
Rozhovor s Václavem Turkem
Orlickoústecko - Rusko je mi nejbližší pro nezištnou mentalitu lidí.
Orlickoústecko - Rusko je mi nejbližší pro nezištnou mentalitu lidí.
Znojmo – Znojemští florbalisté sehrají na domácí půdě další dvě utkání série o záchranu v extralize.
Ústí nad Labem – Ještě před dvěma roky oblékala český národní dres a reprezentovala republiku na vrcholných mládežnických basketbalových akcích. Dnes už je to minulost.
Karlovy Vary - Glosa redaktorky Ivany Kalinové k dění na karlovarském magistrátu
Bílá Voda – Banda opilých Poláků, kteří vyvolávají rvačky, řvou uprostřed noci, budí spáče, rozbíjí okna, dělají nepořádek. S tímto problémem se už dlouho potýkají v Bílé Vodě na Jesenicku. Od policie se zatím pomoci nedočkali.
Okres Louny - Chybějící spoje nahradí autobusová přeprava.
Břeclav– Další mládežnickou kategorií, která již má po sezoně jsou mladší dorostenci. Podobně jako jejich starší kolegové, také oni spadli do skupiny oudržení. Astejně jako jejich starší kolegové se spřehledem zachránili.
Dolní Dvořiště - „Jsem patriot a nedám dopustit na Novohradské hory,“ říká Jaroslav Zeman.
Třemošnice – Zástupci třemošnické základní školy převzali minulý pátek na Národní konferenci eTwinning 2010 ve Zlíně hlavní cenu v kategorii základních škol za projekt „My place - roots of my life“.
Zlín – Na dalších čtyřech zastávkách si mohou od minulého týdne cestující zlínské městské hromadné dopravy zakoupit jízdenku v automatu.
Klatovsko – České dráhy šetří. Zbavují se nejen budov, ale i přebytečných zaměstnanců.
Kamenice nad Lipou – Po úzkokolejné trati, která vede částí Pelhřimovska, budou za několik let jezdit nové vlaky.
Plzeň - Noční autobusy městské hromadné dopravy budou letos jezdit stejně jako dosud, nebudou se rušit a ani neubydou žádné linky. Ve čtvrtek o tom rozhodla městská rada. Radní usoudili, že frekvence nočních autobusů i to, že od listopadu začaly zajíždět do více okrajových částí města, lidem vyhovuje a služba zůstane zachována.
Brno – Všechny Jihomoravany v sobotu v noci ochudí čas o jednu hodinu spánku. Ve dvě hodiny ráno se totiž posune ručička na hodinách o šedesát minut dopředu.
Trutnov – Cestu přes ošemetné čtvrtfinále basketbalistky Kary Trutnov zvládly a teď už je čeká boj o medaile v ŽBL. Desetinásobný držitel cenných kovů v nejvyšší soutěži zahájí dnes semifinále na palubovce úřadujícího mistra ZVVZ USK Praha.
Do Chorvatska bez front na dálnici, bez mýtného, o desítky hodin rychleji. Nová přímá letecká linka z brněnského letiště v Tuřanech do Zadaru nabídne Brňanům a Jihomoravanům pohodlnější cestování.
Třinec /FOTOGALERIE/ – Na kvalitnější cestování vlakem se mohou těšit i lidé z Třince. A ti pozorní to prý mohou postřehnout už teď. Podle náměstka generálního ředitele Českých drah Antonína Blažka, který do města přijel kvůli schůzce se starostkou Věrou Palkovskou, se změny odehrávají ve třech fázích.
Brno /ANKETA/ – Do Chorvatska bez front na dálnici, bez mýtného, o desítky hodin rychleji. Nová přímá letecká linka z brněnského letiště v Tuřanech do Zadaru nabídne Brňanům a Jihomoravanům pohodlnější cestování.
Adamov – Místo vlaků budou v úseku Adamov – Brno jezdit o víkendu autobusy. Cestující musejí od půl deváté do půl páté odpoledne počítat s výlukou, při které bude mimo provoz vždy jedna kolej. Železničáři se totiž chystají v okolí tratě prořezat přerostlé stromy a keře.
Třebíčsko – Zatímco sobotní večer tráví většina obyvatel Náramče doma, tentokrát byla valná část vsi v místní restauraci. „Prostě jsme se všichni sešli v hospodě a společně fandili a posílali SMSky,“ popisovala atmosféru místní starostka Ludmila Jelínková.
Svitavy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Pokud máte chuť,napište nám svoje zážitky.
Olomouc - Cestování vlakem zkomplikují příští týden opravy několika železničních tratí v okolí Olomouce. S výlukami musejí počítat lidé, kteří jezdí po trasách Olomouc - Nezamyslice, Olomouc - Opava a Zábřeh - Šumperk.
Kolín - Trestní oznámení pro podvod a zpronevěru. Tím před půl rokem reagovali kolínští atleti na zrušení zájezdu. O co se tehdy jednalo?
Zlín – Zlínskou MHD opustí kartičky a jízdenky. Ze zastávek zmizí i automaty. Důvod? Dopravní společnost Zlín Otrokovice (DSZO) se totiž rozhodla vrátit k modelu placení jízdného z doby 50. let, kdy trolejbusy ve Zlíně teprve začínaly.
Uherské Hradiště – Únorový týden jarních prázdnin, to nemusí nutně znamenat lyžování v Jeseníkách nebo na alpském ledovci. Dvojice dobrodruhů ze Slovácka se ze dne na den rozhodla, že začátek posledního zimního měsíce stráví v africké Tanzanii.
Olomouc - Cestování vlakem zkomplikují příští týden opravy několika železničních tratí v okolí Olomouce. S výlukami musejí počítat lidé, kteří jezdí po trasách Olomouc - Nezamyslice, Olomouc - Opava a Zábřeh - Šumperk.
Frýdek-Místek, Třinec – Řidiči se mohou začít radovat: Opravy výtluků a děr ve frýdecko-místeckých silnicích začaly. Město má značný náskok – výrobci asfaltových hmot totiž normálně ještě tuto surovinu nevyrábějí, ale frýdecko-místecké technické služby byly na zahájení oprav tak moc nedočkavé, že nakonec paskovská obalovna speciálně pro Frýdek-Místek hmotu vyrobila.
Rakovník - Cesta do centra hlavního města Prahy byla pro Rakovničany od poloviny února letošního roku znovu komplikovaná. Kvůli výstavbě tunelu Blanka byl pozměněn jízdní řád a také zřízena železniční zastávka Gymnasijní. Ta sloužila při výluce na trati jako provizorní konečná zastávka, stejně jako v první polovině loňského roku.
Sedlčany /ROZHOVOR/ - S fotoaparátem po Egyptě je název výstavy, kterou si v těchto dnech mohou prohlédnout návštěvníci Městské knihovny Sedlčany. Své snímky zde prezentuje geolog a známý cestovatel Richard Hons, který se také podílí na vydávání časopisu VELbloud, zaměřeného na cestování a přírodu. Během výstavy jsme mu položili několik otázek.
Žďár nad Sázavou – Úvahy o výstavbě nové vlakové zastávky v blízkosti žďárské chatové oblasti Grejdy se poprvé objevily před několika lety. V době zahájení budování průmyslové zóny v ulici Jamská.
Pro elektronické viněty se v poslanecké sněmovně našla většinová politická podpora.
Mokré – Léto se blíží mílovými kroky a někteří již přemýšlejí, kam na dovolenou, za sluncem… Brouzdají po internetu, půjčují si cestopisy v knihovnách a sní o dobrodružství a romantice.Jen málokdo se však odhodlá navštívit země zcela neznámé, pro nás sice s vůní exotiky, ale také s příchutí nebezpečí. Ale jak se přesvědčit, že všechno je tak trochu jinak? Jedině tím, že se vydáme do oné vzdálené země sami a přesvědčíme se na vlastní oči. Tak to udělal i Martin Lejsal, který navštívil pro nás stále rozporuplný Írán a o své cestě napsal knihu s tajemným názvem Život ve stínu minaretů aneb Cesta k duši Persie.
Pelhřimovsko – Nepodlehnout pochmurné náladě je stále náročnější.
Rakovník - Společnost pro mezinárodní spolupráci se připravuje na červnovou návštěvu z německého Dietzenbachu.
Rakovnicko - Silný nárazový vítr, husté sněžení a teploty okolo bodu mrazu, mnohde lehce pod nulou. Tak takovéto podmínky panují v pondělí večer na Rakovnicku a ale i v jiných regionech.
Svitavy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Pokud máte chuť,napište nám svoje zážitky.
Znojmo /3x VIDEO, BOHATÁ FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Banjo, basa, kytara, mandolína a čtyři hlasy. Jen to stačilo znojemské bluegrassové skupině Jewelci, aby zcela zaplnila štukový sál Znojemské Besedy.
Rokycany - Miluje panenskou přírodu a nesnáší pouště. Cestovatel Leoš Šimánek poznal na svých výpravách mnoho nádherných míst po celém světě.
Znojmo /ROZHOVOR/ – Florbalový brankář Martin Dejmal musel minulý víkend čelit útočným nájezdům FBC Ostrava. Už v sobotu bude mít jeho tým šanci odvety.
Miluje panenskou přírodu a nesnáší pouště. Cestovatel Leoš Šimánek poznal na svých výpravách mnoho nádherných míst po celém světě. Po každé ze svých výprav vydává knížku se zážitky a fotografiemi, pořádá také diashow, na které chodí mnoho návštěvníků s dobrodružným duchem.
Děčínsko - Cestující se v druhé polovině března musí připravit na omezení dopravy na několika regionálních železničních tratích na Děčínsku. Důvodem výluk budou opravy kolejiště.
České Budějovice - On-line rozhovor scestovatelem Leošem Šimánkem bude ve čtvrtek 18. března od 10 do 11 hodin.
Adamov /DISKUTUJTE/ - Sprejerství je na Blanensku stále větší problém. Počmárané stěny musí teď nově vymalovat například na nádraží v Adamově.
Znojemsko – Méně žáků a sloučené třídy. Takový je výsledek úbytku dětí na základních školách na vesnicích Znojemska a Moravskokrumlovska.
Jablonec n. N. - Posluchačům nabízí svěží výběr písní z dosavadních alb. V sobotu 13. března se zastaví v Jablonci na Rampě.
Rokycansko – Motoristé na Rokycansku musí při svém cestování sáhnout opět hlouběji do kapsy. Zatímco v úterý ještě natankovali na všech čerpacích stanicích okresu litr Naturalu 95 pod hranicí jednatřiceti korun, ve středu už všude takovou cenu nenajdou.
Opava – Tak už je to tady, ve druhé hokejové lize dochází k lámání chleba! Ve středu startuje prvními zápasy čtvrtfinále play off.
Liberecký kraj – XXI. zimní olympijské hry v kanadském Vancouveru skončily. Čtyři roky dřiny v přípravě, nekonečné cestování za sněhem v kolotočích světových pohárů a pak dva týdny neskutečného vypětí, na jejichž konci jsou i vytoužené medaile…
Opava – Tak už je to tady, ve druhé hokejové lize dochází k lámání chleba! Ve středu startuje prvními zápasy čtvrtfinále play off. V osmičce nejlepších nechybí ani opavský Slezan, kterému se obdobně jak před dvěma lety postaví hodonínští Drtiči.
Liberecký kraj – XXI. zimní olympijské hry v kanadském Vancouveru skončily. Čtyři roky dřiny v přípravě, nekonečné cestování za sněhem v kolotočích světových pohárů a pak dva týdny neskutečného vypětí, na jejichž konci jsou i vytoužené medaile…