
Vltava stále čeká na turisty
Jižní Čechy – „Vltava z Vyššího Brodu do Českých Budějovic je pro vodáckou veřejnost sjízdná a bezpečná," zdůrazňuje Radek Šťovíček za sdružení půjčoven lodí a kempů, které působí na horní Vltavě.
Jižní Čechy – „Vltava z Vyššího Brodu do Českých Budějovic je pro vodáckou veřejnost sjízdná a bezpečná," zdůrazňuje Radek Šťovíček za sdružení půjčoven lodí a kempů, které působí na horní Vltavě.
Český Krumlov – Zpráva ze zasedání Výboru UNESCO potvrzuje, že Krumlovu vyškrtnutí nehrozí.
Český Krumlov – Chcete-li se jít v létě někam ven vykoupat, potřebujete k tomu zpravidla dvě věci: Dobré počasí a místo, kde se koupat dá.
Český Krumlov – „Nemusíte být zrovna hudebním znalcem, stačí prostě nastavit uši správným směrem," říká dramaturg Festivalu komorní hudby Antonín Matzner v pozvánce na druhou polovinu Festivalu komorní hudby.
Český Krumlov - Svátek všech fanoušků dechovky a lidových písní klepe na dveře.
Jižní Čechy – Povodně už dávno odezněly a kempy a půjčovny lodí v jižních Čechách jsou plně nachystané na hlavní část sezony. Potýkají se ale s tím, že zájem vodáků o dovolenou na jihu Čech je slabší než v jiných letech.
Český Krumlov - Krumlovští závodníci byli vidět při Českém poháru žáků ve slalomu, Světovém poháru sjezdařů i Mistrovství České republiky extrémních štafet.
Brno – Zavážu si běžecké boty a vydám se na svou oblíbenou trasu londýnskými ulicemi. V parku potkávám hrající si veverky, mává mi skupinka turistů a kochám se výhledem na Temži. Po chvíli mi začne být trochu horko a pro osvěžení pokračuji v běhu po zasněžené pěšině u brněnského Anthroposu. Přestože jsou ve skutečnosti tato dvě místa stovky kilometrů od sebe, mně stačí na obrazovce s běžeckými videotrasami Spoteee jen přepnout pár knoflíků.
Velešín – První prázdninový den a hned je tu problém, asi tak vypadalo pondělí v katastru Velešína.
Český Krumlov – Zpráva ze zasedání Výboru UNESCO potvrzuje, že Krumlovu vyškrtnutí nehrozí.
Chvalšiny - Velice kvalitní mladý fotbal byl k vidění při víkendovém čtvrtém ročníku žákovského turnaje O pohár Sokola Chvalšiny.
Český Krumlov /FOTOGALERIE/ - Malíř Josef Bolf jde v českokrumlovském Egon Schiele Art Centru na dřeň emocí. Kreslí ponurost životů a samoty. Jeho výstava potrvá do 15. září… Tíseň. Tíha. Zoufalo. Ježíš s rohy, anděl zkázy s hořícím listem a nápisem No hope. Velkoformátové kresby Bouračka či Skládka, malé postavy mizející v krajině. Věčné míjení. Temno.
Telč – Desetikorunu musí od úterý vytáhnout z peněženky každý, kdo si chce prohlédnout nádvoří a zahradu v areálu telčského zámku. Nový poplatek se vybírá u brány před pokladnou a v některých případech i přímo u hlavní vstupní brány.
Cheb - Růžový kopeček v Chebu prošel rekonstrukcí, která vyšla na 800 tisíc korun. Na malém náměstí ale ubylo k nelibosti řidičů parkovacích míst. Podle představitelů města to byl záměr.
Český Krumlov - Malíř Josef Bolf jde v českokrumlovském Egon Schiele Art Centru na dřeň emocí. Kreslí ponurost životů a samoty. Jeho výstava potrvá do 15. září.
Český Krumlov – Nadšení byli diváci, kteří o letošních Slavnostech pětilisté růže vyrazili do Pivovarských zahrad na tradiční rytířský turnaj.
Nová Ves - Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh v neděli uspořádali třetí ročník Memoriálu Jana Anderleho.
Horní Dvořiště - Fotbalisté pořádajícího Sokola ve finále přestříleli tým Casinos z Dolního Dvořiště a obhájili loňské prvenství.
Telč – Za vstup do areálu telčského zámku se od úterý nově platí deset korun.
Jižní Čechy - Dnes vyprávíte o tom, jaké bylo a chutnalo dříve pivo. V příštím díle si připomenete, jaké jste dříve pili kořaličky.
Českokrumlovsko – Stačila drobnost, konflikt na dětském hřišti, a České Budějovice zažily demonstraci a explozi emocí a násilí v ulicích sídliště, kde žije silná romská komunita.
Kaplice - Dramatické boje nabídl nedělní třetí závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu. V Blanské kotlině se představila kompletní česká špička a také řada skutečně kvalitních zahraničních pilotů.
Litomyšl - Již na konci 17. století byly v Litomyšli k vidění první divadelní hry v piaristických školách. Byly hrány latinsky, jen výjimečně zazněla čeština, a sloužily nejen k procvičování latiny, ale žáci se prostřednictvím divadla učili vystupování na veřejnosti a komunikaci.
Českokrumlovsko – Stačila drobnost, konflikt na dětském hřišti, a České Budějovice zažily demonstraci a explozi emocí a násilí v ulicích sídliště, kde žije silná romská komunita.
Tachov - Trenér divizního mužstva FK Tachov Zdeněk Bečka hodnotil právě skončenou sezonu.
Litomyšl - Seriál Svitavského deníku Literární toulky
České Budějovice – Pana J. P. přitahovaly holčičky. V srpnu 2010 odpoledne souložil v bytě v Českém Krumlově s dívkou, ač věděl, že jí ještě nebylo patnáct, a dalších šest dní s ní nechráněný pohlavní styk opakoval. Od září téhož roku do ledna 2011 vykonal v lese poblíž chatové osady a v bytě nejméně v devatenácti případech nechráněný klasický pohlavní styk se stejnou poškozenou, z něhož se školačce narodilo dítě.
Český Krumlov – Chcete-li se jít v létě někam ven vykoupat, potřebujete k tomu zpravidla dvě věci: Dobré počasí a místo, kde se koupat dá.
Českokrumlovsko - Mládežnické soutěže budou mít v dalším ročníku pět přeborů, kde se uplatní novinka s penaltovým rozstřelem o bonusový bod.
Český Krumlov /ROZHOVOR/ – Jako malá jezdila s rodiči k rybníku Dvořiště a objezdila skoro všechny zdejší památky. Teď se již podruhé vrátila na jih pracovně, po 12 letech si opět zazpívala ve středu Káču v Divotvorném hrnci před krumlovskou točnou. „Je to role, ve které se může najít skoro každá holka," říká první česká Evita, pětatřicetiletá Radka Fišarová. Rozhovor vznikl ještě před premiérou…
Český Krumlov - Koncem července je v plánu soustředění v Kájově, v srpnu se uskuteční tradiční kempy.
Český Krumlov – Na čtvrtečním podvečerním jednání českokrumlovských zastupitelů složila Jitka Zikmundová svůj mandát uvolněné krumlovské místostarostky.
Jižní Čechy – Velká jména vážné hudby, folku i popu nabídne víkend, který na jihu slibuje tři zajímavé festivaly.
Českokrumlovsko - Přehled nejlepších střelců jednotlivých okresních přeborů a soutěží na konci mistrovské sezony 2012/2013.
Český Krumlov – Jako malá jezdila s rodiči k rybníku Dvořiště a objezdila skoro všechny zdejší památky. Teď se již podruhé vrací na jih pracovně, po 12 letech si opět zazpívá Káču v Divotvorném hrnci před krumlovskou točnou.
Českokrumlovsko - Chvalšinští starší žáci pouze jednou v sezoně padli, českokrumlovští benjamínci mají zcela čistý štít.
Pelhřimovsko – Začalo to loni 19. listopadu. Celoplošné vysílání tehdy zahájila československá lidová televize Šlágr TV. Její vysílání je zaměřeno na dechovky, lidovou hudbu či country.
Český Krumlov - Před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově má 26. června premiéru slavný muzikál. Představí se v něm sto účinkujících.
Český Krumlov – Nad Krumlovem visí v poslední době těžké mraky plné vody stále častěji. Stejně tak visí nad městem Damoklův meč, zdali případné vzedmutí vody neodnese opět především sportovní areál na Chvalšinské.
České Budějovice – Oddlužení splátkami povolil soud dalším dlužníkům, kterým budou na plnění jejich věřitelům přispívat svými dary další osoby.
Praha - V hlavním městě se konalo Akademické mistrovství České republiky v badmintonu, na kterém měl českokrumlovský badminton jedno želízko v ohni.
Ilava - Tomáš Švejda na Slovensku vyhrál dvouhru, v soutěži družstev byly naděje SKB čtvrté.
Českokrumlovsko - Jarní kapitolu tipovací fotbalové soutěže ovládl Štefan „Pišta" Učeň z Kaplice.
Plzeň - Architekt Jiří Boudník, vysokoškolský pedagog Roman Černík nebo Zdeněk Duspiva z Egon Schiele Art Centra v Českém Krumlově. To jsou tři jména, o která jde ve druhém kole výběrového řízení na ředitele pro plzeňský projekt Evropské hlavní město kultury 2015.
První písmeno z abecedy - A - představuje památky a události po celých jižních Čechách.
První písmeno z abecedy - A - představuje památky a události po celých jižních Čechách.
Český Krumlov – Na konci šlajsny pádlujte doprava a zaberte. Jinak se řítíte do maléru.
Kájov - Mistři Českokrumlovska oproti předchozí sezoně, kterou projeli bez prohry, tentokrát museli o titul daleko více bojovat, ale znovu uspěli.
Plzeň – Architekt Jiří Boudník, vysokoškolský pedagog Roman Černík nebo Zdeněk Duspiva z Egon Schiele Art Centra v Českém Krumlově. To jsou tři jména, o která jde ve druhém kole výběrového řízení na ředitele pro plzeňský projekt Evropské hlavní město kultury 2015.
Doudleby – Každou chvíli sleduje Eva Mičanová i celá její rodina předpověď počasí a průtoky řek na internetu. Bojí se jako mnoho ostatních Jihočechů, kterým velká voda zatopila domy, další povodně.