
Krumlov v přípravě zlomil fotbalisty Strunkovic až ve druhém poločase
/FOTOGALERIE/ K dalšímu přípravnému utkání na divizní sezonu si českokrumlovští fotbalisté pozvali Strunkovice (krajský přebor). Zvítězili, ale zápas zlomili až ve druhé půli.
/FOTOGALERIE/ K dalšímu přípravnému utkání na divizní sezonu si českokrumlovští fotbalisté pozvali Strunkovice (krajský přebor). Zvítězili, ale zápas zlomili až ve druhé půli.
Fotbaloví příznivci v kraji se dočkali, zápasem s Olomoucí zahájí fotbalisté Dynama Č. Budějovice v sobotu od 17 hod. na Střeleckém ostrově nový ročník I. ligy.
Výslechem svědků pokračoval u Okresního soudu v Českém Krumlově spor Pavly Setničkové Novákové, majitelky chaty na břehu Lipna, předsedkyně spolku Lipensko pro život a kandidátky do krajského zastupitelstva, s obcí Lipno nad Vltavou. Chatařka má za to, že ji obec ústy starosty Zdeňka Zídka pomluvila, když o ní v pořadu České televize Nedej se prohlásil, že správně nelikviduje odpadní vody.
Ve spolupráci s pohřebními službami přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.
Znovu bude patřit mezi spolufavority barumky. Automobilový jezdec Adam Březík umocnil svoji pozici před měsícem, ve čtvrtém letošním díle seriálu MČR v Hustopečích dosáhl na premiérové vítězství.
Mládežnický sbor Medvíďata ZUŠ Český Krumlov vyrazil do řecké Prevezy na mezinárodní soutěžní festival. A nevrátil se s prázdnou. Vyzpíval si dvě zlaté medaile.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Na českokrumlovském fotbalovém hřišti se ve středu večer utkali tradiční soupeři z přípravných duelů, domácí Slavoj a hostující celek z Hluboké. V blížící se sezoně soupeři z divizní skupiny A.
Nejen v Českém Krumlově, ale i v Týně nad Vltavou mají otáčivé hlediště. Je mnohem menší a skromnější a nehraje před ním profesionální soubor, ale vltavotýnští ochotníci.
A zase to otáčko… I před patnácti lety politici slibovali, že nedořešené úřední problémy spojené s otáčivým hledištěm brzy vyřeší. V roce 2009 se mluvilo o tom, že pokud divadelníci v nadcházejících týdnech neprodlouží dohodu s NPÚ a pokud českokrumlovský stavební úřad neprodlouží užívání stavby, pak točna toho roku definitivně končí. Jak je vidět, nestalo se. Pobouření mezi památkáři vyvolala také demolice staré čističky Spirovy papírny na Plešivci.
Těžko říct, jestli zloděje honila mlsná, nebo má v plánu svůj lup přeprodat, nicméně ve vykradeném kiosku u koupaliště na Českokrumlovsku nadělal pořádnou škodu, téměř 30 tisíc korun.
Náplavka v Českém Krumlově u Pivovarské zahrady se stale venkovní expozicí pro už třetí tematickou výstavou z pera profesora Miroslava Bárty a jeho spolupracovníků. Tentokrát se zabývá udržitelnou budoucností nejen pro naše děti, tedy tématem, které rezonuje především v západní části světa. K vidění tam bude do 30. července a je na ní možné zhlédnout 39 ucelených témat na solárně nasvícených panelech, které jsou přístupné 24 hodin denně zdarma.
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století.
Těsný souboj o prvenství nakonec vyhrál Dominik Stříteský o tři a půl vteřiny před domácím Marešem. Desetinásobný vítěz soutěže Jan Kopecký už sobotní ztrátu v neděli nedohnal a dojel na třetím místě.
Víte, kde se nachází zřícenina hradu Šelmberk? A kdy jste naposledy navštívili prostory jindřichohradeckého hradu a zámku? V redakci jsme pro vás vybrali tipy na návštěvu jihočeských památek. Pojďte se na ně podívat.
/VIDEO/ Záchrana tonoucího, ukázky techniky, lodí, vodních skútrů či kynologie nebo přednášky o klíšťatech a dalších nebezpečích, které na Jihočechy číhají v létě nejen na koupalištích. To vše a mnohem víc ukázala zájemců preventivní akce Bezpečně na vodě, která se konala v pátek 12. července na pláži v Lipně nad Vltavou.
Na tři stovky svých poboček loni k 1. červenci zrušila Česká pošta, mezi nimi také dvě v Českém Krumlově. Obě byly na zdejších největších sídlištích, na Plešivci a na Míru. Co na to po roce říkají občané, jsme se ptali jak na facebooku Českokrumlovského deníku, tak v terénu. Reakcí přišlo mnoho a jak se dalo čekat, zrušení pošt se dotklo hlavně starší generace.
Ve spolupráci s pohřebními službami přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.
Pořídit si vlastní výčepní zařízení neboli pípu za peníze? Kdeže, lepší volba je za pět prstů. To si asi pomysleli nenechavci, kteří se rozhodli si ho „pořídit“ v Českém Krumlově na starém Plešivci. Daleko s ním ale neprchli.
I druhý den poté, co se jihem Čech přehnalo pásmo velmi silných bouřek, byly tisíce lidí bez elektřiny, a to v okresech Český Krumlov, České Budějovice a Jindřichův Hradec. Bouřky doprovázené silným větrem a přívalovými dešti se oblastí prohnaly ve středu 10. července večer a v noci na čtvrtek. Na Lipensku dokonce spadlé stromy uvěznily ženy v autě. Podívejte se, jak bouřky zachytili čtenáři Deníku.
Až na podzim začne další ročník ligy bulky na Českobudějovicku a Českokrumlovsku, bude chybět spoluzakladatel soutěže a dobrý duch i dalších sportovních akcí Miroslav Schneider.
/FOTO, VIDEO/ Popadané stromy přes silnice, říčka Černá a Svinenský potok na 3. povodňovém stupni, zastavený provoz na letišti kvůli blesku, rozsáhlé výpadky proudu hlavně na Krumlovsku, Budějovicku a Jindřichohradecku, stojící vlaky nebo přívalovým deštěm zatopená výpadovka na České Budějovice v Českém Krumlově. A také přes dvě stovky hasičských výjezdů po celém kraji jen za první dvě hodiny. Podle mluvčí hasičů pásmo bouřek, které se prohnalo jihem Čech, nejvíc pocítilo právě Krumlovsko a hlavně Lipensko. Podívejte se, jaké následky měla bouřka se silným přívalovým deštěm pro řidiče.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Devatenáctý ročník golfového SGA (Svachovka golfovým amatérům 2024) již je historií. Do turnaje v Českém Krumlově zasáhlo celkem 104 golfistů z celé republiky.
Přinášíme přehled posledních rozloučení, která se v nejbližší době uskuteční v obřadní síni českobudějovického krematoria na hřbitově svaté Otýlie.
Ve spolupráci s pohřebními službami přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.
Představitelé Národního památkového ústavu (NPÚ) plánují do roku 2030 přesunout medvědy z hradních příkopů do vhodnějších prostředí. Tento krok je podle památkářů reakce na legislativní změny a moderní trendy v chovu šelem. Deník přibližuje nejen důvody ke změně, ale také třeba pohled zástupců obcí, kterých se dotkne.
Sarah Weis. Tohle jméno dnes sedmileté dívky z Českého Krumlova asi uslyšíme ještě často, alespoň ti, co se zajímají o dění ve sportu. Mimořádně se jí totiž daří v gymnastice.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Svachovka golfovým amatérům je ve své polovině. Stovku golfistů čekají v GC Český Krumlov ještě dva finálové dny. V nejvyšší kategorii jasně vede Karel Mařík junior z GC Karlovy Vary.
Prvním hracím dnem odstartoval ve čtvrtek 4. července 19. ročník čtyřdílného golfového turnaje SGA 2024. Náskok čtyř ran si do dalšího programu vytvořil Karel Mařík junior z GC Karlovy Vary.
Začalo hlasování veřejnosti o ceně Památky děkují, která je zvláštní kategorií Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro. Za Jihočeský kraj byly nominovány tři počiny – Nález dvoulodního sálu městského panského sídla v Českém Krumlově, Kulturně společenské centrum „Port 1560“ v Českém Krumlově a Rekonstrukce zámečku Terezínov v Albeři u Nové Bystřice. Vítěz převezme ocenění na slavnostním vyhlášení 15. listopadu 2024 na Nové scéně Národního divadla v přímém přenosu České televize.
Pozvánka na prohlídky archivních oddělení na zámcích v Českém Krumlově a Jindřichově Hradci dorazila ze Státního oblastního archivu Třeboň.
/FOTOGALERIE/ Všechny týmy z Českokrumlovska, které jsou pro další fotbalovou sezonu zařazeny do I.B třídy, si opět zahrají ve skupině A. A stejně jako v předchozí sezoně jich bude šest.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Ve čtvrtek 4. červece startuje úderem 8.30 hodin další ročník golfového SGA - Svachovka golfovým amatérům v Golf clubu Český Krumlov. Výhry z předchozích dvou sezon obhajuje Gustav Had.
/ANKETA/ Ani zámek a hrad v Českém Krumlově, ani Husitské muzeum v Táboře. Nejnavštěvovanějším turistickým cílem loňského roku jižních Čech se stala zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou. Zavítalo do ní přes 281 tisíc lidí.
Most u Bechyně na Táborsku, křižovatka u Lidlu na výpadovce na Písek, nebo křižovatka u Holkova na Českokrumlovsku. To jsou jen některá z top deseti rizikových míst v Jihočeském kraji. Právě na ně se zaměřila dopravní konference, která se uskutečnila na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.
Producentka Olga Menzelová se poprvé od smrti Jiřího Menzela objevila na karlovarském filmovém festivalu, kam byla i s manželem, egyptologem Miroslavem Bártou pozvána na kávovou show francouzské značky. Už samotný příjezd do Varů Olgu dojal, na festivalu nebyla deset let a z minulosti má na něj spoustu krásných vzpomínek.
Most u Bechyně na Táborsku, křižovatka u Lidlu na výpadovce na Písek, nebo křižovatka u Holkova na Českokrumlovsku. To jsou jen některá z top deseti rizikových míst v Jihočeském kraji. Právě na ně se zaměřila dopravní konference, která se uskutečnila na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.
Velice zajímavou a vzácnou návštěvu přijali profesionální hasiči v polovině června na stanici v Českém Krumlově. Stanici navštívil se svým českým asistentem první tajemník Velvyslanectví Japonska v České republice pan Hideki Tomemori.
Napůl bezvládného muže, který spadl ze skály pod českokrumlovskou Objížďkovou ulicí do Vltavy přímo v centru Českého Krumlova, bylo třeba dostat na břeh přes celou řeku. Policistům, kteří do proudu šli i s pistolemi a vysílačkou, pomáhal, kdo mohl.
Louka s exkluzivním výhledem na historické jádro Českého Krumlova, resp. její ideální polovina, má nového majitele. V aukci podíl prodala českobudějovická pobočka Ústavu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Kulaté výročí oslavil v polovině června spolu s těmi, kterým není lhostejný osud opuštěných zvířat, útulek pro opuštěná zvířata v Českém Krumlově. Areál útulku stojí na samém okraji města u hlavní silnice na Kaplici. Býval zde kravín, po vyhoření a následném ukončení provozu si objekt převzalo město Český Krumlov, které se rozhodlo jej zrekonstruovat pro potřeby útulku. Než útulek vznikl, péče o opuštěná zvířata byla zajišťována v provizorních podmínkách ve Vyšném. Od roku 2004 je tak k dispozici moderní zařízení, které poskytuje zvířatům nejlepší možnou péči.
O minulém víkendu, v sobotu 22. června, se jel závod minikár v Hlinné u Litomeřic. Českokrumlovský jezdec Kryštof Cepák tam vybojoval své první zlato.
Začalo hlasování veřejnosti o ceně Památky děkují, která je zvláštní kategorií Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro. Za Jihočeský kraj byly nominovány tři počiny – Nález dvoulodního sálu městského panského sídla v Českém Krumlově, Kulturně společenské centrum „Port 1560“ v Českém Krumlově a Rekonstrukce zámečku Terezínov v Albeři u Nové Bystřice. Vítěz převezme ocenění na slavnostním vyhlášení 15. listopadu na Nové scéně Národního divadla v přímém přenosu České televize.
/FOTOGALERIE/ Složení fotbalového krajského přeboru pro sezonu 2024/25 by mělo být již kompletní. Vše ještě musí posvětit losovací aktiv v pátek v Českých Budějovicích a snad se již nedočkáme žádného překvapení.
/VIDEO/ Legendární multižánrový festival Mighty Sounds se letos dočkal svého 18. pokračování. V areálu Aeroklubu Tábor roste od středy 26. června. Deník vyrazil na místo a pro své čtenáře zjistil novinky k letošnímu ročníku, který startuje už v pátek 28. června.
Také zámek Konopiště patří například vedle Českého Krumlova nebo Točníku k těm objektům ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ), z nichž mají jednou pro vždy zmizet jeho typičtí obyvatelé, medvědi.
Medvědi k zámku v Českém Krumlově neodmyslitelně patří. Teď ale hrozí, že památka o svou atrakci a jeden ze symbolů přijde. Národní památkový ústav plánuje podle informací Českého rozhlasu do několika let postupně ukončit chov těchto velkých šelem na všech hradech a zámcích v Česku. Medvědi by následně měli skončit v rezervacích.
S koncem června startuje letošní sezóna letních kin, včetně těch na Českokrumlovsku. Dvě velká „klasická“ letní kina, v Horní Plané a v Černé v Pošumaví, zahajují promítání v pátek, na filmy pod širým nebem si můžete zajít i v Českém Krumlově, kde se hraje zdarma, ve Velešíně nebo v Kaplici. Podívejte se do programu.
Z vyhlídky na zámeckou věž, ze zámeckého muzea do hotelu Růže nebo od kostela nad řekou Vltavou do parku, tam všude se budou, vzduchem vysoko na městem, procházet provazolezci. Téměř všechny lajny čtvrtého ročníku Highline Festivalu Český Krumlov už jsou natažené a registrovaní lezci i lezkyně ze všech koutů Evropy už jsou na cestě.
Doslova jako výkladní skříň, galerie a vzdělávací panely v jednom působí čtveřice autobusových zastávek v Českém Krumlově. Jejich skleněné panely dostaly polepy z folií proti nárazu ptáků do skla. Nenajdete na nich ale typické siluety dravců, které se za tímto účelem používají jinde. Velkoformátové folie jsou potištěné historickými fotografiemi a doprovází je úryvky textů z dějin města.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Nováček A skupiny fotbalové I.A třídy ze Zlaté Koruny obsadil na konci sezony výborné druhé místo. To je zavazující pro hráče i vedení klubu i pro následující sezonu.