server MOPO24. Německo hraniční kontroly dočasně obnovilo v září kvůli vysokému počtu přicházejících běženců. Minulý týden je posílilo v reakci na teroristické útoky v Paříži.
Brno – Mění se jim chování, trpí epileptickými záchvaty či poruchami paměti. U nejzhoubnějších nádorů mozku, které tvoří polovinu případů, navíc přežívá jen sedm procent lidí. A operaci kvůli špatné rozpoznatelnosti ložisek podstoupí jen dvacet procent nemocných. To se v budoucnu změní. Vědci z Masarykova onkologického ústavu vyvinuli nový přípravek, který zlepší vyšetřování tohoto onemocnění.
Jižní Morava - Jihomoravské domovy pro důchodce nestačí zvládnout poptávku. Navíc populace stárne. Kraj plánuje zařízení rozšiřovat i stavět nová.
Rokycany - V úvodním střetnutí Ligy mistrů uspěl na šestidráze v SRN jen Michal Pytlík
Zlín – Do již tradiční Noci divadel se v sobotu zapojilo i Městské divadlo ve Zlíně. Každá scéna tuto noc pojme podle svého. Ta zlínská se rozzářila mnoha barvami a na toto datum vyšla i premiéra Charleyovy tety. Losoval se i stotisící návštěvník za letošní kalendářní rok.
Praha /ROZHOVOR/ – Po dvouleté odmlce se do České republiky vrátí světová hudební hvězda, kanadský zpěvák, skladatel i textař Paul Anka. Koncertovat přijede 3. února 2016 do pražského Kongresového centra. Společně se svou kapelou zahraje vlastní skladby, které obletěly svět. Kromě slavné Diany půjde o písně, které Anka napsal pro Franka Sinatru, Toma Jonese nebo Michaela Jacksona. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportál v ceně od 1090 korun.
Jindřichův Hradec – Znovu torzo s necelými třemi pětkami sokolovských hokejistů se vypravilo v sobotu k velmi důležitému zápasu 17. kola druhé ligy na led posledního Jindřichova Hradce.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Dvě stě vězňů pojme nová věznice v břeclavské části Poštorná. V pondělí ji otevřeli náměstek ministra spravedlnosti Vladimír Zimmel, generální ředitel vězeňské služby Pavel Ondrášek a ředitel břeclavské věznice Miroslav Vodák. „Dvaaosmdesát vězňů bude v režimu s dohledem, dalších 118 v režimu s dozorem," uvedl Vodák. První odsouzení do ní zavítají do konce listopadu. Budou to výhradně muži.
České Budějovice – Pořádně zvučná posila dorazila do kabiny ČEZ Motoru. Domů se z Chomutova vrátil, i když zatím jen na hostování, zkušený útočník Lukáš Květoň (33 let). Jeden z nejlepších extraligových bruslařů v sobotu ve svém premiérovém utkání v novém týmu v Jihlavě (2:4) naskočil rovnou do první řady. Jeho dřívější nálepka malinko náladového hráče už je snad naštěstí minulostí a měl by týmu výrazně pomoci v boji o kýžený postup do extraligy.
Praha – Předsedou Strany svobodných občanů (Svobodní) se znovu stal europoslanec Petr Mach, když v internetovém hlasování získal dvě třetiny hlasů. Strana to oznámila na dnešní tiskové konferenci. Mach, který ve volbě porazil trojici protikandidátů, vede Svobodné od jejich vzniku v roce 2009.
Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekordních 430 závodníků z 29 oddílů se zúčastnilo mistrovství republiky v Taekwondo ITF v Nymburce. Na vrcholné akci nechyběla ani kolínská škola Silla. A dařilo se jí náramně. Vybojovala celkem 6 zlatých, 8 stříbrných a 13 bronzových medailí. V hodnocení všech škol se umístila na sedmém místě.
Jižní Morava - Sexuální služby se z veřejných domů v Brně i dalších městech přesouvají do soukromí bytů. Česká republika tím následuje trend, který začal v zahraničí už dřív.
Děčín – V zápase sedmnáctého kola druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Děčína. Tým ze severu Čech byl posledním soupeřem v první polovině základní části.
Chvalšiny - Cikánská muzika v sobotu opanovala sál chvalšinského kulturního domu. Konal se tam vůbec první romský velký ples.
Sedlčany – Žádná země v Evropě již není po nedávných útocích ve Francii zcela bezpečná. Je o tom přesvědčen také senátor Jiří Burian (ODS) ze Sedlčan.
Praha - Předsednictvo republikového výboru Českého svazu včelařů odvolalo dozorčí radu společnosti Včelpo, kterou vlastní. Společnost dávala do oběhu med s obsahem antibiotik, která se v EU nesmí podávat zvířatům. V prosinci se na sjezdu svazu zvolí i nové předsednictvo firmy, informoval dnes tajemník svazu Milan Petrů.
Východní Čechy – Začíná další ročník soutěže IT-SLOT (zkratka Systém Logických Otázek). Také žáci z Jičínska se utkají v celostátní vědomostní soutěži
Praha - Předseda ústředí muslimských obcí v ČR Muníb Hasan Alravi (Muneeb Hassan Alrawi) v Hospodářských novinách (HN) kritizuje prezidenta Miloše Zemana za to, že se při oslavách 17. listopadu postavil na Albertově po bok představitelů Bloku proti islámu. Označuje ho za "Boko Zemana", čímž odkazuje na radikální islamisty z teroristické organizace Boko Haram. Slovenský premiér Robert Fico je pak podle Alraviho "Fico Haram".
Teplicko - Fotky dnes lidé posílají a sdílí ze všemožných míst, tak proč se nepodělit i o zážitky ze zimních radovánek na snowboardu nebo na lyžích?
Členové oddílu Cyklistika pro všechny Krnov mají za sebou povedenou sezonu. Úspěšně startovali na řadě závodů, přičemž se zaměřili hlavně na nejprestižnější silniční cyklistický seriál na severní a střední Moravě Slezský pohár, kde skončili v bodování družstev na vynikajícím 3. místě ze čtyřiadvaceti družstev.
Berlín – Kontroly německé policie na hranicích Saska s Českem potrvají nejméně do února. S odvoláním na informace spolkové policie to dnes uvedl zpravodajský server MOPO24. Německo hraniční kontroly dočasně obnovilo v září kvůli vysokému počtu přicházejících běženců. Minulý týden je posílilo v reakci na teroristické útoky v Paříži.
Krnovští zastupitelé se rozhodli, že vyhoví žádosti hejtmana Moravskoslezského kraje, který obce a města vyzval, ať v rámci svých možností přijdou s vlastní „kotlíkovou dotací".
Sokolov - První ročník Vojenského podzimu desítky návštěvníků zaujal i rekonstrukcí bojových akcí
Když se řekne Amazon, snad každý si hned představí e-shop s nepřeberným množstvím zboží. Charakterizuje ho jednoduché nakupování a pohodlné doručení až do domu. Stačí k tomu jen pár kliknutí a dárky, knížky, nebo elektronika už putují na místo určení. A díky nově otevřenému distribučnímu centru v Dobrovízi se výrazně zkrátila doba doručení většiny objednávek jen na pouhé dny, takže dnes už na svůj balíček nemusíte čekat dlouhé týdny, jak tomu bylo ještě před nedávnem. Víte, jaké však je jeho zázemí?
Město Albrechtice má partnerskou smlouvu s polskými Komprachticemi. Aby občané mohli lépe poznat partnerské město, vypravil Městský úřad autobusový zájezd do Polska.
Environmentální odpovědnost je pro Skanska celosvětově velkým tématem. I v Čechách přichází společnost při výstavbě nových domovů se zelenými řešeními. Součástí projektu Milíčovský háj byl například jeden z prvních pasivních bytových domů v Praze.
Praha – Nový majitel zkrachovalé firmy Viktoriagruppe, v jejíchž skladech v bavorském Kraillingu uložilo Česko strategické zásoby nafty za 1,2 miliardy korun, nabízí státu spolupráci. Cílem je ochránit společné zájmy a zabránit škodám státu i akcionářů firmy. Píšou to dnešní Lidové noviny s tím, že vítězem arbitráže a jediným akcionářem Viktoriagruppe se před dvěma týdny stala firma Cioltit.
Berlín – Kontroly německé policie na hranicích Saska s Českem potrvají nejméně do února. S odvoláním na informace spolkové policie to dnes uvedl zpravodajský server MOPO24. Německo hraniční kontroly dočasně obnovilo v září kvůli vysokému počtu přicházejících běženců. Minulý týden je posílilo v reakci na teroristické útoky v Paříži.
Východní Čechy /FOTO/ - Nejvyšší domácí soutěž futsalistů pokračovala desátým kolem.
Východní Čechy - Příroda bojuje s následky dlouhodobého sucha, jde to však pomalu. Na mnoha místech v nedávném období úplně vyschly mělké prameny.