Českokrumlovsko – Mimořádná sbírka na pomoc oblastem postiženým povodní se uskutečnila v pátek a v sobotu ve Velešíně. Postaralo se o ni Občanské sdružení Diakonie Broumov společně s městem Velešín.
Český Krumlov /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Jihočeské divadlo hraje na otáčivém hledišti v Českém Krumlově lidovou komedii Král duchů a Třeštil. Inscenaci zachraňují herci a magie parku… Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu je název nové hry, kterou před otáčivým hledištěm uvedlo Jihočeské divadlo. Po jejím shlédnutí se na mysl nejvíce dere otázka, kolik toho může zvolený text říci současnému divákovi.
Českokrumlovsko - Vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z krumlovského regionu v národních, oblastních a okresních soutěžích komentuje frymburský matador Václav Tomka.
České Budějovice – Soud prohlásil konkurz na majetek ESNet, s. r. o. v likvidaci, J. Hradec (26 INS 8759/2013). Přezkum bude 8. srpna od 10.30 hodiny. Věřitelé RED stavby, s. r. o v likvidaci, České Budějovice (26 INS 16471/2013), jsou vyzváni k podání informací o případném majetku tohoto dlužníka.
Praha – Hladina Labe dnes klesla pod stupeň ohrožení, na nejvyšší stupeň se ale vrátila Vltava. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Již ve středu večer opadla hladina Vltavy v Českém Krumlově a po dnešní půlnoci i Labe v Děčíně a Ústí nad Labem. Vltava dnes zase stoupla na třetí stupeň, ale zůstává již posledním tokem ve stavu ohrožení.
Českokrumlovsko - Povodňové konto města Český Krumlov se v současné době zřizuje a bude plně funkční v pátek 14. června 2013. Na zřízení povodňového konta (veřejné sbírky) musí mít předem souhlas Krajského úřadu.
Český Krumlov - Jihočeské divadlo hraje na otáčivém hledišti v Českém Krumlově lidovou komedii Král duchů a Třeštil. Inscenaci zachraňují herci a magie parku.
Praha - Povodňový stupeň ohrožení zůstává ve středu ráno na třech místech v České republice, na Labi v Děčíně a Ústí nad Labem a na Vltavě v Českém Krumlově. Povodňovou pohotovost hlásilo v 8 hodin devět úseků řek v povodí Vltavy a Berounky.
Český Krumlov - Když se voda rozběsní, stává se z ní zrádný a hrůzný živel. V neděli před týdnem chybělo málo, aby si vybrala první oběť. Obzvláště zrádné, životu nebezpečné místo vzniklo v proudu vody z Polečnice na Chvalšinské poblíž Vodotrysku.
České Budějovice - Správce majetku Petera a Anny Horváthových, Kájov (28 INS 11757/2011), může vydat České spořitelně výtěžek zpeněžení nemovitosti dlužníků v Č. Krumlově ve výši 1,8 milionu korun. Správce majetku Radoslava Jiříka, České Budějovice (27 INS 22566/2012), může vydat výtěžek zpeněžení budovy občanské vybavenosti takto: Bonus Praha 2,036 milionu, Premic Books Ostrava 87 982,54, ČSSz 111 326 Kč. Pro nezajištěné věřitele zbude z prodeje 140 182,54 koruny.
Moravskokrumlovsko - Velkou dávku solidarity projevili lidé na Moravskokrumlovsku. Nákladní auto plné čisticích a úklidových prostředků putovalo do Čech.
Praha – Na nejvyšším povodňovém stupni bylo dnes před 08:00 hodinou šest úseků řek. Vysoko je stále Labe v Děčíně a Ústí nad Labem, Vltava ve Spolí u Českého Krumlova, od pondělního večera Radbuza ve Staňkově a Blanice v Bavorově a dnes ráno stoupla Klabava v Nové Huti. Vyplývá to z webů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a vodohospodářů. Kvůli záplavám zůstává zavřených 56 úseků silnic.
Český Krumlov – Na sedmnácti různých místech Českého Krumlova se během celého víkendu mohli doslova vyřádit amatérští i profesionální fotografové, kteří do města zavítali na historicky první Open Air Foto Festival.
Moravský Krumlov - Nákladní auto s čisticími prostředky, nářadím a dalšími užitečnými věcmi pro úklid po velké vodě zamíří v pondělí z Moravského Krumlova do toho českého. Jde o výsledek sbírky, kterou v závěru týdne uspořádala radnice v Moravském Krumlově.
České Budějovice – Hladiny jihočeských řek Lužnice a Nežárky dosáhly po nedělních bouřkách nejvyššího povodňového stupně, tedy ohrožení. Lužnice ještě v neděli před půlnocí a Nežárka dnes krátce po půlnoci. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V kraji je už několik dní na stupni ohrožení také Vltava v Českém Krumlově. Meteorologové očekávají další bouřky a deště i dnes.
Krumvíř, Tvrdonice – Tvrdonice o víkendu ožily tradičními národopisnými slavnostmi Podluží v písni a tanci u pošedesáté. Kulaté výročí akce se termínově střetlo s folklórním festivalem Krajem beze stínu v Krumvíři. Zpěv, tanec, cimbál i dechovky však bavily stovky příchozích tam i tam.
Českokrumlovsko - Nyní můžete hlasovat pro květnová miminka narozená v českokrumlovské porodnici s pomocí hlasovacích kuponů uveřejněných na stránkách novin nebo prostřednictvím internetových stránek.
Jižní Čechy - Rozhovor Deníku se Zdeňkem Zídkem. Ten je například přesvědčen, že kdyby praskla lipenská hráz, byla by hladina Vltavy nad Dlouhým mostem v Českých Budějovicích vysoko sedm a půl metru.
Hlučín - Patnáctiletá žačka základní školy z Hlučína minulý týden na školním výletě do Českého Krumlova porodila holčičku. Podle informací ředitele školy matka i dítě jsou v pořádku.
Hlučín - Patnáctiletá žačka základní školy z Hlučína minulý týden na školním výletě do Českého Krumlova porodila holčičku. Podle informací řetidetele školy matka i dítě jsou v pořádku.
Nová Ves nad Nisou – Sobota 8. června: Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů v Nové Vsi nad Nisou: 18.00 Letní koncert. Vystoupí hudební soubor Jablonecká píšťalka a dětský pěvecký sbor Medvíďata z Českého Krumlova.
Magic cup 2013 zpestřili svojí účastí fotbalisté kanadského týmu Cobras Ottawa. Na jih Čech přivezl šikovné mladíky trenér Pavel Čančura (rozhovory s dalšími aktéry turnaje najdete v sobotním vydání Deníku).
Nová Ves - O tři dny později, než bylo původně na programu, se hrál duel druhé nejvyšší oblastní soutěže – I. A třídy – mezi celky FK Nová Ves/Brloh a Čtyřech Dvorů.
Praha – V České republice momentálně zůstává 13 úseků řek na nejvyšším povodňovém stupni. Na Kamenici v Hřensku navíc stále platí extrémní ohrožení. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Hladiny řek ale už klesají.
Český Krumlov /REPORTÁŽ, FOTO/ - Herci Jihočeského divadla zkouší na českokrumlovské točně pohádku Král duchů a Třeštil. Kostýmy vyměnili za pláštěnky, gumáky a termoprádlo… Autobus s velkou třináctkou pod zadním sklem zastavuje. Kolem louže, bahno. Herci vesměs mlčky míří k otáčivému hledišti. V pláštěnkách, holinách, s deštníky.
Českokrumlovsko - Vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z krumlovského regionu v národních, oblastních a okresních soutěžích komentuje frymburský matador Václav Tomka.
Moravský Krumlov - Město Moravský Krumlov vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc městu Český Krumlov, který byl zasažený povodněmi. Sbírka nazvaná Krumlov Krumlovu se uskuteční na moravskokrumlovské radnici dnes a zítra od osmi do osmnácti hodin.