Sportovní park pokračuje do neděle. Na programu jsou ještě dva velké běhy
Sportovní park v Pardubicích nabízí do neděle 11. srpna pestrý program pro děti i dospělé. Vrcholem akce bude páteční běh Suchou nohou přes Labe a sobotní běh Barvám neutečeš.
Sportovní park v Pardubicích nabízí do neděle 11. srpna pestrý program pro děti i dospělé. Vrcholem akce bude páteční běh Suchou nohou přes Labe a sobotní běh Barvám neutečeš.
Den po svých kulatinách přiznal čtyřicetiletý Ladislav K. vinu z pokusu vraždy malého syna a obecného ohrožení. Hodlal jeho i sebe usmrtit explozí plynu!
Po více než čtyřech letech v jednom dresu přišel čas na změnu. Šikovný plejer Radek Kollár si po zásluze vyzkouší čtvrtou nejvyšší soutěž v Česku. A to není vše, v následujících dnech bude nosit dres krajského výběru v evropské kvalifikaci Region's Cupu v Bosně a Hercegovině.
Travič, který zabíjel volně žijící zvířata, byl odsouzen. Příbramský okresní soud mu vyměřil podmíněný trest a pokutu. Prudkým jedem zabil myslivec a chovatel ryb od Sedlčan dravé ptáky i lišky.
Nezaměstnaných osob v červenci oproti červnu přibylo. Také v loňském červenci byla situace na trhu práce lepší. Nezaměstnanost stoupla ve všech okresech Ústeckého kraje.
Silné bouřky se ve čtvrtek objeví na Vysočině, kde by mělo podle informací od meteorologů být jejich hlavní centrum.
Slovácko má problém. Ani ve třetím zápase si fanoušci nemohli zakřičet gól. Jako jediný mančaft z ligové tabulky zatím nevstřelilo branku. V týdnu před zápasem proti Pardubicím se tým trenéra Romana Westa zaměřil na využívání brankových situací.
O horkém víkendu, který se na nás zřejmě chystá, nemusíte sedět doma. Můžete se jít plácnout k vodě, ale taky třeba vidět nový biják Jiřího Mádla, zacvičit si jógu ve Stromovce, užít si s dětmi na Sokoláku. A vrcholem vašich zážitků může být na kanále mistrovství v paddleboardingu.
Léto je sice ještě v plném proudu, ale zároveň se už nezadržitelně hlásí o slovo Středoevropská rallye. Elita soutěžního šampionátu zavítá do Česka podruhé v historii, a to od 17. do 20. října, kdy se společně s etapami v Rakousku a Německu pojede na jihozápadě republiky předposlední podnik mistrovství světa v rallye.
Nadcházející víkend přinese na Plzeňsku koncert Pražského výběru na zámku Zelená Hora, folkový festival v amfiteátru na Lochotíně, Napoleonské slavnosti v zámeckém parku v Křimicích či Barokní den v Manětíně. Už v pátek lze vyrazit na křest tří vlčat do plzeňské zoo.
V sobotu 10. srpna se koná Pasecká šedesátka, futsalový turnaj v Zátaví i oldies disco v písecké Divadelce.
Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji v červenci vzrostla na 5,4 %, Úřad práce pokračuje v pomoci zaměstnancům Liberty.
/FOTO, VIDEO/ Petr Linhart před třiceti lety založil společnost na ekologickou likvidaci elektroodpadů a plastů, která se ve Stráži pod Ralskem z malé rodinné firmy rozrostla na podnik s půlmiliardovým obratem. Zkušenosti rodák z Liberce nabral v Německu, kam za socialismu emigroval.
Nezaměstnaných osob v červenci oproti červnu přibylo. Také v loňském červenci byla situace na trhu práce lepší. Nezaměstnanost stoupla ve všech okresech Královéhradeckého kraje.
Infekční oddělení nemocnice Slezské nemocnice v Opavě plní pacienti ze Šumperska a Jesenicka. Hospitalizováni zde bývají s klíšťovou encefalitidou. Ochranu proti závažným následkům onemocnění poskytuje očkování.
Počet lidí bez práce v červenci stoupl o více než deset tisíc. Volných míst je už osm měsíců v řadě méně než zájemců o práci.
Fotbalisté Táborska hostí ve druholigovém šlágru Zbrojovku Brno, ve Ktiši u Prachatic se koná Světový pohár v terénním triatlonu Xterra, v Netolicích se běží tradiční dostihy, začínají nižší fotbalové soutěže. Sportovní víkend na jihu Čech je tradičně nabitý.
Česká Tourist Trophy je zpět! O druhém srpnovém víkendu bude v Hořicích pořádně rušno. Kromě závodů klasických motocyklů a sajdkárů se diváci mohou těšit na silné stroje Superbike a Supersport. Přední evropští jezdci si to rozdají o body do seriálu IRRC.
Chcete mít fotografii s čerstvým olympijským medailistou z Paříže? Nebo získat jeho podpis? V tom případě máte možnost v pátek 9. srpna u jezera Most, kde bude vrcholit Olympijský festival. A tam do stanu Deníku kolem 16:00 dorazí sportovní šermíř Michal Čupr, který byl součástí českého bronzového týmu kordistů.
Pouť je tu. Ve středu jako první hned po poledni přijela na náměstí horská dráha provozovatele Josefa Spilky ml., úderem 18. hodiny se otevřela cesta pro další atrakce. Letos jich bude kolem padesáti a budou stát nejen na Resslově náměstí, ale i u Divadla Karla Pippicha.
Ulice Moravského Krumlova po roce opět ožijí burácením motorů a vůní benzinu. Už potřetí za sebou totiž do města nad řekou Rokytnou zavítají od soboty 10. do neděle 11. srpna závody supermotardů a čtyřkolek. Sekundovat jim bude i pestrý doprovodný program v podobě exhibičních jízd automobilových supersportů, kaskadérské show, zápasů v boxu či food festivalu.
Znojmo má od pondělí nové vedení města. Starostou se stal dlouholetý ředitel Znojemské Besedy František Koudela. S Deníkem mluvil o řešení problémů, které v poslední době rezonují městem. Jedná se například o bezpečnost v ulicích i na sportovištích nebo vysoký zisk Znojemské tepelné společnosti. Na řadu přijde i využití Domečku a hasičárny. Znojmo navíc potřebuje ucelený parkovací systém.
Zážitky a setkání, na které bude ještě dlouho vzpomínat. To si z pařížské olympiády odváží sprinter Eduard Kubelík. V pondělí večer se divákům při své premiéře na aktuálně nejsledovanější sportovní události představil v rozbězích na dvě stě metrů. Do dalších bojů o medaile nepostoupil, ale v Paříži načerpal mnoho nových zkušeností. O účasti na olympiádě, která pro něj byla splněným snem, mluví jako o nezapomenutelném zážitku.
Zážitky a setkání, na které bude ještě dlouho vzpomínat. To si z pařížské olympiády odváží sprinter Eduard Kubelík z Třeště. V pondělí večer se divákům se při své premiéře na aktuálně nejsledovanější sportovní události představil v rozbězích na dvě stě metrů.
Třiadvacet let čekalo Česko na vítězství ve slavné Rally Dakar. V roce 2001 slavil naposledy legendární Karel Loprais. Dlouhé období sucha však letos utnul Martin Macík mladší. Se svým týmem předvedl heroický výkon a získal prvenství v kategorii kamionů. Majitele sošky zlatého beduína, ale i další české jezdce budete moci potkat o víkendu na Přerovské rokli. Koná se tu oblíbená akce Posedlí Dakarem Open air — největší dakarské setkání u nás.
Třiadvacet let čekalo Česko na vítězství ve slavné Rally Dakar. V roce 2001 slavil naposledy legendární Karel Loprais. Dlouhé období sucha však letos utnul Martin Macík mladší. Se svým týmem předvedl heroický výkon a získal prvenství v kategorii kamionů. Majitele sošky zlatého beduína, ale i další české jezdce budete moci potkat o víkendu na Přerovské rokli. Koná se tu oblíbená akce Posedlí Dakarem Open air — největší dakarské setkání u nás.
Třiadvacet let čekalo Česko na vítězství ve slavné Rally Dakar. V roce 2001 slavil naposledy legendární Karel Loprais. Dlouhé období sucha však letos utnul Martin Macík mladší. Se svým týmem předvedl heroický výkon a získal prvenství v kategorii kamionů. Majitele sošky zlatého beduína, ale i další české jezdce budete moci potkat o víkendu na Přerovské rokli. Koná se tu oblíbená akce Posedlí Dakarem Open air — největší dakarské setkání u nás.
Jeden z nejdůležitějších a nejnákladnějších novodobých projektů Jihočeského vodárenského svazu (JVS), jímž je výměna téměř sedmi kilometrů řadu surové vody od přehrady Římov do úpravny vody Plav, má za sebou úvodní část v délce 1383 metrů od úpravny po štolu u Straňan.
Celkem osm možných podob vysokorychlostní trati (VRT) v Modřicích u Brna představili ve středu veřejnosti zástupci Správy železnic. S místními diskutovali především o protihlukových opatřeních, budoucí koleje pro rychlé vlaky totiž povedou v blízkosti rodinných domů, souběžně se stávající železniční tratí.
Aktuální korupční kauza v severozápadních Čechách má dopad na plánované opravy silnic v okrese Louny. Mezi zadrženými je i Libor Tačner, jehož radní Ústeckého kraje na základě policejního obvinění ve středu 7. srpna odvolali z pozice ředitele Správy a údržby silnic. Tato organizace vyhlásila v poslední době řadu zakázek v hodnotě desítek milionů korun, ty se nyní budou podrobně zkoumat. To zřejmě přinese oddálení jejich realizace.
Železnorudský rodák, osmnáctiletý Adam Maxa, se vypracoval v cyklistických závodech kategorie Enduro do světové špičky. Nejprve v rakouském Leogangu obsadil v závodě Světového poháru v kategorii Race do 21 let výborné 13. místo a v následném závodě seriálu ve francouzském Combloux, předměstí Chamonix, dosáhl skvělého vítězství. Těchto závodů se zúčastňuje pravidelně stovka nejlepších z celého světa.
/VIDEO, FOTO/ Dva poutače na křižovatce Rudné a Vratimovské ulice v Ostravě-Kunčicích změnily v průběhu uplynulých let podobu již několikrát. Poslední změnou prošly v roce 2019, když se huť přejmenovala na Liberty Ostrava a oranžovou barvu nahradila tmavě modrá. Během úterního odpoledne ale jeden z nich prošel novým ozdobením. Kromě neonově barevných sprostých slov ho zdobí i pokreslený portrét Sandžíva Gupty, indicko-britského podnikatele a majitele společnosti Liberty Ostrava.
Předpověď meteorologů se vyplnila a Mladoboleslavsko ve středu zasáhly bouřky. Nejdříve to vypadalo na nevinnou přeháňku, poté se ale na obloze objevil mrak, z něhož se vyklubala supercela.
/FOTOGALERIE/ Hokejbal je nadále v Prachaticích velkým sportovním fenoménem. A v místním HBC vyrůstá celá řada skvělých mládežnických hráčů kteří reprezentují Českou republiku.
Desátý ročník crossfitových závodů s názvem Big Summer Games od organizátora Bcross Challenge se koná již popáté od 9. do 11. srpna na střeše IGY, největšího nákupního centra v jižních Čechách.
Charismatický sopranista Samuel Mariño si zcela podmanil publikum na koncertu v sobotu 3. srpna v Kuksu. Hlas tohoto zpěváka neprošel klasickou mutací, a tak zpívá v sopránové poloze, což je zcela unikátní. Koncert se konal v rámci festivalu Hudební léto Kuks a spolu s tímto zpěvákem vystoupil před zcela zaplněným kostelem Nejsvětější Trojice soubor Musica Florea s uměleckým vedoucím Markem Štrynclem.
Běžce i turisty čeká v pátek velký závod. S čelovkou uprostřed noci poběží Javořickou padesátku lidé z celé republiky. Závod o délce padesáti kilometrů budou závodníci zdolávat po neznačených trasách vždy z vrcholu Javořice do přilehlých vesnic v okolí. Všichni, které láká nejen noční atmosféra závodu, se stále mohou registrovat.
Fotbalisté Nespek si v uplynulé sezoně vyzkoušeli divizi. Po mizerném podzimu se na jaře rozjeli k velké stíhací jízdě, avšak manko bylo příliš vysoké a tak nakonec spadly zpět do krajského přeboru. Přes léto se tak museli vypořádat s mnoha odchody i příchody. Předseda klubu Petr Králíček by byl rád, aby tým hrál na předních příčkách s kontaktem na čelo tabulky.
Také lidé z okresu Teplice jezdí k jezeru Most, kde je nyní Olympijský festival. Areál navštívila i výprava z Bystřan. Výlet vymyslel pamětník starého města Most, který se v druhé polovině 20. století podílel na zásadní proměně území.
Kam vyrazit tento letní víkend? My víme a přinášíme vám pestrou nabídku.
Mistrovství České republiky dětí a juniorů v parkurovém skákání vyvrcholilo ve všech třech kategoriích jednotlivců napínavým rozeskakováním o medaile. Jedinou účastnicí, jež měla zlato jisté po třetím kole, byla Laura Najmanová.
Budeme za každou PET lahev platit zálohu 4 koruny? A přijdou senioři a rodiny o oblíbené slevové letáky? Českou vládu už na konci léta čeká hlasování o kontroverzní novele zákona o obalech. Proti normě, která má od základu změnit systém recyklace v Česku, se sešly stovky připomínek. Návrh ministerstva životního prostředí odmítají zástupci obcí, obchodníci, Rada seniorů, ale i například ministerstvo průmyslu a obchodu a nejnověji i odborná komise Legislativní rady vlády. Nejen recyklaci je věnován aktuální díl videopodcastu Téma Deníku.cz, jehož hostem je místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.
Klára a Marek Benadovi z města pod Ještědem patří k pejskařům tělem i duší. Touha po čtyřnohém parťákovi je provázela po celý život a nakonec vyvrcholila v psí rodinku, kterou tvoří australští ovčáci Bailey, Brownie a Maison. Jejich cesta započala před osmi lety pořízením první fenky, následovalo založení chovatelské stanice, proniknutí na sociální sítě a vybudování vlastní značky Aussie Maison. Vybudovali a nedávno otevřeli vlastní obchůdek s příslušenstvím pro pejsky a jejich hrdé majitele.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončuje výběr zhotovitele stavby střediska správy a údržby dálnice, které vyroste u Lubence na Podbořansku. Součástí bude také oddělení dálniční policie, které dosud sídlí v Karlových Varech.
/ANKETA/ Cestující linkovými autobusy, regionálními vlaky i městskou hromadnou dopravou ve Zlínském kraji mohou už měsíc platit cestu autobusy a vlaky pouhým přejetím prstu na telefonu. Umožňuje to nová aplikace Fairtiq. Zlínský kraj je prvním regionem v Česku, kde je aplikace v provozu.
Sto sedm vzorků bílých, červených i růžových vín od třiadvaceti vinařů hodnotily v úterý 6. srpna čtyři komise tradiční soutěže TOP víno Slovácka. Vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční v sobotu 17. srpna od 17 hodin v Uherském Hradišti v sále Reduty.
Souboj člověka s invazivním španělským slimákem tak trochu připomíná boj Davida s Goliášem. Nenápadný plž nemá v Česku, s výjimkou jednoho druhu drůbeže, přirozeného nepřítele. A nad člověkem nezřídka jednoznačně vítězí…
/TÉMA, ANKETA/ Celoplošný zákaz mobilních telefonů v základních školách na Ústecku? Vedení města nic takového nechystá, na druhou stranu to ponechává zcela na kompetenci ředitelů s tím, že situaci na své škole by měli znát nejlépe právě oni. Školy svá vlastní omezení mobilů mají. Rodiče určitou restrikci v tomto směru podporují, ale úplný zákaz nepovažují za správný z různých důvodů, ponejvíce bezpečnostních. Co se celostátní situace týká, školská inspekce už několik let podporuje názor, že to je v kompetenci právě zmiňovaných ředitelů a argumentuje občanským zákoníkem. Pro srovnání, ač v ČR převažuje obdobný postoj k této problematice jako v Ústí n. L., ve Vsetíně například o zákazu mobilů rozhodla městská rada.
Dušan Basl z Rozvadova je vášnivým sběratelem deskových her, které nejenže vlastní ve velkém množství, ale také je aktivně propaguje mezi skauty, přáteli a kolegy. Jeho sbírka zahrnuje složité a méně známé hry, které rozvíjejí strategické myšlení a týmovou spolupráci. Na podzim plánuje uspořádat deskoherní odpoledne pro veřejnost, aby přiblížil tuto formu zábavy širšímu publiku.
Novou atrakcí na prvním zámeckém nádvoří v Poděbradech je přístroj, který dělá návštěvníkům radost především na duši. Jedná se o nový poesiomat, který po spuštění produkuje mluvený či zpívaný text.