Český Krumlov – Nečekaný objev čekal na stavebníky při rekonstrukci jednoho z domů na krumlovském náměstí. Pod technickým trámovým stropem ze začátku 20. století našli ze tří čtvrtin zachovaný barokní strop (17. až 18. st.).
Český Krumlov - Počasí se neptá, a tak letošní vinobraní v klášterní zahradě na Tramínu přichází skoro o tři týdny dřív než minulý rok. V klášterech se pěstuje odrůda Solaris.
Českokrumlovsko – Podívat se vlevo, vpravo, vlevo, a když nic nejede, rychle přejít. To radí tento týden policisté u frekventovaných přechodů chodcům při tradiční akci Zebra se za tebe nerozhlédne.
Český Krumlov – Lávka přes Slupenecký potok, venkovní fitness, nové hřiště, knihobudka nebo dokonce sauna, to si chtějí občané Krumlova pořídit za peníze, které jim v rozpočtu vyčlenilo město.
České Budějovice - Jan Bauer má na svém kontě téměř 180 knih. Jaká cesta vedla od zemědělského inženýrství k novinařině a psaní románů, nám vyprávěl v kavárně Deníku.
České Budějovice - Přes pět tisíc kabelek, knihy, panenky, angličáky a bižuterie. To vše bude již tuto středu od 10 h k mání na 5. ročníku Kabelkového veletrhu Deníku v budějovickém obchodním centru IGY.
Českokrumlovsko – Okresní fotbalové soutěže na Krumlovsku si o posledním prázdninovém víkendu zapsaly do kronik zápasy druhého kola nové mistrovské sezony 2018/2019.
Český Krumlov - Nová opěrná zeď autobusového nádraží je téměř hotová, na přelomu září a října už budou moct cestující nastupovat a vystupovat na hlavním krytém perónu.
Novohradsko/VIDEO/ – Když stojíte v Byňově u Nových Hradů na návsi, nehádali byste, že tu dříve býval rybník. Pasažéři Vlaku Josefa Seidela to v sobotu přímo na místě viděli černé na bílém.
Český Krumlov – Nový školní rok se kvapem blíží a žáci i učitelé se připravují ke znovuusednutí k lavicím a katedrám. Vedení základních škol na Českokrumlovsku si připravilo k příležitosti zahájení nového školního roku několik obměn a překvapení.
Kaplice - Hlídkou Obvodního oddělení Policie ČR Kaplice byl dne 30. srpna v odpoledních hodinách vypátrán v Kaplici osmadvacetiletý muž z Českokrumlovska, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
Český Krumlov – Nová zámková dlažba je položená, stromy a květiny vysázené. Krumlovské gymnázium rozšířilo nádvoří před vchodem a celé ho zrekonstruovalo.
Plzeň – Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiceti šesti letého muže z Českého Krumlova, kterého obvinili ze spáchání loupeže a z pokusu o znásilnění. Násilníka poslal soud ve čtvrtek do vazby.
Český Krumlov – Připomínky ke studii, která určuje, kde se bude moct dát stavět ve Vyšném, a která poslouží jako důležitý podklad pro nový územní plán města, můžou obyvatelé podávat až do poloviny září.
Český Krumlov – Policie sdělila, že vandal 27. srpna mezi půlnoci a šestou hodinou ranní pomaloval sprejem nákladní vůz značky Volkswagen v Dobrkovicích.
Český Krumlov, Plzeň - V úterý krátce po 15. hodině byl v Českém Krumlově zadržen celostátně hledaný Ondřej O., který se v neděli pokusil o znásilnění 74leté pacientky rehabilitačního oddělení plzeňské fakultní nemocnice.
Český Krumlov - Krumlovští, pište si do kalendáře: slavnost Zažít Krumlov jinak se koná 15. září od 12 do 19 hodin u kina Luna. A můžete se přihlásit i na blešák!
Olešník – Šlágr třetího dějství Ondrášovka krajského přeboru mužů se podával v neděli v podvečer na trávníku v Olešníku, kam k souboji dvojice v prvních dvou kolech vítězných týmů přijel krumlovský Slavoj.
Českokrumlovsko – Do nové mistrovské sezony 2018/2019 konečně o posledním srpnovém víkendu vykročily i okresní fotbalové soutěže v krumlovském regionu.
Plzeň – Otřesný zážitek postihl pacientku ležící ve Fakultní nemocnici v Plzni na Lochotíně. V neděli krátce před půl šestou ráno ji škrtil a pokusil se znásilnit muž, který vnikl na oddělení.
Český Krumlov – Už žádné topení pánubohu do oken a úspora 572 tisíc korun ročně. Budovy městského úřadu na Kaplické, kterým je už čtyřicet let (postaveny byly v letech 1978 až 1980 a od té doby neprošly žádnou velkou opravou), dostanou zateplení a nová okna.
České Budějovice - Devatenáctiletý mladík z Litoměřic čelí trestnímu stíhání, protože kradl z účtů hráčů počítačové hry. Policejní mluvčí Jiří Matzner vysvětluje: "Vytvořil podvodnou phishingovou stránku pro internetový odkaz hry Metin2. Pomocí této lsti získal přístupové údaje k účtům a herním heslům dalších hráčů této hry a naboural se do herního účtu jednadvacetiletého muže z Českého Krumlova." Kradl virtuální zbraně a peníze yangy.
Český Krumlov – Co s otáčkem? Odpověď na letitou otázku se snaží najít ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Do Krumlova v pátek přijel společně se svým šéfem, premiérem Andrejem Babišem (ANO).
Český Krumlov – Dvě a půl hodiny parkování zdarma v areálu nemocnice namísto půlhodiny můžou získat zákazníci krumlovské nemocnice. „Stačí sebou vzít do lékárny parkovací lístek a my na něm elektronicky prodloužíme platnost tak, že od chvíle vjezdu má zákazník dvě a půl hodiny parkování namísto standardní půl hodiny,“ říká vedoucí lékárník Jaroslav Prokopius.
Český Krumlov – Rudé trenky zavlály 21. srpna v Českém Krumlově. Nejprve se objevily na Plášťovém mostě českokrumlovského zámku, kam je zavěsit určitě nebylo jednoduché. Akci provedl zdatný lezec ještě za tmy.
Český Krumlov - Dojemné setkání na památku Ladislava Michalíka, dlouholetého vedoucího krumlovského nízkoprahového zařízení Bouda při Centru pro pomoc dětem a mládeži (CPDM), který nedávno podlehl těžké nemoci, se konalo na zahradě před Boudou. Lacův blízký spolupracovník a přítel, sochař Petr Fidrich, mu věnoval jednu ze svých soch. Zavzpomínat na svého kolegu a kamaráda přišla spousta lidí.
Český Krumlov – Policie včera sdělila, že se kriminalistům z Českého Krumlova podařilo objasnit totožnost pachatele, který měl v lednu působit škody na objektech v obcích Chlumec a Dolní Třebonín.
Přívětivost, dobrota, láska a optimismus vyzařuje z Panenky Marie, která čerstvě zdobí nově obnovenou kapličku v Hořicích na Šumavě. Při jejím vysvěcení nechyběla autorka Emma Srncová.
Jablonec n. N. – Česká mincovna vydává pátou platinovou minci v pořadí, která je věnovaná zámku v Litomyšli, a tím rozšiřuje svůj sběratelský cyklus České památky UNESCO.
České Budějovice – Strach, bezmoc, znechucení a snaha vysvětlit těm klukům u zbraní, že jsou tu špatně. Tak vzpomíná na okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 Bibiana Šimonová, tehdy 24letá herečka v angažmá Jihočeského divadla.
Český Krumlov – Ve znamení magických osmiček plyne letošní srpen. A to neuniklo ani mnohým párům, které plánují svatby. V sobotu jste tak na Českokrumlovsku mohli nejednu svatbu potkat. Třeba na matrice v Českém Krumlově se v sobotu 18. 8. 2018 měli co ohánět. Čekalo je oddat sedm svatebních párů.
Český Krumlov – Fotbalisté krumlovského Slavoje navázali na vítěznou premiéru v Jankově a ve druhém kole Ondrášovka krajského přeboru nejtěsnějším poměrem o gól udolali i nepříjemný Protivín.