
Děti se v dobrém vyřádily v městském parku
ČESKÝ KRUMLOV - Den Země sice připadá na neděli 22. dubna, ale omladina slavila již v pátek.
ČESKÝ KRUMLOV - Den Země sice připadá na neděli 22. dubna, ale omladina slavila již v pátek.
ČESKÝ KRUMLOV - Středoškoláci z gymnázia si vyzkoušeli, jaké to je podnikat v současném legislativním prostředí.
Českokrumlovsko - Dospělé týmy Slavoje Český Krumlov odevzdaly všechny body v utkáních krajského přeboru i I.B třídy.
NOVÉ VESELÍ - Nevšední koníček má Marie Žilková z Nového Veselí. Na porcelánové panenky společně s dcerou Evou Durmanovou šije repliky lidových krojů, které se v ničem neliší od těch skutečných. Vlastně něčím přece ano – velikostí.
Českokrumlovsko - Hned tři derby jsou na programu dalšího kola fotbalové 1.B třídy.
BENEŠOV - Tento týden proběhla první část výměnného pobytu mezi studenty místního gymnázia a žáky z Dánska.
ČESKÝ KRUMLOV - Město chystá rozšíření systému, který by měl dohlédnout také do okrajových částí.
ČESKOKRUMLOVSKO - Bodový systém, který vyměřuje šoférům dvanáct bodů jako krajní limit za prohřešky, vykazuje první statistiky.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Začínala před dvanácti lety ve stánku v Českém Krumlově s keramikou pocházející z dílen tří kamarádů. Ve stánku se střídali studenti a Iva Reitingerová objížděla svůj řemeslný krámek a dodavatele s kočárkem s tříměsíční dcerkou.
ČESKÝ KRUMLOV -Pouhé dva týdny zbývají do startu nejvýznamnější motoristickéakce regionu.
ČESKOKRUMLOVSKO - I před nastávajícím víkendem se ptáme Václava Domina na jeho fotbalové tipy.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeští orientační běžci dosáhli na mistrovství republiky na dlouhé trati vynikajícího úspěchu.
TŘEBOŇ - Rada města odsouhlasila, že umožní využít Masarykovo náměstí pro přehlídku historických vozidel. Ta se tady zastaví 2. června v odpoledních hodinách.
ČESKÝ KRUMLOV - Nejen památky na území města jsou podle zprávy UNESCO v ohrožení vlivem klimatických změn.
ČESKÝ KRUMLOV -Město proslaví velbloudě. Přesněji řečeno dosud bezejmennávelbloudí slečna.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Čtvrtý ročník Jihočeského vítání léta zahájí v 15 městech na jihu Čech turistickou sezonu. Od 28. dubna do 26. května ožijí tradičními i novými akcemi.
ČESKÝ KRUMLOV - V prvním dějství nadstavbové části fotbalového KP dorostu se mladíciSlavoje představili v Hradišti, kde vybojovali přesvědčivé výhry.
ČESKOKRUMLOVSKO - Alergická sezona dorazila tento rok o něco dříve. Může za to teplé počasí.
ČESKÝ KRUMLOV - Nedávné natáčení filmu o kněžně Eleonoře se nemohlo obejít bez aranžmá zámeckých zahradníků.
ČESKÝ KRUMLOV - V zámeckém příkopu nadešel čas medvědí říje. Jaro zde na medvědy přišlo již podruhé.
PÍSEK - V úterý 17. 4. navštívil zdejší masokombinát, pod který vedle dalších podniků spadá i Masna Studená, ministr zemědělství Petr Gandalovič.
ČESKOKRUMLOVSKO - Třetí jarní výhra venku posunula Kaplici na 3. místo fotbalového krajského přeboru. Slavoj odjel z Milevska s prázdnou.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Společnost česko–arabská pořádá v těchto dnech Dny arabské kultury. Po víkendových tanečních seminářích v Českém Krumlově a Českých Budějovicích navazuje program promítáním filmů arabských zemí.
ČESKÝ KRUMLOV - Poslední klapky padly vnoci při zahradní slavnosti pod zámeckou fontánou.
ČESKÝ KRUMLOV - V prvním závodě mistrovství republiky v rallye historických automobilů skočila českokrumlovská posádkakarambolem.
ČESKÝ KRUMLOV - Do opuštěných objektů se místo vojáků postěhují občané. Čeká se na podpis ministryně.
ČESKOKRUMLOVSKO - V příštích dnech u příležitosti Mezinárodního dne památek turisté poznají místa, u nichž nemají během roku šanci.
JIŽNÍ ČECHY - Nedostatek lékařů a legislativní vakuum dostupnost zubní péče kriticky zhoršuje.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V neděli na trávníku tréninkového centra mládeže SK Dynamo odstartoval 3. ročník E.ON ČR Junior Cupu pro fotbalisty do 10 let. Střetla se zde osmička týmů z okresu České Budějovice. Po celodenním zápolení se ve finále potkaly Dynamo České Budějovice a SK Čtyři Dvory.
ČESKÝ KRUMLOV - Podle prověření městem musí nepořádek uklidit majitel soukromého pozemku.
ČESKOKRUMLOVSKO - Sezona je tu, nezaměstnanost v regionurychle klesá. Největší poptávka je po pracovnících ve službách.
ČESKÝ KRUMLOV - Moderní doba, nemoderní doba, lidé stále věří na magickou moc čísel.
DAČICE - Třetí liga kuželkářů je již minulostí. Oba zástupci Jindřichohradecka v soutěži dá se říci uspěli, když si vybojovali příslušnost ke třetiligové společnosti i pro příští ročník. Béčko dačického Centropenu (9. místo) o své definitivní záchraně rozhodlo v předposledním kole doma výhrou v přímém souboji nad stejně ohroženým Č. Krumlovem. Muži jindřichohradeckého Slovanu se rozloučili vysokým vítězstvím nad Poděbrady a v konečné tabulce skončili sedmí, i když v průběhu sezóny chvíli bojovali i o třetí příčku.
JIŽNÍ ČECHY - Letošní rybářská sezona přináší příslušníkům Petrova cechu řadu změn. Jihočeský územni svaz Českého rybářského svazu si libuje, že se podařilo vyjasnit si některé problematické věci.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zubní pohotovost v krajské metropoli by se klidně mohla stát minulostí, podobně jako například v Českém Krumlově. Kraj, město ani nemocnice nemají povinnost ji zřizovat, navíc zubní lékaři nejsou povinni na ambulanci sloužit.
HUSINECKÁ PŘEHRADA - Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje kontroloval na Husinecké přehradě výpusti hráze a našel kánoi.
CHEB - Své město vzorně reprezentovali v Německu chebští tanečníci
Český Krumlov: Trenér fotbalistů Slavoje by bod před zápasem s Táborem bral. Utkání slibovalo víc než bod.
KUTNÁ HORA - Na nedostatek parkovacích míst i na čím dál častěji vznikající problémy v dopravě si stěžují někteří obyvatelé Kutné Hory. Na radnici leží již zpracovaný generel dopravy, ale podle místostarosty Tomáše Benady váznou další kroky v tomto směru do doby, než se podaří vybudovat systém dvou okružních křižovatek u úřadu práce.
JIŽNÍ ČECHY - Loni bylo na operační střediska Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje nahlášeno 1123 požárů, které způsobily přímou hmotnou škodu 71 391 000 korun.
ČESKÝ KRUMLOV - Romové slavili svůj den ve svém centru.
ČESKÝ KRUMLOV -Přes pětstovek tanečníků ukázalo o víkendu své umění na Mistrovství jižních Čech. Neztratili se pořadatelé ani domácí reprezentanti.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Slunečné počasí přilákalo o velikonočních svátcích na Vltavu a další jihočeské toky desítky vodáků. Přestože hlavní nápor nastane až v červnu a o prázdninách, letošní vodácká sezona díky příznivému počasí zřejmě začne rychleji než v minulých letech, míní majitelé půjčoven lodí a vodáckých kempů.
ČESKOKRUMLOVSKO - Klíšťová encefalitida je nebezpečné virové onemocnění přenášené klíšťaty. Nakazit se může každý.
ČESKÝ KRUMLOV - V pátek odpoledne se uskutečnil Den s Českokrumlovským deníkem - odpolední setkání nejčtenějších novin regionu s občany. Na parkovišti u supermarketu Lidl měli přítomní možnost zábavy a soutěží, ale i vyříkání si problémů města přímo se starostou Lubošem Jedličkou.
ČESKOKRUMLOVSKO - Naplnoo víkendu běží fotbalové soutěže. Vstupují do nich již i týmy okresního přeboru a soutěže.
ČESKÝ KRUMLOV - Ojedinělou výstavou zahájiloo velikonočním víkenduEgon Schiele Art centrum v Českém Krumlově novou sezonu. Vůbec poprvé české veřejnosti představuje Keitha Haringa (1958 -1990), jednoho z kontroverzních amerických umělců 80. let 20. století.
Český Krumlov - Skalní masiv, který dlouhodobě nebezpečně ohrožuje pěší i motoristy, má za sebou druhou etapu zajišťovacích prací.
ČESKÝ KRUMLOV - Hned z několika míst zaznívá kritika záchodků ve městě. Jejich provozovatelé se diví, mělo by být vše v pořádku. Uživatelé tvrdí něco jiného.