Za fiktivní prodeje chtěli 200 milionů, zatýkalo se i na Plzeňsku
Česká republika - Skupina fiktivně prodávala elektroniku, od státu pak chtěla náhrady DPH ve výši 200 milionů korun.
Česká republika - Skupina fiktivně prodávala elektroniku, od státu pak chtěla náhrady DPH ve výši 200 milionů korun.
Hranice – Sníh, led, uměle vytvořené překážky, hodně lidí různých věkových kategorií a spousta zábavy, tak to vypadalo v sobotu odpoledne na hranickém Masarykově náměstí. Skupina nadšenců zde uspořádala adrenalinové závody na lyžích a snowboardech.
Moravskotřebovsko - Dva záhadní zloději v jeden den? Také se to může stát. Zatímco na Chrudimsku jeden z nich uloupil trumpetu a housle, lapka z Moravskotřebovska šel ještě dál a sáhl rovnou po cennostech.
Rokycany - Mužům FC se na jihu Čech nevedlo. Prohráli o pět branek a v sobotu absolvují hodně těžkou domácí prověrku už od 14.30 hodin
Lovosice – Soutěže pořádané Českou florbalovou unií se již naplno rozběhly, a tak se v průběhu uplynulých dvou víkendů opět dostaly do bojů všechny týmy florbalistů z ASK Lovosice – LFP.
Lausanne - Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru (MOV) provizorně uznal Kosovo a doporučil, aby jeho olympijskému výboru bylo uděleno uznání v plné míře na prosincovém zasedání MOV v Monaku.
Havlíčkův Brod – Už je tomu tak, 11. ročník čtenářské soutěže O českou báseň roku 2014 zcela opanovaly básnířky.
Blanensko - Unikátní kniha o hřbitovech ve dvaačtyřiceti obcích na Blanensku a Poličsku vychází právě v těchto dnech. Nová publikace s názvem Hřbitovy naše kamenná historie na více než sto stranách mapuje část dějin regionů skrze informace o hřbitovech a jejich vývoji. „Lidé se v knize mohou dozvědět zajímavosti o hřbitově ve své obci, které dosud neznali," sdělil Petr Dvořáček, který pro publikaci sbíral data.
Východní Čechy – Své stále místo v našem seriálu mají odpovědi MUDr. Leoše Středy na dotazy čtenářů.
Praha – Pokud vznikne přímá letecká linka mezi Prahou a Šanghají, mělo by podle čínských představ týdně do Česka létat kolem 1000 lidí. Novinářům to dnes řekla vrchní ředitelka konzulární sekce na ministerstvu zahraničí Jana Reinišová. Jednání o spuštění linky podle ní vypadají nadějně. Podle neoficiálních informací by memorandum o zřízení přímého leteckého spojení mezi oběma zeměmi mohl podepsat prezident Miloš Zeman při nadcházející návštěvě Číny.
Hradec Králové, Praha /ROZHOVOR/ - Legendární pražské Divadlo Sklep zavítá ve čtvrtek 23. října od 19 hodin do královéhradecké Filharmonie. Co přinese letošní Besídka?
Kopřivnický průmyslový park se úspěšně rozrůstá. Před několika dny město Kopřivnice podepsalo smlouvu s novým obyvatelem, společností Hacvia.
Hradec Králové - Královéhradecký kraj získal v prvním pololetí prostřednictvím agentury CzechInvest investice za 7,25 miliardy korun. Přinést by měly 1683 nových pracovních míst. Největší investice přinášejí firmy podnikající v automobilovém průmyslu, a to jičínský Continental Automotive Czech Republic a jaroměřský Karsit Holding.
Praha – Mobilní operátoři nebudou muset přímo informovat klienty o smluvních změnách, které označí za nepodstatné. Senát to dnes schválil navzdory obavám, že tím zhorší postavení majitelů mobilních telefonů a že Česko by za to mohlo být sankcionováno Evropskou unií. Obhájci změny v zákoně o elektronických komunikacích argumentovali tím, že takováto praxe už platí v jiných zemích EU a že sníží administrativu.
Teplice, Velké Březno - Na koncert „Fórum mladých představuje francouzské autory" zve ve středu 22. října od 19.00 na velkobřezenský zámek Michal Mašek, klavírní virtuóz z Ústí. Vystoupí Marek Švejkar (klarinet), Martin Matoušek (viola) a Aneta Majerová (klavír). Vstupné je 1 100 Kč.
Havlíčkův Brod – O víkendu se konal v prostějovské Sokolovně XXVII.ročník Gustava Frištenského.
Kostomlaty - V sobotu 25.10. bude slavnostně zpřístupněna věž, která bude sloužit jako rozhledna, a jižní stěny jádra hradu Kostomlaty.
Příbramsko – V neděli 26. října začne další ročník Amatérské volejbalové ligy Příbramsko. Do soutěže se přihlásilo osm družstev, mezi nimiž je sedm loňských účastníků a jeden nováček.
Kroměříž – Arcibiskupský zámek v Kroměříži se v minulosti už mnohokrát objevil na filmovém plátně: a dostane se tam znovu. V minulých dnech, přesněji od pondělka do středy, totiž v jeho prostorách pracují zahraniční filmaři, kteří si atraktivní lokace vybrali pro některé záběry připravovaného koprodukčního snímku Tordenskiold.
Praha - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) prodloužilo příjem žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám o dva měsíce do konce roku. Informovala od tom dnes mluvčí resortu Petra Roubíčková. Původně mohli zájemci žádosti předkládat do 31. října.
Hustopeče - V soutěži Král vín České republiky získala ocenění nejméně třemi korunkami. Přehlídka takových vín zamíří do Hustopečí. Tuto sobotu se v tamním hotelu Centro koná Královský košt.
Východní Čechy - Je nejvyšší čas, aby se řidiči objednali v pneuservisech na přezutí letních pneumatik na zimní. Listopad, od kdy je zimní výbava pro většinu řidičů prakticky povinná, se totiž rychle blíží a pneuservisy opět budou praskat ve švech.
Chrudimsko Pětadvacáté výročí „sametové revoluce" se blíží. Tuto pro naši zemi bezesporu historickou událost samozřejmě připomenou i regionální Deníky.
Východní Čechy - Pozor na pravidlo čtyř: Zimní pneumatiky musí být na všech čtyřech kolech, vzorek musí být minimálně čtyři mm hluboký a neměly by být v provozu déle než čtyři roky.
Rousínov /ROZHOVOR/ – I z krajského přeboru se lze dostat do národní reprezentace. Fotbalový výběr Jihomoravského krajského fotbalového svazu Brno vyhrál kvalifikační skupinu v Srbsku a bude Českou republiku reprezentovat na mistrovství Evropy amatérských mužstev, Regions cupu. Ve výběru byl i zástupce fotbalu z Vyškovska.
Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ - Dva kluci a dvě holky, co chodili na jedno gymnázium v Rakovníku, před dvěma lety založili kapelu, loni si v pražské Arše zahráli před slavnými My Bloody Valentine a od té doby jezdí po koncertech po celém Česku a rádi by to zkusili i v zahraničí. To jsou Manon Meurt.
Karvinsko - Ženy tuto službu vyhledávají o něco častěji než muži, početnou skupinou jsou také senioři. Řeč je o obětech trestných činů, které jejich „zážitek" poznamená natolik, že potřebují pomoci i jinak, než že se jejich případem zabývá policie a soudy.
Východní Čechy - Pozor na pravidlo čtyř: Zimní pneumatiky musí být na všech čtyřech kolech, vzorek musí být minimálně čtyři mm hluboký a neměly by být v provozu déle než čtyři roky.
Praha - Finanční správa umožní od příštího roku u elektronického daňového přiznání okamžité uhrazení daně online přes platební bránu. Na dnešní konferenci k platebním kartám to sdělila náměstkyně ministra financí Simona Hornochová.
Východní Čechy – Své stále místo v našem seriálu mají odpovědi MUDr. Leoše Středy na dotazy čtenářů.
Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ – Terénním běžeckým závodem BĚHEJ VALACHY vyvrcholí v sobotu 25. října v Resortu Valachy Velké Karlovice druhý ročník seriálu VALACHY TOUR. Sportovci mohou nejen zabojovat o prize money v celkové výši 15 tisíc korun a další ceny, ale zároveň ještě na poslední chvíli vylepšit svou pozici v celkovém bodování seriálu. Jeho absolutní vítězové budou oficiálně vyhlášeni ve stejný den.
Preventivní opatření, která mají zabránit zavlečení viru krvácivé horečky neboli eboly do republiky, dorazila i na mošnovské letiště.
Na nesprávně nahuštěných pneumatikách jezdí 65 procent řidičů. Od listopadu budou muset mít nové vozy systém pro kontrolu tlaku v kolech. Uvedli to dnes zástupci ÚAMK na tiskové konferenci.
Tábor – Táborská dopravní společnost Comett Plus, která působí na trhu od roku 1998, má dnes už celkem 360 zaměstnanců.
Strakonice - Dnes v 18 hodin vyběhne spolu se svými novými spoluhráčkami na palubovku k úvodnímu duelu ŽBL s Ostravou
Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ - Dva kluci a dvě holky, co chodili na jedno gymnázium v Rakovníku, před dvěma lety založili kapelu, loni si v pražské Arše zahráli před slavnými My Bloody Valentine a od té doby jezdí po koncertech po celém Česku a rádi by to zkusili i v zahraničí. To jsou Manon Meurt.
Blanensko - Amatérská jeskyně slaví pětačtyřicáté výročí svého objevení. Nejdelší jeskynní systém České republiky se tak mimořádně otevře turistům. O prohlídky je ale obrovský zájem, místa už jsou téměř zaplněná.
Praha - Stát stěhuje miliony litrů nouzových zásob benzinu a nafty ze skladů firmy Viktoriagruppe. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Důvodem prý je, že firma Česku dluží stamiliony korun na daních, a stát se proto obává, že by se palivo mohlo ztratit. Podle serveru už byly zaznamenány ztráty v německých skladech firmy.
Praha zakáže průvodcům lákat turisty pod orlojem na Staroměstském náměstí. Změnou tržního řádu jim vyčlení několik jiných míst, chce nabídku rozptýlit po městě. Novela by měla začít platit asi od 5. listopadu, řekl v úterý po radě hlavního města náměstek primátora Václav Novotný (TOP 09).
Blanensko - Unikátní kniha o hřbitovech ve dvaačtyřiceti obcích na Blanensku a Poličsku vychází právě v těchto dnech. Nová publikace s názvem Hřbitovy naše kamenná historie na více než sto stranách mapuje část dějin regionů skrze informace o hřbitovech a jejich vývoji. „Lidé se v knize mohou dozvědět zajímavosti o hřbitově ve své obci, které dosud neznali," sdělil Petr Dvořáček, který pro publikaci sbíral data.
Preventivní opatření, která mají zabránit zavlečení viru krvácivé horečky neboli eboly do republiky, dorazila i na mošnovské letiště.
Brno - Automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën z Ovčár u Kolína letos plánuje vyrobit kolem 200.000 aut. Znamená to růst o osm procent oproti loňskému roku, kdy vyrobila 185.000 aut. Vyplývá to z informací, které dnes na konferenci Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a střední Evropě v Brně řekl generální manažer výroby karoserií TPCA Pavel Hortlík. Hyundai stejně jako loni vyrobí 300.000 vozů, což je kapacita nošovického závodu.
Děčín – Pět set kilometrů dlouhá cesta z Opavy do Děčína se nezdála být tak dlouhá a úmorná jako na úplném konci minulé sezony, po pátém prohraném čtvrtfinále NBL.
Jižní Čechy – Do stovek jihočeských škol míří v těchto dnech pracovníci České školní inspekce (ČŠI), aby zkontrolovali, jestli jsou budovy volně přístupné všem, kdo do nich zamíří. Plošné kontroly nařídila vláda poté, co ve Žďáru nad Sázavou minulý týden ubodala psychicky nemocná žena šestnáctiletého studenta.
Brno /INFOGRAFIKA/ - V každé čtvrtině extraligové sezony získat aspoň dvacet bodů. Ideální scénář, který si malují hokejoví trenéři napříč Českou republikou. V součtu totiž zaručuje aspoň osmdesát bodů, které většinou znamenají přímý postup do play off. Brněnská Kometa v úvodní části sezony tento cíl nesplnila.
Brno - Psů v Brně od čtvrtka přibližně o třetinu přibude. Na výstavišti začíná Evropská výstava psů všech plemen, která skončí v neděli.
Rousínov - Po opakovaném odmítnutí zástupci Policie České republiky kývli na pozvání vedení Rousínova a na zasedání městského zastupitelstva promluvili o situaci ve městě a okrese. Také odpověděli na otázky zastupitelů.
Krnov - Zápasníci Lokomotivy Krnov bojovali v Praze O pohár ministra vnitra. Tento turnaj byl současně závěrečným kolem mistrovství České republiky družstev kadetů. O úrovni špičkově obsazeného turnaje svědčí účast stovky zahraničních závodníků, kteří přijeli z Ukrajiny, Rumunska, Běloruska, Chorvatska, Slovenska. Dokonce přijela reprezentace Maďarska a Německa.
Kroměříž – Arcibiskupský zámek v Kroměříži se v minulosti už mnohokrát objevil na filmovém plátně: a dostane se tam znovu. V minulých dnech, přesněji od pondělka do středy, totiž v jeho prostorách pracují zahraniční filmaři, kteří si atraktivní lokace vybrali pro některé záběry připravovaného koprodukčního snímku Tordenskiold.
Pardubice – Pardubičtí radní schválili předčasné ukončení nájemní smlouvy pro provozovatele skateparku Petra Ministra.